1 zł
2 600 000 zł

MONDRAL Karol (1880-1957)

Scena w porcie, 1915 r.

akwaforta/papier, 7,5 x 11,2 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'K.Mondral 1915 Paris'

cena wywoławcza: Wykup abonament

MONDRAL Karol (1880-1957)

Pejzaż z brzozami

autolitografia/papier, 16,8 x 14 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d: 'KMondral Paris', opisany l.d.: 'autolitografia'

MONDRAL Karol (1880-1957)

Ruiny, 1915 r.

litografia/papier, 19,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'K. Mondral 915' i opisany ołówkiem l.d.: 'Litografia 3/5'

MONDRAL Karol (1880-1957)

Katedra w Gnieźnie (Portret rybaka) - grafika dwustronna, 1927/1931 r.

akwaforta/papier, 33 x 24,5 cm
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'KM 1931' oraz ołówkiem p.d.: 'Karol Mondral'
na odwrociu portret rybaka, sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'KM 1927' oraz poniżej ołówkiem: 'Karol Mondral'

MONDRAL Karol (1880-1957)

Bazylika w Lourdes II, 1912

Sucha igła; wym. komp.: 70 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: K. Mondral 1912 / Lourdes. Lit.: "Karol Mondral. Twórczość graficzna między Paryżem, Bydgoszczą a Poznaniem", Bydgoszcz 2012, s. 163, poz. 48. Grafika po konserwacji.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Tryptyk z Portrieux, ok. 1914

Akwaforta; wym.: 98 x 305 mm; sygn. oł. p.d.: KMondral / Portrieux. Praca z okresu pobytu artysty w bretońskim porcie Saint-Quay-Portrieux: od lewej młody rybak, port, kobieta w czepku. Grafika nieodnotowana w podstawowej literaturze (Katalog wystawy Karol Mondral, Bydgoszcz 2012).
Lit.: Malarze polscy w Bretanii, Warszawa 2005, s. 110.

MONDRAL Karol (1880-1957)

W Puszczykowie, po 1945

Akwaforta; wym.: 143 x 135 mm; sygn. pł.: KN.
Lit.: Karol Mondral, katalog..., s. 299, poz. 337.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

MONDRAL Karol (1880-1957)

NA TARGU, 1926

akwaforta, 19,8 x 34,5 cm, sygnowana i datowana p.d. ołówkiem pod płytą "K. Mondral 1926" oraz l.d. "3 /5" - odbitka trzecia z pięciu wykonanych.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Głowa rybaka

akwaforta, papier, 12,2 × 10 cm (odcisk płyty), 18,5 × 22 cm w świetle ramy
sygn. i dat. na płycie l. g.: K.M. 1914. oraz ołówkiem p. d.: KMondral 1914/ Paris na odwrocie wystawowe naklejki Salonu Zachęty (?) w Warszawie z 1914 z opisem pracy

MONDRAL Karol (1880-1957)

Powrót z połowu. Portrieux, 1913

Akwaforta; wym. komp.: 247 x 333 mm;
sygn. oł. p.d.: Praca po konserwacji. Lit.: "Karol Mondral. Twórczość graficzna między Paryżem, Bydgoszczą a Poznaniem", Bydgoszcz 2013, poz. 102.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Mężczyzna nad brzegiem morza [Nad morzem], ok. 1913

Sucha igła; wym. komp.: 145 x 190 mm; nie sygn. Lit.: Katalog wystawy "Karol Mondral 1881-1957", Bydgoszcz 2012, poz. 103.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Wyjazd na letnisko, 1913

Sucha igła; wym. komp.: 243 x 287 mm; nie sygn. Lit.: Katalog wystawy "Karol Mondral 1881-1957", Bydgoszcz 2012, poz. 94.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Camilla przy piersi [Dziecko przy piersi], 1912

Sucha igła; wym. komp.: 77 x 109 mm; nie sygn.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portret Stefana Stasiaka [Portret prof. S.S.], 1912

Sucha igła; wym. komp.: 112 x 83 mm; nie sygn. Portret lwowskiego orientalisty (indologa), przyjaciela artysty, który - studiując na Sorbonie, ściągnął Mondrala do Paryża. Lit.: Katalog wystawy "Karol Mondral 1881-1957", Bydgoszcz 2012, poz. 73; tamże obszerna literatura do tej pracy.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Tragarz II [Woźnica z Prowansji], 1912

Sucha igła; wym. komp.: 118 x 72 mm; nie sygn. Lit.: Katalog wystawy "Karol Mondral 1881-1957", Bydgoszcz 2012, poz. 78

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portret Konstantego Brandla

akwaforta/papier, 14,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu ołówkiem: `Konst. Brandel rytownik Kmondral`
Portret Karola Mondrala wykonany został na wystawę artystów polskich w Paryżu w 1921 r.

Estymacja: 1 000 - 1 500

MONDRAL Karol (1880-1957)

Archanioł Michał, 1919 r.

drzeworyt/papier, 24 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d. ołówkiem: `K. Mondral | Paris` oraz na płycie w środku przedstawienia: `19 MK 19`

Estymacja: 800 - 1 200

MONDRAL Karol (1880-1957)

WIEJSKA SIELANKA, 1945 R.

olej/sklejka,
31 x 42,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K. Mondral 1945`
ODWROCIE: opisany na odwrociu

Estymacja: 3 000 - 5 000

MONDRAL Karol (1880-1957)

Pokłon pasterzy, 1917

Drzeworyt dwubarwny, bibuła;
wym.: 245 x 168 mm;
sygn. oł. p.d.: KMondral oraz na pł. l.d. mon. 19KM17; stan zachowania: praca po konserwacji. (il. 4. s. okładki)

MONDRAL Karol (1880-1957)

Brzeg Bałtyku w Karwi, lata 20.

Akwatinta;
wym.: 135 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Mondral-Karwia.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Łan, 1930

akwaforta, papier,
15,8 x 18,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: 19KM30. (na płycie) oraz poniżej: K. Mondral;
napis l. d.: Łan (1szy stan)

MONDRAL Karol (1880-1957)

Zaprzęg prowansalski, 1912, na odwrocie Portret mężczyzny, 1914

Akwaforta;
wym. komp.: I: 130 x 200 mm; II: 150 x 100 mm; komp. I: sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral; komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M. 1914. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 148, s. 136. (il. s. 38)

MONDRAL Karol (1880-1957)

Autoportret, 1914

Akwaforta;
wym.: 195 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Mondral 1914 oraz w obrębie odbitki: K. Mondral, 1914, Paris. Odbitka naklejona na karton.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Akwaforta; wym.: I plansza: 130 x 200 mm; II pl.: 150 x 100 mm; komp. I sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral. Komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M. 1914.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Rodzina, lata 20.

Akwaforta; wym. komp.: 240 x 172 mm, sygn. p.d.: K. Mondral.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Bajka, 1909

Tusz, papier; wym. w obrębie pp.: 14 x 22 cm, sygn. i dat. l.g.: K. Mondral 1909.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portret młodej kobiety, 1910

Akwaforta;
wym.: 245 x 318 mm;
sygn. pł. p.d.: K. Mondral 1910.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Marseille, 1912, na odwrocie portret mężczyzny, 1914, 1918

akwaforta;
wym.: I plansza: 130 x 200 mm; II pl.: 150 x 100 mm;
komp. I sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral.
Komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M.1914.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Katedra paryska

sucha igła, papier, 9,5 x 4,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: K. Mondral 1912; l. d.: Paris.

MONDRAL Karol (1880-1957)

WAWEL, 1903

olej na płótnie, 46,5 x 67 cm,
sygnowany p.d. "K. Mondral", l.d. "Kraków 1903"

MONDRAL Karol (1880-1957)

Profil górala

drzeworyt barwny; wym.: 164 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: K. Mondral Paris.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Śniadanie w Puszczykowie

akwaforta, wym.: 160 x 140 mm, sygn. pł. monog. l.d.: KM.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Głowa wieśniaka (Bretania), 1925

akwaforta;
wymiary: 133 x 170 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: K. Mondral 1925.
Stan zach.: dobry

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portret mężczyzny, 1913

akwaforta, wym.: 10 x 7 cm
sygn. na płycie l.g.: K. Mondral 1913

MONDRAL Karol (1880-1957)

St. Etienne du Mont Paryż 1912

akwaforta, akwatinta, wym.: 100 x 60 mm,
sygn. oł. i pł. p.d.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Bazylika w Lourdes przed 1914

akwaforta, wym.: 70 x 95 mm,
sygn. oł. p.d.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portal gotycki, 1921

akwaforta, wym.: 14, 3 x 10 cm
sygn. monogramem wiązanym na płycie p.d.: 19 MK21

MONDRAL Karol (1880-1957)

Profil górala

drzeworyt barwny,wym.: 164 x 120 mm,
sygn. oł. p.d.: K. Mondral Paris.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Żaglówki

akwaforta, wym.: 15 x 10,7 cm
sygn. na płycie p.d.: 19 MK 27

MONDRAL Karol (1880-1957)

Most nad Sekwaną, 1920

akwaforta, wym.: 23,7 x 15,7 cm

MONDRAL Karol (1880-1957)

Drzewa

akwaforta, wym.: 20 x 15 cm
sygn. na płycie l.d.: 19 MK 26

MONDRAL Karol (1880-1957)

Drzewa I

akwaforta, wym.: 17 x 13 cm
sygn. na płycie l.d.: 19 MK 25 oraz ołówkiem p.d.: K.Mondral i l.d.: Drzewa I

liczba obiektów: 42