1 zł
2 600 000 zł

KAZIKOWSKI Tomasz (ur. 1952, Mogielnica - 2021 Warszawa)

Macierzyństwo, 1997

gwasz, kredka, papier; 43 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: [monogram wiązany artysty] / 97.

cena wywoławcza: Wykup abonament

J. Słowacki: Upiorna kariera Balladyny, 1995

ołówek, akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany TK / 1995;
u dołu tytuł obrazu;
sygn. na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI / [monogram wiązany artysty] 1995 R.

Les poularies, 1990

kredka, cienkopis, akwarela, papier; 28 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: tytuł / [monogram wiązany artysty];
sygn. i dat. na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI / [monogram wiązany artysty] 1990 R.

Akty

ołówek, biała tempera, karton; 41 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogram wiązany artysty.

Malarz i modelka w pracowni, 1993 r.

ołówek, gwasz, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram artysty / 1993;
na odwrocie opis i sygn.

Trzy akty

ołówek, akwarela, karton; 29,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram wiązany artysty.

Postacie trzech kobiet, 1995

akwarela, gwasz, kredka, karton; 27,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram wiązany TK / 1995.

Tadeusz Kantor

olej, płótno; 22 x 35,5 cm;
sygn. p. d. monogramem "TK";

Akt siedzący

olej, gwasz; 48 x 42 cm;
sygn. p. d. monogramem wiązanym "T".
Z kolekcji St. Marczaka-Oborskiego.

Kąpiące się, 1992 r.

akwarela/papier, 25,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '[monogram wiązany] 1992'

Stojąca tyłem, 2000 r.

akwarela/papier, 44 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'TK | MM'
na odwrociu sygnowany i datowany: 'TOMASZ KAZIKOWSKI | TK | 2000R'

Akty, 2002 r.

akwarela/papier, 27 x 21 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.d.: 'TK | 2002'

Akt, 1997 r.

pastel/papier, 40,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.d.: '19 TK 97'

Kierunek padania promieni słonecznych, 1996 r.

akwarela, ołówek/papier, 42 x 29,5 cm
opisany wewnątrz kompozycji: 'kierunek | padania | promieni | słonecznych'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'TOMASZ KAZIKOWSKI | 1996'
na odwrociu monogram

Akt

akwarela, tusz/papier, 28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'TK'

Postaci kobiece

pastel/papier, 20 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'TK'

Akt w fiolecie, 2017

gwasz na papierze, 37 x 49 cm

Przed lustrem

ołówek, pastel/papier, 20,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'TK''

Lookin' back Hilda Louzzack, 1992 r.

akwarela/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'TK | 1992' oraz opisany wzdłuż lewej krawędzi: '"Lookin' back Hilda Louzzack"'
na odwrociu opisany: 'TOMASZ KAZIKOWSKI | TK | 2002'

Lalka, 2014

olej, płótno; 41,5 x 33 cm;
sygn. znakiem artysty p. d.: TK (w kole) / 2014.
na odwrocie opis autorski: TOMASZ / KAZIKOWSKI / ... / 2014 R / "LALKA" / OLEJ, 41 1/2 cm x 33 cm oraz nalepka galerii Bellotto.

Miasto kobiet, 2001 r.

pastel/papier, 37 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'TZ | 2001'

Macierzyństwo, 1992 r.

pastel/papier, 48 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'TK | 1992'

Kompozycja figuralna - w salonie

tusz lawowany, papier; sygn. 22,5 x 15,5 cm,
p. d.: Mirabeau.

Akt , 1984 r.

pastel/papier, 60,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'TK 1984 r.'

Przedmiot nieobiektywny, 1978 r.

olej/płótno, 69,5 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. KAZIKOWSKI | 1978 | olej 45x70 | [monogram] "przedmiot | nieobiektywny" '
na odwrociu naklejka wystawowa z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych - Galerii Zachęta w Warszawie z opisem obrazu

AKT STOJĄCY, 1994

Brązowa kredka, karton; 42 x 14 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: TK (w okręgu) 1994; na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1994

W ŁAŹNI, 1995

Ołówek, papier; 42 x 30 cm
Sygnowany p.d.: TK 995
Na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1995

SIEDZĄCA PO TURECKU, 1992

Brązowa i biała kredka, papier; 42 x 30 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu) 1992; na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1992 R

W TRÓJKĄCIE

Akwarela, pastel, papier szaroniebieski; 27 x 24,5 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu)

Kompozycja figuralna - W salonie

tusz lawowany, papier;
22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TK (monogram wieszanym);
p. g.: Mirabeau

Kobiety z Jawy, 1996 r.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 40,5 × 29 cm w świetle passe-partout
u dołu: Les femmes de Java aux embarcadères du thée dans Surabaya port.
Sygn. i dat. p. d.: TK (w okręgu)/1996

AKT NIEBIESKI, 1991

Akwarela, kredka, papier; 34 x 23,5 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu) | 1991 R; na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1991 R

LUDZIE I ŚWINIE, 1991

Gwasz, kredka, czarny papier; 19,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: TK (w okręgu) | 1991 R; na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1991 R

AKT PRZYKUCNIĘTY

Gwasz, papier; 41 x 30 cm
Sygnowany p.d.; TK (w okręgu); na odwrocie: KAZIKOWSKI

AKTY SIEDZĄCE

Ołówek, papier w kratkę; 42 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: TK (w okręgu)

tusz lawowany, papier;
sygn. p. d.: TK (monogram wieszanym); p. g.: Mirabeau

SKŁON

Ołówek, akwarela, papier; 29,5 x 42 cm

AKT BRĄZOWY, 1999

Akwarela, papier; 40 x 24 cm
Sygnowany p.d.: TK (w okręgu) | 1999

AKT NIEBIESKI, 1990

Ołówek, gwasz, olej; 49,5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu); na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1990 R

AKT W OCHRZE, 1997

Gwasz, papier; 47,5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu) 1997; śr. d.: (MORDĘGA Z POTWORNA BIELA KARMAŃSKIEGO); na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1997 R

Domy, 1980

olej, płótno;
50,5 x 61,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Tomasz Kazikowski TK (w okręgu) 1980 r., olej

Akt, 1987

pastel, gwasz, papier;
59,3 x 38,8 cm;
sygn., dat. i napis p. g.: monogram artysty w okręgu:
TK/ 1987 / R / L.F.i. /

Money, 1978

linoryt, papier;
22,4 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat. i opis u dołu ołówkiem: linoryt "MONEY" 52/49 TK Tomasz Kazikowski / 1978 R.

Les pysques impossibles, 1978

ołówek, pastel, papier; 29,1 x 20,7 cm;
sygn. i dat. p. g. monogram artysty w okręgu: TK/1978
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Tomasz Kazikow-/ski/ Kochanemu Witkowi TK

Zestaw 3 prac, 1992

cienkopis brązowy, papier;
29 x 20 cm (wymiar kompozycji);
w skład zestawu wchodzą trzy prace (Szkic postaci męskich odwróconych tyłem, Murzynki z Jawy i Sumatry i białe z Borneo, Szkice postaci kobiet);
sygn. i dat. Szkicu postaci kobiet l. d.: TK 1992

Tysiąc kobiet, 2004

gwasz, akwarela, papier; 39 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: TK (monogram wiązany w owalu) / MMIV

Kobieta, 2002

gwasz, ołówek, papier;
42 x 28 cm;
sygn. i dat. p. d.: TK / 2002 (monogram wiązany)

Postacie, 2004

akwarela, gwasz, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TK (monogram wiązany w okręgu) / 2004

Dwie postacie na tle lampionu, 1993

akwarela, ołówek, papier;
29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TK (monogram wiązany w okręgu) / 1993

Studia postaci - tryptyk, 2006

akwarela, ołówek, papier;
28,5 x 20 cm
(każdy w świetle oprawy - w jednej oprawie);
każda z prac sygn. p. d.: TK / MMVI (monogram wiązany w kółku)

Akt siedzącej kobiety

akwarela, pastel, ołówek, papier,
28,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: TK monogram wiązany w okręgu

Akt kubistyczny, 2004

gwasz, ołówek, papier,
39,5 x 29 cm (w świetle oprawy);

Akt

26 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TK monogram wiązany w okręgu

Akty leżące, 1992

gwasz, kredka, papier;
33,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TK (monogram wiązany w okręgu) 1992 R

akwarela, ołówek, papier;

Akt siedzącej kobiety

Akt kubistyczny, 2004

gwasz, ołówek, papier,

Akt

POSTAĆ KOBIECA, 1992

Pastel, papier; 60 x 46 cm
Sygnowany p.d.: TK | 1992

KLĘCZĄCA, 1993

Pastel, papier;
25 x 13,8 cm
Sygnowany p.d.: monogram wiązany TK w owalu | l.d.: 1993 R
Na odwrociu podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1993 R

BACHANTKI, 1996

Technika mieszana;
41,5 x 29,6 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu 1996
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1996

SIEDZĄCA

Pastel olejny, papier;
29,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: inicjały TK łączone w owalu
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu

Akt

gwasz
42 x 35

Pieśń Pilitis I

linoryt, papier, 34 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: TomKazikowski / 1991
opisana: "Pieśń Pilitis" I, poniżej dedykacja autorska

W PRACOWNI

Pastel, papier;
87 x 68 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu z datą: 1994

Figura wycięta, 2010

tempera, karton,
40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: TK (monogram wiązany)/ 2010 R

AKT KOBIECY, 1992

Gwasz, papier;
37,5 x 27,7 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu 1992

AKT W PRACOWNI, 1994

Gwasz, kredka, papier;
37 x 17 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: inicjały TK łączone w owalu 1994

Sophisticated Lady, 2010

tempera, karton,
40 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: TK (monogram wiązany)/ 2010 R;
napisy autorskie na odwrocie

Półkobyłek, 2010

tempera, karton,
40 x 30 cm;
sygn. l. d.: TK (monogram wiązany);
napisy autorskie na odwrocie

Wanilia, 2009

akryl, płótno, 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: TK (monogram wiązany) MMIX;
opisany na odwrocie: TOMASZ / KAZIKOWSKI / TK (monogram wiązany)/ 2009 R / " WANILIA" / AKRYL, PŁ. 73 x 60 cm

Akt, 2006

technika mieszana, papier, 48 x 33 cm;
sygn. p. d.: TK (monogram wiązany) / MMVI
praca wystawiana na autorskiej wystawie prac na papierze w Muzeum Polskim w Rapperswil w 2006 r., przy współudziale galerii GAGA z Warszawy

Przemarsz białych myszy, 2008

akryl, płótno, 40 x 40 cm;
sygn. l.d.: TK (monogram wiązany) 2008
na odwrocie napisy autorskie

Przemarsz białych myszy, 2008

akryl, płótno
40 x 40 cm;
sygn. l. d.: TK (monogram wiązany) 2008;
opisany na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI / TK (monogram wiązany)/ 2008/ "PRZEMARSZ BIAŁYCH / MYSZY"/ AKRYL, PŁ. 40 x 40 cm

AKT KOBIECY, 2005

Olej, płótno
99,8 x 60 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu 2005
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 2005

Wanilia, 2009

akryl, płótno
60 x 73 cm

Akt, 2006

technika mieszana, papier
48 x 33 cm

technika mieszana, papier,
29 x 21 cm; sygn. i dat. p. d.: TK / 1999
praca wystawiana na autorskiej wystawie prac na papierze w Muzeum Polskim w Rapperswil w 2006 r.

Akt, 2006

technika mieszana, papier,
48 x 33 cm;

POSTAĆ KOBIETY, 1996

Akwarela, papier;
40,7 x 29,8 cm
Sygnowany p.d.: TK w okręgu, 1996

DWIE KOBIETY

Akwarela, papier;
41,5 x 29,8 cm

Kompozycja figuralna

tusz lawowany,
papier 22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: TK (monogram wiązany); p. g.: Mirabeau

W parku, 2006

pastel, papier, 54 x 58 cm (w świetle passe-partout); sygn. l.d.: TOMASZ KAZIKOWSKI PINX; sygn. i dat. p.d.: TK (monogram wiązany) / MMVI; obraz wystawiany w Muzeum Polskim w Rapperswvilu w Szwajcarii IX - XII 2006 r.

Przy łodziach - dyptyk, 1992

technika mieszana, papier, wymiary w świetle passe-partout: 35 x 52 cm
sygn. i dat. p.d.: TK / 1992

Kąpiące się, 1993

akwarela, tusz, papier, 28 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: TK (w kółu) 1993

W parku, 2006

pastel, papier, 54 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: TOMASZ KAZIKOWSKI PINX; sygn. i dat. p.d.: TK (monogram wiązany) / MMVI; obraz wystawiany w Muzeum Polskim w Rapperswvilu w Szwajcarii IX - XII 2006 r.

TADEUSZ KANTOR

olej na płótnie,
22 x 35,5 cm, sygnowany p.d. monogramem "TK"

Leżąca

ołówek, gwasz, akwarela, papier, 29,5 x 20,5 cm;
sygnowany p.d.: TK (w kółku)

Studium twarzy, 1991

gwasz, czerpany papier, 29 x 21 cm;
sygn. i dat. p.d. symbolem: K (w kółku) / 1991 oraz na odwrocie: TOMASZ / KAZIKOWSKI / TK / 1991

Pejzaż morski, 1998

akryl, płótno, 33 x 41 cm;
sygnowany i datowany na odwrocie: TK / 1998 / TOMASZ KAZIKOWSKI / "Pejzaż morski" / acrylic, 33 x 41 cm oraz naklejka Galerii Karowa

Dziewczyny w pracowni, 1988

pastel, papier, 60 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d. inicjałem: TK i dat.: 1988

AKT, SIEDZĄCA NA ZIELONYM TLE, 2000

Olej, płótno; 65 x 54 cm
Sygnowany i datowany l. d.: monogram wiązany TK 2000 R
Na odwrocie napis: TOMASZ KAZIKOWSKI | (monogram wiązany) TK | 2000 R. | "AKT, SIEDZĄCA NA ZIELONYM TLE" | olej, 65 x 54

KOBIETA WLB PRZY STOLE, 1992

Akryl, płótno; 65 x 73 cm
Niesygnowany
Na odwrocie napis: monogram wiązany TK | 1992 | TOMASZ KAZIKOWSKI | "Kobieta WLB przy stole" | acrylic, 65 x 73 cm

Dziewczyny w pracowni, 1988

pastel, papier,
60 x 46 cm (w świetle passe-partout);

Dziewczyny w pracowni, 1988

pastel, papier,

BACHANTKI

Akwarela, papier; 37 x 27,3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l. d.: monogram wiązany, 1994

AKTY, 1994

Tusz, papier; 42,5 x 34,5 cm
Sygnowany l. d.: monogram wiązany 1994 | Tomasz Kazikowski delineavit

DAMA PRZY POMNIKU, 1995

Akwarela, papier; 46 x 35 cm
Sygnowany p.d.: monogram wiązany 1995 R; l.g.: cyfra 29
Na odwrocie napis: Tomasz Kazikowski, monogram wiązany | 1995 R

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Olej, płótno; 33 x 41 cm
Sygnowany p. d.: monogram wiązany 1994
Na odwrocie napis: Tomasz Kazikowski | monogram wiązany 1994 | Olej, płótno 41 x 33 cm | "Święto trzech króli" z cyklu "Rzeka" | XXVII; w dwóch prostokątach ze strzałkami podpis "góra"; naklejka: XXVII c. u. 8,5

WIELBŁĄDY, 1991

Technika mieszana, papier; 24,5 x 18 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski, inicjały TK łączone w owalu 1991 R

W KAWIARNI, 1991

Kredka, papier; 21,5 x 33 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu 1991 R

KOBIETA, 1990

Pastel, papier; 35,2 x 19,5 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1990 R

WNĘTRZE ŚWIĄTYNI, 1990

Pastel, papier; 24,5 x 28,p cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1990

DWIE KOBIETY

Tusz, papier; 32,2 x 23,2 cm

DWIE KOBIETY

Tusz, papier; 32,2 x 23,2 cm

DWIE KOBIETY

Tusz, papier; 32,2 x 23,2 cm

TRZY KOBIETY, 1991

Technika mieszana, papier; 30,5 x 21 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1992 R

SIEDZĄCA

Pastel olejny, papier; 29,5 x 21 cm

AKT, 1996

Technika mieszana, papier; 47,8 x 31 cm

SIEDZĄCA, 1991

Technika mieszana, papier; 27,2 x 21 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1991 R

TRZY KOBIETY, 1991

Pastel, tusz, papier; 27,3 x 21 cm
Sygnowany l.d.: inicjały TK łączone w owalu 1991
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski, inicjały TK łączone w owalu

ROZMARZONA, 1992

Technika mieszana, papier; 23,2 x 36 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski, inicjały TK łączone w owalu 1992 R

PORTRET KOBIETY, 1991

Technika mieszana, papier; 18,2 x 19,7 cm
Sygnowany l.d.: inicjały TK łączone w owalu 1991 R

SIEDZĄCA, 1992

Pastel olejny, ołówek, papier; 23,3 x 21 cm

SIEDZĄCA, 1997

Pastel, ołówek, papier; 24 x 16,7 cm
Sygnowany l.g.: inicjały TK łączone w owalu
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1997 R

PANI STOJĄCA NAD PANIĄ LEŻĄCĄ, 1997

Tempera, płótno; 140 x 100 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu 1997 | T. Kazikowski, śr.d.: tytuł: PANI STOJĄCA NAD PANIĄ LEŻĄCĄ
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1997 r | 140 x 100 cm

AKT KOBIECY, 2005

Olej, płótno; 99,8 x 60 cm

AKT

Technika własna, płótno; 61 x 46 cm
Niesygnowany
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1991 R | 61 x 46 cm acryl

MA RZECZY, ALE CZEKA, 1994

Pastel, papier; 62 x 45 cm
Sygnowany l.d.: inicjały TK łączone w owalu 1994 R, p.d.: tytuł: "Ma rzeczy, ale czeka"
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski, inicjały TK łączone w owalu 1994 R

AKT, 1992

Pastel, papier; 61 x 43,2 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1992

AKT, 1992

Pastel, papier; 60,5 x 42,7 cm

W PRACOWNI MALARZA, 1997

Ołówek, papier; 43 x 30 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1997

AKTY, 1995

Ołówek, papier w kratkę; 42 x 29,7 cm
Sygnowany śr.d.: inicjały TK łączone w owalu
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1995 R

KOSIARZ, MYSZKA I KOŚCIÓŁ, 1997

Ołówek, papier; 42 x 29,7 cm

BACHANTKI, 1996

Technika mieszana; 41,5 x 29,6 cm

ŁAŹNIA, 1996

Pastel, papier; 48 x 35 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu 1996 R

WENUS Z LUSTREM,1996

Pastel, ołówek, papier; 29,5 x 21 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1996 R

SIEDZĄCA, 1990

Pastel, papier; 29,8 x 24,2 cm
Sygnowany p. śr. krawędź: inicjały TK łączone w owalu 1990 R

AKT, 1994

Pastel, papier; 26,4 X 17,5 cm
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1994

AKTY, 1996

Sangwina, papier; 35 x 15 cm

KLĘCZĄCA, 1993

Pastel, papier; 25 x 13,8 cm
Sygnowany p.d.: inicjały TK łączone w owalu , l.d.: 1993 R
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1993 R

AKT, 1995

Pastel, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d. krawędź: inicjały TK łączone w owalu
Na odwrocie podpis: Tomasz Kazikowski inicjały TK łączone w owalu 1995

Kobieta

gwasz, ołówek, papier
42 x 28 cm
sygn. i dat. p.d.: monogramem TK / 2002

Kobiety

pastel, papier,
23 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d. TK

Akt w różu

pastel, papier,
sygn. p.d. TK

Kobiety

pastel, papier,
sygn. l.d. TK

Akt w różu

pastel, papier,
sygn. p.d. TK

Akt w zieleniach

pastel, papier,
sygn. l.d.: TK

Zawstydzona

pastel, papier,
sygn. p.d.: TK

Akt w czerwieni

pastel, papier,
sygn. p.d.: TK

Kobieta w czerwonej sukience

pastel, kredka, papier,
27 x 20 cm
sygn.l.d: TK

Akty, 1993

pastel, kredka, papier,
41 x 36 cm
sygn.l.d: TK/1993

Akt, 2002

gwasz, papier
45,5 x 41 cm

Wiosna 1987

gwasz, papier, wym. 57 x 45 cm (w świetle passe-partout); w p. g. napis: ...synku, niebo się chmurzy zasłonię cię od burzy / K.I.G. / Wiosna 1987 r. oraz sygnatura: TK

Egida, 1998

akwarela, papier,
28.4 x 39 cm
sygnowany p.d.: TK [monogram wiązany] | 19 98 R, na odwr. po p. kredką: TOMASZ KAZIKOWSKI | TK [monogram wiązany] 1998 | "EGIDA" [tytuł oł.]

Akt 1998

pastel, papier,
65 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. - TOMASZ KAZIKOWSKI /1998

liczba obiektów: 146