1 zł
2 600 000 zł

HOGARTH William (1697-1764)

Zestaw 8 grafik

Plansza 1, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty), poniżej drukowany napis w tym p. d.: Invented Painted &Engraved by Wm. Hogarth & / Publish’d June ye. 25. 1735. According to Act / of Parlament.; na odwrocie nalepka kopenhaskiego salonu sztuki Hansa Frandsena.
(...)

cena wywoławcza: Wykup abonament

HOGARTH William (1697-1764)

Zestaw 8 grafik, z cyklu: A Rake’s progress

Plansza 1, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty);
Plansza 2 - Prosperity, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty;
Plansza 3 - Próżność młodej krwi, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty;
Plansza 4 - Kariera rozpustnika, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty;
Plansza 5, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty);
Plansza 6, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty);
Plansza 7, 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty);
[Plansza 8], 1735/1763; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty

Grafiki przed konserwacją.

HOGARTH William (1697-1764)

Z cyklu: Inwazja

tablica I: Francja -praca satyryczna
akwaforta, miedzioryt, papier;
32 x 39 cm (wymiar płyty);
sygn. na płycie l. g.: Design`d &
Etch`d by W. Hogarth na środku:
FRANCE PLATE 1.ST; z prawej:
Publish`d according to Act of
Parlament March 8th 1756.

HOGARTH William (1697-1764)

Ilustracja do Don Kichota Cervantes`a, ok. 1726 r.,

wyd. prawd. Baldwin, Cradock and Joy z 1822 r.
w oprawie
miedzioryt, papier, wym. 25,5 × 18 cm

HOGARTH William (1697-1764)

w oprawie
miedzioryt, papier, wym. 25,5 × 18 cm,
przedarcia

HOGARTH William (1697-1764)

Ilustracja do Don Kichota Cervantes`a, w oprawie

HOGARTH William (1697-1764)

GŁOSOWANIE z cyklu WYBORY, 1758

Wydanie: Boydell, 1800
Miedzioryt, papier; 44 x 55 cm (w świetle p-p)
U góry tytuł: THE POLLING. Plate III.
Sygnowany z płyty d.: Engravid by W. Hogarth & Le Cave Published 20 Feb.ry 1758 As the Act directs- | To the Hon.ble Sr. Edward Walpole. Knight of the BATH. This Plate is most humbly Inscrib`d By his most Obedient humble Servant | Willm Hogarth.

HOGARTH William (1697-1764)

POCHÓD ZWYCIĘZCÓW z cyklu WYBORY, 1758

Wydanie: Boydell, 1800
U góry tytuł: CHARING THE MEMBERS. Plate 4.
Sygnowany z płyty d.: Engravid by W. Hogarth & J. Aviline Published 1 st Jan:ry 1758 as the Act directs- | To the Hon.ble George Hay, one of the Lords Commissioners of the ADMIRALTY, &c, &c. This Plate is most humbly Inscrib`d By his most Obedient humble Servant | Willm Hogarth.

HOGARTH William (1697-1764)

NAKŁANIANIE DO GŁOSOWANIA z cyklu Wybory, 1757

Wydanie: Boydell, 1800
U góry tytuł: CANVASSING for VOTES. Plate II.
Sygnowany z płyty d.: Painted by W.Hogarth. Engravid by C. Grignion Published 20th Feb.ry 1757. As the Act directs. | To Hos Excellency Sr Charles Hanbury Williams Embasador to the Court of RUSSIA. This Plate is most humbly Inscrib`d By his most Obedient humble Servant | Willm Hogarth.

HOGARTH William (1697-1764)

Marriage A la Mode - Plate IV, 1743-44

miedzioryt, papier, 40 x 47 cm (w świetle oprawy);
poniżej ryciny l. d.: invented, painted & Publisher by W. Hogarth, po środku: Marriage A la Mode,
(Plate IV), p. d.: engraved by S. Ravenet according to the Act of Parliment April 1745
Simon François Ravenet (1706-1744) francuski rytownik; w latach 1743-44 przybył do Londynu w celu wykonania dla W. Hogartha płyt miedziorytniczych z serii "Marriage ŕ la Mode".

HOGARTH William (1697-1764)

Album 116 miedziorytów

explanations of the subjects of the plater by John Nichols; London, 1822
66 x 52 cm, oprawa z epoki, półskórek, narożniki skórzane, grzbiet 7-mio polowy, tłoczone i złocone elementy florystyczne, szyldzik ze złoconym napisem "WORKS OF HOGARTH", brzegi kart złocone, lico oprawy oderwane, niewielkie ubytki, przetarcia, 2 pierwsze karty luzem, pierwszy portret Hogartha i karta tytułowa przełamane, 2 strony wstępu przedarte, w tym 1 podklejona, 1 rycina naddarta, podklejona, poza tym stan miedziorytów idealny.
Monumentalne, wydane z wielkim rozmachem dzieło przedstawiające najlepsze prace Williama Hogartha w absolutnej większości odbite z oryginalnych płyt rytowanych osobiście przez Hogartha. Płyty te po śmierci żony artysty, Jane trafiły kolejno do kuzynki Mary Lewis, wydawcy Johna Boydella i w 1818 r. do wydawcy niniejszej edycji - Baldwin, Cradock and Joy. Było to ostatnie wydanie z oryginalnych płyt Hogartha. Po czasie płyty zostały przetopione w okresie I Wojny Światowej w celu pozyskania miedzi do produkcji bomb.
William Hogarth (1697-1764) angielski malarz, wybitny miedziorytnik, w 1757 został mianowany nadwornym malarzem króla Jerzego II. Był twórcą cykli, których bohaterami byli ludzie źli, zepsuci i zdemoralizowani. W swoich dziełach tępił lenistwo i zepsucie. Rozpusta czy nieuczciwość według dzieł Hogartha są przyczyną upadku, nędzy, szaleństwa oraz śmierci.

HOGARTH William (1697-1764)

PRZED (UWIEDZENIE)

Miedzioryt;
38 x 30 cm w świetle passe-partout
U dołu: Invented, Engraved and Published Decbr ye 15th, 1736 by Wm. Hogarth Pursuant to and Act of Pariliament | Price two shillings and 6 pence

HOGARTH William (1697-1764)

Z cyklu Kariera nierządnicy - Plansza 3

sygn. na płycie p.d. (odbitka późniejsza)
akwaforta, miedzioryt
32.5x39.5

HOGARTH William (1697-1764)

PORANEK

45 x 37,5 cm w świetle passé-partout, sygnowany "Designed by W. Hogarth", "Engraved by T. Cook". Spotkanie: kochankowie i żebracy na Covent Garden i spiesząca na modlitwy mieszczka.
Thomas COOK (1744-1818) - ryt., z cyklu "Cztery pory dnia" miedzioryt z akwafortą

HOGARTH William (1697-1764)

NOC

j.w., 44,5 x 37 cm , sygnowany j.w. Rodzajowe, satyryczne sytuacje z nocnego Londynu.

HOGARTH William (1697-1764)

FRANCE, PLATE 1 st.

akwaforta, 32 x 39 cm sygnowana na płycie l.g. "Design`d & Etch`d by W. Hogarth" Ostrzeżenie przed inwazją Francuzów: zjadaczy żab, papistów z narzędziami tortur inkwizycji, chętnych do spróbowania wybornych befsztyków i piwa w Londynie. Stan bardzo dobry.

HOGARTH William (1697-1764)

Zbiór pięciu rycin

z cyklu Modne małżeństwo (3 plansze), akwaforta,
39 x 47cm,
z cyklu Kariera marnotrawcy (1 plansza),
akwaforta,
36 x 41 cm oraz Wieczór , akwaforta,
27 x 20 cm

HOGARTH William (1697-1764)

Poranek z cyklu Cztery pory dnia

Akwaforta, miedzioryt ,
wym.: 56 x 42 cm Rytował Thomas COOK ( 1744 - 1818)

HOGARTH William (1697-1764)

Noc z cyklu Cztery pory dnia

Akwaforta, miedzioryt , Rytował Thomas COOK ( 1744 - 1818)
wym.: 56 x 42 cm

HOGARTH William (1697-1764)

Z cyklu Inwazja, tablica I: Francja

Miedzioryt, akwaforta,
wym.: 31,5 x 39,6 cm
Sygn. na dole ryciny z lewej: Design`d & Etch`d by Wm. Hogarth; na środku: FRANCE PLATE 1.ST; z prawej: Publish`d according to Act of Parlament March 8th 1756.; pod rycina 9 wersów tekstu. ( odbitka z własnoręcznie przez Hogartha wykonanej płyty.)

HOGARTH William (1697-1764)

Francja, tablica I z cyklu Inwazja, 1756

miedzioryt, akwaforta, 31,5 x 39,6 cm
sygn. na dole ryc. l.: Design`d & Etch`d by Wm. Hogarth; śr. FRANCE PLATE 1.ST; p.: Publish`d according to Act of Parliament March 8th 1756.; pod ryc. 9 wersów tekstu.

HOGARTH William (1697-1764)

Łatwowierność, przesąd i fanatyzm, 1762

miedzioryt, akwaforta, wym.: 45 x 35 cm
Napis pod ryciną: CREDULITY, SUPERSTITION, and FANATICIZM/ AMEDLEY
Poniżej cytat z 1. listu św. Jana (4,1); sygn. l.d.: Design`d and Engrav`d by Wm Hogarth;
p.: Publish`d as the Act directc March y 15 th 1762
Przedstawiony tłum fanatyków religijnych i oszustów ma ukazywać jak pisał autor: "Dziwaczne skutki dosłownego i przyziemnego pojmowania istot świętych, a także bałwochwalczych tendencji obrazków kościelnych i rycin w religijnych książkach".

HOGARTH William (1697-1764)

miedz., af. 45 x 35
Pod ryc. śr.: CREDULITY, SUPERSTITION, and FANATICIZM | AMEDLEY; niżej cytat z I listy św. Jana (4,1); sygn. l. d.: Design’d and Engrav’d by Wm Hogarth; p.: Publish’d as the Act directc March y 15 th 1762
Przedstawiony tłum fanatyków religijnych i oszustów ma ukazywać, jak pisał autor: dziwaczne skutki dosłownego i przyziemnego pojmowania istot świętych, a także bałwochwalczych tendencji obrazów kościelnych i rycin w religijnych książkach

HOGARTH William (1697-1764)

Z cyklu Inwazja, tabl. I: Francja, 1756

miedz., af., 31,5 x 39,6
sygn. na d ryc. l.: Design’d & Etch’d by Wm. Hogarth; śr. FRANCE PLATE 1.ST; p.: Publish’d according to Act of Parliament March 8th 1756.; pod ryc. 9 wersów tekstu
Rycina ta, ukazująca Francuzów nadchodzących z narzędziami tortur i religianctwem, jest apelem Hogartha do Anglików, wobec wybuchu wojny siedmioletniej.

HOGARTH William (1697-1764)

Kariera rozpustnika, plansza 4, 1735

miedz., af., 31,6 x 39,5 cm, odcisk płyty 36 x 41,5
sygn. śr. d.: Invented Painted &Engraved by Wm. Hogarth & Publish’d June ye. 25. 1735. According to Act of Parlament. Plate 4., wyżej narracja przypowieści ujęta w pięć oddzielonych zwrotek.

HOGARTH William (1697-1764)

CZTERY PORY DNIA - NOC

Akwaforta, miedzioryt na papierze 56 x 42 cm (arkusz), 49,8 x 39,5 cm (odcisk płyty)
Napis l.d. - "Designed by Wm Hogarth", p.d. - "Engraved by T.Cook"
Wydane 1 sierpnia 1797 r. przez G. G. & J. Robinsona w Londynie.

HOGARTH William (1697-1764)

CZTERY PORY DNIA - PORANEK

Akwaforta, miedzioryt na papierze 56 x 42 cm (arkusz), 49 x 39,5 cm (odcisk płyty)
Napis l.d. - "Designed by Wm Hogarth", p.d. - "Engraved by T. Cook"
Wydane 1 lutego 1798 r. przez G. G. & J. Robinsona w Londynie.

HOGARTH William (1697-1764)

Sir Hudibras i jego giermek Ralf wyruszają na wojnę

miedzioryt, akwaforta, wym.: 27 x 33,5 cm
sygn. l.d.: Wm Hogarth inven. et sculp.

HOGARTH William (1697-1764)

Zbiór pięciu rycin

z cyklu Modne małżeństwo (3 plansze), akwaforta, 39 x 47 cm, z cyklu Kariera marnotrawcy (1 plansza),
akwaforta, 36 x 41 cm oraz Wieczór , akwaforta, 27 x 20 cm

HOGARTH William (1697-1764)

Modne małżeństwo

scena rodzajowa (plansza II) wg słynnego cyklu Hogartha "Marriage a la Mode", powstałego w 1745 (pierwowzory malarskie w National Gallery w Londynie); miedzioryt, 36,5 x 44,3 cm.
William HOGARTH (1697-1764) wg Bernard BARON (1696-1762)

HOGARTH William (1697-1764)

Modne małżeństwo

scena rodzajowa (plansza III) wg słynnego cyklu Hogartha "Marriage a la Mode", powstałego w 1745 (pierwowzory malarskie w National Gallery w Londynie); miedzioryt, 36,5 x 44,3 cm.

HOGARTH William (1697-1764)

Kariera marnotrawcy, 1735

miedzioryt, papier,
35,6 x 40,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie.
Osiem rycin autorskich noszących daty 25 VI 1735, z których jedna została powtórzona w 1763 r.

liczba obiektów: 32