1 zł
2 600 000 zł

KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Święty Sebastian

drzeworyt, bibułka; 18,5 x 12,1 cm (odcisk klocka), 26,5 x 21 cm (wymiar bibuły);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz. 25 (ołówkiem pod kompozycją);
opisany l. d.: 5 / 20 (ołówkiem pod kompozycją).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wilno

sucha igła/papier, 11,5 x 8,5 cm (zadruk)
sygnowana, opisana i datowana u dołu: 'suchoryt (Wilno) - Kulisiewicz 25'
wymiary arkusza: 17,5 x 13,5 cm

Ludzie

tusz/papier, 22,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kulisiewicz'

Akt, 1973 r.

tusz/papier, 41,5 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kulis 73'

PROFIL GŁOWY KOBIETY

Druk, cerata naklejona na tekturę; 51 x39 cm
Sygnowany drukiem p.d.: Kulisiewicz; niżej opis ołówkiem: Kulis

Portret chłopca ze Szlembarku, 1939 r.

kredka, pastel/papier, 43,3 x 31,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem, datowany i opisany p.d.: 'TK. , Szlembark 39.'

Macierzyństwo

drzeworyt/papier, 11,2 x 12,8 cm (zadruk)

GÓRALKA Z DZIECKIEM NA TLE GÓR

litografia, 33 x 23 cm (odbitka), 45 x 39 cm (wymiary planszy)
sygnowana oł. l.d.: Kulisiewicz

Port w Concarneau, 1949 r.

tusz/papier, 21 x 28,5 cm
sygnowany i opisany p.d. t: 'Concarneau T. Kulis ' oraz dedykcja l.d. ołówkieml: "Bardzo kochanej | Joli - Tadeusz | 11.5.52'

Dziewczyna w czarnej chuście

drzeworyt/papier, 25 x 14 cm

"Człowiek kopiący", 1938 r.

kredka, sangwina/papier, 32,5 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Człowiek kopiący - sangwina - 1938'
praca pochodzi z cyklu "Rysunki ze Szlembarka“, który artysta realizował w latach 1938-39

Głowa kobiety

offset, papier; 50,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.: Kulis (ołówkiem).

Biedacy, 1931

drzeworyt z teki "Szlembark", 30,5 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz.

*opłata droit de suite

Wieś w górach, 1931

drzeworyt z teki "Szlembark", 20,2 x 22,3 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz; oł. l.d.: Wieś w górach.

*opłata droit de suite

GŁOWA KOBIETY, 1963

Tusz, piórko, papier; 44 x 33 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Kulisiewicz 1963

*droit de suite

DWÓCH MĘŻCZYZN W SOMBRERACH, 1972

Tusz, piórko, papier; 30 x 22 cm (w świetle p-p)
Sygn. p.d.: Kulisiewicz 72; l.d.: dedykacja autorska

*droit de suite

OŚLA KARAWANA, MOTYW Z BRAZYLII, 1963

Tusz, piórko, akwarela, papier; 26 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Kulisiewicz 63

MĘŻCZYZNA NA OŚLE, MOTYW Z BRAZYLII, ok. 1963

Tusz, piórko, akwarela, papier; 26 x 31 cm
Sygnowany p.d.: Kulisiewicz

Chata w Szlembarku, 1953 r.

tusz/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe - partout)
dedykacja p.g.: 'Kochanej Danusi - | Ścianę z wody do picia | Tadeusz. | Szlembark | Warszawa 2.II.53'

GŁÓWKA DZIEWCZYNKI

tusz na bibułce, 28 x 19 cm,
sygnowany l.d. "Kulis".
Nieznaczne zagniecenia bibułki.

Martwa natura z jabłkami

akwarela/papier, 36 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Kulis'

Ostra Brama w Wilnie

miedzioryt/papier, 14 x 17 cm

PIETA, 1927

Drzeworyt, papier; 23,5 x 9,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną Kulisiewicz 27 r.

Akt, 1949 r.

tusz, papier, 26,8 x 17 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Kulis/49

Portret kobiety ze Szlembarku, 1939

Kredka; wym.: 44 x 32 cm; sygn. oł. l.d.: Kulisiewicz 39 r. / Szlembark. Analogiczne kompozycje reprodukowane w lit.: J. Guze, Kulisiewcz, Warszawa 1956.

PORTRET MŁODEJ DZIEWCZYNY, 1923

sucha igła, 11,5 x 9 cm
na arkuszu 25,5 x 15 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem
"Kulisiewicz 23".

Dziewczyna w czarnej chuście

drzeworyt/papier, 24 x 12,5 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Dziewczyna w czarnej chuście Kulisiewicz.'

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348

Macierzyństwo

drzeworyt/papier, 11,5 x 12,8 cm (zadruk)

Matka, lata 30. XX w.

drzeworyt, papier;
11,5 x 13 cm (w świetle oprawy).

Dzieci z jagnięciem, 1931

drzeworyt, papier; 29 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Kulisiewicz;

Grafika pochodzi z teki "Szlembark", wydanej przez IPS, Warszawa 1931.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 348. (il. s. 37).

Ilustracja do sztuki Matka Courage i jej dzieci Bernolda Brechta

tusz/papier, 26,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)

Karola, 1935 r.

drzeworyt/papier, 32,5 x 20,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Karola (drzeworyt) Kulisiewicz 35'
- Maria Grońska, Nowoczesny dzreworyt polski, Wrocłąw 1971, s. 153 (il.)

Postacie

tusz, papier, 21,5 × 17 cm w świetle passe-partout

Akt

autolitografia, 40 x 50 cm, odcisk płyty: 32,5 x 43 cm
sygn. p.d.: z płyty TK w okręgu

Łodzie w porcie, około 1958-61 r.

technika mieszana/papier, 37 x 51 cm

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt; wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", ukazującego się w l. 1935-1939.

Józuś Brzana, 1931 r.

drzeworyt/papier, 31 x 22,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kulisiewicz', opisany l.d.: 'Józuś Brzana'
Praca pochodzi z teki "Szlembark", Warszawa 1931

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348, s. 251

Kobiety z Indii

tusz, tusz lawowany/papier, 31 x 26 cm
sygnowany p.d.: 'Kulisiewicz'

Portret kobiety, 1961 r.

technika własna/papier, 40,5 x 31,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T.K. Szlembark 61.'

DWAJ CHŁOPCY ZE SZLEMBARKA

kredka sepia, sangwina, czarna kredka, papier żeberkowy
46 x 37,7 cm
sygn. dłg.: TK [w kółku]

Szkice rysunkowe

tusz/papier, 22 x 16,8 cm (w świetle passe-partout)

Budowanie piramid, 1958 r.

tusz/papier, 26 x 35 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Kulisiewicz 58'

Człowiek kopiący, 1938 r.

kredka, sangwina/papier, 32,5 x 39 cm (w światele passe-partout)
datowany i opisany p.d.: 'Człowiek kopiący - sangwina - 1938'

Portret mężczyzny w turbanie, 1975

tusz, piórko, papier; 41,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kochanej Żeni / Kulisiewicz 1975

Profil kobiety

ołówek, papier, 36,5 x 33 cm,
niesygnowany, na odwrocie pieczęć Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie

Akt

sygn. na płycie p.d.
litografia
32.5x43.3 cm

Kobiety w polu

drzeworyt, papier; 21 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kulisiewicz 36

sucha igła, 11,5 x 9 cm
na arkuszu 25,5 x 15 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem
"Kulisiewicz 23".

Wystawiany: Muzeum Okręgowe w Toruniu, marzec-czerwiec 1985, Wystawa grafiki międzywojennej ze zbiorów prywatnych.

Portret kobiety w turbanie

niesygnowany
akwarela, papier
24x19 cm

Martwa natura z jabłkami

sygnowany p.d.: 'Kulis'

WARSZAWA 1945 W RYSUNKACH TADEUSZA KULISIEWICZA

Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, Warszawa, 1947
40 x 52 cm, 31 całostronicowych reprodukcji (brak jednej)

Akt

TANIEC, Z CYKLU MEKSYK, 1957

tusz pióro, pędzel, papier kremowy
28,3 x 21,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: T. Kulis
na odwrocie oprawy 2 nalepki Muzeum Sztuki w Łodzi z wystaw:
- Muzeum Narodowe, Hawana 1974;
- Ermitaż, Leningrad 1975.

Orkiestra, 1929 r.

drzeworyt/papier, 31,5 x 22,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Kulisiewicz 29`

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, il. 58, s. 107

Postać, 1944 r.

tusz/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany p.d.: S.. (trudno czytelne) | TK. 44`

Joanna Guze, Kulisiewicz, Warszawa 1956, il. 53

Portret mężczyzny z brodą

tusz/papier, 31 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kulisiewicz`

Tadeusz Kulisiewicz. Rysunki z Indii, Warszawa 1959, strony nienumerowane

Marysia [dziewczynka ze Szlembarku], 1963

Technika własna; wym.: 49 x 70 cm;
sygn. na odwrocie; tamże autorski opis pracy i datowanie; stempel autorski oraz naklejka TPSP w Krakowie z potwierdzeniem przyjęcia na wystawę.

Kredka; wym.: 44 x 32 cm;
sygn. oł. l.d.: Kulisiewicz 39 r. / Szlembark. Analogiczne kompozycje reprodukowane w
Lit.: J. Guze, Kulisiewcz, Warszawa 1956.

DZIEWCZYNA w CZARNEJ CHUŚCIE, 1928-1930

drzeworyt, 23,5 x 13 cm
na arkuszu 31 x 19,5 cm, sygnowany ołówkiem pod klockiem p.d. "TKulisiewicz"
Reperowane marginesy, minimalne przedarcia, bez szkody dla ryciny.
Literatura: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

CHORA KROWA, 1929

drzeworyt na papierze, 28 x 26 cm,
sygnowany i datowany pod klockiem ołówkiem "Kulisiewicz 29 r.".
Rycina po muzealnej konserwacji. Minimalne ubytki (rozdarcia) w obrębie odbitki i na marginesach.
Drzeworyt włączony następnie do teki Szlembark wydanej w 1931 roku w Warszawie.

Wystawiany: Wystawa polskiej grafiki międzywojennej, w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w 1985 r.
Literatura: Maria Grońska,
Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

Łodzie rybackie, 1982

piórko, tusz, papier; 21,5 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz 82

CHORA KROWA, 1929

drzeworyt na papierze, 28 x 26 cm, sygnowany i datowany pod klockiem ołówkiem "Kulisiewicz 29 r.".
Drzeworyt włączony następnie do teki SZLEMBARK wydanej w 1932 roku w Warszawie.
Literatura: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

MATKA, 1936

drzeworyt na papierze,
11,5 x 12,5 cm w świetle
passe-partout, sygnowany ołówkiem pod klockiem l.d. "Matka",
p.d. "Kulisiewicz"
Wystawiany: Wystawa polskiej grafiki międzywojennej, Muzeum Okręgowe w Toruniu, w 1985 r.

Wieś w górach - z teki: Szlembark, 1931

drzeworyt, papier; 21 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołówkiem)

Oracz, 1929 r.

drzeworyt, papier, 35 x 26 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Kulisiewicz 29.; Pochodzenie:
Kolekcja Pakoska

Zadumany góral

drzeworyt/papier, 31 x 22,5 cm (wymiar odbitki)
sygnowany ołówkiem p.d.: `TKulisiewicz`

sucha igła, 11,5 x 9 cm na arkuszu 25,5 x 15 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem "Kulisiewicz 23".

MADONNA Z DZIECIĄTKIEM I ANIOŁAMI, 1924

litografia, 24 x 32 cm na arkuszu 35.5 x 45,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod kamieniem "Kulisiewicz 24".
Grafika częściowo podklejona.

litografia, 33 x 23 cm na arkuszu 45 x 39 cm,
sygnowana u dołu arkusza "Kulisiewicz".

Rysunki

zestaw 11 prac o różnorodnej tematyce;
składa się w znacznej części z portretów m.in.: Mao Zedong, Portretu listonosza Józefa Roulina wg. Vincenta van Gogh`a, scen rodzajowych, panoram miejskich;
tusz czarny, piórko, tusz lawowany, papier; format zróżnicowany (2 portrety w formacie ok: 26 x 19 cm, 3 portrety, ok. 22 x 15 cm oraz 2 portrety,
ok. 10 x 10 cm, łodzie ok. 25 x 10 cm, panorama miejska ok. 15 x 11 cm, 2 sceny rodzajowe: 22 x 29 cm oraz 8 x 13 cm);
sygn. p. d.: TK oraz numerami (praca z chorągwiami) na odwrocie część prac z odręcznie pisaną numeracją w kółku oraz pieczątką: FUNDACJA/ im. Tadeusza Kulesiewicza/ Warszawa

ZWIASTOWANIE, 1924

sucha igła,
10 x 14,5 cm na arkuszu 25 x 24 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod płytą p.d. "Kulisiewicz 24".

Chata w Szlembarku, 1953 r.

dedykacja p.g.: `Kochanej Danusi - | Ścianę z wody do picia | Tadeusz. | Szlembark | Warszawa 2.II.53.`

Stary góral

drzeworyt/papier, 31 x 22.3 cm (odbitka) 33 x 23 cm (arkusz w świetle passe - partout)

Głowa, 1982 r.

tusz/papier, 41,5 x 35 cm
sygnowany p.d.: `Kulisiewicz 82 r.`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Martwa natura z dzbankiem

akwarela/papier, 31,5 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kulisiewicz`

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Martwa natura z owocami i dzbankiem do kawy, 1931 r.

akwarela/papier, 31,5 x 41,4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Kulisiewicz | 2/31`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Chinka

tusz, bibułka; 40,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: kuls

Plac Zamkowy, 1945

ołówek, papier;
26,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tadeusz Kulisiewicz 1945;
napis autorski p. d.: pl. Zamkowy

Chinka, ok. 1965

tusz lawowany, bibuła; 43,2 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Kulis

Główka dziecka

monotypia, papier, 17 × 12,5 cm
sygn. p. d.: T. Kulisiewicz

Estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Dziewczyna w (czarnej) chuście

Drzeworyt, sygn. ołówkiem "T. Kulisiewicz". 1931. Pod kompozycją tekst drukowany: "Tadeusz Kulisiewicz. Dziewczyna w chuście. Odbitka z klocka oryginalnego". Wym.: 24 x 13 cm (plansza: 31 x 23 cm). Stan dobry. Drzeworyt z teki "Szlembark", wyd. przez IPS. Warszawa 1931. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

Dziewczyna w chuście, 1931

Prace w ogrodzie, 1925

Drzeworyt na bibule; wym.: 178 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 25, l.d.: 20/20. (il. s. 20)

Martwa natura z owocami, 1953 r.

akwarela/papier, 29 x 35 cm
dedykacja p. g.: `(?) | Willa Mazowiecka | (?) | (?) Halince Tadeusz | Warszawa 13.1.53 (4)`

Estymacja: 3 000 - 4 500

Dzieci z jagnięciem, 1931

Drzeworyt;
wym.: 275 x 255 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz; grafika z teki "Szlembark", wydanej przez IPS, Warszawa 1931. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 348. (il. s. 37)

Matka, lata 30.

Drzeworyt;
wym. komp.: 113 x 130 (plansza: 340 x 244 mm),
sygn. p.d. Kulisiewicz; na odwrocie zapiski typograficzne wydawcy (Doświadczalna Pracownia Graficzna Salezjańskiej Szkoły Rzemiosł w Warszawie, ul. Lipowa 14).

Motyw wschodni

piórko, tusz, papier;
31 x 38,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kulisiewicz 56

Poznań Kościół św Jana Jerozolimskiego, 1923

Drzeworyt;
wym.: 164 x 108 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 23. Bardzo rzadka praca z okresu studiów.

STUDIUM głowy męskiej

[św. Franciszek z Asyżu?], 1923
litografia
24,5 x 17,6 cm na arkuszu 32,8 x 25,3 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "Kulisiew. 23".
Zagięcia papieru, poza tym stan dobry.

Scena na targu (1956)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
41.5x32

Głowa mężczyzny w turbanie, 1956

tusz, papier,
28 x 20 cm;
sygn. l. d. Kulisiewicz;
napisy p. d.: Mahpa - Pur/ 4.3.56
Na odwrocie stempel kolekcjonerski z monogramem: A. M.

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt;
wym.: 250 x 137 mm;
pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", R. 3: 1937, nr 2.

Matka, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz.

Pejzaż chiński, 1953

tusz, tusz lawowany, papier,
21 x 27 cm (w świetle oprawy);
w prawym górnym roku dedykacja: Panu Janowi Wilakowi/ na wspomnienie podróży/ Chińskiej - Kulis/ Warszawa 4. II. 53.

Oracz, 1929

drzeworyt, papier,
34,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: Kulisiewicz 29 (ołówkiem)
Grafika z teki "Szlembark" (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931), naklejona na podkład wydawniczy.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece...", poz. 348.

Widok miasta włoskiego

tusz, piórko, papier, 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: TK / Spello 37 - 40

HINDUS, z cyklu "INDIE", 1956

pióro, tusz, kredka na papierze,
30 x 14 cm na arkuszu 33 x 25 cm,
sygnowany l.d. "TKulis"
Dołączona "Decyzja" Konserwatora Zabytków m. st. Warszawy z 14 czerwca 1984 r. o wpisaniu tego i trzech innych rysunków Kulisiewicza do rejestru zabytków.

Dziewczyna w chuście, 1931.

Drzeworyt, 25 x 13,7 cm. Grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931. Odbitka z klocka oryginalnego. Oferowany egzemplarz był dołączony do czasopisma "Arkady", wydawanego w latach 1935-39. Fot. [519]

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt;
wym.: 250 x 137 mm;
pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", Warszawa. R. 3: 1937, nr 2.

Kobieta z różańcem, 1931

Drzeworyt;
wym.: 278 x 136 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz. Grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931, wydanej przez Instytut Propagandy Sztuki. Zachowane niewielkie marginesy. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 348.

Oracz, 1929

Drzeworyt;
wym.: 345 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29. Grafika z teki "Szlembark" (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931), naklejona na podkład wydawniczy. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece...", poz. 348.

Unikatowa teka drzeworytów, 1923

różne formaty, na arkuszach 28,6 x 21 cm, 5 portretów i scena symboliczna oraz rycina na okładce: kościół św. Jana Jerozolimskiego
w Poznaniu. 7 drzeworytów z 10. (Według notatki antykwariatu z 1957 r., grafik było 10 i sprzedawano je na sztuki, po 60 zł. Ocalało 6 i okładka). Wszystkie ryciny sygnowane i datowane ołówkiem "Kulisiewicz 23". Teka nieznana autorom bibliografii prac artysty. Nie ma jej Muzeum Kulisiewicza w Kaliszu. Patrz poz. 1065.

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt;
wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", ukazującego się w l. 1935-1939.

Na łodzi, 1937-42

Tusz, akwarela, tektura;
wym.: 21,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: Kulisiewicz 37-42.

Notatka z podróży, 1956

tusz pióro, papier kremowy,
28 x 19.8 cm
sygn. tuszem p.d.: ... [nieczyt.] | 16.10 56[w ramce]

Matka, lata 30.

Drzeworyt; wym. komp.: 113 x 130 mm, planszy: 340 x 244 mm; niesygn.; na odwrocie opis pracy.

Ruiny kościoła św. Aleksandra na Placu

Krzyży w Warszawie, 1945
ołówek, papier, 20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: TK: 1945

DZIEWCZYNA W CZARNEJ CHUŚCIE

Drzeworyt; 26 x 14,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: TKulisiewicz

Ruiny kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, 1945

ołówek, papier,
20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: TK: 1945

Siedzący - z teki Szlembark, 1931

drzeworyt papier,
31 x 22 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: Kulisiewicz

Twarz, 1967

flamaster, papier
29 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: TK (w okręgu)

Biedacy

Drzeworyt z teki Szlembark, 30 x 21 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz

Kalisz, 1924

Zespół czterech suchorytów: 1. Ze starego Kalisza (wym.: 235 x 125 mm), 2. Kościół Panny Marii (wym.: 235 x 155), 3. Wejście do kościoła OO. Bernardynów (wym.: 225 x 155 mm), 4. Kościół Kanoników Regularnych (wym.: 240 x 120).
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 347.

Gazda, 1927

Drzeworyt
wym.: 204 x 139 mm
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz
grafika po konserwacji.
Lit.: J. Skłodowski, Tatry i Podhale w drzeworycie, Warszawa 1993, il.

Oracz, 1929

Drzeworyt
wym.: 345 x 250 mm
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29
grafika z teki Szlembark (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931).

Twarz, 1967

flamaster, papier, 29 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: TK (w okręgu)

Szlembark, 1931

teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931
wym plansz: 670 x 500 mm
sygn.; egz. 35/130; drzeworyty: 1. Biedacy; 2. Józuś Brzana; 3. Chora krowa; 4. Muzykanci; 5. Świątkarz; 6. Oracz; 7. Hryc; 8.Dzieci z jagnięciem; 9. Kobieta z różańcem; 10. Dziewczyny przy pracy; 11. Dziewczyna w czarnej chuście; 12. Wieś w górach.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

Twarz, 1967

flamaster, papier
29 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: TK (w okręgu)

Wieś w górach, przed 1931

Drzeworyt;
wym.: 195 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz;

Oracz, 1929

Drzeworyt;
wym.: 340 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29;

Świątkarz, przed 1931

Drzeworyt;
wym.: 280 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz; grafika po konserwacji.

Chrystus, 1934

drzeworyt;
wym.: 295 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Kulisiewicz 34.

Oracz, 1931

drzeworyt;
wym.: 345 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: T Kulisiewicz;

Pejzaż z wiejskimi chatami, 1924 r.

akwarela/papier, 25 x 20 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Kulisiewicz - D [nieczytelnie] 24`

Dzieci - z teki Szlembark

drzeworyt, papier,
29 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołowkiem)

Jozuś Brzana

drzeworyt papier
31x 23 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: Kulisiewicz (ołówkiem);
praca pochodzi z teki "Szelmbarlk" z 1931 r.

Biedacy (1931, z teki Szlembark)

sygn. p.d.
drzeworyt
29.9x21

Karnawał w Rio

gwasz, papier,
42 x 31 cm;
sygn. l. g.: Kulisiewicz

Józuś Brzana, 1931

drzeworyt z teki Szlembark, 32 x 23 cm

BRAZYLIA - RYBACY (2), 1963

tusz lawowany na papierze, 20,5 x 33 cm,
sygnowany p.d. "KULIS ’63"

Trzy kobiety, 1972

piórko, tusz, papier,
28,5 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Kulisiewicz 72

Motyw wschodni

piórko, tusz, tusz lawowany, papier,
31 X 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Kulisiewicz 56.

Kobiety w polu - z cyklu Wieś w Gorcach

drzeworyt, papier, 18,8 x 21,8 cm (odcisk płyty);
p.d. Kulisiewicz 36;
l.d.: Kobiety w polu

Varia, lata 50.

zespół 10 rysunków (ołówek, długopis na papierze), na 8 planszach o śr. wymiarach 15 x 20 cm; trzy prace sygnowane TK.

OURO PRETO W BRAZYLII - PRACA Z CYKLU WSPOMNIENIA Z PODRÓŻY, 1970

pędzel, pióro, tusz, 39,3 x 52,6 cm, sygnowany p.g. "Kulisiewicz", na zaplecku nalepka z danymi o obrazie
Prace pochodzą ze zbiorów Leonarda Pietraszaka.

PEJZAŻ, 1968

pędzel, pióro, tusz, 29 x 41,7 cm
w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Kulis / 12.7.68"

Portret kobiety, 1983

piórko, tusz, papier,
40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Kulisiewicz 83

Kobieta w kapeluszu (Żona artysty ?)

tusz/papier, 20,3 x 14,3 cm (w świetle passe - partout)

grafika, 23,5 x 28 cm;
sygn. p.d. Kulisiewicz 36; l.d. "Kobiety w polu"

PASĄCE SIĘ ANTYLOPY

Gwasz na papierze 30 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
Niesygnowany
Pochodzenie - Fundacja im. T. Kulisiewicza

Pasterz, 1948

suchoryt,
115 x 100 mm,
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 48, l.d.: Pasterz (suchoryt).
Grafi ka z serii suchorytów o różnych tematach, 1948
Lit.: I. Jakimowicz, Kulisiewicz, Warszawa 1976, s. 12.

ŁODZIE, 1961 [?]

pióro, tusz na papierze,
29,4 x 35,4 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Kulis", na odwrocie nalepka warszawskiego TPSP z pieczątką Towarzystwa i nr: "TPSP VI / E[?] / 50 / 93"

Portret Mężczyzny, 1951

ołówek, papier,
29 x 22 cm
sygn. p.d.: Kulisiewicz 51, l.d. widoczny ślad pieczątki na odwr.

Oracz (1929)

sygnowany, datowany p.d.
drzeworyt
34.2x25

Wieś w Gorcach

sygnowany p.d.
drzeworyt
19.8x22.4

Pasterz

such igła, papier, 11,2 x 9,8 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kulisiewicz 48, napis z lewej Pasterz (suchoryt)

STACJA RADIOWA

Tusz na papierze
33,5 x 41 cm
Nie sygnowany

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

Tłusty pastel na kartonie
28,5 x 57 cm
Nie sygnowany

Postaci

Tusz, papier
21,5 x 17 cm

Głowa skośnookiego mężczyzny, 1972

tusz pióro, pędzel, lawowanie, papier,
41.6 x 29.3 cm
sygn. oł. na odwrocie oprawy l.d.: Kulis | styczeń 72 [całość w ramce]

AKT LEŻĄCY

Tusz, tusz lawowany na papierze 35,4 x 44 cm
Sygnowany l.d. (pod passe-partout) - "Kulis"

Scena we wnętrzu

drzeworyt,
22,5 x 29, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): Kulisiewicz

Żołnierze

nie sygnowany
tusz, papier 48 x 34 cm w świetle passe-partout

Trzy gracje

kredka na papierze, 22,5 x 17 cm
na odwrocie naklejka Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza

Uśmiech Mony Lizy, ok. 1939-1945

sangwina, akwarela, ołówek, papier,
42.9 x 32 cm

Martwa natura

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 42,5 cm;
na odwrocie pieczęć: Fundacja "... Stypendia" im. T. Kulisiewicza

AKT W PIONIE

Tusz, tusz lawowany; papier; 44 x 35,4 cm
Sygnowany tuszem p.d.: Kulis

Człowiek kopiący, 1938

kredki barwne (sepia, sangwina), tusz, papier,
33 x 39.3 cm
sygnowany oł. p.d. (pod kadrem rysunku): Człowiek Kopiący - Sangwina - 1938, napis flamastrem na odwrocie oprawy g.: TADEUSZ KULISIEWICZ | Człowiek kopiący - sangwina | 1938 r., pod napisem nr oł.: 21. [w kółku]

Martwa natura

niesygnowany
akwarela, papier
33.5x42.5 (w świetle passe-partout )

Czytający list

niesygnowany
tusz, papier
27x23.5

MARTWA NATURA Z CYTRYNAMI

akwarela, papier,
32 x 44 cm
sygnowana tuszem l.d.: Kulisiewicz

PROFIL KOBIETY

Ołówek na papierze 36,5 x 33 cm
Nie sygnowany

Widok miasta włoskiego

tusz, piórko, papier, 25 x 30 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: TK / Spello 37 - 40

MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE I OWOCAMI, 1943

akwarela, 34 x 43 cm, sygnowana p. d. "Kulis"
Wystawiana: "Kulisiewicz, jakiego nie znamy" Galeria Kordegarda, Warszawa.

TKACZKA, l. 50-te XX w.

akwarela, 42 x 54,5 cm, sygnatura p.d. "Agra...14/I Tad.Kulisiewicz"
Scenka rodzajowa z Indii.

Wenecja w nocy, ok. 1958-61

akwarela, tusz, pióro, odcisk gazy, papier,
31.5 x 28.5 cm

Chałupa w Szlembarku, 1973

tusz, lawowanie, papier kremowy,
21.7 x 28 cm
sygnowany atramentem p.g.: Kochanej Danusi - | Ścianę z wody do picia | Tadeusz | Szlembark | Warszawa 2.IX.73

Cielątko, 1948

tusz pióro, papier kremowy,
14.3 x 20.8 cm
sygnowany oł. p.d.: Szlembark / TK. 48

Pieta, 1927

drzeworyt, papier,
21.1 x 8.7 cm
sygnowany ołówkiem pod ryc. p.: Kulisiewicz - 27

"CZŁOWIEK KOPIĄCY", 1938

kredka, 32,5 x 39 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d.: "Człowiek kopiący-sangwina 1938 r."

ŁODZIE, 1982

tusz, papier,
sygnowany czarnym długopisem p.d.: Kulis 82. Praca reprodukowana w katalogu: - Tadeusz Kulisiewicz. Barki i łodzie rybackie, Galeria TPSP Pałacyk, Warszawa X-XI 1984, il. nlb.

PTAKI NA ŻERDZIACH, 1972

tusz, papier,
28.5 x 41 cm
sygnowany czarnym długopisem p.d.: TKulisiewicz 72

tusz, papier, 28,5 x 41 cm
sygn. p.d. - Kulsiewicz 78.

Martwa natura

akwarela, ołówek, karton, 37 x 45
sygn. p. d.: Kulis.

Świątkarz - Z teki Szlembark

drzeworyt, papier,
32 x 19 cm;
sygn. p. d. - Kulisiewicz

"Kobieta z różańcem", z teki "Szlembark" - 1927 r.

drzeworyt
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz 27
wym.: 28 x 15,5 cm

Pejzaż indyjski, 1956

tusz, papier, 31 x 38
sygn. p.d.: Kulisiewicz 56.

Port w Burano, 1961

tusz na papierze,
38 x 51,5 cm w świetle p-p.
sygnowany p.d.: "Kulisiewicz/ Burano 61" i dedykacja: "Drogiej Pani Doktor Nasierowskiej ..."

Port w Burano, 1961

tusz na papierze,
38 x 51,5 cm w świetle p-p.

Rodzina czytająca list

tusz, papier; 19,5 x 16 cm w świetle passe-partout;
na odwrocie pieczęć okrągła z napisem: Fundacja "STYPENDIA I NAGRODY im. Tadeusza Kulisiewicza / w Warszawie;

Dziewczyna w czarnej chuście, 1932

drzeworyt, 25 x 14 cm
Pochodzi z teki "Szlembark", wydanej w 1932 r. przez Instytut Propagandy Sztuki (zob. Maria Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, 1971, s. 151).

Trzy akty

sangwina na kartonie, 23 x 17 cm
na odwrocie pieczęć Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie.

liczba obiektów: 187