1 zł
2 600 000 zł

POCHWALSKI Józef Mikołaj (1888 Kraków - 1963 Kraków)

Pogorzelec, 1927

tempera, sklejka; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Pochwalski 1927;
na odwrocie nalepka z Instytutu Propagandy Sztuki z odręcznie wypisaną informacją o pracy: Józef Pochwalski / Pogorzelec / obraz. temp. / 500 zł oraz podpis autora.

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, tektura, 22,5 x 31 cm,
sygn. l.d.: Józef Pochwalski 1947.

Zapasy, 1919 r.

węgiel, papier, 59,6 x 41,4 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: monogram wiązany ii JP II/1919/Poznań

Szkice roślin, 1919 r.

ołówek, akwarela, papier, 33 × 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: 28. VIII.1919/JP

Kolekcja rodziny artysty

Akt, 1920 r.

czarna kredka, papier, 61,5 × 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. .d.: 19 JP20

Kolekcja rodziny artysty

Postać mężczyzny, 1920 r.

czarna kredka, karton, 59,5 × 45,6 cm
sygn. i dat. p. d.: 8. JP. II/1920/ Poznań

Kolekcja rodziny artysty

Kościół św. Katarzyny w Krakowie

olej, płótno, 40,5 x 50 cm, sygn. l.d.: Józef Pochwalski 1927

Geniusz, 1915

Miękki werniks, akwaforta; wym.: 145 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Kacper [pseud. artystyczny] Pochwalski.

Wiejskie podwórze, 1916

Akwatinta; wym.: 112 x 138 mm; sygn. tuszem l.d.: St. Pochwalski 1916.

Złoto, 1918

Litografia;
wym. komp.: 200 x 170 mm (pl.: 260 x 210 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Pochwalski 1918; l.d. "Złoto" 1. odbitka; pod komp. i na odwrocie uwagi autora: Robione we Wiedniu, na nowo na kamieniu 23 XII, zagumowano 3 I. Rzadkie.

Statek węglowy Bohun III

akwaforta, akwatinta barwna, papier,
25 x 17,5 cm (odcisk płyty),
26,5 x 18 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józef Pochwalski,
tytuł l. d.: Statek Węglowy, Bohun III (ołówkiem)

PORTRET MĘŻCZYZNY Z ZIELONYM DZBANEM

olej, tektura,
36 x 28 cm
sygnowany p.d.: J. Pochwalski | 1908

Portret wieśniaczki, 1920

olej, sklejka,
39 x 32,5cm
sygn. l.d.: Józef Pochwalski 1920

Lalki

olej, płótno dublowane, 77 x 60 cm;
sygn. l. d.: Józef / Pochwalski 1926

Kwiaty, 1929 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 18 x 14 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1929 Józef Pochwalski`
na odwrocie naklejka: `Związek Polskich Artystów Plastyków | w Krakowie, Plac św. Ducha 5, Dom Artystów Data przyjęcia 4/2 1936 | Autor: J. Pochwalski Tytuł: "Kwiaty"

Artylerzyści

litografia, wym.: 290 x 415 mm, sygn. pł. p.d.

Postać wojskowego przy biurku, 1916

rys. ołówek, węgiel, wym.: 21 x 16 cm,
sygn. oł. p.d.: J.P

Postać żołnierza w szpitalnym łóżku 1917

rys. ołówek, węgiel, wym.: 28 x 23 cm,
sygn. oł. p.d.: J.P.

PORTRET PŁK. BOGUSŁAWA MIEDZIŃSKIEGO, 1923

olej na płótnie, 80 x 71 cm
sygnowany p.g. "Józef Pochwalski VII.1923", na odwrocie na krośnie dwukrotnie napis "Płk. Bogusław Miedziński"

liczba obiektów: 20