1 zł
2 600 000 zł

WANIEK Henryk (ur.1942 Oświęcim)

BEZ TYTUŁU, 1982

olej, płyta pilśniowa
51 x 72,5 cm
sygn. na odwr. na płycie: 72 [w ramce] | HENRYK WANIEK | SEPT. 1982

cena wywoławcza: Wykup abonament

Octave II

akwarela/papier, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany i opisany l.d.: ‘1987 Henryk Waniek OCTAVE II’

Ostatni dzień podróży dookoła świata, 2000

olej, płótno,
60 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie: "OSTATNI DZIEŃ PODRÓŻY | DOKOŁA ŚWIATA | NOV 2000 | HENRYK WANIEK"

* Droit de suite

Templum Salomoni VIII, 2000

olej, płótno,
60,5 x 73,5 cm,
sygnowany na odwrocie: "HENRYK WANIEK | OCT 2000 | TEMPLVM SALOMONI VIII"

* Droit de suite

SIEDMIOPIĘTROWA GÓRA, 1989

olej, deska, 49,5 x 55 cm
sygn. na odwr.: HENRYK WANIEK | SIEDMIOPIĘTROWA GÓRA [w ramce] | .1989.

Kompozycja z drzewem, 1990 r.

akwarela/papier, 39,5 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'HENRYK WANIEK. FEB. 1990'

"Antypoda 2", 1990 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'SEPT.1990. HENRYK WANIEK. ANTYPODA 2'

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno; 43x53 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: "HENRYK WANIEK | PODWÓJNA WSPINACZKA | THE TWOFOLD CLIMBING | 1989

*droit de suite

NIEBO, 1977

olej, płótno, przecięcie
50 x 60 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: 806 [w ramce] | HENRYK WANIEK | DEC. 1977 | NIEBO [w ramce]
poniżej po prawej: ABRA-MELIM | CAP. III. MAGIC SQ (6) | FOR DIVERS VISION IN FIRE | NASI | APIS | SIPA | ISAN; l.g.: 908 [w ramce]

Oczekiwanie, 2013

Akwarela
22,5 x 29,5 cm

Forward - Backward, 2014

Akwarela
22,5 x 29,5 cm

Cytat portretowy. Giorgione

Olej, płótno, sklejka, 28,5 x 24 cm,
sygn. na odwrocie

JEDNOKOŁOWY POJAZD WIEKUISTY, 1984

olej, płótno
50,5 x 61,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: SEPT - NOV 1984 914 [w ramce] | HENRYK WANIEK | JEDNOKOŁOWY POJAZD WIEKUISTY [w ramce]
na płótnie podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę, powyżej nr z podpisem, poniżej pieczątki parafka, na górnym krośnie trzy małe nalepki

Kompozycja z orłem

akwarela/papier, 36 x 49.50 cm, oprawiony

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

Afrodyta z piany, 1979 r.

akwarela, ołówek/papier, 49 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: '372 ct. 1979 Henryk Waniek', opisany l.d.: 'AFRODYTA Z PIANY'

Kolekcja szkiców włoskich, 1976 r.

olej/płyta pilśniowa, 61 x 81,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'HENRYK WANIEK | JUL 1976 | 728 | KOLEKCJA SZKICÓW WŁOSKICH' oraz 'NA LICU CYTAT JANA SZKOTA ERIUGENY'

SYLVUM PHILOSOPHORUM, 1988

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Jul. 1988 | HENRYK WANIEK | SYLVUM PHILOSOPHORUM [w ramce]
nieczytelny stempel wywozowy [?]

WEJŚCIE DO OGRODU, 1977 - 1988

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: HENRYK WANIEK | 1977. JAN 1988 | WEJŚCIE DO OGRODU [w ramce]

Joan W - dyptyk

1. Joan W - th the Leg - olej, deska (prawdopodobnie drzwi kredensu, widoczna dekoracja
kwiatowa w snycerce), 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-Th the LEG;
2. Joan W - th Flowers - olej, deska (prawdopodobnie drzwi kredensu, widoczna dekoracja
kwiatowa w snycerce), 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-TH FLOWERS.

KLITKA

olej/płótno, 55 x 45,5 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: KLITKA | THE POOR ROOM | Henryk Waniek | w kwadracie 623

Cytat portretowy. Giorgione, 1972

olej, płótno naklejone na sklejkę, 28 x 23,5 cm;
na odwrocie opis autorski: HENRYK WANIEK / OCT. 1972 / CYTAT PORTRETOWY. / GIORGIONE; oraz nr: 541.

Zamek Króla Rybaka, 1990 r.

akwarela/papier, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'HENRYK WANIEK 1990 - MAI - LE ROI PÈSCHEURE - ZAMEK KRÓLA RYBAKA'

Joan W - dyptyk

1. Joan W - th the Leg - olej, deska (prawdopodobnie drzwi kredensu, widoczna dekoracja kwiatowa w snycerce), 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-Th the LEG;
2. Joan W - th Flowers - olej, deska (prawdopodobnie drzwi kredensu, widoczna dekoracja kwiatowa w snycerce), 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-TH FLOWERS.

Self portrait of the dead person

olej, płótno; 70 x 50,5 cm;
u dołu napis: Self-Portrait of the dead Person; oraz napisy wokół krawędzi obrazu;
na odwrocie na płótnie nalepka z nr: poz. 2.-/ Kl. III-662 / 271 / 68.

TEATR ŚWIATA III, 1976

olej, płótno
46 x 55,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie p.d.: 706 [w ramce] | HENRYK WANIEK | JAN. 1976 | TEATR ŚWIATA III
[w ramce] | THE UNIVERS’ THEATRE III [w ramce]; obok: 706 [w ramce];
l.g.: HENRYK WANIEK | UL. PADEREWSKIEGO 44A | 40273 KATOWICE | POLAND;
na płótnie nalepka DESY z danymi obrazu

Cyklop, 1999 r.

kredka/papier, 21 x 10,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Henryk Waniek 6 XII 99'

Postać, 1999 r.

kredka/papier, 18 x 10,5 cm

Niebo i piekło, 1990 r.

akwarela/papier, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'Henryk Waniek. Feb. 1990-'

Kompozycja z ruinami

gwasz/papier, 25 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Henryk Waniek'

PRÓG, 1984

olej, sklejka
37,5 x 53 cm
sygn. na odwrocie na sklejce: HENRYK WANIEK. OCT. 1984 PRÓG [w ramce]
powyżej podłużna nieczytelna pieczątka

RK, 1976 r.

akwarela/papier, 36,5 x 51 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'HENRYK WANIEK JAN.1976', opisany wzdłuż lewej krawędzi: '800 RK'

Świątynia prawdy, 1977

olej/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:29 cm
na odwrociu opisany: 'Hanryk | Waniek | 806[w prostokącie] 4.X.1977' oraz dedykacja: 'OTO MÓJ OKRĄGŁY PIENIĄŻEK DO KOLISTEJ KOLEKCJI | PANA | OCTOBER | 1977 | STYCZYŃSKIEGO', u dołu: 'ŚWIĄTYNIA PRAWY[w prostokącie]'

Roszada, 1977

olej/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:38 cm
opisany na odwrocie: 'HENRYK | AUGUST 19 | 77 | A·D | WANIEK | Tytuł niniejszego: | ROSZADA'

MHN, 2007 r.

olej/płótno, 33 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'HENRYK WANIEK | IVN · 2007 | MHN'
odwrocie obrazu nierównomiernie pokryte żółtą farbą

Cztery, 2009 r.

olej/deska, płótno, 34,5 x 48,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, wzdłuż lewej krawędzi: 'HENRYK WANIEK · IVN · 2009 · CZTERY'
płótno naklejone na deskę

Orzeł

akwarela/papier, 33 x 43 cm (wymiary w świetle passe-partout), 36 x 49,8 cm (arkusz)

Salamandry, 1971

olej, deska; 50,5 x 58,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: HENRYK WANIEK / 1971. OLEJ / 60 X 50 / SALAMANDRY oraz opis ołówkiem

to co się działo na scenie..., 1974 r.

akwarela, tusz, papier, 50 × 72 cm w świetle ramy
sygn. u dołu: HENRYK WANIEK-MAJ-1974
po prawej autorski opis "to co się działo na scenie(...)

Obraz prezentowany:
SALON ODRZUCONYCH, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 15 kwietnia - 22 maja 2016

Fasada

ekolina - rysunek na ciemnym papierze
34,5 x 26 cm

Spotkanie

34,5 x 26 cm

APR

24 x 30 cm
Akwarela + paste 1987 r.

Ignis

30 x 24 cm
Akwarela
1987 r.

Albendorf

21 x 29 cm
Akwarela
2011 r.

Malibenak

olej, płótno, 33 x 48 cm, 2013

KWIAT PANA ZANIECHANY, 1968-1970

Olej, płyta; 122 x 163 cm
Sygnowany i opisany na odwrocie

Wizyta u Anubisa VIII, 2000 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm
opisany na odwrociu: `WIZYTA U ANUBISA | VISITING ANUBIS | HENRYK WANIEK | AUG. 2000` w osobnej kolumnie: `NOT TO BE COVERD [sic!] | WITH VERNISCH UNTIL JANUARY 2001 | AFTERWARDS CAN BE | USED STANDARD MATT | OR GLOSSY OIL PAINTING VERNISCH`
- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa, 08.06.2003
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa

Krajobraz do śpiewania XXII, 1998

olej, karton? naklejony na płytę paździerzową;
32,5 x 41 cm;
sygn. i opis na odwrocie: KRAJOBRAZ DO / ŚPIEWANIA XXII/ malowany specjalnie dla / Heleny Bohle-Szackiej / w maju 1998 / Henryk Waniek

Dyptyk: Dusznik i Abendburg, 1986 r.

olej/płyta pilśniowa, 60 x 70 cm (x2)
sygnowany i opisany na odwrociu: `966 HENRYK WANIEK | FEB. 1986 | ABENDBURG` oraz `967 HENRYK WANIEK | MAR 1986 | DUSZNIK`

Portret młodej kobiety, 1967

olej, płyta, 57,5 x 40,5 cm,
sygn. na odwrocie: He/nr/yk Wan/iek / kwiecień 1967.

Na ziemi, 1989 r.

olej/płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Henryk Waniek | 1989 | Na ziemi`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Na niebie, 1989 r.

olej/płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Henryk Waniek | 1989 | Na niebie`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Nostalgia, 1978 r.

akryl/płótno,
sygnowany i opisany na odwrociu: `859 | HENRYK WANIEK | SEPT.-OCT/ 1978 | NOSTALGIA`

Estymacja: 14 000 - 16 000 zł

ołówek, papier;
14 x 10,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Henryk Waniek (długopisem)

Bez tytułu, 1979

olej, płyta,
55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978 i l. d.: HENRYK WANIEK 1979

Bez tytułu, 1979

olej, płyta,
55 x 74 cm;

Komnata dwunastu kolumn, 1992

olej, płótno, 73 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: HENRYK WANIEK / FEB.1992. / "KOMNATA DWUNASTU KOLUMN"

Śniadanie o północy czyli jeszcze jedna

ostatnia wieczerza, 1994
olej, płótno, płyta, 54,2 x 80,5 cm;
Na odwrocie dwukrotnie sygn.: HENRYK WANIEK oraz OCT 1994 i tytuł

Pejzaż fantastyczny

akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: 863 Henryk Waniek (ołówkiem); l.g.: 863 l.d.: dedykacja z 11.02.1977

Komnata dwunastu kolumn, 1992

olej, płótno,
73 x 100 cm;

Komnata dwunastu kolumn, 1992

olej, płótno,
73 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: HENRYK WANIEK / FEB. 1992. / "KOMNATA DWUNASTU KOLUMN"

Komnata 12 kolumn, 2001 r.

olej/płótno,
60 x 73 cm
sygnowany na odwrociu: `HENRYK WANIEK | AVG 2001 | KOMNATA 12 KOLUMN | LABORATORIUM`

LK, 2002

33x46cm
olej na płótnie

Cegielnia, 2010

olej/płótno
38 x 46 cm

Pejzaż fantastyczny

Zamek

tusz, gwasz/papier,
31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d. Henryk Waniek, dedykacja Panu prof (...) Dec. 1994

Fasada

ekolina, rysunek na ciemnym papierze
26 x 34 cm

Spotkanie

34 x 45 cm

Granica, 1983 r.

olej/płyta,
62 x 85,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `HENRYK WANIEK | GRANICA 1983 | THE BORDER`

Oko, 1989 r.

akwarela/papier,
37 x 55 cm
datowany i sygnowany l. d.: `OCT - 1989 - HENRYK WANIEK - OKO - THE EYE - DIE AUGE - OCCHIO - L`OEIL - OCULUS (...)`

Pejzaż fantastyczny

Bez tytułu, 1979

olej, płyta, 55 x 74 cm;

Pejzaż fantastyczny

sygn. p. d.: Henryk Waniek; oraz pieczęć; l. g.: numer "864"

Abendburg

Olej na płycie pilśniowej, 57 x 67 cm.
Na odwrocie napis: 966 Henryk Waniek Feb 1986 Abendburg

Dusznik

Na odwrocie napis: 967 Henryk Waniek Mar 1986 Dusznik

Martwa natura z butelką piwa

olej/płótno naklejone deskę, 34 x 51,8 cm

Godzina Feniksa, 1992 r.

akwarela/papier, 37 x 55 cm
sygn. i dat. p.d.: `HENRYK WANIEK FEB. 1992`, tytuł w l.d.: `GODZINA FENIKSA...L`HEURE DE PHOENIX`

Pejzaż fantastyczny

Zamek, 1994 r.

rysunek, tusz, papier,
31,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu dedykacja: `Henryk Waniek PANU PROF. ADAMOWI HOFFMANNOWI Dec 1994`

Pejzaż fantastyczny

akwarela, papier
25,5 x 36,5 cm;

Pomiędzy Snem Nocy Letniej a Wieczorem T

akwarela, papier
35 x 52 cm
tytuł l. d.: Pomiędzy Snem Nocy Letniej a Wieczorem Trzech Króli

Oko, 1989

akwarela, papier
38 x 56 cm;
sygn. l. d.: OCT 1989 HENRYK WANIEK OKO THE EYE DIE AUGE OCCHIO L`OEIL OCULUS (...)

Martwa z butelką piwa

olej, płótno naklejone deskę
34 x 51,8 cm

ZAUŁEK W M., 1976

olej, płótno,
50.5 x 70.2 cm
na odwrocie na płótnie napis autorski: HENRYK WANIEK | ZAUŁEK W M. [w ramce] | THE LANE IN M. [w ramce] | JUN. 1976 | 696 [w ramce]
poniżej dedykacja.
W prawym rogu napis: HENRYK WANIEK | [warszawski adres]

Kompozycja, 2003/2004

akwarela, złota folia, papier
24,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Henryk Waniek / Dec 2003 / jan 2004

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno, 43 x 53 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

Łuk triumfalny, 1974

olej, płótno
40 x 40 cm;
sygn i dat. na odwrocie: HENRYK WANIEK / OCT. 1974

BEZ TYTUŁU

Ołówek, papier;
14 x 10,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany długopisem p.d.: Henryk Waniek

OKO, 1989

gwasz,
36,5 x 54 cm,
sygnowany l.d. "OCT. 1989. HENRYK WANIEK" oraz tytuł pracy w siedmiu językach.

GRANICA, 1983

olej na płycie,
62 x 85 cm,
sygnowany na odwrocie
(także tytuł w wersji angielskiej i dane adresowe).
Pieczątki galerii Förster & Raab w Kolonii.

GODZINA FENIKSA, 1992

gwasz,
37 x 54 cm,
sygnowany p.d."HENRYK WANIEK FEB 1992", po lewej tytuł pracy, pośrodku "L’HEURE DE PHOENIX"

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno, 43 x 53 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

ŻYWIOŁY, 1988

olej/deska okrągła o średnicy 46 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `HENRYK WANIEK/Dec. 1988` oraz napisy autorskie: `ZIEMIA`, `PIORUN`, `TĘCZA`, `WODA`.

Zwój, 1999

technika mieszana, papier, 19,7 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Henryk Waniek . DEC. 1999.

Ręce

długopis, papier, 15 x 10,5cm
sygn. p.d.: Henryk Waniek

Twarz

długopis, papier, 15 x 10,5cm
sygn. l.d.: Henryk Waniek

Bez tytułu, 1979

olej, płótno naklejone na płytę,
55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978,
l. d.: HENRYK WANIEK 1979

Wejście do ogrodu, 1976

olej, płótno,
49,5 x 60 cm;
na odwrocie napis autorski: WEŚCIE (sic!) DO OGRODU / THE ENTRANCE TO THE GARDEN oraz: 717 / HENRYK WANIEK / JUNE / 1976; oraz nalepka Desy z nr DI/817/78, tytułem w języku niemieckim i miejscem wysłania Depolma Galerie

olej, płótno naklejone na płytę, 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978, l. d.: HENRYK WANIEK 1979

Martwa natura, 1972

olej, płyta pilśniowa, 41 x 61 cm;
sygn. l. d.: HENRYK WANIEK
na odwrocie nalepki wystawowe: Schabbelhaus - Lubeka, Polish Cultural Intitute - Londyn oraz z Darmstadt

Wejście do ogrodu, 1976

olej, płótno, 49,5 x 60 cm
na odwrocie napis autorski: WEOECIE (sic!) DO OGRODU / THE ENTRANCE TO THE GARDEN oraz: 717 / HENRYK WANIEK / JUNE / 1976; oraz nalepka Desy z nr DI/817/78, tytułem w języku niemieckim i miejscem wysłania Depolma Galerie

IMPROWIZACJA II, 1977

olej, deska,
29.5 x 40.2 cm
Na odwrocie na desce w p.g. rogu: 736 (w ramce) | APR.1977 | HENRYK WANIEK | IMPROWIZACJA II (w ramce) | IMPROVISATION II (w ramce);
w l.d. rogu: Henryk Waniek | Ul. Paderewskiego 44 A/69/ 40273

Zwój

technika mieszana na papierze, wym.: 20 x 28 cm,
sygn. p.d.: Henryk Waniek DEC 1999

Madonna nade wszystko, 1970 r.

olej/płótno naklejone na płytę wiórową, 50,5 x 34 cm
sygn. i opis. na odwrocie: kwiecień / 1970 / tytuł: "MADONA NADE WSZYSTKO" / H. Waniek

Wyspa śmierci

olej, płótno, 65,5 x 55 cm;
sygn. l.d.: HENRYK WANIEK / 540;
na odwrocie napis autorski: 540 / WYSPA ŚMIERCI. / WYBRZEŻE SŁONECZNYCH / ZEGARÓW; oraz HENRYK WANIEK / DEC. 1972

ULICA N, 1976

Olej, płótno; 50 x 70 cm
Na odwrocie napis: Henryk Waniek | ul. Paderewskiego 44 N89 | Katowice | w prostokącie
cyfra 7021 70Z Henryk Waniek Jan. 1976 | ulica N; na krośnie: PT 95 20.000 W.P. | Zakupiłem 2 grudnia 1977. (piątek)

Śniadanie o północy - czyli jeszcze jedna ostatnia wieczerza, 1994

olej, płótno, 53 x 79 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: Henryk Waniek 94

Scena metaforyczna

akwarela, papier,
33 x 43 cm (w świetle passe-partout)

Zielona abstrakcja - Ixtlan

olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. odwrocie napis autorski: "750 / HENRYK WANIEK / APR. 1977 / IXTLAN"

olej, płótno naklejone na deskę, 53 x 79 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: ŚNIADANIE O PÓŁNOCY / CZYLI / JESZCZE JEDNA OSTATNIA WIECZERZA / HENRYK WANIEK / OCT 1994

ZAGINIONE MIASTO VI

olej na płótnie,
50 x 40 cm,
sygnowany na odwrocie (na płótnie) "H. WANIEK / ŤZAGINIONE MIASTOą VI"

ŚNIADANIE O PÓŁNOCY, CZYLI JESZCZE JEDNA OSTATNIA WIECZERZA

Olej, płótno naklejone na deskę;
54,4 x 80 cm
Na odwrociu w górnej części płótna: HENRYK WANIEK, na desce napis HENRYK WANIEK | ŚNIADANIE O PÓŁNOCY, CZYLI JESZCZE JEDNA OSTATNIA WIECZERZA | OCT 1994. Po lewej nalepka: HENRYK WANIEK | Śniadanie o północy, czyli jeszcze jedna ostatnia wieczerza | olej, deska, płótno, 1994, 54,4 x 80 cm

TEMPLUM SALOMON - IV

akryl na płycie,
41x53 cm

OSTATNI DZIEŃ WRZEŚNIA 1987 r.

Olej na płótnie 50 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie - "HENRYK WANIEK"
Obraz opisany na odwrocie

Klaustrofobia

olej, płótno,
29,5 x 37 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Henryk / Waniek / Klaustro- / fobia

Ściana

ołówek, kredka, papier, 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: Henryk Waniek

IMPROWIZACJA II, 1977 r.

Olej na desce, 29 x 40 cm
Sygnowany na odwrocie - "HENRYK WANIEK / IMPROWIZACJA II /1977"

BARDO NA ZIEMI ŚLĄSKIEJ 2, 1988

olej na płótnie, 50 x 61 cm,
znak autora p.d., na odwrocie na płótnie napis "HENRYK WANIEK /"BARDO NA ZIEMI ŚLĄSKIEJ2 / FEB-1988" oraz dedykacja autorska

Podwójna wspinaczka 1989

olej, płótno, 43 x 53 cm; na odwrocie napisy autorskie

Sol invicti, VIII-IX 1991

akwarela, karton,
47 x 59.3 cm
sygnowany l.d.: SOL INVICTI HENRYK WANIEK, p.d.: AUG - SEPT 1991 OCULUS HORI

Zwierciadło zwierciadeł 1992

olej, folia srebrna, płótno,
50.5 x 65 cm
sygnowany na odwr.: HENRYK WANIEK | JUN. 1992 | Zwierciadło | Zwierciadeł | SPECULUMSPECULORUM

Podwójna wspinaczka

olej, płótno, 43 x 53 cm, na odwrocie: napisy autorskie - tytuł
PODWÓJNA WSPINACZKA/ THE TWOFOLD CLIMBING/ 1989
oraz na ramie stempel galerii DESA w Warszawie.

FATA IOVIS, IV 1994

olej, płótno,
60.5 x 73 cm
sygnowany na odwrocie u góry: HENRYK WANIEK | FATA IOVIS | APR KROPA 1994

"Ostatniego dnia stojąc przed świątynią"

olej, płótno
sygn. na odwrocie: Henryk Waniek dec 1971
wym.: 70,5 x 90 cm
Na odwrocie naklejka z BWA w Katowicach

Nr 815 (1976)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
35x50

HS4 HS5 >9, XII 1971

olej, płyta pilśniowa,
34.5 x 26 cm
sygnowany na odwr. wzdłuż l. krawędzi l.: DEC. 1971 | HENRYK WANIEK p.: HS4 | HS5 >9, dedykacja p.g.: FOR MR. ANDRZEJ | KOSTOŁOWSKI | ONLY | & HEARTLY | FROM | ME

ŻYWIOŁY, 1988

olej na desce okrągłej o średnicy 46 cm
na odwrocie sygnowany: "Henryk Waniek/Dec. 1988" i napisy autorskie: "Ziemia", "Piorun", "Tęcza", "Woda"

liczba obiektów: 128