1 zł
2 600 000 zł

MAŚLUSZCZAK Franciszek (ur. 1948, Kotlice)

W cztery oczy, 2018

akwarela, papier; 37,5 x 29 cm;
l. g.: tytuł: W cztery oczy, sygn. i dat. l. d.: 2018 / Franciszek Maśluszczak.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Spokój, 2019

akwarela, papier
26,5 x 36 cm
sygn. l .d.

Gorzów Wielkopolski, 2000

tusz, papier czerpany; 24 x 15 cm;

Gorzów Wielkopolski, 2000

Piłowanie, 1991

akryl, płótno; 53 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak 1991;
na odwrocie, na płótnie opis: Franciszek Maśluszczak / PIŁOWANIE / 53 x 61 cm / acrylic 1991.

Spokój, 2018

Akwarela
51 x 35 cm

Świeradów wiosną, 2018 r.

akwarela, 38 x 28,5 cm, sygn.

Negocjacja, 2014

akwarela, papier, 28 x 38 cm,
sygn.p.g.: 2014 Franciszek Maśluszczak, opisany: Negocjacja

Pan Wacław z Międzyzdrojów, 2002

akwarela, papier, 44 x 26 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.g.: Franciszek Maśluszczak 2002

NA DRUTACH, 2016

akwarela na papierze, 35 x 25 cm

Meszuge, 1976 r.

tusz/papier, 24 x 21 cm
sygnowany i datowany l.d. '1976 Fr. M.', opisany wzdłuż lewej krawędzi 'Meszuge'

WINNICA W ASPRA SPITIA, 2000

Akwarela, karton; 49 x 39 cm
Sygnowany wzdłuż l. krawędzi: Fr. Maśluszczak; p.d.: Aspra Spitia 2000 / W Winnicy

Codzienność, 2016

rysunek, tusz / papier, 35 x 25 cm, sygn.

Ogród, 2005

akwarela, papier
22 x 29 cm

sygn. p.g.

Powroty z Koniakowa, 2004 r.

tusz/papier, 30 x 24 cm w świetle passe - partout, oprawiony, sygnowany i datowany p.g: '2004.09.22 Fr. Maśluszczak' opisany l.d: 'Powroty z Koniakowa'

Wejście w sen, 2012 r.

tusz/papier, 33 x 24 cm w świetle passe - partout, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Franciszek Maśluszczak' opisany l.d: 'WEJŚCIE W SEN'

Negocjacja, 2014 r.

akwarela, papier, 28 x 38 cm, sygn. p.g.: 2014 Franciszek Maśluszczak, opisany l.g.: Negocjacja

Biegnący

olej na płótnie
30 x 40 cm

Za chwilę (2010)

sygn. dat. p.g.
akwarela, papier
18x27 cm

Odezwa filozofa, 2017 r.

tusz na papierze, 49x38 cm
sygnowany p.g.: ODEZWA FILOZOFA 2017 Franciszek Maśluszczak

Ogrody, 2016 r.

akwarela, 36 x 56 cm, sygn.

Piękna pogoda, 2013 r.

akwarela/papier, 37 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2013 | Franciszek | Maśluszczak'

Nadsłuchuję myśli , 1980/1981 r.

olej/płótno, 32,5 x 32 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK 1980-1981'
na odwrociu opis: 'FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK | 1980/1981 | olej | tytuł: NASŁUCHUJĘ | MYŚLI | 32,5 x 32 cm', poniżej adres i numer 222

Impresja mikołowska, 1992/3

akryl, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: FranciszekMaśluszczak 1992/3;
na odwrocie opis autorski: Franciszek / Maśluszczak / acrylic 1992/3 / 46 x 33 cm / IMPRESJA MIKOŁOWSKA.

Jest i idzie, 1996

akryl, płótno; 55 x 38,5 cm;
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: FranciszekMaśluszczak 1996;
na odwrocie opis autorski: Franciszek / Maśluszczak / acryl 1996 / 55 x 38 cm. / JEST I IDZIE.

Szkic z królem , 1987 r.

tusz/papier, 18,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i dedykowany u dołu: '1987.06.17 Barbarze ADT F. Maśluszczak'

Przed wieczorem, 2017

akwarela, papier, 36 x 26,4 (w świetle passe-partout)
sygn. d.p.: 2017 Franciszek Maśluszczak

Sen polski

akwarela / papier, 48 x 33 cm, sygn.

Lewitująca, 2003 r.

tusz/papier, 29 x 20,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Fr. Maśluszczak 2003', opisany p.g.: 'LEWITUJĄCA'

Turyści w Jaworzynce, 2015 r.

akwarela, 25 x 35 cm, sygn.

Polny spacer (2015)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
60x40 cm

Zapach lasu

akwarela, papier, 50 x 35 cm, 2016

Skupienie wewnętrzne (2002)

sygn. dat. l.d.
akryl, płótno
70x50 cm

Dziewczyna o poranku, 1994 r.

akryl/płótno, 34,5 x 25,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Fr. Maśluszczak 1994.' i opisany p.g.: 'KOTLICE'
opisany na odwrociu: 'Franciszek | Maśluszczak | 1994 acrylic | DZIEWCZYNA | O PORANKU | 35X25 cm'
na odwrociu fragmenty niezachowanej naklejki wystawowej

Za chwilę, 2010 r.

akwarela/papier, 17 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
synowany i datowany p.g.: '2010 | Franciszek Maśluszczak', opisany l.g.: 'ZA CHWILĘ'

Gorzów Wielkopolski, 2000

tusz, papier czerpany;
24 x 15 cm;

Debata,

tusz / papier, 36 x 28 cm, sygn.

Razem (2015)

sygn. dat. l.d.
akryl, płótno
73x100 cm

Na moście

olej na płycie
30 x 40 cm

Gorzów Wielkopolski, 2000

tusz, papier czerpany;
24 x 15 cm;

Pierwszy dotyk, 1999

olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. i dat. l. g.: Franciszek Maśluszczak p. g.: 1999
na odwrocie na blejtramie opis: Franciszek Maśluszczak/ Pierwszy dotyk/ Acrylic 46 x 33 cm

Przed balem (2015)

sygn. dat. p.g.
akryl, płótno
50x40 cm

Kolumna Zygmunta, 2009 r.

tusz, papier
34 x 21 cm
sygn. i dat.

Utrwalony moment, 1978 r.

akryl/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: '1978. | FRANCISZEK | MAŚLUSZCZAK', opisany na odwrociu: '58. | FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK | tytuł: UTRWALONY MOMENT | 61 x 50 cm | ACRYL | 1978.'

Radość, 2014 r.

akwarela/papier, 48 x 32,5 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: '2014 Franciszek Maśluszczak' u góry tytuł autorski: 'RADOŚĆ'

Poranek polny

35 x 44 cm
Akwarela, 2014 r.

Patrząca, 2014 r.

akwarela, 28 x 37,5 cm, sygn.

Pierwszy dzień

akwarela, papier, 25 x 34,5 cm, 2015

Muzycy podwórkowi, 2014 r.

akwarela / papier, 17 x 25 cm, sygn.

TO TU JEST TO

Akwarela, papier, 28 x 37 cm,
sygn p.d.: Franciszek Maśluszczak 2010

Artysta i jego muza, 1991

piórko, tusz, papier czerpany;
31 x 24,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FMaśluszczak 1991.

Danuśka Jasiowa, 1997

akryl, płótno naklejone na deskę; 30 x 11,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Fr.M97.
na odwrocie napisy autorskie: Franciszek/ Maśluszczak/ ACRYLIC 1997/ 30 x 12 cm./DANUŚKA/ JASIOWA niżej1320/ 97 powyżej długopisem: 1997.0714/ Franciszek Maśluszczak

Blask poranka

akwarela, 17 x 25 cm

Jesień (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
17x26 (w świetle passe-partout )

Radość, 2004 r.

akwarela/papier, 48 x 32,5 cm
sygnowany i datowany z prawej strony: `2004 Franciszek Maśluszczak` oraz tytuł autorski u góry: `RADOŚĆ`

Wieczorem, 2014 r.

akwarela/papier, 16 x 24 cm
sygnowany i datowany p.d.: `2014 Fr. Maśluszczak` oraz tytuł autorski l.g.: WIECZOREM`

Danuśka Jasiowa, 1997

akryl, płótno naklejone na deskę;
30 x 11,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Fr.M97.

Ulica, 2014 r.

akwarela, 19 x 28 cm, sygn.

Wrony

akwarela, papier, 28 x 38 cm, 2014

Danuśka Jasiowa, 1997 r.

akryl/płótno, 30 x 12 cm
sygnowany i datowany l.g.: `Fr. M 97`
na odwrociu dedykacja autorska z datą `1997.07.14` oraz opisany: `Franciszek | Maśluszczak | ACRYLIC 1997 | 30 x 12 cm. | DANUŚKA | JASIOWA | 1320/97`

Podziw (2013)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
28x37.5 cm

Piękna pogoda, 2013 r.

akwarela/papier, 36 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: `2013 | Franciszek | Maśluszczak`
opisany u góry: `PIĘKNA POGODA`

I powołał go Ojciec, 2003

akwarela, papier;
57 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak/ 2003;
napis w l. g. rogu: i powołał go Ojciec
Praca reprodukowana w Albumie z wystawy: 25 Artystów Janowi
Pawłowi II na 25-lecie Pontyfikatu, BWA Zamek Książ, Wałbrzych 2003

Dwie strony, 2010

rysunek, tusz, papier, wym. 33,5x23 cm

Zaproszenie, 1980 r.

olej/płótno naklejone na deskę, 31 x 26 cm
sygnowany i datowany u dołu: `FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK 1980. ROZDEPTANY ŚNIEG UCZUCIA JEST KRWIĄ`
opisany i datowany na odwrociu: `FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK | 193 | 1980 | tytuł: ZAPROSZENIE | olej. płótno-deska | 31 x 25,5 cm. | 02-784 WARSZAWA | UL. SŁUŻBY POLSCE | 7 m. 46.`

Estymacja: 3 000 - 6 000

I poszedł czynić dobro, 2003

akwarela, papier; 57 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: Franciszek Maśluszczak 2003;
napis w rogu na łuku: i poszedł czynić dobro
Praca reprodukowana w Albumie z wystawy: 25 Artystów Janowi Pawłowi II na 25-lecie Pontyfikatu, BWA Zamek Książ, Wałbrzych 2003

I powołał go Ojciec, 2003

akwarela, papier;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak/ 2003; napis w l. g. rogu: i powołał go Ojciec

Negocjacja (2014)

sygn. dat. p.g.
akwarela, papier
28x38 cm

Ogródek,

akwarela / papier, 17,5 x 25 cm, sygn.

Przed burzą, 2007 r.

akwarela/papier, 31 x 25 cm, sygn.

Wstawaj szkoda dnia

akryl na płótnie
40 x 60 cm

Zatrzymanie chwili, 2014

akwarela, papier
wymiary: 25 x 17cm
sygn.
oprawa Mabellini Delio s.c

Glisno, 2001 r.

akwarela, 34 x 50 cm, sygn.

Istebna, 2012

akwarela, 37,5 x 28 cm

Ja wolę Ciebie, 1990 r.

tusz/papier, 62 x 49 cm
sygnowany i datowany l.g.: `Franciszek Maśluszczak 1990`
opisany tytułem autorskim: `Ja wolę Ciebie`

Estymacja: 2 500 - 3 500

Przed burzą, 2007 r.

akwarela / papier, 31x 25 cm,
sygn.

Milówka, 2012

akwarela, 26 x36 cm sygn. l.g.: MILÓWKA i p.g.: 2012 / Franciszek Maśluszczak

Godność, 1990

akryl, płótno;
73 x 65 cm;
sygn. i dat. l. g.: Franciszek Masluszczak 1990.
Na odwrocie: Francieszek Maśluszczak/ acryl 1990/ 73 x 65 cm/ GODNOŚĆ

Powiedz, 1988

akryl, płótno naklejone na deskę,
19,5 x 15 cm;
sygn. i dat. p. g.: Franciszek Maśluszczak. / 1988
Na odwrocie napisy: 508./Franciszek / Maśluszczak / 1988 acryl / tytuł: po-/wiedz/19,5 x15,5

Poranna cisza, 2012r.

akwarela,
28 x 37,5 cm,
sygn.

Powiedz, 1988

19,5 x 15 cm;

Osamotnieni ciszą, 1976

olej, deska;
36,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK 1976
Na odwrocie nalepka autorska z nazwiskiem artysty i opisem obrazu.

Las w Komańczy, 2008

olej, płótno;
81 x 65 cm;
sygn. p. d.: 2008 / Franciszek Maśluszczak
na odwrocie, na blejtramie napis: Franciszek Maśluszczak
2008 / 81 x 65 cm LAS W KOMANCZY

Młodzian, 2004 r.

akwarela/papier, 46 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. g.: `Franciszek Maśluszczak 2004`, w l. g. tytuł: ` Młodzian`,

Estymacja: 4 800 - 6 000

Opuszczone domy, 2005 r.

akwarela/papier, 15 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Fr. Maśluszczak 2005.`, l. g.: `Opuszczone domy`

Estymacja: 2 600 - 3 000

Kulig, 2007 r.

akwarela / papier,
50 x 50 cm,
sygn..

Malarz Jerzy Nowosielski w pracowni

akryl na płótnie
55 x 46 cm

Lubelszczyzna

akwarela
25,5 x 26,5 cm

Opuszczone domy (2005)

sygn.dat.p.g.
akwarela, papier
15x23.5 (w św.p-p)

Tu wciąż fruwa rejon kwietny , 2008 r.

akwarela/papier,
30,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `2008 | Franciszek Maśluszczak`, l. g.: `TU WCIĄŻ FRUWA REJON KWIETNY`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Zaproszenie

olej, płótno
30,5 x 26 cm
sygn. d.: Franciszek Maśluszczak 1980. Rozdeptany śnieg uczucia jest krwią

Koszenie trawy, 2011

akwarela, papier, 28x38 cm

Szopka, 2007 r.

akwarela
46 x 46 cm
sygn.

NAMIĘTNOŚĆ OBOJĘTNA, 1987

akryl, płótno,
65 x 50
sygn. p.g.: Franciszek Maśluszczak 1987
na odwrocie na płótnie: Franciszek | Maśluszczak 1987 | acryl | 65 x 50 cm. | tytuł: Namiętność | obojętna

Dzień nad Bałtykiem, 2010 r.

akwarela / papier,
28 x 38 cm,
sygn.

Głowa w chmurach nogi w błocie (2007)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
28.5x19.5

Idący, 2010 r.

akwarela,
28 x 38 cm,
sygn.

Poranek uliczny, 2010

akwarela, papier,
19x28 cm,
sygn. i opisane na licu

Zimny dzień, 2010

akwarela,
27,5x37,7 cm

Autostopowicz, 2001/2002

olej, płótno,
70 x 50 cm;
sygn. u dołu: Franciszek Maśluszczak / 2001/2;
na odwrocie napisy autorskie

Spacer, 2004

akwarela papier,
48 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak 2004

Spacer, 2004

akwarela papier,
48 x 25 cm;

"Rynek", 2008 r.

akwarela / papier, 28 x 18,5 cm, sygn.

Opór myśli

olej/płótno,
38 x 33 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Franciszek Maśluszczak 1984/1985`, opisany na odwrociu: `Franciszek | Maśluszczak | 1984/1985 | olej I tytuł: Opór myśli | 0,38 x 0,33 | 390`

Jak tu pięknie (2009)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
34x19.8

Spacer, 2004

akwarela papier,
48 x 25 cm;

Autostopowicz, 2001/2002

olej, płótno,
70 x 50 cm;
na odwrocie napisy autorskie

Narodziny, 1981/82

olej, płótno,
38 x 38 cm;
sygn. l. d.: Franciszek Maśluszczak; dat. p. d.: 1981/1982

Blask letniego dnia

akryl, płótno
55 x 38 cm

Dobre życzenia (2009)

sygn. dat. p.g
akwarela, gwasz, papier
30x40

bez tytułu

akwarela
44x46 cm

Mykenos (2002)

sygn., dat. p.d. akwarela, papier 46.5x34.5

Cisza, 2008 r.

akwarela, 25 x 31 cm, sygn.

Dziewczyna (2003)

sygn. dat. p.d. akwarela, papier 20.3x12.7

Cudowne uzdrowienie (1988)

sygn. dat. p.g. akryl, płótno 60x40

Los, 1989

akryl, płótno,
24 x 18 cm;
sygn. i dat. p. g.: Franciszek 1989 / Maśluszczak
na odwrocie opis autorski

Daleko do domu, 1992 r.

akryl/płótno,
46 x 41 cm
sygn. i dat. śr.l.: `Franciszek Maśluszczak 1992` (wzdłuż krawędzi)
opisany na odwrocie: `Franciszek / Maśluszczak / acrylic 1992 / 45 x 41 cm / DALEKO DO DOMU`

Postacie, 1990 r.

olej/płyta,
31 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. l.d.: `Fr. Maśluszczak I 1990`

Młodzian, 2004

akwarela, papier
56 x 32 cm;
sygn. p. g.: Franciszek Maśluszczak 2004; l. g.: MŁODZIAN

Fascynacja

akwarela, papier
48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. po środku: Franciszek Maśluszczak 1999; l. g.: Fascynacja

Wyjaśnianie snu, 2001 r.

akryl, płótno
46 x 33 cm
sygn. l.d .: Fr. M. 2001
na odwrocie napis autorskie oraz nr: 1869/10

Międzyzdroje, 2002

akwarela, papier
56,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Franciszek Maśluszczak / 2002; p. g.: Międzyzdroje

Zaciekawienie pejzażem przypomnianym, 20

olej, tektura
46 x 55 cm;
sygn. p. g. Franciszek Maśluszczak 2001
na odwrocie napisy autorskie: Franciszek Maśluszczak / 46 x 55 cm.2001 / zaciekawienie pejzażem przypomnianym

DOMOWE ZDARZENIA, 1997-1998

akryl, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany l.g.: Franciszek Maśluszczak
na odwrocie g. na krośnie: Franciszek Maśluszczak AKRYLIC 1997/1998
p. wzdłuż na krośnie: 100 x 81 cm DOMOWE ZDARZENIA
na d. krawędzi 672/7 [pierwsza cyfra nieczytelna]

ZAZDROSNE OBCIĄŻENIE, 1978 R.

olej/płótno naciągnięte na deskę
15 x 15 cm
dat. i sygn. u dołu: `1978 FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK`
na odwrocie opis autorski: `FRANCISZEK / MAŚLUSZCZAK / tytuł: ZAZDROSNE / OBCIĄŻENIE / 1978�`

GDY TYLKO ZAŚPIEWAM, 2007

akwarela/papier,
51 x 36 cm
dat. i sygn. p.d.: `2007 | Franciszek Maśluszczak`

Piechur

akwarela,papier;
29,5 x 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d.: 2008/Franciszek Maśluszczak
tyt.p.g.: Piechur

Zeznanie, 1983

ol., pł.,
90 x 37,5 cm

Zaduma ma, 1983-84

ol., pł.,
90 x 37,5 cm

Relacja, 2008

akwarela,
39x29 cm

Pod Nowym Sączem, 2008 r.

akwarela,
30 x 40 cm,
sygn.

MELODIA, 1981-82

olej, płótno,
24.5 x 24.5 cm
sygnowany p.g. wzdłuż krawędzi: FRANCISZEK 1981 | MAŚLUSZCZAK 1982
na odwr. na pł. napis autorski: FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK | 1981/1982 olej | tytuł: MELODIA | 24,5 x 24,5 cm | 252

OGROMNY SUPEŁ, 1988

akryl, płótno,
92 x 92 cm
sygnowany p.d.: Franciszek Maśluszczak | 1988.
Na odwr. na pł. napis autorski: Franciszek Maśluszczak | 1988 acrylic | tytuł: Ogromny supeł | 92 x 92 cm. | 520.

Krasnobród

akwarela
41 x 26 cm

Wyjaśnianie snu, 2001

akryl, płótno, 46,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: Fr.M. 2001; na odwrocie opis autorski

Wyjaśnianie snu (2001)

sygn. dat. l.d.
akryl, płótno
46x33

Dwa spojrzenia, 1998-1999

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. i dat. p.d.: Fanciszek / Maśluszczak / 1998/9

Rewia myśli (2007)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
47x35

Na prowincji

akwarela
30x49 cm
2007 r.

Nie byłem w Masłomęczu, 2007

Akwarela, papier, sygn. i dat. p.g., 15x23 cm

Interesująca rozmowa, 2007

akwarela na papierze, 30 x 24 cm

Pejzaż grecki (1999)

sygn. dat. l.d., olej, pilśnia, 46x54.8

Gołuchów, 1995

rysunek, tusz, papier, 30 z 23 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l.d.: Gołuchów 1995 Fr. M. MARKO 01

Ursynów przy ulicy KEN, 2007

akwarela lawowana, 31x49 cm

NA PIKNIKU, 2006

akwarela, tusz, papier,
46.5 x 29.5 cm
wymiary w świetle passe-partout
sygnowana p.g.: NA PIKNIKU, p.d.: 2006 | Franciszek Maśluszczak

Przed deszczem

Akwarela
31x24,5

Gołuchów (1995)

sygnowany l.d.
tusz,papier, 32.5x25 cm

Ten, który ocala beznadziejnych, 2005

akwarela, karton, 23 x 19 cm

Łaszczów, 2006

akwarela, 23x30 cm

Rozmowy poważne, 2006 r.

akwarela, 47 x 29 cm, sygn.

CODZIENNOŚĆ, 1974

tempera na desce, 50,5 x 33 cm,
sygnowana l.d. "FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK" i datowana p.d. "74", na odwrocie nalepka z odręcznymi danymi

OPANOWAĆ SPOKÓJ, 1984

Akryl, płótno; 38 x 27,5 cm
Sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: Franciszek Masluszczak1984
Na odwrocie napis:Franciszek | Maśluszczak | 1984 | akryl | tytuł: OPANOWAĆ SPOKÓJ | 0,38 x 0, 27 m | 38

Kartofle, 2001

akwarela, papier,
53 x 36 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Franciszek Maśluszczak / 2001; l.g. napis: Kartofle

Postacie

olej, płyta pilśniowa,
31 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z lewej: Fr. Maśluszczak 1990

Modlitwa o spokój, 1982

olej, płótno,
33.2 x 24.5 cm
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: 1982 | F. MAŚLUSZCZAK.

Dzisiejszy dzień, 1981

olej, płótno,
33.2 x 24.5 cm
sygnowany l.g.: FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK 1981.

Sążnista myśl, 1980-1981

olej, płótno,
33.2 x 24.5 cm
sygnowany l.g.: FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK | 1980/1981.

PAN WACŁAW Z MIĘDZYZDROJÓW, 2002

akwarela, 44 x 26 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.g. "Franciszek Maśluszczak 2002" i l.g. "PAN WACŁAW / z Międzyzdrojów"

bez tytułu

rysunek tuszem, papier
24 cm x 24 cm
sygn. p.g. F.Maśluczak 2003

Dwa spojrzenia, 1998

akryl, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p.d.: Franciszek / Maśluszczak / 1998/9,
na odwrocie na blejtramie napisy autorskie

Decyzja, 1995

olej, płótno, 24,5 x 18 cm;
sygn. i dat. p.g.: Fr. M. 1995;
na odwrocie napisy autorskie

Kończące się lato, 2005

akwarela, 20x31 cm

Cisza prowincjonalna

akwarela, 55 x 45 cm, 2004r.

Przyjdź tu ze mną, 2003 r.

akwarela, 43 x 28 cm, sygn.

MIASTECZKO ŚLźSKIE, 1994

olej, płótno,
40 x 25.5 cm
sygnowany wzdłuż górnej krawędzi niebieską farbą: Franciszek Maśluszczak 1994

PAN WACŁAW Z MIEDZYZDROJÓW, 2002

akwarela, papier,
44 x 26 cm
sygn. l.g.: PAN WACŁAW | z Międzyzdrojów, p.g.: Franciszek Maśluszczak 2002

Grzeczność, 1982/83

olej, płótno, wym. 33,4 x 27 cm;
sygn. z lewej strony u góry: Franciszek Maśluszczak 1982/1983.
w p.g. napis: Zobaczyłem pieśń chrztu;
na odwrocie napisy autorskie: 1982/1983 / OLEJ /
Franciszek Maśluszczak / 0,33 x 0,27 m. / tytuł: GRZECZNOŚĆ

OPANOWAĆ SPOKÓJ, 1984

Akryl, płótno;
38 x 27,5 cm
Sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: Franciszek Maśluszczak 1984
Na odwrociu napis czarnym olejem: Franciszek | Maśluszczak| 1984| acryl | tytuł: OPANOWAĆ SPOKÓJ | 0,38 x 0,27 m| 381

Praca potwierdzona przez artystę.

Idą do pracy, 2001

akwarela, papier,
44 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.g.: Franciszek / Maśluszczak / 2001; l.g. napis: IDĄ DO PRACY

Moje odczucia Kamion `88, 1988

akryl, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. i dat. p.d.: Franciszek / Maśluszczak / 1988, opisany na odwrocie, na odwrocie stempel i nr inw. BWA w Sieradzu

Dla Juli – walc, 2004

akwarela,
26x49 cm

Chłopcy z Nowych Rumunek, 2004 r.

akwarela, 4
44 x 32 cm,
sygn.

Zwyczajni

akryl, płótno
50x50 cm

Piłowanie, 1991

akryl, płótno
53 x 61 cm

Koncert 1992

akryl, płótno, 38 x 38 cm,
sygn. i dat. p.g.: Franciszek Maśluszczak/1992

FRANKFURT, 2001 r.

Akwarela na papierze 51,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.g. - "Franciszek Maśluszczak / 2001"

W MIĘDZYZDROJACH, 2002 r.

Akwarela na papierze 43 x 55 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Franciszek Maśluszczak / 2002"

Czerwiec, 2002

akwarela,
30x22 cm

Życie 2003

akwarela, papier, 28,3 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: Franciszek Maśluszczak/2003; napis l. g. : ŻYCIE

RYZYKOWNA GRA RĄK, 2001 r.

Akwarela na papierze 52 x 40 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.g. - "Franciszek Maśluszczak 2001"

URADOWANY PRZYJACIEL, 2003 r.

Akwarela na papierze 55 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "2003 Franciszek Maśluszczak"

Gra 1984

olej, płótno, 38 x 46 cm; sygn. i dat. l. d.: F. Maśluszczak 1984, opisany na odwrocie

Do kółeczka zapraszamy

akwarela, papier, wym.: 35 x 26 cm
sygn. p.d.: Franciszek Maśluszczak

LIPCOWY SZUM DNIA W PRZEGORZAŁACH, 2001 r.

Akwarela na papierze 53 x 40 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany śr. - "Franciszek Maśluszczak 2001"

SPOD ZAMOŚCIA, 2002 r.

Akwarela na papierze 44 x 57 cm
Sygnowany p.g. - "Franciszek Maśluszczak 2002"

akwarela
wymiary: 27x44,7 cm

Zdumienie 1998

akryl, płótno, 65 x 50 cm; sygn. i dat. l. d.: Franciszek Maśluszczak 1998,
na odwrocie nr katalogu autorskiego: 1568/103

Dęby w Buku 2000

akwarela
41x27 cm

Zima, 2001

akwarela, 26,7x37,8 cm

W winnicy, Aspra Spitia, 2000

akwarela, 49,5 x 31 cm

liczba obiektów: 196