1 zł
2 600 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół Saint-Germain-des-Prés w Paryżu, 1914

pastel/papier, 89 x 130 cm
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski/Paryż/914
l.d.: Eglise St. Germain

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kobieta w kapeluszu

olej, płótno, 43 × 32,5 cm w świetle ramy
sygn. l. g.: O. Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwowski nokturn. Widok na dzwonnicę kościoła Bernardynów, 1911 r.

pastel/papier, 62 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Odo Dobrowolski , Lwów 911'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, 1914-1915 r.

litografia barwna/papier, 26,5 x 42 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski | 915 Lwów'
Praca pochodzi z teki "Lwów", wydanej w latach 1914-15, zawierającej 10 litografii

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół Bernardynów we Lwowie, 1915 r.

litografia barwna/papier, 29,5 x 40 cm
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski | 915'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Uniwersytet we Lwowie, 1915 r.

litografia, papier, 39 x 26,5 cm, sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'Odo Dobrowolski 915'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Ogólny widok - Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, 1914-1915

litografia barwna, papier; 25,5 x 40,5 cm (w świetle passepartout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski / 915 Lwów;

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Nokturn paryski. Widok na Notre Dame, 1911 r., 1911 r.

akwarela, tusz/papier, 61 x 39 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Odo Dobrowolski | Paryż 911 Notre Dame'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Borysław, 1913 r.

pastel/tektura, 66,5 x 92,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Odo Dobrowolski '913 | Borysław.'
opisany autorsko na odwrociu: 'Odo Dobrowolski | Borysław - 250 koron'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Cerkiew św. Jura we Lwowie, 1915 r.

autolitografia/papier, 25,5 x 35,5 cm
na odwrociu papierowa naklejka z danymi: 'Odo Dobrowolski (1883-1917) | Cerkiew Św. Jura we Lwowie, 1915 r.| autolitografia'
Praca pochodzi z teki "Lwów", wydanej w latach 1914-15.

- Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t.1: Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, s. 71, poz. 43

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

RUE DU TEMPLE W PARYŻU, 1911

Pastel, karton; 22,5 x 16 cm
Sygnowany l.d.: OdoDobrowolski 911; p.d.; Rue du Temple

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów, 1915 r.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

litografia/papier, 39 x 26,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'Odo Dobrowolski 915'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Uliczka, 1911 r.

pastel, papier, 95 × 67 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Odo Dobrowolski / 911

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WIEJSKA DROGA ZIMĄ, 1911

gwasz, akwarela, tusz na kartonie, 60 x 97,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Odo Dobrowolski 1911".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

KOŚCIÓŁ Św. MIKOŁAJA NA MALEJ STRANIE w PRADZE, 1910

akwarela, gwasz, 56 x 38,5 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Odo Dobrowolski 910".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Nokturn (1907)

sygn. dat. l.d.
pastel, papier
54.5x38 cm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

PONT SULLY W PARYŻU, ok. 1910

kredka, pastel, gwasz, karton
35,5 x 50 cm
sygn. p.d.: Pont Henri, IV | Odo Dobrowolski Paris

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Uliczka, 1911r

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

pastel/papier, 50 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Odo Dobrowolski 915 Lwów'

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół św. Wawrzyńca i klasztor Bonifratrów we Lwowie, 1915 r.

litografia/papier, 29,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu: `Dobrowolski 915`
grafika pochodzi z teki "Lwów", wydanej w l. 1914-15, zawierającej 10 litografii.
na odwrocie nalepka z galerii Plater w Warszawie z opisem grafiki
- Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l. 1901-1939, Wrocław 1983, s. 71, poz. 43.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół ojców karmelitów we Lwowie, 1915 r.

litografia/papier, 29 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana na kamieniu l.d.: `Odo Dobrowolski 915`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

KOŚCIÓŁ BERNARDYNÓW WE LWOWIE, 1907

litografia barwna na kartonie,
55 x 42 cm,
sygnowana i datowana na kamieniu l.d. "Odo Dobrowolski 07".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

POMNIK ADAMA MICKIEWICZA WE LWOWIE, 1915

litografia barwna na papierze,
26,5 x 42,5 cm,
sygnowana i datowana na kamieniu l.d. "Odo Dobrowolski 915 Lwów".
Z teki "Lwów 1914-1915", Lwów 1915.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów, 1915 r.

litografia barwna/papier, 27 x 42 cm
sygnowany p.d.: `Odo Dobrowolski 915 Lwów`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

BRAMA W ROUEN, 1912

Pastel, karton naklejony na tekturę; 80 x 47cm
Sygnowany l.d.: Odo Dobrowolski 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Cerkiew św. Jura, 1915

Litografia; wym.: 305 x 430 mm;
sygn. na pł.: Dobrowolski 1915; grafika z teki "Lwów", wydanej w l. 1914-15. Lit.: "Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l. 1901-1939", Wrocław 1983, s. 71, poz. 43.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Kościół św. Wawrzyńca i klasztor Bonifratrów, 1915

sygn. na pł.: Dobrowolski 1915; grafika pochodzi z teki "Lwów", wydanej w l. 1914-15, zawierającej 10 litografii. Lit.: "Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l. 1901-1939", Wrocław 1983, s. 71, poz. 43.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

MOST CESARZA FRANCISZKA w PRADZE, 1914

czarna kredka na papierze, 46,5 x 62 cm,
sygnowana u dołu pośrodku "Odo Dobrowolski 1914", na odwrocie odręcznie: "Ze zbioru Michała Palowicza/Poznań 3 VI 1942 /poz. 287" oraz pieczątka: "3 VI 1942 /287"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

LAS JESIENIĄ, 1904

litografia barwna, 48 x 36 cm,
sygnowana na kamieniu p.d.
"Odo Dobrowolski 1904"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

RUINY ZAMKU W ŚWIETLE KSIĘŻYCA, 1903

pastel na kartonie,
27 x 42,5 cm,
sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski 1903"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

litografia/papier, 30 x 41 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski 915`

Estymacja: 1 500 - 2 500

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Drzewa, 1908 r.

akwarela/papier, 26 x 25 cm
sygnowany p. d.: `Odo Dobrowolski`

Estymacja: 3 000 - 4 000

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Cerkiew św. Jura, 1915

Litografia
wym.: 305 x 430 mm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Wieża Korniaktów, 1915

Litografia
wym.: 430 x 305 mm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Cerkiew Wołoska i wieża Korniakta , 1915 r.

kredka litograficzna/papier,
28,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Odo Dobrowolski 915`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów zim ą, 1911 r.

pastel/papier,
66,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski Lwów | 911`

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Motyw paryski. Plac Camille-Jullian z pomnikiem Francisa Garniera, 1911

akwarela, tusz, papier,
33 x 42,8 cm
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski 911
na odwrocie (na tekturze zabezpieczającej) naklejka składu ram i oprawy obrazów Feliksa Wróblewskiego z ul. Pańskiej we Lwowie, oraz pieczęć podłużna lwowskiej galerii (cyrylicą).

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

ZIMOWY WIECZÓR WE LWOWIE, 1912

sygnowany l.d.: Odo Dobrowolski | 912
pastel, papier,
99 x 99

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Namiestnictwo, 1915

Litografia;
wym.: 305 x 430 mm;

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Cerkiew Wołoska i wieża Korniakta

kredka litograficzna, papier,
38 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: Odo Dobrowolski 1915?
Pierwowzór do litografii barwnej z teki "Lwów 1914-1915", Lwów 1915.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół OO. Karmelitów we Lwowie, 1915

litografia, papier,
29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski 915 (na płycie)
Grafika z teki "Lwów 1914-1915", Lwów 1915.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

MONTPARNASSE

tusz/papier,
24 x 20,5 cm
sygnowany l. d.: `Odo Dobrowolski`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SOBÓR ŚW. JURA WE LWOWIE

litografia/papier,
27 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d: `Odo Dobrowolski`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WIDOK LWOWA, 1915 R.

litografia/papier,
30 x 42 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski | Lwów 915`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

kredka litograficzna, papier,
38 x 28 cm (w świetle oprawy)

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

litografia, papier,

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WIDOK LWOWA ZIMĄ, 1915 R.

litografia/papier,
26,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski 915 Lwów`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Cerkiew Wołoska i wieża Korniakta (1915)

sygn. dat. p.d.
kredka litograficzna, papier
38x28 (w świetle passe-partout )

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - cerkiew Wołoska i wieża Korniakta

kredka litograficzna, papier żeberkowy,
38 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Odo Dobrowolski/ 15?
Szkic do litografii barwnej z teki "Lwów 1914-1915", Lwów 1915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Sobór św. Jura we Lwowie

litografia barwna (4-b.), papier szaroniebieski,
28,5 x 38,7 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski `915.
Z teki "Lwów", 1914-1915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Paryż. Bulwar Montparnasse, ok. 1910

Tusz, gwasz;
wym. w świetle pp.: 50,5 x 66 cm;
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski - Paryż - Bulwar. Montparnasse; na odwrocie naklejka z Salonu Obrazów Artystów Polskich we Lwowie.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Namiestnictwo, 1915

litografia barwna, papier żeberkowy;
29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. na kamieniu: Odo Dobrowolski/Lwów 915, Z teki "Lwów", 1915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

DOMY NAD RZEKĄ W NOCY, 1907

czarna kredka, gwasz na kartonie,
55 x 38,5 cm,
sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski 1907"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Namiestnictwo, 1915

sygn. i dat. l. d. na kamieniu: "Odo Dobrowolski/Lwów 915",
Z teki "Lwów", 1915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Sobór św. Jura we Lwowie

litografia barwna (4-b.), papier szaroniebieski, 28,5 x 38,7 cm;
Z teki "Lwów", 1914-1915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Cerkiew Wołóska i wieża Korniakta

litografia barwna
40,6 x 29,3 cm
sygn. p. d.: Odo Dobrowolski ... (1915)
Plansza z teki "Lwów 1914-1915", Lwów 1915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SAMOTNE DRZEWO, 1910

tusz lawowany, akwarela, tempera, karton,
68 x 53.5 cm
sygnowany u dołu: Odo Dobrowolski 910

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Widok na pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie

Litografia
25,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski (1)915 Lwów

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

tusz, papier jasnobrązowy,
59 x 86 cm;
sygn. p. d.: Odo Dobrowolski / ... 1930

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

NEUCHATEL, 1911

pastel,
35 x 28 cm,
sygnowany l.d. "Odo Dobrowolski / Neuchatel 911"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół OO. Karmelitów, 1915

Litografia;
wym.: 290 x 400 mm;
sygn. pł. l.d.: Odo Dobrowolski 915. Grafika po konserwacji.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Postac na ławce

pastel, papier, 14 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: Odo Dobrowolski 911 / Paris

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Cerkiew św. Jura

litografia barwna, papier,
28,5 x 38,7 cm;
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski
Plansza z teki "Lwów 1914 - 1915".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Nokturn - zaplecze Katedry Lwowskiej, 1911 r.

pastel/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski | Lwów 911`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kapliczka na zboczu

tusz, akwarela, karton, 31 x 24,5 cm
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

NOKTURN - MIASTO NAD WODź

Akwarela (?), czarny tusz, 10,5 x 15,5 cm
Sygnowany tuszem l. d.: Odo Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Topiarnia wosku w Borysławiu

pastel, papier, 25 x 44 cm;
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski Borysław
Na odwrocie autorski napis: Odo Dobrowolski Lelewela 7 / Topiarnia wosku na chałdach (sic!) w Borysławiu. / cena 60 koron

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Paryż

pastel na papierze, wym.: 62 x 39 cm,
sygn. l.d.: Paryż 911 Odo Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Ulica paryska

tusz/papier, 47 x 57 cm
sygnowany p. d.: `Odo Dobrowolski (…) | (…)`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Widoki Lwowa - 10 plansz

1. Widok ogólny, 2. Cerkiew Wołoska, 3. Widok na Ratusz, 4. Plac Mariacki, 5. Uniwersytet, 6. Kościół OO. Bernardynów, 7. Sejm, 8. Namiestnictwo, 9. Cerkiew św. Jura, 10. Kościół OO. Karmelitów.
litografia barwna, papier, różne wym. ok. 30,5 x 43cm (arkusz);
sygn. : Odo Dobrowolski 1915 (na kamieniu);
kompetny zbiór prac pochodzących z Teki Lwów 1914-1915.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

PEJZAŻ, 1912

ołówek, tusz lawowany, 58,5 x 85 cm,
sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski / [...] 912"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SYN KARNAWAŁU, 1912

tusz, gwasz, 16,5 x 16,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski 912" na odwrocie oprawy (tektury) napis ołówkiem: "Syn Karnawału / Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most na Sekwanie

pastel, papier, 48 x 66 cm;
sygn. p. d.: OdoDobrowolski / 911 Paryż

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Polna droga

piórko tusz, akwarela,
48,5 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski / 913

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Bulwar w śniegu, 1909

tusz, akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 46 x 57 cm
sygn. i dat. p.d.: Odo Dobrowolski `09 / Paryż, l.d.: Bulwar w śniegu

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Paryż nocą, 1912

pastel, karton, wymiary w świetle passe-partout: 66 x 95 cm
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski / 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pejzaż zimowy z chatą, 1914 r.

pastel/papier, 38 x 70 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski | 1919`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Portret malarza z czaszką (Autoportret?)

akwarela, papier,
33 x 24 cm,
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski, p.g.: 14/VI (19)08

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Katedra Wawelska

pastel, kredka, papier naklejony na tekturę,
62,3 x 47,3 cm;

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

STRUMIEŃ, 1914

Akwarela, papier; 49 x 67,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.: Odo Dobrowolski 1914

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Bulwar w śniegu

akwarela, piórko, tusz, papier, 46,5 x 57,5 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski 09 / Paryż ;
l.d. napis: Bulwar w śniegu

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie

litografia barwna, papier kremowy,
25,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski Lwów

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Teka Lwów 1914-1915. Autolitografie, 1915

Teka zwiera plansze: 1. Widok ogólny, 2. Cerkiew Wołoska, 3. Widok na Ratusz, 4. Plac Mariacki, 5. Uniwersytet, 6. Kościół OO. Bernardynów, 7. Sejm, 8. Namiestnictwo, 9. Cerkiew św. Jura, 10. Kościół OO. Karmelitów. Zachowana oryginalna okładka z widokiem klasztoru Bernardynów. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 190.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

ULICA W PARYŻU ZIMĄ

tusz lawowany, gwasz na brystolu, 33 x 49 cm, sygnowany l.d. "Odo Dobrowolski".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Śnieg nad Sekwaną, 1911

tusz, papier; 51,5 x 66,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Odo Dobrowolski | 911 Paryż | Śnieg nad Sekwaną

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Bulwar w śniegu, 1909 r.

tusz, akwarela/papier, 46 x 57 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: `Odo Dobrowolski 09 | Paryż` oraz tytuł autorski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

25,5 x 40,5 cm
w świetle oprawy);

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów zimą

litografia, papier jasnobrązowy,
29,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. Odo Dobrowolski 915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Paryski most

kredka, akwarela, papier
47 x 36 cm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie (1915)

sygnowany,
datowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
26.5x42

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pejzaż nocny, 1912

pastel, karton, 67 x 95,7 (w świetle passe partout)
sygn. p. d.: Odo Dobrowolski / 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WIECZÓR NAD SEKWANĄ, 1911

Pastel na papierze;
48 x 65 cm;
Sygnowany p. d.: Odo Dobrowolski Paryż 911

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół Bernardynów we Lwowie, 1907 r.

litografia barwna/papier, 55 x 41,5 cm
sygnowana na kamieniu u dołu: `Odo Dobrowolski, 07 | kościół Bernardynów`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WAWEL, 1907

akwarela, gwasz, pastel,
41,5 x 60 cm,
sygnowana p.d. "Odo Dobrowolski Kraków 1907"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

NOKTURN - MIASTO NAD WODĄ

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Przed burzą

gwasz, papier, 59 x 48 cm;
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski / 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Widok Paryża

pastel, papier, 48 x 66 cm; sygn. p.d.: Odo Dobrowolski / 911 Paryż

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

KOŚCIÓŁ BERNARDYNÓW WE LWOWIE

pastel na tekturze, 35 x 27,5 cm
sygnowany p. d. "Odo Dobrowolski/Lwów"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Brama Floriańska w Krakowie

pastel, papier jasnobrązowy, 95 x 65 cm;
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski / 1910
Na odwrocie nalepka Komitetu wystawy i loteryi dzieł sztuki pod patronatem
arcyksięcia Karola Stefana (nr 394)

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Umizgi, 1908

(Cezary Jellenta 1861-1935, krytyk literacki, poeta, powieściopisarz w kawiarni Schneidra obok kasjerka)
akwarela, tusz na papierze,
wymiary: 17 x 17 cm,
sygn. i dat. l.d.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most

pastel, tektura, 100 x 68 cm
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SZYBY NAFTOWE W BORYSŁAWIU

pastel na kartonie, 42 x 34,5 cm, sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski/Borysław"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

"JELLENTA W KAWIARNI SCHNEIDRA, OBOK UMIZGUJĄCA SIĘ KASJERKA" (taki napis na odwrocie)

akwarela igwasz na bristolu, 16,8 x 17 cm, sygnowany l.d. "Odo Dobrowol..08" (Cezary Jellenta 1861-1935 krytyk, barwna postać bohemy artystycznej)

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SZYB NAFTOWY, 1913

pastel na tekturze, 58 x 31 cm, sygnowany p.d.: "O.Dobrowolski 913/Klimkówka, szyb Ninka"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SAMOTNE DRZEWO, 1910

tusz, tempera, akwarela na kartonie, 68 x 53,3 cm, sygnowany u dołu: "Odo Dobrowolski 1910"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

ALEJA

monotypia, papier, 15,5 x 21,5 cm, sygnowany l.d.: "Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

PARYŻ,1910

tusz i gwasz, 43,8 x 29,5 cm
w świetle passe-partout, sygnowany l.d.:"Odo Dobrowolski 910 Paris"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SZYBY NAFTOWE W BORYSŁAWIU POD LWOWEM

pastel na tekturze, 32 x 42 cm
sygnowany p. d. "Borysław/ Odo Dobrowolski"
na odwrocie stempel: "Przedsiębiorstwo naftowe/Dr. Stanisław Dunikowski/Lwów"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Samotne drzewo

tusz lawowany, gwasz, akwarela,
68 x 54 cm;
sygn. dół: Odo Dobrowolski 910

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most paryski

pastel, tektura, 66 x 97,5
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most na Sekwanie w Paryżu, 1909

pastel 66 x 95 karton naklejony na tekturę
sygnowany u dołu po prawej: "Paryż. Pont Neuf Odo Dobrowolski 09"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Motyw paryski, 1904

gwasz na tekturze, 30 x 23,,5 cm
sygnowany l.d.: "Paryż 4/1 04/ Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Brama Floriańska w Krakowie

ołówek, pastel na tekturze, 21,8 x 17 cm
sygnowany l.d.: "Odo Dobrowolski Kraków"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwowski zaułek

litografia barwna, 39 x 26 cm w świetle p-p, sygnowana na kamieniu p. d.: "Odo Dobrowolski"
Pochodzi z teki autolitografii "Lwów 1914-15".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Cerkiew św. Jura

litografia barwna, 28 x 38 cm w świetle p-p, sygnowana na kamieniu l. d.: "Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Śnieg nad Sekwaną

tusz, papier
51,7 x 65,9 cm

liczba obiektów: 117