1 zł
2 600 000 zł

BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik (1885- 1950)

Grający pasterz, 1926 r.

drzeworyt, papier, 25,5 x 18 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: E. Bartłomiejczyk 1926., l. d.: A/E; sygn. na klocku p. d.: monogram wiązany EB

cena wywoławcza: Wykup abonament

HUCUŁ Z JAWOROWA, 1935

Drzeworyt dwubarwny, papier; 23 x 24 cm (odcisk klocka)
Sygnowany z klocka p.g.: EB; ołówkiem pod ryciną: Edmund Bartłomiejczyk 1935-

Burza, 1936 r.

drzeworyt, papier, 22,2 x 26 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.g.: EB

Głowa górala, 1935 r.

drzeworyt/papier, 16,05 x 12,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem u dołu: 'E. Bartłomiejczyk' oraz na płycie p.g., monogramem wiązanym 'EB'

Dziady proszalne przy bramie cmentarnej, 1935 r.

drzeworyt/papier, 23,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany monogramem wiązanym na klocku p.d.: 'EB'
Praca pochodzi z teki "Zbiór drzeworytów" wydanej 1939 roku

Grający pasterz, 1926 r.

drzeworyt/papier, 24,5 x 17,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1926.'
Praca pochodzi z publikacji Edward Woroniecki "La gravuere sur bois moderne en Pologne" wydanej z 1929 roku

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 23,3 x 24,6 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1936.'
sygnowany na klocku monogramem wiązanym p.g.: 'EB'

Burza. Hucuł z koniem, 1933

drzeworyt, 20,3 x 22,8 cm,
sygn. ołówkiem ś. d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933.; monogramem wiązanym na klocku p.g.: EB.

*opłata droit de suite.

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 23 x 24 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1936' oraz sygnowany na klocku monogramem wiązanym p.g.: 'EB'

Plakat reklamowy Zakładu Kartograficznego W. Główczewskiego w Warszawie, 1920 r.

litografia barwna/papier, 91,5 x 70 cm
sygnowany na kamieniu wewnątrz kompozycji: 'rys. E.Bartłomiejczyk'
u dołu opisany na kamieniu: 'LIT. ART. W. GŁÓWCZEWSKI, WARSZAWA'
plakat w języku francuksim, napis w tłumaczeniu głosi: "Obywatele! Siła i powodzenie reklamy polega na dobrym plakacie! Zamawiajcie plakaty w firmie "Lit. Art. W Główczewski" w Warszawie"

Wielkie Tyrnowo

drzeworyt/papier, 32,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
pochodzenie: kolekcja prywatna

Janosik, 1926 r.

drzeworyt dwubarwny, papier, 11,8 x 11,3 cm, sygn. na płycie l.b. monogramem wiązanym: EB

Burza, 1936 r.

drzeworyt, papier, 22,2 x 26 cm, sygn. na płycie monogramem wiązanym l.g.: EB

Orka, 1939 r.

drzeworyt/papier, 23 x 30 cm (zadruk)
sygnowany na płycie monogramem wiązanym l.g.: 'EB'

Posiłek w wiejskiej izbie, 1939 r.

drzeworyt/papier, 22,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany na płycie monogramem wiązanym p.d.: 'EB'

Pogrzeb huculski, 1938 r.

drzeworyt/papier, 16,5 x 11,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'E. Bartłomiejczyk 38 r.'

Na pomoc / Wszystko dla frontu, 1920

Plakat propagandowy; litografia barwna; wym.: 1010 x 700 mm; sygn. pł. p.d.: E. Bartłomiejczyk; praca naklejona na płótno.

Lajkonik pod Sukiennicami, 1935

Drzeworyt; wym.: 260 x 315 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk 1935; sygn. pł. p.g. monogram wiązany. Praca po konserwacji. Lit. M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, s. 113.

Z gaikiem, 1938

Drzeworyt; wym. 240 x 300 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk 1939; sygn. pł. l.d. monogram wiązany; grafika z teki "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939. Praca po konserwacji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 71.

Dziady przy bramie cmentarnej (z teki Zbiór drzeworytów, 1939)

sygn. na klocku monogramem p.d.
drzeworyt
23.7x30 cm

Ignacy Kraszewski, Dziad i baba. Ilustrował drzeworytami E. Bartłomiejczyk, 1922

Książka ksylograficzna, jedna z najciekawszych prac artysty, wykonana w całości (tekst i ilustracje) w drzeworycie.; wym.: 180 x 173 mm, k. nlb 9; karty przewiązane sznurkiem w grzbiecie; oryginalna okładka; egz. nr 325 (z 600) - sygn. oł.: E. Bartłomiejczyk. Druk na papierze czerpanym dąbrowieckim. Wyd. Ludwik Fiszer, Warszawa 1922; drzeworyty odbite w drukarni "Rola" Jana Buriana. Jedna z naj- ciekawszych realizacji wybitnego grafika w dziedzinie zdobnictwa książkowego. Stan bardzo dobry. Lit.: Grońska, poz. 69; I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, s. 153

Wyjazd w pole, 1933 r.

drzeworyt/papier, 20,3 x 24,7 cm (zadruk)
sygnowany monogramem wiązanym na klocku l.g.: 'EB'

- Bożena Kowalska, Edmund Ludwik Bartłomiejczyk, Warszawa 1963, poz. 17 (il.)

Wyjazd w pole, 1933

drzeworyt, papier; 20 x 24,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. g. na klocku, monogram wiązany: EB.

Burza, 1936 r.

drzeworyt/papier, 22,4 x 25,6 cm (zadruk)

- Jan A. Choroszy, Huculszczyzna w literaturze polskiej, Wrocław 1971, s. 192
- Maria Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Wrocław 1971, s. 114 (il.)
- Bożena Kowalska, Edmund Ludwik Bartłomiejczyk, Warszawa 1963, poz. 27 (il.)

Hucuł z Jaworowa, 1935 r.

drzeworyt barwny/papier,23,3 x 24,6 cm (zadruk)

LIETRATURA:
- Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie 1997, s. 167 (il.)
- Bożena Kowalska, Edmund Ludwik Bartłomiejczyk, Warszawa 1963, il. III, (okładka)

W drodze do Egiptu, 1934 r.

drzeworyt/papier, 28 x 31 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1934'

LIETRATURA:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1993, poz. kat. 70, s. 205

Hucuł z koniem (Burza), 1937

Drzeworyt; wym.: 224 x 264 mm w świetle pp.; sygn. oł. p.d.: Edmund Bartłomiejczyk; sygn. pł. l.g. monogram wiązany. Lit.: J.A. Choroszy, Huculszczyzna w literaturze polskiej, Wrocław 1971, s. 192.

Deszcz, 1922

drzeworyt na kremowej tincie, 19,5 x 12 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: E. Bartłomiejczyk; oł. l.d.: Deszcz 1922; monogramem wiązanym na klocku p.g.: EB.

Hucuł z koniem (Burza)

drzeworyt/papier 22,4 x 26,4 cm (zadruk)
sygnowany i opisany u dołu ołółwkiem: 'oryg. drzeworyt Edm. Bartłomiejczyka - (nieczytelne)', sygnowany gmerkiem artysty na klocku l.g.: 'EB'

Przyjęcie kolędników z turoniem, 1939 r.

drzeworyt/papier 11,5 x 14,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem śr.d.: 'E.Bartłomiejczyk'
Praca pochodzi z albumu "Zbiór drzeworytów" z 1939 roku

Myśliwy, 1936 r.

drzeworyt barwny/papier 14,2 x 6,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem u dołu: 'E. Bartłomiejczyk.'

- Katalog wystawy Drzewo-drewno-drzeworyt, Warszawa 1937, poz. 16, (il.)

Grający pasterz, 1926 r.

drzeworyt/papier 24,5 x 17,5 cm (zadruk)
Praca pochodzi z publikacji Edward Woroniecki La gravuere sur bois moderne en Pologne wydanej z 1929 roku

Dobry pasterz

reprodukcja, papier; 22,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: EB

Pogrzeb huculski, 1928

drzeworyt 15,2 x 10,8 cm
sygn. u dołu: E. Bartłomiejczyk

Dziewczyna z wiadrami, 1926 r.

drzeworyt/papier, 24 x 18 cm (zadruk) 31,5 x 24 cm (arkusz)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: 'Edmund Bartłomiejczyk 1926.'
Praca pochodzi z albumu 16 prac graficznych 1922 - 1939

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie., Wrocław 1994, s. 205, poz. 69

Lany Poniedziałek, 1933 r.

drzeworyt/papier, 31,5 x 29,7 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk Warszawa 1933r.'

- Maria Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Warszawa 1971, s. 113, 398 (il.)
- Bożena Kowalska, Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1964

Narciarze, 1930 r.

drzeworyt, 27,3 x 24,5 cm, sygn. ołówkiem u dołu: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1930

Narciarze, 1930 r.

Orka, 1939

Drzeworyt;
wym. 225 x 295 mm;
sygn. pł. l.g. monogram autorski;
pod opozycją opis: drzeworyt oryg. Edm. Bartłomiejczyka / Tadeusz Tuszewski (nestor polskiej szkoły konserwacji papieru). Grafika z teki "Zbiór drzeworytów", Warszawa [1939].
Lit.: M. Grońska, poz. 71.

Kolęda, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 145 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. Pęknięcie papieru, bez szkody dla kompozycji.

Ogłoszenie o przeprowadzce, 1926

Drzeworyt barwny; wym. komp.: 188 x 75 mm;
sygn. pł.: Przeprowadziłem się na ulicę Wrońskiego 3. Tel. 161-45. Edmund Bartłomiejczyk art. grafik; załącznik do zeszytu nr 2 "Grafiki Polskiej" z 1926; drzeworyt wykonano w drukarni"Rola" J. Buriana w Warszawie.

Wielkie Tyrnowo, 1936

Drzeworyt; wym.: 340 x 235 mm;
sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1936, Pod kompozycją: Nagroda Funduszu Kultury Krajowej na II Międzynarodowej Wystawie Drzeworytu w Warszawie. p.d.: tytuł.

Hucuł z koniem [Burza], 1937

Drzeworyt; wym.: 224 x 260 mm w świetle pp.;
sygn. pł. l.g. monogram wiązany.
Lit.: J.A. Choroszy, Huculszczyzna w literaturze polskiej, Wrocław 1971, s. 192.

Dział Sztuki na Powszechnej Wystawie Krajowej. Poznań 1929 r.

Zakłady Graficzne "Biblioteka Polska" w Bydgoszczy, 1929 r.;
litografia, papier, 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: E. BARTŁOMIEJCZYK

ZIMA NA PODHALU, 1907

Olej, tektura; 17 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Bartłomiejczyk. 907-

Bajka o śpiącej królewnie i siedmiu junakach - okładka książki oraz osiem ilustracji, 1950 r.

ołówek, akwarela, tusz/papier, 29 x 21 cm
sygnowany p.d. oraz l.d.: `E.B`

Burza, 1933 r.

drzeworyt/papier, 24,8 x 25 cm (odbitka) 24,8 x 25 cm (arkusz)
opisany u dołu ołówkiem: `Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933 r.`

Góral prowadzący konia, 1932

drzeworyt barwny/papier, 25 x 19 cm
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: `1932. Edmund Bartłomiejczyk`

Hucuł z koniem [Burza], 1937

sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1937.

Pogrzeb huculski

drzeworyt/papier, 15,5 x 11,5 cm (odbitka) 29 x 21 cm (arkusz)
sygnowany u dołu ołówkiem: `E. Bartłomiejczyk`
opisany na odwrociu: `E. Bartłomiejczyk (1885 - 1950) "Pogrzeb huculski"`

Pogrzeb huculski, koniec lat 30.

Drzeworyt na kremowym podkładzie; wym.: 156 x 110 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. Na odwrocie opis kolekcjonerski. Wkładka graficzna do czasopisma "Plastyka".

Lajkonik pod Sukiennicami

drzeworyt/papier, 26 x 31,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany na kamieniu p.g. gmerk autorski

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

PÓJDŹ ŻOŁNIERZYKU BOŻY (PIETA), 1920

Litografia barwna; 24 x 20 cm (w świetle p-p)
Praca była dodatkiem do "Tygodnika Ilustrowanego", nr 52 z 25 XII 1920. Jest alegorią związaną z wojną polsko-bolszewicką.

Góral

drzeworyt, papier, 23 x 24 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu po środku oówkiem: Edmund Bartłomiejczyk 1935

sygn. pł.: Przeprowadziłem się na ulicę Wrońskiego 3. Tel. 161-45. Edmund Bartłomiejczyk art. grafik; załącznik do zeszytu nr 2 "Grafiki Polskiej" z 1926; drzeworyt wykonano w drukarni "Rola" J. Buriana w Warszawie.

Orka

drzeworyt/papier, 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na płycie l.g. monogram autorski

Estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Hucuł z Jaworowa

drzeworyt/papier, 29,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na płycie p.g. monogram autorski

Estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Z gaikiem

drzeworyt/papier, 22,5 x 29 cm (w świetle ramy)
sygnowany na płycie l.d.: monogramem wiązanym: `EB`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Wyjazd w pole, 1933

Drzeworyt; wym.: 252 x 311 mm;
sygn. na płycie l.g.: monogram wiązany EB. Lit.: I. Jakimowicz, "Pięć wieków grafiki polskiej", Warszawa 1997, poz. 50, il. 166.

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 25 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `Edmund Bartłomiejczyk` 1936.` oraz na płycie monogramem wiązanym l.g.: `EB`

Estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Bajka o śpiącej królewnie i siedmiu junakach, 1950

Projekt książki;
akwarela, piórko, ołówek;
wym. kart: 28,8 x 20,7 cm;
sygn. kredką na stronie tytułowej: Ilustrował Edmund Bartłomiejczyk oraz monogram wiązany;
przy poszczególnych kompozycjach monogram EB.
Zestaw 6 kart z ilustracjami (w tym 2 dwustronne) i karta tytułowa (datowana). Ostatecznie publikacja ukazała się w 1951 i 1952, nakładem Naszej Księgarni.

Lany poniedziałek

drzeworyt/papier, 22,5 x 29 cm (w świetle passe- partout)
sygnowane monogramem wiązanym l.d.: `E B`

Estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Topienie marzanny

drzeworyt/papier, 22,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie l.d. monogramem wiązanym: `EB`

Estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Janosik, 1926

Drzeworyt dwubarwny; wym.: 118 x 113 mm; sygn. oł. d.: E. Bartłomiejczyk 1926; sygn. pł. l.b. monogramem wiązanym. Lit.: I. Jakimowicz, "Pięć wieków grafiki polskiej", Warszawa 1997, s. 150, il.; "Dialog czarno na białym. Grafika polska i węgierska 1918-1939", katalog wystawy, Warszawa 2009, poz. II/39, il. s. 49.

Lany poniedziałek, 1933

Drzeworyt; wym.: 315 x 297 mm (plansza: 437 x 383 mm); sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk. Warszawa 1933 r. Lit.: M. Grońska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Warszawa 1971, s. 113, 398, il. 263; B. Kowalska, "Edmund Bartłomiejczyk", Warszawa 1964.

Hucuł z koniem, 1930

Drzeworyt barwny; wym.: 245 x 190 mm; sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1930, płyta p.d.: monogram wiązany: EB. Rzadka odmiana z dominującym kolorem niebieskim.

Narciarze, 1932

Drzeworyt; wym.: 275 x 245 mm; sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1932 r. Lit.: I. Rylska, "Katalog zbiorów", t. 1, kat. 11. (il. s. 20)

Vieliko Tarnovo

drzeworyt/papier, 32 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr. d.: `E. Bartłomiejczyk`

Estymacja: 1200 - 2000

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 25 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr. d.: `Edmund Bartłomiejczyk 1936`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Wyjazd w pole, 1933

Drzeworyt;
wym.: 252 x 311 mm;
sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk Warszawa 1933, na płycie l.g.: monogram wiązany EB.

Stary góral, 1935

Drzeworyt;
wym.: 145 x 120 mm;
sygn. dat. oł. śr.d. E. Bartłomiejczyk, oraz pł. p.g.: monogram wiązany EB.

Pójdź Żołnierzyku Boży (Pieta), 1920

Litografia barwna;
wym.: 225 x 190 mm.
Stan zachowania: grafika w b. dobrym stanie; oryginalnie naklejona na podkład z "Tygodnika Ilustrowanego" nr 52 z 25 XII 1920 (z napisami typograficznymi).

POLSKI BIAŁY KRZYŻ, 1930-TE

litografia/papier,
100 x 69 cm
sygn. l. śr.:`Rys. Edm/Bar-/tło-/miej-/czyk`

Procesja huculska, koniec lat 30.

Drzeworyt na kremowym podkładzie;
wym.: 156 x 110 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. Wkładka graficzna do czasopisma "Plastyka".

Pójdź, Żołnierzyku Boży (Pieta), 1920

Litografia barwna;
wym.: 225 x 190 mm;
nie sygn.; grafika umieszczona na okładce "Tygodnika Ilustrowanego", Warszawa 1920, nr 52; pod kompozycją wtórnie wpisany oł. tytuł i autor.

Exlibrisy.

Zebrał i do druku przyg. T.Tuszewski. Przedm. T.Lesznera. Warszawa 1956. B.w. 8, s. 9, [2], tabl. 10. oryg. teka kart. (Stan bardzo dobry. Podpis T.Tuszewskiego. Wydano 100 egz., ten bez numeru. Dołączono dodatkową planszę z sygn. przez autora dwustronną odbitką własnego ekslibrisu)

Burza

drzeworyt, papier,
22,8 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn na płycie l. g.: EB (gmerk artysty)
i opisany pod obrazem l. d.: oryg. drzeworyt Edm. Bartłomiejczyka - ?. (ołówkiem)

Litografia barwna; wym.: 225 x 190 mm. Praca była dodatkiem do "Tygodnika Ilustrowanego", nr 52 z 25 XII 1920. Grafika była alegorią związaną z wojną polsko-bolszewicką. Stan zachowania: grafika w b. dobrym stanie; oryginalnie naklejona na podkład z "Tygodnika Ilustrowanego" z napisami typograficznymi.

Stary góral, 1935

Drzeworyt; wym.: 145 x 120 mm; sygn. dat. oł. śr.d. E. Bartłomiejczyk, oraz na pł. p.g.: monogram wiązany EB.

Martwa natura z owocami, 1930

Drzeworyt barwny; wym.: 240 x 185 mm; sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk 1930 r.

Burza

drzeworyt, papier,
22,7 x 26,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Edmund Bartłomiejczyk. (ołówkiem pod kompozycją) oraz l. g.: gmerk artysty (w obrębie kompozycji, na klocku)

SCENA PRZED KOŚCIOŁEM

Drzeworyt;
33,5 x 27 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk

SCENA HUCULSKA

drzeworyt/papier,
15 x 10 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: `E. Bartłomiejczyk`

WIDOK Z KAZIMIERZA NAD WISŁĄ, 1948 R.

akwarela/papier,
29 x 40 cm
sygnowany i datowany l. d.: `E. Bartłomiejczyk I 1948`

Burza

drzeworyt, papier,
sygn. p. d.: Edmund Bartłomiejczyk. (ołówkiem pod kompozycją)
oraz l. g.: gmerk artysty (w obrębie kompozycji, na klocku)

Kolęda, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 145 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. (il. s. 36)

Z gaikiem, 1938

Drzeworyt;
wym.: 240 x 300 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 71.

Hucuł z Jaworowa, 1935

Drzeworyt barwny;
wym.: 233 x 246 mm;
sygn. pł. p.g.: monogram wiązany.
Lit.: I. Jakimowicz, "Pięć wieków grafiki?", Warszawa 1997, il. s. 167. (il. s. 14)

Burza, 1933

Drzeworyt;
wym.: 197 x 216 mm;
sygn. oł. pod kompozycją: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933; sygn. pł. p.g. monogram wiązany.
Lit.: "Edmund Bartłomiejczyk", W-wa 1956, s. 32, poz. 24.

Hucuł z koniem na przesiece, 1932

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk 1932, płyta p.d.: monogram wiązany: EB.

Deszcz, 1922

Drzeworyt na tincie;
wym.: 175 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Bartłomiejczyk, l.d.: Deszcz 1922. Grafika w ppartou, podklejone marginesy.

Posiłek w wiejskiej izbie, 1939

Drzeworyt;
wym.: 224 x 300 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, płyta p.d.: monogram wiązany EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939.

Oracz, 1938

Drzeworyt;
wym.: 225 x 295 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 38, płyta l.g. monogram wiązany: EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939; odbitka numerowana 120/150.

Kosiarz, 1939

Drzeworyt;
wym.: 230 x 300 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, płyta l.d. monogram wiązany: EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939.

Dziady przy bramie cmentarnej, 1939

Drzeworyt;
wym.: 235 x 300 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 39; płyta p.d. monogram wiązany: EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939; odbitka numerowana 142/150.

Stary góral, 1935

Drzeworyt;
wym.: 145 x 120 mm;
sygn. i dat. oł. śr.d.: E.Bartłomiejczyk 1935 oraz pł. p.g. monogram wiązany: EB.

Kolęda, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 145 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk.

Martwa natura z owocami, 1930

Drzeworyt barwny;
wym.: 240 x 185 mm;
sygn. i dat. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1930 r.

Jasełka, 1939

Drzeworyt;
wym.: 234 x 300 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk; p.d. oł.: 1939, płyta p.g.: monogram wiązany EB; grafika z: Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.

Domowy wypiek chleba, 1939

Drzeworyt;
wym.: 225 x 300 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, płyta l.d.: monogram wiązany EB; grafika z: Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.

Szopka, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 265 x 200 mm;

Z dawnego zwyczaju (Przed kościołem), lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 310 x 255 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB.

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, płyta p.d.: monogram wiązany: EB.

Domki w Kazimierzu nad Wisłą, 1931

Drzeworyt;
wym.: 118 x 74 mm;
sygn. oł. E. Bartłomiejczyk; sygn. pł. l.d.: monogram wiązany; na odwrocie opis pracy oł.; praca wystawiana na Salonie Grafiki w 1931.

Litografia barwna;
wym.: 225 x 190 mm;
Litografia była dodatkiem do "Tygodnika Ilustrowanego", nr 52 z 25 XII 1920 "Pieta?.
E.dmund Bartłomiejczyka była alegorią związaną z wojną polsko-bolszewicką. Grafika w b. dobrym stanie.

HUCUŁ Z KONIEM, 1932

drzeworyt barwny,
24,5 x 19 cm
Znakomity grafik, współzałożyciel stowarzyszenia "Ryt".

ZAKOPANE, 1907

olej na tekturze,
15,6 x 24,4 cm,
sygnowany p.d. "E. Bartłomiejczyk 907",
na odwrocie ołówkiem "Nr 771/Zakopane/Zielona 12…"

Z gaikiem, 1938

drzeworyt
wym.: 240 x 300 mm
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB
grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 71.

drzeworyt
wym.: 310 x 255 mm

Wyjazd w pole, 1933

drzeworyt
wym.: 252 x 311 mm
Lit.: I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, poz. 50, il. 166.

Stary góral, 1935

drzeworyt
wym.: 145 x 120 mm

Jasełka, 1939

drzeworyt
wym.: 234 x 300 mm
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk; p.d. oł.: 1939, płyta p.g.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.

Martwa natura z owocami, 1930

drzeworyt kolorowy
wym.: 240 x 185 mm
sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk 1930 r.

Kolęda, lata 30.

drzeworyt
115 x 145 mm
wym.: sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk.

Esterka (Dziewczyna z wiadrami), lata 20.

drzeworyt
wym.: 240 x 180 mm
sygn. oł. śr. d.: Esterka, płyta l.g.: monogram wiązany EB; grafika z 16 prac graficznych 1922-1939, Warszawa 1939.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 70.

drzeworyt
wym.: 235 x 300 mm
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 39; płyta p.d.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939; odbitka numerowana 142/150.

J. I. Kraszewski, Dziad i baba, Warszawa 1922

wyd. Ludwik Fiszer; drzeworyty odbite w Druk. J. Buriana, k. nlb 9;
wym.: 180 x 173;
oryginalna okładka; egz. nr 155; stan bdb;

Burza, 1933

Drzeworyt;
wym.: 198 x 218 mm;
sygn. oł. ś.d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933; grafika po konserwacji.

Hucuł z koniem, 1932

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. ś.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1932; grafika po konserwacji.

Święcone

drzeworyt, 16 x 11 cm
sygn. ołówkiem śr. d.: E. Bartłomiejczyk.

Martwa natura z owocami, 1930

drzeworyt kolorowy,
240 x 185 mm,

Ex libris Eugeniusza Czerwińskiego

sygnowany na klocku p.d.
drzeworyt
13.6x6.8

Ucieczka przed burzą, 1933 r.

Sygnowany ołówkiem u dołu: "Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933."
Drzeworyt/papier, 20,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy)

W GÓRACH, 1932

drzeworyt barwny,
24,5 x 19 cm,
sygn. na klocku gmerkiem artysty oraz pod klockiem ołówkiem "Edmund Bartłomiejczyk 1932."

Żebrak (Rynek w Kazimierzu nad Wisłą) 1937

drzeworyt, wym.: 325 x 225 mm,
sygn. oł. śr. d., oraz pł. l.g.

Stary góral 1935

drzeworyt, wym.: 145 x 120 mm,
sygn. dat. oł. śr.d., oraz pł. p.g.

Lany poniedziałek, 1933

drzeworyt, wym.: 31, 5 x 29, 7 cm
sygn. ołówkiem śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk. Warszawa 1933 r.

Kolęda

drzeworyt, 115 x 145 mm,
sygn. oł.: E. Bartłomiejczyk

Błyskawice

drzeworyt, 22,5 x 27 cm (w świetle passe - partout); sygn. u dołu: Bartłomiejczyk

Kaktusy, 1926

drzeworyt barwny, 25 x 29 cm
sygnowany ołówkiem pod ryciną.: "E. Bartłomiejczyk 1926" i na klocku u dołu monogramem: "EB"

Dziewczyna z kozami (Esterka), 1926

drzeworyt, 24 x 18 cm, sygnowany na klocku l. g.: "EB" i ołówkiem: "Edmund Bartłomiejczyk 1926"

liczba obiektów: 131