1 zł
2 600 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole

akwarela, tusz, papier, 48 x 32,5 cm
sygn. p. d.: majaberezowska

cena wywoławcza: Wykup abonament

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Egipskie impresje, ok. 1970

akwarela, papier;
58 x 58 cm (w świetle passe-partout);
obraz przed konserwacją.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rodzina, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 61 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'maja berezowska 62'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Diana i śpiący pasterz

akwarela, ołówek/papier, 13,2 x 18 cm
opisany l.d.: 'Diana i śpiący pasterz', sygnowana i opisana na passe-partout: 'wdzięczna Maja | Panu Jerzemu Pomianowskiemu'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z tulipanami, 1939 r.

olej/płótno, 67 x 60 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'Berezowska | 1939'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk

akwarela, papier, 13,5 x 10 cm,
sygn. p.d.: znakiem artystki

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tulipan

akwarela, papier, 14 x 20, 5 cm,
sygn. p.d.: znakiem artystki, opisany l.d.: Tulipan

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W kąpieli, 1969

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm w świetle passe – partout
sygn. śr.d.: "Maja 69"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bania, 1969

sygn. p.d.: "Maja 69"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy akwarium - ilustracja do książki Co to było za dziecko Jana Żabińskiego, 1959 r.

tusz/papier, 28 x 18 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d. 'maja 59'
u dołu ołówkiem notatka edytorska, na odwrociu opisany ołówkiem

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Malarz i modelka

akwarela, tusz/papier, 49,5 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rycerz z damą, lata 60 -70

akwarela, tusz, papier, 51 × 42 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z paziem (1970)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
49.5x40 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena kąpieli

akwarela, tusz/papier, 28,5 x 20 cm
sygn. śr.d.: „maja Berezowska”

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Okrągły stół, ok. 1960

piórko, tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Król Indii tańczy ze świątynną tancerką, ok. 1975

akwarela, papier; 36 x 26 cm;
l. d. napis: majaberezowska / Król Indii / tańczy / ze / świątynną / tancerką;
l. g. dedykacja: miłej mojej / Janeczce / od Mai / na / 22/V .75.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ZWYCIĘZCA

Tusz, piórko, akwarela, papier; 17,5 x 20 cm
Sygnowany l.d.: połączone symbole Marsa i Wenus, p.d.: LE VAINQEUR

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RYCERZ I HURYSY

Tusz, piórko, akwarela, papier; 35 x 35 cm
Sygnowany p.d.: majaberezowska
Na odwrocie stempel „Plastyka” / Spółdzielnia Pracy Twórczej Polskich Artystów Plastyków / Galeria Plastyki Współczesnej

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PARA PRZY KRZEŚLE

Tusz, piórko, akwarela, papier; 25 x 21 cm
Sygnowany p.d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PARA POD DĘBEM, 1964

Ilustracja do: „Kram z piosenkami”
Tusz, piórko, akwarela, 24 x 33 cm
Sygnowany p.d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PARA NA SKRZYNI, 1963

Ilustracja do „Piórkiem przez stulecia”
Tusz, piórko, akwarela, papier; 25 x 35 cm
Sygnowany p.d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

U ASTROLOGA, ok. 1960

Tusz, piórko, akwarela, papier; 41 x 32 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

POZDROWIENIE, 1960

Tusz, piórko, akwarela, papier; 38 x 27 cm
Sygnowany p.d.: maja60
Na odwrocie stempel: Maja Berezowska Warszawa

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole, 1956

akwarela, tusz/papier, 31 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: „Maja Berezowska/56”

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Para w karczmie, 1970 r.

akwarela, długopis/papier, 21 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'majaberezowska'
dedykacja p.g.: 'miłemu mojemu gościowi | w dniu 27 XI 70 Panu Tadeuszowi | Kwaśniewskiemu w przyjaźni | - maja berezowska'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pod Wiedniem

akwarela, długopis/papier, 27,5 x 19,4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'maja berezowska' i opisany p.d.: 'Pod Wiedniem"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Półmisek - Rybka

piórko, tusz, papier; 11,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M. Berezowska (długopisem).

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

akwarela, papier; 36 x 26 cm;
l. d. napis: majaberezowska / Król Indii / tańczy / ze / świątynną / tancerką; l. g. dedykacja: miłej mojej / Janeczce / od Mai / na / 22/V .75.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Peonie i bratki

tech. mieszana, papier, 33 x 48,5 cm w świetle oprawy, sygn. ś.d.: maja oraz l.d.: PEONIE i BRATKI

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rozwiązywanie

tusz, piórko, akwarela, papier;
30 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: maja.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Amor nadciąga, 1961

34 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 61.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Patrz najdroższa!, 1962

34,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: maja 62; l. g. opis autorski: Patrz najdroższa - znowu opadł balkon! - /czyś sobie coś zamyśliła?.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W kąpieli, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

"Ewunia w kąpieli"

akwarela/papier, 33 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'maja berezowska' oraz opisany p.d.: 'Ewunia w kąpieli'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty w wazonie , 1963 r.

akwarela/papier, 45 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'maja berezowska | 63'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zamyślony stańczyk, 1962

tusz, piórko, akwarela, papier; 33,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 62.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

NA KOLANIE, 1954

Tusz, piórko akwarela, 31 x 25 cm
Sygnowany p.d.: majaberezowska 54
Na odwrocie stempel: Maja Berezowska Warszawa; ołówkiem: renesansowy kraków
Ilustracja do Fraszek Jana Kochanowskiego

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RÓŻE NA PLAŻY, 1962

Tusz, piórko, akwarela, papier; 35 x 25 cm
Sygnowany p.d.: maja 62
Na odwrocie ołówkiem: szary / Druk Szpilki 34 / 25 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Xięstwo Warszawskie

akwarela/papier, 47 x 36,5 cm
sygnowany l.d.: 'maja berezowska'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RANDKA, 1964

Tusz, piórko,akwarela, brystol, 33,5 x 22,5 cm
Na odwrocie długopisem: jaskrawe kolory dywanu i chodn

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RÓG OBFITOŚCI, 1964

Tusz, piórko, 29 x 22 cm
Na odwrocie ołówkiem: ogólnoasortymentowa czarno biała

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

TEZEUSZ, 1964

Tusz, piórko, papier; 32 x 23 cm
Na odwrocie długopisem: Confexim | nici cz.b. | Berezowska Maja | prob. 181 - 17.XI.64 | 900.-

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami i ikoną

akwarela, karton; 45 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Obserwacja gwiazd - Horoskop, 1973

tusz, piórko, akwarela, papier; 35 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: majaberezowska 73, napis p. d: Horoskop;
na odwrocie pieczęć: MAJA/BEREZOWSKA/WARSZAWA.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kielichem, ok. 1960 r.

akwarela, papier, 58,5 x 47 cm w świetle oprawy

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny uścisk

długopis, akwarela, papier; 36 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Do Gejszy - ilustracja fraszki, 1965

długopis, akwarela, papier; 35,5 x 28,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: majaberezowska / 65 niżej dopisane: 1414;
na odwrocie: Jan Sztaudynger / Daj pokój / Daj pokój, gejszo! / … wolę trudniejszą oraz 32 gejsza (czarnym długopisem); adnotacje redakcyjne do druku: Szpilki nr 40 / Kolor 1:1 / 12 str (w kole), proszę / dolepić błonę / na dół (w prostokącie) / BEZ ramki (niebieskim długopisem.
Praca jest ilustracją fraszki Jana Sztaudyngera "Do Gejszy", wydrukowana w magazynie Szpilki.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

WCZASY W JASTARNI

Tusz, piórko, akwarela, papier; 34,5 x 24 cm
Sygnowany p.d.: maja; na odwrocie: wczasy w Jastarni; stempel: Maja Berezowska Warszawa

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W MIŁOSNYM UŚCISKU, przed 1975

Tusz, piórko, akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: majaberezowska; na odwrocie: Wydawnictwo Poznańskie "Pawie Oczka" stempel: Maja Berezowska Warszawa
Ilustracja do fraszek Lecha Konopińskiego "Pawie oczka"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

bez tytułu, nd.

długopis, akwarela, papier, 30x20 (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "maja berezowska"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

bez tytułu, nd.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole, 1956

sygn. p.d.: "Maja Berezowska/56"
pochodzenie: kolekcja prywatna

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z pudlem

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: "Maja/57"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama i służka

akwarela, papier, 31 x 14,5 cm, sygn. l.d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa Natura, 1968 r.

akwarela, papier kredowy, 50 x 35 cm, sygn. i dat. p.d.: Maja Berezowska / 68

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zalotnicy - dyptyk, 1969 r.

ołówek, akwarela, papier kredowy, 2 x 31 x 14,5 cm, sygn. i dat.: lewa część: śr. l.: Maja Berezowska oraz p.d.: Maja Berezowska 69, prawa cześć l.d.: maja 69

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Róże więdnące, 1969 r.

akwarela, papier kredowy, 49,5 x 34,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Maja Berezowska/69, opisany śr.d.: róże więdnące

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty i owoce

akwarela, tusz/papier, 36 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'majaberezowska'
opisany p.d.: 'kwiaty | i | owoce'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kompozycja ze śpiącą kobietą, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 34,5 x 32,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja 62'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Taniec zbójnicki, 1945 r.

akwarela, gwasz, papier, 40 × 32 cm w świetle passe-partout
sygn. z lewej: Maja/Berezowska/Sv.45

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura kwiatowa, 1974

akwarela/papier, 53,5 x 46,5 cm
sygn. p.d.: maja berezowska 74

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wiosna, 1959 r.

akwarela, papier, 37 x 49 cm, sygn. I dat.p.d.: Maja 59, dopisek śr.d.: Wiosna

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Terpsychora, Urania, Klio, 1954

piórko, tusz, papier; 25 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 54.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tańcząca para , 1971 r.

akwarela, długopis/papier, 31,5 x 28,3 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'maja 71'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty w wazonie i fotografie, 1975 r.

akwarela/papier, 53 x 39 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'maja berezowska 75'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Róże

akwarela/papier, 29 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'maja berezowska'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W miłosnym uścisku, 1966 r.

akwarela, tusz, papier, 40,5 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: majaberezowska 66
p. d. dedykacja: Panu Lubomirowi/Kulczyckiemu/wdzięczna Maja

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bukiet kwiatów, 1973

akwarela, karton; 70 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: maja berezowska 73.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kielichem, ok. 1960

akwarela, papier;
58,5 x 47 cm (w świetle oprawy)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W KUCHNI, 1954

Tusz, piórko, akwarela, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany śr. d.: majaberezowska 54

*opłata droit de suite

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiat w wazonie

akwarela/papier, 48,3 x 33 cm
sygnowany śr.d.: 'maja berezowska'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Figowy listek

akwarela, piórko, papier, 39 x 28,5 cm,
sygn. l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

akwarela, papier;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Izabella Czartoryska, lata 70.

pisak, akwarela, papier; 39 x 29 cm (w świetle pass-partout);
sygn. p. d.: majaberezowska,
l. d. napis: Izabella / Czartoryska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PORTRET KOBIETY, 1938

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Maja Berezowska | Sosenki 1938

*opłata droit de suite

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pod różową kołderką

akwarela, tusz, papier, 36 × 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W miłosnym uścisku

akwarela, tusz, papier, 28 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty w wazonie, 1975 r.

akwarela, długopis/papier, 33,5 x 23,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'majaberezowska | 75'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiat w wazonie, 1975 r.

akwarela, długopis/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'majaberezowska 75'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kompozycja kwiatowa, 1967 r.

akwarela/papier, 26,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'majaberezowska 67'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena miłosna we wnętrzu

tusz/papier, 19 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zabiegi upiększające

akwarela, tusz/papier, 27 x 20,5 cm
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kochankowie

tusz, akwarela, papier, 27 x 38 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Maja/56

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wczasy w Jastarni

tusz, akwarela, papier, 34,5 x 24,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na ławce, 1962 r.

tusz, akwarela, papier, 29 x 35,3 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Maja 62

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny szał, 1975

Akwarela, tusz; wym.: 40 x 30 cm; sygn. na odwrocie: Zbyszkowi Mo\krzyckiemu Maja Berezowska / 17 VI 75 r. Na g.r. notatka artystki: Dorobić fraszkę o miłosnych igraszkach.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

HASŁO EROSA

tusz, piórko, akwarela na kartonie,
33 x 25 cm, sygnowana p.d. "maja";
U dołu, ręką autorki, fraszka Witolda Deglera: "Hasło Erosa. Także to, co najsłodsze - każdemu według potrzeb".

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wyścig zbrojeń (1959)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
16x20.5 cm (w świetle passe-partout )

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pekińczyk

akwarela, ołówek, długopis, papier, 16,5 x 12 cm w świetle passe-partout
opisany l. d.: Pekińczyk

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Peonie, 1970 r.

akwarela, papier, 59 x 47,5 cm, sygn. p.d.: Maja Berezowska / 70

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dancing, 1965

tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 34 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: majaberezowska / 65.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaczytana

tusz, piórko, akwarela, papier; 27 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: majaberezowska;
na odwrocie napis: dywan zły (?);

Oferowana kompozycja może stanowić jeden z projektów dla firmy Moda Polska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Umizgi, 1969

31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: maja 69.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Baletnica

długopis, akwarela, papier; 30 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: majaberezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Nie smuć się

akwarela, tusz, piórko, papier; 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: maja.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Asortyment

32,5 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: majaberezowska,
na odwrocie napis autorski (?) ołówkiem: Kolor / Asortyment
Oferowana kompozycja być może stanowi projekt ubrania wykonany dla domu odzieżowego Moda Polska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty, 1970 r.

akwarela, ołówek, papier, 88 x 67,5 cm, sygn. na dole z dedykacją Maja Berezowska, dat. 1970, po konserwacji

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bezwstydna Lola

akwarela, piórko, 17 x 22 cm, opisana i sygn. znakiem autorskim p.d.: Bezwstydna Lola

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z rycerzem

akwarela, papier, 20 x 28 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ŚMIGUS W BESKIDACH, ok. 1930

akwarela, tusz, gwasz, papier
27 x 22,5 cm
sygn.p.d.: majaberezowska
napis autorski l.d. (przysłonięty passe-partout): Śmigus w Beskidach

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Królewski kominiarczyk

akwarela/papier, 20,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ś.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Urodzaj, 1975 r.

akwarela/papier, 24,2 x 34,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'majaberezowska | 75'
opisany l.d.: 'Urodzaj | Takich truskawek to chyba nie ma na całym świecie'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Artysta i modelka, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 34 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja62'
u dołu opisany: 'Maxymkin', 'Ta pani winna iść do lekarza - | O byle głupstwo się obraża'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Mojemu Kochanemu Krzysiowi, 1956 r.

akwarela, kredka/papier, 31 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany oraz opisany u dołu: 'Mojemu Kochanemu Krzysiowi maja berezowska 56'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do wiersza Ignacego Krasickiego Nie można

tusz/papier, 21 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja'
Praca pochodzi z książki "Anegdoty i sensacje obyczajowe wieku oświecenia w Polsce"
na odwrociu wiersz Ignacego Krasickiego

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Szambelan piję czekoladę u pani Grabowskiej

tusz/papier, 20,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja'
na odwrociu opis pracy

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do wiersza Adama Naruszewicza O tęgości i wieku

sygnowany p.d.: 'maja'
na odwrociu wiersz Adama Naruszewicza "O tęgości i wieku"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek

flamaster/papier, 13,6 x 12,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Artyści przy pracy

flamaster, ołówek/papier, 23,8 x 21,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Profil chłopca

gwasz/papier, 19,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany l.d.: 'Krzysiowi | Od Mai'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Branka, 1969

Akwarela, ołówek, papier; wym.: 14,2 x 22 cm; na autorskim pp dedykacja: mojemu obrońcy - Maja; bezpośrednio na pracy tytuł. Praca z cyklu "Branka".

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rywale, 1959

tusz, piórko, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: maja 59;
według przekazu oferenta tusz przedstawia wyścig zbrojeń

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży, 1964 r.

akwarela, tusz, papier, 37,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. u dołu: majaberezowska 64

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na taborecie

akwarela, tusz, papier, 21 × 13,5 cm
w świetle passe-partout

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Propozycja, 1965 r.

akwarela, tusz, papier, 35,5 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: majaberezowska/65

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

CO WOLI - PASJANSE CZY MNIE?

Piórko, akwarela, papier, 29,5 x 41,6 cm,
sygn. p.d.: Maja Berezowska 57.
Na odwrocie autorski opis do książki "45 pasjansów" 9/12 Wydawnictwo Sport i Turystyka Warszawa.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MŁODA PARA WRÓŻY SOBIE O SZCZĘŚCIU

Akwarela, piórko, papier, 29,5 x 39 cm,
sygn. p.d.: Maja Berezowska 57,
na odwrocie autorski do książki: "45 pasjansów" 8/12 Wydawnictwo Sport i Turystyka Warszawa.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ślizgawka, 1966 r.

tusz, akwarela, papier, 28,5 x 21,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Maja 66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

NIEWINNY POCAŁUNEK, 1957

gwasz na czarnym papierze,
45 x 32 cm, sygnowany i datowany u dołu po lewej "majaberezowska 57"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na królewskiej uczcie

akwarela, tusz/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tulipan, 1971 r.

akwarela/papier, 28 x 20,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'maja 71'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na morskim brzegu, 1974 r.

długopis, flamaster/papier, 32,5 x 24 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'maja bereozwska | 74'
opisany p.g.: 'POZNAŃSKIE WYDAWNICTWO | "PAWIE OCZKA" | 45%'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży, 1967 r.

akwarela, tusz/papier, 20 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja 67'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zakochana para

tusz/papier, 19,5 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Żubry, lata 30.

Technika mieszana (gwasz, olej), gruba tektura malarska; wym.: 44,5 x 58,5 cm; na odwrociu fragmentarycznie zachowane nalepki galeryjne z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z opisem obrazu. Tytuł nawiązuje do konserwatywnego ugrupowania litewskiej arystokracji, działającego w okresie międzywojennym (E. Sapieha, A. Meysztowicz, S. Cat-Mackiewicz i inni).

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Lato, 1966 r.

akwarela, tusz, papier, 43 × 61 cm w świetle ramy
sygn. i dat. u dołu: majaberezowska 66. oraz l. d.: "lato"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W cerkwi

tusz, papier, 26,3 x 19,3 cm w świetle passe-partout; ilustracja do książki Anny Antonowskiej "Wielki Mourawi" z 1952 r.;
sygn. u dołu: maja berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Trzej rycerze

tusz, papier, 30 x 20,5 cm w świetle passe-partout;
ilustracja do książki Anny Antonowskiej "Wielki Mourawi" z 1952 r.;
sygn. p. d.: majaberezowska; naddarty prawy dolny narożnik

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama i oficer

tusz, papier, 29,5 x 20,8 cm;
sygn. l. d.: Maja;
projekt do spektaklu "Damy i huzary" Aleksandra Fredry

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kobieta z buteleczką

tusz, papier, 30,2 x 23,3 cm;
sygn. p. d.: Maja;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole

sygn. p.d.
akwarela, tusz, papier
48x32.5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Czerwony tulipan

akwarela, długopis/papier, 12 x 19 cm
sygnowany i opisany u dołu: 'majaberezowska czerwony tulipan'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 25 cm
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Łakomstwo, 1966 r.

akwarela, tusz/papier, 41 x 31 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'maja 66'
na odwrociu opisany: 'Szpilki Maj 5 | 1966 r.| kolor' oraz 'Łakomstwo | Ten grzech moja (nieczytelnie) Polko i Polak.... | Zgrzesz i ty! Na tych dwoje spójrz i połakom'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zapłata, 1955 r.

akwarela, tusz/papier, 56 x 42 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'majaberozowska | 55.'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret kobiety, 1948 r.

akwarela/papier, 35 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja berezowska | 48'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Odpoczywająca para

flamaster/papier, 16 x 19 cm
sygnowany ś.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena sarmacka, 1926 r.

akwarela, tusz/papier, 25 x 33 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'BEREZOWSKA | 1926'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bal pare, 1965

tusz, akwarela, papier; 29 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 65, l. d.: Bal Pare / A.D. 1760

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dziewczyna z pejczem i koń

długopis, akwarela, papier; 13,5 x 19 cm;
sygn. l. d.: majaberozowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z rycerzem

akwarela, papier, 20 x 28 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na skrzyni

akwarela, papier, 29 x 37 cm w św. passe-partout
sygn. u dołu: maja 67

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłość i przyjaźń czyli szczęście doskonałe

akwarela, tusz, papier, 14,5 × 20 cm w świetle passe-partout
opisany l. d.: Miłość i przyjaźń/czyli/szczęście doskonałe.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Telimena i mrówki

opisany l. d.: TELIMENA/I MRÓWKI

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rybaczka, 1969 r.

tusz, akwarela, papier, 23,5 × 17 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: maja oraz w l. d.: Nemrodowi Wspaniałemu wdzięczna Maja/Wawa 1969

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura, 1967 r.

akwarela/papier, 31 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja berezowska | 67'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Akt z kwiatami

akwarela/papier, 28 x 19 cm
do pracy dołączony album z podpisem artystki

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Król i anioł, 1969 r.

akwarela, tusz/papier, 23,5 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'maja 69'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Adoratorki

akwarela, tusz/papier, 34 x 29 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bukiet kwiatów, ok. 1970

akwarela na podrysowaniu tuszem; 88 x 67,5 cm;
poniżej dedykacja z 1970 r.
Przed konserwacją

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dziewczyna w bikini

akwarela, papier, wym. 45 x 34 cm,
sygn. p.d.: Maja Berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W przestrzeni międzygwiezdnej

tusz, piórko, papier, wym. 21 x 28,8 cm w świetle passe-partout,
niesygnowany, dopisek p.d.: w przestrzeni / międzygwiezdnej

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

CZYTAJĄCA

Tusz, akwarela, collage, papier; 25,5 x 19,5 cm
Sygnowany l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

TEZEUSZ, 1964

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

STÓŁ NAKRYTY DLA DWÓCH OSÓB

Tusz, piórko, akwarela, brystol; 33 x 22,5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RÓG OBFITOŚCI

Tusz, piórko, akwarela; 32,5 x 23 cm
Na odwrocie ołówkiem: kolor asortyment

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

NOWA SUKIENKA

Tusz, brystol; 32 x 22,5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RÓG OBFITOŚCI

Tusz, piórko, 29 x 22 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

CZYTAJĄCA I KOT

Tusz, piórko, akwarela, brystol; 27 x 23 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RANDKA

Na odwrocie długopisem; jaskrawe kolory dywanu i chodn

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W wieży

tusz, papier, 30,5 × 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska
Ilustracja do książki Anny Antonowskiej Wielki Mourawi z 1952 roku

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama i jej rycerz

sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty

akwarela, ołówek, papier 20 × 28,5 cm
sygn. w l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży , 1967 r.

akwarela, długopis/papier, 34 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Majabr 67'
opisany l.d.: 'Jan Sztaudynger: Podaż i popyt | Leżycie na plaży w leniwej podaży i marzycie o popycie'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty i figurka, 1969 r.

akwarela, długopis, gwasz/papier, 48 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'maja 69'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Żubry

tempera, ołówek/papier, 42,5 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu fragmentarycznie zachowane nalepki galeryjne z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z opisem obrazu

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Trzej rycerze

sygn. p.d.
tusz, papier
30.5x21 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Po imieninach, 1962 r.

akwarela, tusz, papier, 21 x 30 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. p. d.: maja berezowska 62

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rycerz i żebrak

tusz, 30,8 x 20,5 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: maja Berezowska. Ilustracja do książki Anny Antonowskiej "Wielki Mourawi" z 1952 roku

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Opowieści starego bajarza

tusz, 26 x 19,5 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: majaberezowska.Ilustracja do książki Anny Antonowskiej "Wielki Mourawi" z 1952 roku

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przed telewizorem (1960)

sygn. dat. l.d.
tusz, akwarela, papier
21x29.5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Lektura gazety (1960)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
21x29.5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Sąsiadki (1960)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
21x29.5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole, 1954 r.

akwarela, tusz/papier, 22 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `maja berezowska 54`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Z lotu ptaka

akwarela/papier, 15 x 21 cm
opisany l.d.: `Z lotu ptaka`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W pogoni za motylem , 1968 r.

akwarela/papier, 37,5 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: `majaberezowska | 68`
na odwrociu opisany: `W pogodni za motylem | II/17 | 37,5 x 35`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Syrena na hipopotamie, 1969 r.

akwarela, tusz/papier, 37 x 32,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `majaberezowska 69`
na odwrociu autorska adnotacja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Podająca do stołu, 1970 r.

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `maja berezowska 70`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pan Tadeusz i Telimena (1962)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier
21.5x31 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Afrodyta (1953)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier
31x21.5 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Nasturcje (1974)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
32.5x47 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Koncert na dudach

tusz, papier, 26,5 × 20 cm w świetle passe-partout
Praca jest jedną z ilustracji do książki Wielki Mourawi wydanej w 1952 r. przez Wydawnictwo Czytelnik.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na balkonie

tusz, papier, 31 × 21 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Po przyjęciu

tusz, akwarela, karton, 32,7 x 21,5 cm,
sygn. p.d.: Maja.
Na odwrocie rysunek ołówkiem: trzy stojące kobiety w strojach kąpielowych i dwójka dzieci na plaży; napisy ołówkiem: Panoram 21 / kol 20 / 3 kolory / 2 x / 9,6.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Diana i Endymion uśpiony

tusz, piórko, akwarela, papier; 14 x 18 cm (w świetle oprawy);
poniżej tytuł i sygn. gmerkiem

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Stolik z bukietem kwiatów, 1967 r.

akwarela, tusz/papier, 31 x 21 cm
sygnowany i datowany l.d.: `MajaBerezowska | 67`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tancerki, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 32 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Maja berezowska 63`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kłótnia, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 29,5 x 20 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Maja berezowska 62`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Uczta

piórko, tusz, papier, 26,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaślubiny

piórko, tusz, papier, 30,4 × 20,3 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W klasztornym zaciszu

sygn. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W polu

tusz, papier, 27 x 19,5 cm
sygn p. d.: majaberezowska

Ilustracja do książki Anny Antonowskiej Wielki Mourawi

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Posłowie przed królem

tusz, papier, 27 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kłótnia

akwarela, tusz, papier, 27 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Para, 1954 r.

akwarela/papier, 31,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja berezowska 54'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena przy nalewaniu wina, 1962 r.

akwarela/papier, 31,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty, 1955 r.

akwarela/papier, 32 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'maja berezowska 55'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży

akwarela, długopis/papier, 33,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja' oraz u dołu fraszka: 'Hasło Erosa: Także to co najsłodsze - Każdemu według potrzeb. Witold Degler'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rycerz z damą

akwarela, tusz/papier, 53 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Berezowska'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zadumana, około 1956 r.

tusz/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
praca jest ilustracją do książki: "Wielki Mourawi" wydanej w 1956 r.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Łucznicy

tusz/papier, 27,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pani Elżbieta, lata 70. XX w.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 37,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Ślicznej / Przemiłej i słodkiej / Pani Elżbietce /Przymanowskiej /
od pacjentki b. wdzięcznej / - MaiBerezowskiej (...)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Macierzyństwo, 1967

długopis, papier; 25 x 18 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. dolny środek: maja67;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami, lata 70. XX w.

ołówek, akwarela, papier; 40,5 x 57,5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Flirt, 1968

piórko, tusz, akwarela, papier;
21 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 68, poniżej opis: Panu Witkowi

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rowerzyści, 1956

piórko, tusz, akwarela, papier; 21 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: maja 56 (pod passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ZABAWY KUCHENNE, 1965

akwarela na papierze, 21,5 x 16 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "maja berezowska /65"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W KOMNACIE, 1959

akwarela na papierze, 31 x 22 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "maja 59"
Z cyklu "Piórkiem przez stulecia".

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PAŹ i DAMA DWORU

akwarela na papierze, 31 x 22 cm, sygnowana p.d. "maja"
Reprodukowana m.in. na okładce wydawnictwa Maja Berezowska. Antologia twórczości, Warszawa 1994.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

IGRASZKI MIŁOSNE, 1956

akwarela na papierze, 22 x 31 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "maja 56"
Reprodukowana m.in. na obwolucie książki: Maja Berezowska Piórkiem przez stulecia, Warszawa 1985.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MAKI NA KURDYBANIE

Tusz, piórko, akwarela, papier; 42,5 x 60 cm
Sygnowany l.d.: maki na kurdybanie; p.d.: majaberezowska 66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Walczące odaliski, 1957

Tusz, gwasz; wym.: 24 x 48 cm; sygn. p.d.: Maja Berezowska 57.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dziedzic i faktor, 1962

Akwarela, tusz; wym.: 34,5 x 24,8 cm; sygn. tuszem d.: Maja Berezowska 62.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Łucznicy, ok. 1952

Tusz, papier; wym.: 27,5 x 20,5 cm; sygn. l.d.: Maja Berezowska. Ilustracja do książki Anny Antonowskiej "Wielki Mourawi", wy- danej w 1952 przez Wydawnictwo Czytelnik.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na starej kłodzie, ok. 1952

Tusz, papier; wym.: 27,5 x 20 cm; sygn. l.d.: Maja Berezowska. Ilustracja do książki Anny Antonowskiej "Wielki Mourawi", wydanej w 1952 przez Wydawnictwo Czytelnik.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Śniąca

flamaster, długopis, papier; 14,5 x 19,5 cm
sygn. l. d.: maja,
napis autorski p. g.: Dla Irusi/ na imieninki,
p. d.: Śniąca;
na odwrocie odręczny napis czerwonym długopisem: 1975/ 20 X 1976

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

I zdrowie i uciecha są to dobre rzeczy, 1944?

tusz, akwarela, papier; 21,5 x 30 cm;
sygn. śr. d.: Maja
na odwrocie ręką artystki? pisana fraszka Andrzeja Morsztyna "Recepta": Jedna pani nadobna pytała doktora, /Kiedy lepiej obłapia , rano czy z wieczora/ Doktor, jako nie głupi, tak pani odpowie: / "Z wieczora to uciecha, a rano zaś zdrowie"/ "Dobra rada, będę miała w dobrej pieczy;/ I zdrowie, i uciecha są to dobre rzeczy".
Niżej pieczątka redakcyjna czasopisma "STER" (czasopismo wydawane w Krakowie w latach 1940-1944) z uwagami dotyczącymi publikacji prezentowanej pracy.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Niewinne igraszki

tusz, akwarela, papier; 14 x 15 cm;
napis l. d.: Niewinne igraszki,
p. d.: oznaczenia autorskie
na odwrocie fragment rysunku

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret kobiety, 1965

tusz, akwarela, papier; 26 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis p. d.: Kochanej Kisuni Kamei / - maja 65 rok

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk (ilustracja do fraszki Lecha Konopińskiego), 1967 r.

akwarela, tusz/papier, 35 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Maja Berezowska | 67` oraz dedykacja
opisany na odwrociu: `Lech Konopiński Djabelskie sztuczki | sztuk djabelskich i sztuczek | od anielic się uczę`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk, 1965 r.

sygnowany i datowany p.d.: `Maja Berezowska 65`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kuszenie, 1964 r.

sygnowany i datowany u dołu: `maja berezowska 64`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Powitanie Rycerza

akwarela, tusz/papier, 31,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `maja berezowska`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaślubiny

piórko, tusz, papier; 30,4 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Król przemawia

piórko, tusz, papier; 31 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W antycznym Rzymie sygn. p.d.

tusz, akwarela, papier
31.8x31.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Koncert damy dworu

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
39.7x29

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret mężczyzny, 1946 r.

ołówek, papier, 17,5 x 12,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: maja/stockholm 46

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

U płatnerza

tusz, ołówek, papier, 30,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wybór rycerza

tusz, papier, 30 x 21,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ułan i dziewczyna, 1966 r.

tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę, 43 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: maja66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zakochani turyści, 1969 r.

tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę, 34,5 x 26 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: maja69

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Charleston Boya z panią Hańską, 1952

tusz, ołówek, bibuła; 21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: maja 52

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Obserwacja nieba, 1966

tusz, akwarela, papier;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Grzech pierworodny, 1966

tusz, akwarela, papier; 40 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: maja 66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zbroje i dziewoje, 1966

tusz (długopis), akwarela, papier;
42,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: majaberezowska 66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Niewinna

akwarela, długopis/papier, 21 x 15,5 cm
opisany l.d.: `Niewinna` oraz znak autorski p.d.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wizyta Amora, 1955 r.

sygnowany i datowany p.d.: `maja berezowska 55`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ułani, ułani malowane dzieci

akwarela, tusz/papier, 14,5 x 17 cm
opisany l.d.: `Ułani, ułani | malowane | dzieci..." oraz znak autorski p.d.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk

tusz/kalka, 16 x 23 cm
znak autorski l.d. oraz odręczny napis cyrlicą p.d.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Uczta, ok. 1956

piórko, tusz, papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W klasztornym zaciszu, ok. 1956

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Walczące odaliski, lata 50.

Tusz, gwasz; wym.: 24 x 48 cm;
sygn. p.d.: Maja Berezowska. Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Serenada współczesna, lata 50.

Tusz, gwasz; wym.: 30,2 x 20 cm;
sygn. p. d. : Maja Berezowska.
Postaci charakterystyczne dla Warszawy końca lat. 50. Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek I, 1954

Tusz, gwasz; wym.: 22,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d. Maja Berezowska 54. Na odwrocie tuszowy stempel cenzury z 1954. Wariant kompozycji wykorzystanej na okładce książki "Maja Berezowska", wydanej w 1958 w Warszawie, przez wydawnictwo "Polonia". Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek II, 1955

Tusz, gwasz; wym.: 23 x 33,3 cm;
sygn. p. d.: Maja Berezowska 55. Na odwrocie tuszowy stempel cenzury z 1955. Wariant kompozycji wykorzystanej na okładce książki "Maja Berezowska", wydanej w 1958 w Warszawie, przez wydawnictwo "Polonia". Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny szał, 1975

Akwarela, tusz; wym.: 40 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: Zbyszkowi Mokrzyckiemu maja Berezowska / 17 VI 75 r. Na g.r. notatka artystki: Dorobić fraszkę o miłosnych igraszkach.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pisanie poezji

tusz, papier,
30,5 × 20,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tancerka

tusz, papier,
30,7 × 21,7 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Triumfalny wjazd

tusz, papier; 27,5 x 20,5 cm;
sygn. u dołu: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Nad kołyską

tusz, papier; 30,7 x 21,7 cm;
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Spotkanie z Frankiem [Starowieyskim], 1959

tusz, tusz lawowany papier; 42 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: maja / 59
Na odwrocie opis różowym flamastrem: FRANIO STAROWIEYSKI, stempel pracowni, cena 3000, nr 25, nalepka, napis długopisem.
Praca zwinięta bez oprawy - w ozdobnym różowym tubusie.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret A. M. Swinarskiego, 1958

tusz, akwarela, papier; 32,7 x 40,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: maja 58;
napis autorski l. d.: Les amis de nos amis sonts nos amis! / Kochanemu Panu Franciszkowi Starowieyskiemu - Majaberezowska;
tytuł pracy p. d.: Portret A. M. Swinarskiego.
Obraz wystawiany: "Franciszek Starowieyski i jego życiowe pasje", Nowa Sól, marzec-kwiecień 2012

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zakochani turyści (1969)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu pieczęcią autorską
tusz, akwarela, papier
34.5x26.2 cm (w świetle passe-partout )

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ułan i dama (1966)

tusz, akwarela, papier
42.8x32.4 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Trudny wybór

akwarela, flamaster, ołówek/papier, 19 x 14 cm
opisany l.d.: `trudny wybór`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Po zwycięstwie

akwarela, flamaster, ołówek/papier, 14,2 x 22 cm
opisany p.d.: `po zwycięstwie`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dziewczyna z łabędziami, 1962 r.

akwarela/papier, 28 x 20 cm
sygnowany i datowany l.d.: `maja berezowska 62`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Para, 1955 r.

akwarela/papier, 30 x 21,5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty w świetle księżyca, 1957 r.

akwarela, papier, 34,5 × 23,5 cm
sygn. i dat. u dołu: majaberezowska 57
na odwrocie stempel P.P. "Desa" Dzieła Sztuki i Antyki Delegatura w Katowicach
oraz stempel Podstawy Wyceny: Zarządzenie Ministra Handlu wewnętrznego Kultury i Sztuki z dn. VIII 1950 r. Monitor Polski nr A112 poz. 1413 i z 1954 r. A37 pozycja 513 i pisma Państwowej Komisji Cen z dn. 30 VI 1961 r. Nr DE-Sz-72-61

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

On i ona

tusz, akwarela, papier; 29 x 20 cm;
sygn. p. d.: maja berezowska
na odwrocie pieczątka Desy - zielonym tuszem oraz dwie pieczątki czerwonym tuszem: ARCHIWUM i CENZUROWANO z pieczątką Teresy Nowickiej

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Koteczki, 1953

sygn. i dat. p. d.: maja berezowska 53

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Anielska miłość, 1957 r.

akwarela, tusz/papier, 32 x 22 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `majaberezowska 57.`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena erotyczna, 1956 r.

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `majaberezowska 56.`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Błogi stan, lata 50. XX w.

24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dziewczę przy klawesynie, lata 60.

Tusz, akwarela, papier; wym.: 32,8 x 25 cm; sygn. piórkiem l.d.: Maja Berezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Narciarze, lata 60.

Tusz, akwarela, papier; wym.: 20.8 x 29,4 cm; sygn. piórkiem l.d.: Maja Berezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Uczta dworska, 1952 r.

tusz/papier, 27,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `MajaBerezow | 52`

Estymacja: 2 000 - 2 500 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena dworska z pieskiem, 1954 r.

tusz, akwarela/papier, 39 x 28 cm (w świetle passe - partout)

Literatura: Porównaj: Maja Berezowska, rysunki i akwarele, Warszawa 1958, il. s. 78.

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek

akwarela, tusz/papier, 35,5 x 32 cm
sygnowany p.d.: `maja` oraz dedykacja l.d.: `Panu Januszowi Lenicy | wdzięczna za dobre słowa | autorka`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Trudny wybór

akwarela, piórko, tusz, papier;
24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ZALOTNICY: DWORZANIE i PIESKI

piórko, tusz lawowany na kartonie, 21,5 x 32,5 cm,
sygnowany l.d. "majaberezowska".

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pani z pieskiem, 1964

tusz, akwarela, papier; 41 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Majaberezowska 64

Estymacja: 3000-3500 PLN

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Popiersie króla Jana Kazimierza Wazy (1609 - 1672)

tusz/papier, 22 x 18,3 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

akwarela, papier;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami w wazonie, 1960

akwarela, papier; 57,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Maja Berezowska 60 r.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

List, ok. 1960

25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PAŹ i DAMA DWORU, 1957

tusz, akwarela na kartonie, 31 x 22 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "majaberezowska 57"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

U STÓP POŚLUBIONEJ, 1958

tusz, akwarela na kartonie,
28 x 20 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "majaberezowska 58"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bal na Pradze, 1962

Akwarela, tusz; wym.: 33 x 33,2 cm; sygn. tuszem p.d.: Maja Berezowska 62.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rozpusta, 1970

Akwarela, tusz; wym.: 27 x 30,5 cm; sygn. tuszem p.d.: Maja 70

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Abelard i Heloiza, 1956 r.

akwarela, tusz/papier, 39 x 28,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `maja berezowska 56`

Estymacja: 2 500 - 4 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przed lustrem, 1954

piórko, tusz, akwarela, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska 54

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Obserwacja, lata 60.

Piórko, akwarela; wym. w świetle pp: 19,7 x 25,7 cm;
sygn. piórkiem p.d.: Maja Berezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MIŁOŚĆ NAD MORZEM, 1957

tusz, akwarela na kartonie, 22 x 31 cm,
sygnowana i datowana p.d. "majaberezowska 57",
na odwrocie, tuszem, szkice głów męskich i kobiecych.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

UWIEDZENIE DZIEWCZYNY z ROŻĄ, 1961

sygnowana i datowana p.d. "majaberezowska 61"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Para w dworskich strojach, 1967 r.

tusz, akwarela/papier, 26 x 32 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Maja 67`

Estymacja: 1 600 - 2 500 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena rodzajowa, 1957 r.

piórko, akwarela, papier, 20 × 25 cm
sygn. i dat. l. d.: majaBerezowska 57

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tulipany w wazonie, 1968 r.

ołówek, akwarela/papier, 48 x 67 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `maja berezowska | 68`

Estymacja: 4 000 - 5 000

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret Haliny Pucińskiej, 1947 r.

akwarela, ołówek/papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy)
dedykacja i data p.d.: `Pannie Halinie Pucińskiej | w przyjaźni | Maja Berezowska | Łódź 7.I.47`

Estymacja: 2 500 - 3 500

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena rodzajowa we wnętrzu, 1955

akwarela, papier; 22,5 x 32 cm;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: majaberezowska | 55

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Para w kajaku, 1961 r.

tusz/papier, 31,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `majaberezowska 61`

Estymacja: 2 000 - 4 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

KRÓLEWSKI KOMINIARCZYK

Akwarela, papier; 20,5 x 30 cm w świetle passe-partout
Sygnowany śr.d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Aniołom i diabłom służy rajska jabłoń, 1970 r.

akwarela, długopis/papier, 18 x 19,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany u dołu długopisem: `Maja Berezowska 70`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena rodzajowa (1954)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier
30.5x21.5 (w świetle passe-partout )

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena dworska

tusz, akwarela, papier, 32 x 22 cm,
sygn. p.d.: Maja 69

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rysunek satyryczny

akwarela/ołówek/papier, 19,5 x 12 cm
sygnowany p. d.: `Majaberezowska`

Estymacja: 1 200 - 1 800

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PARA NA SPACERZE, 1959

Tusz, piórko, akwarela, papier; 31,5 x 22,5 (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: maja | 59

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami i portretem, ok.1970

ołówek, akwarela, papier;
44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ANTONI JABŁONOWSKI WITAJĄCY PORTRET KRÓLA STANISŁAWA AUGUSTA, przed 1958

Tusz, piórko, akwarela, papier; 43 x 31 cm
Sygnowany l.d.: maja
Ilustracja do: Roman Kaleta, Anegdoty i sensacje obyczajowe wieku Os´wiecenia w Polsce : dokumenty, wspomnienia, facecje, 1958

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży, ok. 1970

długopis, akwarela, papier; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska; tytuł p. d.: Na plaży

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rycerz i dziewczyna, ok. 1970

długopis, akwarela, papier; 36 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska;
tytuł p. d.: RYCERZ I/ DZIEWCZYNA

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Piwo - projekt plakatu, ok. 1956

ołówek, akwarela, papier; 30 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MajaBerezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z liliami

akwarela/papier, 68 x 56 cm
sygnowany l.d.: `Maja Berezowska`

Estymacja: 4 000 - 6 000

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

NASTURCJE, 1974

Akwarela, papier; 32 x 47 cm w świetle passe-partout
Sygnowana d. śr.: Maja Berezowska | 74

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W garderobie, ok. 1970

długopis, akwarela, papier; 48,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na plaży, ok. 1970

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rycerz i dziewczyna, ok. 1970

sygn. l. d.: majaberezowska;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Anegdoty i sensacje obyczajowe

wieku oświecenia w Polsce.
Dokumenty - Wspomnienia - Facecje
[zebrał i opracował Roman Kaleta],
Warszawa, 1958.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Walka ze smokiem

akwarela, tusz/papier, 32,3 x 25,5 cm
sygnowany l. d.: `maja berezowska`
na odwrocie napis ołówkiem: `Ilustr. | do "Wielki Mourawi" | Antonowskiej | 3951 c | Berezowska | Walka ze smokiem | 32 x 26 2000 zł` oraz pieczęć autorska: `Maja | Berezowska | Warszawa`

Estymacja: 2 000 - 3 000

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Krynolina, 1949

tusz, akwarela, papier,
37,5 x 27,5 cm
sygn. l.d.: Maja 49,
l.d. dedykacja: "Redaktorowi / Marjanowiczowi" (Antoni Marianowicz 1924-2003, polski poeta, prozaik, satyryk, po 1945 współpracował z tygodnikiem "Szpilki").
Na odwrocie atramentem: "O krynolinie. / O twierdzy oporze / kiepskie chyba zdanie / władz jej / gdy tak rozległe zewnętrzne jej / fortyfikacje / Stanisław Jerzy Lec", oraz pieczęć "Szpilki" z numerem oł. 408/26, ołówkiem numery: -20-, 496.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Lektura, 1953

tusz, akwarela, papier,
45 x 35 cm
sygn. l.d.: majaberezowska 53
Na odwrocie ołówkiem: " kolor / żółty / czerw. / czarny / ostatnia / strona / na spod.", oł. "29,5 cm", czerwoną kredką: " No 22 czas 2597". Na odwrocie papieru zabezpieczającego pracę dedykacja: "Kochanemu Josephowi / w dniu Imienin / od Romana Lucyny / i Kubuchny / 19. III. 1954.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk renesansowy, 1967 r.

akwarela, tusz/papier, 43 x 36 cm
sygnowany i datowany p. d.: `majaberezowska 67`, na odwrociu owalna pieczęć `MAJA | BEREZOWSKA | WARSZAWA` l. d.: `Panu Wacławowi | w przyjaźni - maja`, opisany na odwrociu odręcznym pismem

Estymacja: 3 000 - 4 000

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany p. d.: `maja`, na odwrociu owalna pieczęć: `MAJA | BEREZOWSKA | WARSZAWA`

Estymacja: 2 400 - 3 000

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rybaczka, 1948

ołówek, akwarela, papier, 25,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: maja berezowska Wwa 48

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Piwo, 1948

ołówek, akwarela, tusz, papier, 29,5 x 22 cm;
u dołu artystycznie opracowany napis: PIWO;
sygn. l. d.: maja berezowska / Wwa 48

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura, 1970

akwarela, papier, 31 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska/ 70
Na odwrocie stempel z Muzeum Mai Berezowskiej (pracownia), ul. Komarowa w Warszawie oraz nalepka z numerem MB-66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Spotkanie, 1966

piórko, akwarela, papier, 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
dedykacja autorska. l. d.: mojej miłej Heluni/ towarzyszce z obozu/ Ravensbrück/ majaberezowska/ 66

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty w wazonie, 1969

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: majaberezowska/ 69

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy księżycu (1956)

sygn. dat.p.d.,
tusz, akwarela, papier,
31x22

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Akt w pościeli (1954)

sygn. dat.l.d.,
tusz, akwarela, papier,
22x31.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena rodzajowa (1962)

sygn. dat.p.d.,
akwarela, tusz, papier,
22.5x31

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W restauracji

długopis, akwarela, papier kredowany, 28,2 x 20,9 cm;
sygn. p. d.: majaberezowaka 70

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Szach, mat!, 1956

piórko, tusz, akwarela; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Maja Berezowska 56

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty w wazonie, 1969

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Spotkanie, 1966

piórko, akwarela, papier,
34 x 24 cm (w świetle oprawy);

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

KOŁYSANKA, 1959

tusz, piórko na kartonie,
16,2 x 21,2 cm,
sygnowany p.d. "maja 59"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena erotyczna, 1954 r.

akwarela, tusz/papier,
37 x 26,5 cm (w świetle passe - partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy pisaniu fraszek

akwarela, tusz/papier,
31 x 31,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany śr. d.: `maja berezowska`, p. d. dedykacja: `Panu Kulczyckiemu na zadatek | przyjaźni`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura, 1970

akwarela, papier,
31 x 34 cm (w świetle oprawy);

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

KOMPOZYCJA Z IRYSEM

I DWIEMA POSTACIAMI KOBIECYMI, 1972
Akwarela, gwasz, papier;
49 x 35 cm
Sygnowany śr.d.: Maja Berezowska
Po prawej strony u dołu data: Warszawa 15.9.72 oraz dedykacja.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MŁODY UCZEŃ I STARY GOBELIN

Akwarela, gwasz na podrysie ołówkowym, papier;
35 x 35,7 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Maja Berezowska, l.d.: Młody uczeń i stary gobelin
Biografia artystyki przy poz. nr 201.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

TULIPANY NA STOLE, 1939 R.

olej/płótno,
67,5 x 60 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Berezowska 1939`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena erotyczna, 1974

Akwarela, tusz;
wym.: 36,5 x 48,4 cm;
sygn. i dat. p.d.: Maja Berezowska / Warszawa 74.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami i Aniołem Stróż lata 70. XX w.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
69 x 56 cm;
sygn. l. d.: Majaberezowska (długopisem)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

GRA W KOŚCI

Akwarela, papier;
36 x 33 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy księżycu (1956)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
31x22

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Akt w pościeli (1954)

sygn. dat. l.d.
tusz, akwarela, papier
22x31.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty na plaży, ok. 1965

akwarela, tusz, papier,
29 x 21 cm;
sygn. p. d.: maja
Na odwrocie owalna pieczątka: MAJA / BEREZOWSKA / WARSZAWA

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Towarzyskie rozmowy, ok. 1968

pisak, papier kredowany,
29,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

JUTRZENKA, 1955

tusz, akwarela,
20,5 x 24,5 cm,
sygnowany u dołu "maja 55"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura, 1970

akwarela, papier,

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W restauracji

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

69 x 56 cm;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret damy, 1971

akwarela, długopis, karton, 70 x 49,7 cm;
sygn. l. d.: Maja berezowska / 71 (długopisem)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W restauracji

długopis, akwarela, papier kredowany,
28,2 x 20,9 cm;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena erotyczna, 1974

Tusz, akwarela;
wym.: 36,5 x 48,4 cm;
sygn. i dat. p.d.: Maja Berezowska/Warszawa 74.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami i Aniołem Stróż

lata 70. XX w.
69 x 56 cm;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Figowy listek, 1965

tusz, akwarela, papier, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: majaberezowska 65

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

GRA W KOŚCI

Akwarela, papier;
Sygnowany p.d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kociak tańczy i fika, 1965

piórko, tusz, akwarela, papier,
41,7 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: majaberezowska 65
Na odwrocie pieczątka autorska: MB, opisana ołówkiem: Kociak tańczy i fika,

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Figowy listek (1965)

sygn. dat. śr.d.
tusz, akwarela, papier
41.5x29.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

WYKWINTNA KOLACJA, 1954 R.

akwarela/papier,
28 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: 'maja berezowska 54'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Moje gusta (1965)

sygn. dat. l.d.
tusz, akwarela, papier
41.7x29.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kociak tańczy i fika (1965)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
41.7x29.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Amor

akwarela, piórko, tusz, papier,
25 x 23,5 cm w świetle oprawy;
sygn. u dołu: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BUKIET RÓŻ W WAZONIE, 1945

Olej, płyta; 60,8 x 50 cm
Sygnowany l.g.: Maja Berezowska Sv 45
Na odwrocie naklejka: Wilh Becker AB | Kontrollet Konstnars | material

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty (1962)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Sprzeczka (1957)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
29x19.5 (w świetle passe-partout )

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Sześć kompozycji historycznych

piórko, tusz, papier, 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty (1956)

sygn., dat. p.d. tusz, akwarela, papier, 30.5x21.5 (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W kawiarni (1954)

sygn., dat. p.d. tusz, akwarela, papier, 29x19 (w świetle passe-partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena erotyczna, 1956

gwasz biały, papier czarny,
28,5 x 38,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: majaberezowska 56

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

piórko, tusz, papier,
29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

GRA W KOŚCI

Akwarela, papier;
Sygnowany p.d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

KRÓLEWSKI KOMINIARCZYK

Akwarela, papier;
20,5 x 30 cm w świetle passe-partout
Sygnowany śr.d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

EGIPSKIE TANCERKI

Akwarela, papier
35 x 25 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Maja Berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

UCZTA KRÓLEWSKA, 1963

Akwarela, papier
36 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Maja Berezowska | 63

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PRZYJEMNE POPOŁUDNIE, 1963

Akwarela, papier
37 x 34 cm w świetle passe-partout

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

NASTURCJE, 1974

Akwarela, papier
32 x 47 cm w świetle passe-partout

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Sen

tusz, akwarela, papier
45,5 x 33,5 cm;
sygn. p.d.: Maja 59;
u dołu aforyzm Jana Sztaudyngera pt. Sen: Zasypiam znużony / Koło własnej żony / Niechętnie się budzę / Śniły mi się cudze.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MARTWA NATURA Z FIGURKź KUROSA

Akwarela, papier
50,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Maja Berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek

17,5 x 23 cm (w świetle oprawy, w owal);
sygn. u dołu: majaberezowska 57

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

U astrologa

23 x 17 cm (w świetle oprawy, owal);
sygn. u dołu: majaberezowska 54

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wręczając kwiaty

tusz, akwarela, papier,
24 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: maja 69

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Jan III Sobieski i Marysieńka (1970)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier
32.3x22

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Postacie przy stole

tusz, akwarela, papier, 28 x 21 cm;
sygn. p. d.: Majaberezowska 70

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty (1957)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier
28.5x19.5

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Para kochanków

piórko, tusz, akwarela, papier żeberkowy (Ingres),
30 x 22 cm;
sygn. u dołu: maja..

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pierścionek

30 x 22 cm;
sygn. l. d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MARTWA NATURA Z IKONź

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier; 68 x 55 cm w świetle passe-partout

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Lilie w wazonie

akwarela, papier,
46 x 34 cm;
sygn. p. d.: maja berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Amazonka, 1974

czarny długopis, tusz lawowany, papier,
35 x 35 cm;
sygn. l. d.: Maja berezowska / 74;
napis autorski p. d.: Amazonka

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole

akwarela, tusz, papier
29 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Monachomachia

sygn. l.d.
tusz, akwarela, papier
47x35

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tulipany i narcyzy w dzbanie

papier,
58,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: maja 47

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Karesy

długopis, sepia, papier, 34,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maja Berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MODA RENESANSOWA

Akwarela, papier;
34,5 x 22 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Maja Berezowska, l.d. tytuł: Moda renesansowa

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z makami

akwarela/papier, 58,5 x 47 cm (w świetle passe - partout)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Laurka, 1960 r.

akwarela/papier, 57,5 x 55 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Maja Berezowska 60`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Syrena, 1950 r.

akwarela, kredka/papier, 20 x 18,3 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Maja | 1950`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Na fajfie

piórko, tusz, akwarela, papier, 36,4 x 26,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Branka, 1969

piórko, tusz, akwarela, 30x20,5cm w świetle p-p,
sygn i dat. p.d.:(Maja 69), z lewej strony dedykacja dla Agnieszki Perepeczko (Miłej i ślicznej Pani Agnieszce Perepeczko)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zakochana para

akwarela, tusz, papier, 35 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: majaberezowska (tuszem)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bachus

ołówek, długopis, akwarela, papier, 36 x 25 cm;
sygn. l. d.: Majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny bilans

tusz, akwarela, papier, 41,5 x 29,5 cm (arkusz);
sygn. p.d.: majaberezowska 64
na odwrocie okrągły stempel: MB, orza stempel: "Cenzurowano" z 64 r. i napis: Miłosny bilans (ołówkiem);

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

NASTURCJE, 1974

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

On namawia ją czule

sygn. p. d.: majaberezowska;
na odwrocie okrągły stempel MB i napis: On namawia ją czule (ołówkiem);

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

CHŁOPIEC Z ŻONKILEM, 1949

Akwarela, papier; 46,5 x 36,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Maja Berezowska 49

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny bilans (1964)

sygnowany dat. p.d.,
tusz,akwarela papier, 41.8x29.5 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

On namawia ją czule

sygnowany p.d.,

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MARTWA NATURA, 1953

Akwarela, gwasz, papier; 25 x 24,5 cm
Sygnowany i datowany l. d.: maja berezowska |53

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena rodzajowa

Tusz, akwarela, karton, 21 x 30 cm
Sygn. p.d. MAJA BEREZOWSKA 55

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do Myszeidy

akwarela, papier, 33 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: majaberezowska 55

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zaloty

akwarela , tusz na papierze, 31,5 x 22 cm,
sygn. p.d.: Maja Berezowska 57

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Chwila zadumy

akwarela, tusz/papier, 27,5 x 19,5 cm,
sygn. p.d.: Maja Berezowska 54

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ty i Pan

43 x 33 cm; sygn. p.d.: maja 60

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Panienki w kawiarni

piórko, tusz, akwarela,
papier, 25 x 31,5 cm;
sygn. p.d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W sklepie Leya Kozłowera

akwarela, piórko, tusz, papier, 27,5 x 23 cm;
sygn. p.d.: berezowskaparyż34

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena z dzbanem

akwarela, tusz, papier; 20,5 x 28,5cm w świetle passe-partout;
sygnowana u dołu: m

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rozmowa przy kieliszku wina

akwarela, tusz, papier; 17,5 x 24,5cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: mb

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena erotyczna, 1974 r.

akwarela/papier, 34 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `maja Berezowska 74`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MIŁOSNA PARA, 1974

długopis, tempera,
32 x 24,5 cm w świetle passe-partout,
u góry długopisem podpis własnościowy, po drugiej stronie rysunek: "NARDELLI W ROLI MŁODEGO MNICHA RUSKIEGO (BRACIA KARAMAZOFF)", długopis, tempera, z lewej długopisem tytuł jw., sygnowany długopisem p.d. "Mojej Jadzieńce - / maja berezowska. 74"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

GRA W KARTY

akwarela, gwasz na brystolu,
31,1 x 21,5 cm, sygnowana u dołu "maja",
na plecach pieczątka "URZĄD KONSERWATORSKI / na m. st. Warszawę" oraz nalepki (autorka, tytuł po niemiecku: "Kartenspiel" i "nr 198")
Z kolekcji Danuty i Szymona Kobylińskich.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Adam i Ewa (na wygnaniu)

długopis czarny, akwarela,
28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Figle wiatru

piórko, tusz, akwarela, 32,5 x 25 cm;
sygn. p.d.: maia / 36

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W sklepie Leya Kozłowera

27,5 x 23 cm;
sygn. p.d.: berezowskaparyż34

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z różą

akwarela, gwasz, papier, wym. 57,5 x 55 cm; w św. p.-p.;
sygn. l.d.: maja Berezowska 60 r.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kielichem i makiem

gwasz, akwarela, papier,
wym. 58,5 x 47 cm; nie sygn.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Siostrzyczka

piórko, gwasz, papier,
wym. 38 x 32 cm; w św ramy; sygn. p.d.: maja 59

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W uścisku

piórko, gwasz, papier,
wym. 39 x 31 cm; w św. p.-p.; sygn. u dou: maja 59

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z różą

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

gwasz, akwarela, papier,
wym. 58,5 x 47 cm; nie sygn.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Siostrzyczka

piórko, gwasz, papier,

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W uścisku

piórko, gwasz, papier,

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Odpoczynek

piórko, tusz, papier,
wym. 41 x 32 cm; w świetle p.-p.;
sygn. p.d.: "majaberezowska"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Objęci

piórko, tusz, papier, wym. 22,5 x 23 cm; w świetle p.-p-;
sygn. p.d.: "maja 54"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Uczta

piórko, tusz lawowany, papier,
wym. 46,5 x 28,5 cm; sygn. u dolu: "majaberezowska 59"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami i mlecznikiem

akwarela, gwasz, papier, wym. 51,5 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: "Maja Berezowska"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kokietka

piórko, gwasz, wym. 40 x 27 cm; w św, p.-p.;
sygn. p.d.: "Maja"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Róże w kielichu

papier, 56,5 x 46 cm;
sygn. p.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

POPATRZ, DWIE NOWE TWARZE

piórko, akwarela, 43 x 31 cm, sygnowana u dołu "maja",
na odwrocie tytuł po angielsku i niemiecku oraz pieczątka Urzędu Konserwatorskiego.
Ze zbiorów Danuty i Szymona Kobylińskich

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

STANZA DLA ZOSI (ilustracja do utworu Andrzeja Morsztyna), 1957

piórko, akwarela, 33 x 21,5 cm,
sygnowana u dołu "maja berezowska 57",
na odwrocie m.in. odręcznie tytuł i pieczątka Urzędu Konserwatorskiego
Z kolekcji Danuty i Szymona Kobylińskich

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI

tusz, akwarela na brystolu,
43 x 33 cm,
sygnowana p.d. "maja", niżej ołówkiem " DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI (Szpilki)", na plecach nalepki z tekstem (maszynopis): "MAJA BEREZOWSKA -Polnische Version des Andersenfabel / Madchen mit Zundholzer " i druga podobna "69 Polnische...", oraz pieczątka " URZĄD KONSERWATORSKI / na m.st. Warszawę"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

POŚCIG

tusz lawowana, akwarela na brystolu,
35,7 x 31 cm,
sygnowany p.d. "maja", na plecach nalepki z tekstem (maszynopis): "MAJA BEREZOWSKA Illustration zum Schatzgedicht. ", "66 Illustration zum " Schatzgedicht" oraz pieczątka " URZĄD KONSERWATORSKI / na m.st. Warszawę"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MIŁOŚĆ WE TROJE

tusz, akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
31,4 x 21,3 cm,
sygnowana p.d. "maja". W górnej części nieduża plama, z prawej niewielkie przedarcie

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Cherie, que prefere - tu ?

piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz;
40,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: maja
u dołu napis autorski: - Cherie, que prefere-tu ?
- Tu sais bien ce que j`aime le plus, mon amour !

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W trakcie ucztowania

41 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Maja 59

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zuzanna w kąpieli

tusz, akwarela, papier,
37 x 23 cm;
sygn. p.d.: maja;
napis l.d.: ZUZANNA
na odwrocie stempel: PP DESA / Dzieła Sztuki i Antyki / Delegatura w Katowicach z odręczną datą i podpisem (nieczytelny); Podstawa wyceny /
Zarządzenie Ministra Handlu wew- / nętrznego Kultury i Sztuki z dnia VIII 1950 r. Monitor Polski nr A 112 poz. 1413 i z 1954 r. A37 pozycja
513 i pisma Państwowej Komisji Cen z dnia 30 VI 1951 r. Nr DE - Sz - 72 - 61

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Telefon

tusz, akwarela, papier,
33,5 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: maja
na odwrocie stempel: PP DESA / Dzieła Sztuki i Antyki / Delegatura w Katowicach z odręcznym napisem 28 / 36 / KT / WK / 70 / 3 Zydorowicz
Karol; Podstawa wyceny / Zarządzenie Ministra Handlu wew- / nętrznego Kultury i Sztuki z dnia VIII 1950 r. Monitor Polski nr A 112 poz. 1413 i z
1954 r. A37 pozycja 513 i pisma Państwowej Komisji Cen z dnia 30 VI 1951 r. Nr DE - Sz - 72 - 61

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

IRYSY

tusz, akwarela na brystolu,
49 x 68 cm,
sygnowana p.d. "maja berezowska", na brystolu filigran, na zaplecku nalepka sprzedażna (autorka, adres, tytuł, wymiary, technika, cena)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ALKIBIADES I PLATON, 1946

tusz, akwarela na brystolu,
13,5 x 18 cm,
datowany p.d. "1946", l.g. napis "Si du divin Platon / Tu relis "l’Idéal" / Tu vois, qui la P.D. / Est chose bien normale" i na odwrocie "La chasse / et l’amour / l travers / les Ħges"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

SCENA EROTYCZNA, 1946

ołówek, akwarela na brystolu,
13,3 x 18,1 cm,
datowany p.d. "1946", tekst: "Aux temps préhistoriques / L’amour était brutal / l’ont baisait sa femelle / Au prix d’un animal"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do "Lalki" Bolesława Prusa

piórko podmalowane akwarelą, papier,
33,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d: Maja/ 67. (długopisem)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z paziem (1970)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, akwarela, papier
49.8x40.2

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do Lalki B.Prusa (1967)

sygnowany, datowany p.d.
tusz,akwarela, papier
34.2x30

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

KARDYNAŁ RICHELIEU I BLAISE PASCAL, 1960

tusz i akwarela na brystolu,
48,7 x 34,5 cm,
sygnowana p.d. "majaberezowska 60", obcą ręką na odwrocie: "Kard. Richelieu i Blaise Pascal" / Rysunek tuszem (lawowany) / Mai Berezowskiej kupiłem / od autorki dnia 21.05.1964 r / w jej mieszkaniu / [...]C Kirklewski[?] / 3.02.65"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

EROTYK, 1957 r.

Piórko, tusz, akwarela na papierze
21 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "maja berezowska 57"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

EROTYK, 1956 r.

31 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "maja berezowska 56"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BUCIK, 1934 r.

Tusz, akwarela, papier; 27 x 22 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany czarnym tuszem p. d.: berezowskaparyż34

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

WIATR, 1936 r.

Tusz, akwarela, papier; 32,5 x 25 cm
Sygnowany czarnym tuszem p. d.: maia| 36

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

TANGO, 1967 r.

Piórko, tusz, akwarela na papierze 40 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany. p.d. - "maja berezowska / 67"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE I Z KOBIECYM PORTRECIKIEM W RAMCE, 1971

akwarela, niebieski długopis,
34 x 27,5 cm w świetle p-p,
sygnowana długopisem l. d. "maja berezowska/71"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z Aniołem Stróżem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 72 x 58 cm;
sygn. l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Żubry

tempera na podrysowaniu ołówkiem, karton, 43 x 57 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: nalepka wystawowa z tytułem pracy i nr 3799

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wnętrze salonu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 49 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: berezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Mnich nad papierami

piórko, tusz, papier, 15 x 25 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: majaberez

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kąpiące się

piórko, tusz, papier, 24 x 34 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: majaberezowska 67

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ŻOŁNIERSKI ŁUP, 1956 r.

Akwarela, tusz, papier; 23,7 x 33,5 cm
Sygnowany tuszem p.d.: Majaberezowska 56

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

"W alkowie"

akwarela, papier
sygn. p.d.: Maja Berezowska 62
wym.: 40,5 x 58 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena z Dekameronu Boccaccia, 1954

akwarela, tusz, papier; 28 x 23,8 cm w świetle passe-partout;
sygnowana u dołu: majaberezowska 54

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dawnych wspomnień czar

rysunek piórkiem, akwarela, papier;
47 x 34 cm;
sygn. p.d.- majaberezowska 55

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kociak przy samochodzie, 1966

tusz, ołówek na papierze, 28,5 x 24 cm
sygnowany p.d.: "Maja 66"
na odwrocie dedykacja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tulipany w wazonie, około 1960

akwarela, papier; 35,5 x 48 cm w świetle passe-partout;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena rodzajowa W drodze, około 1960

akwarela, tusz, papier; 27 x 30 cm w świetle passe-partout;

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Uczta

rysunek tuszem, lawowany,
40 x 32 cm w świetle p-p.
sygnowany u dołu: "maja"

liczba obiektów: 471