1 zł
2 600 000 zł

GOLDBERG Chaim (Kazimierz Dolny, 1917- 2004, Boca Raton, USA)

Weselny taniec, 1996 r.

akwarela, tusz, papier, 76 x 101,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Chaim Goldberg 96

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rabin i uczeń

litografia, papier, 59 × 47 cm w świetle passe-partuot
sygn. p. d.: Chaim Goldberg oraz opis. ołówkiem l. d.: 81/300

Klezmerzy, 1998 r.

akwarela, tusz, papier, 57,5 × 76,5 cm
sygn. i dat. u dołu: Chaim Goldberg 98

Zimowy dzień, 1994 r.

olej, płótno, 100,5 × 151 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Chaim Goldberg 94

NIOSĄCY TORĘ, 1960

Litografia kolorowana akwarelą, karton; 58,5 x 73,5 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną 42/50 Chaim Goldberg

Widok na mój Kazimierz Dolny #4, 1996 r.

akwarela, tusz/karton, 55,9 x 76,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Chaim Goldberg 96''

Ślub żydowski, 1965

piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm;
sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie w różnych językach oraz data 1965
sygn., dat. i opis na odwrocie oraz nalepka wystawowa

Nauka w chederze

miedzioryt/papier, 42 x 28,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Chaim Goldberg', opisany l.d.: '69/200'
sygnowany na płycie p.d.: 'Chaim Goldberg'

Wspomnienia

ołówek, tusz, pióro, karton;
15 rysunków współoprawionych do 6 ram: 2 ramy 24 x 33,5 cm w świetle passe-partout; 2 ramy 24 x 49 cm w świetle passe-partout; 1 rama 18,2 x 45,5 cm w świetle passe-partout; 1 rama 18 x 67 cm w świetle passe-partout.

Rabin i uczeń

litografia barwna/papier, 66 x 52 cm (format arkusza), 53 x 41 cm (zadruk)
opisana l.d.: „ 8/300”, sygn. p.d.: „Chaim Goldberg”

Taniec

litografia barwna/papier, 50 x 70 cm (format arkusza) 41 x 55 cm (zadruk)
opisana l.d.: „183/300”, sygn. p.d.: „Chaim Goldberg”

Macierzyństwo

akwarela, tusz/papier, 58,5 x 44 cm
sygnowany l.d.: 'CH. Goldberg' oraz opisany po hebrajsku p.d.

Rabin i uczeń

litografia, papier, 59 x 45 cm
sygn. p. d.: Chaim Goldberg oraz opis. ołówkiem l. d.: 8/300

Na targu, 1998 r.

akwarela, tusz/karton, 76,2 x 101,6 cm
sygnowany i datowany we wnętrzu kompozycji: 'Chaim Goldberg 98'

Żydowskie wesele

litografia barwna, papier, 49 × 69 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem p. d.: Chaim Goldberg, l. d.: 183/300

Wesele żydowskie

litografia barwna, papier, 44,5 x 59 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Chaim Goldberg oraz l.d.: 14/300

Wesele żydowskie w Kazimierzu nad Wisłą, 1960 r.

miedzioryt, papier, 20,5 x 25,8 cm, sygn. ołówkiem p.d.: Chaim Goldberg oraz l.d.: 55/150 "Wedding", sygn. na płycie p.d.: w języku hebrajskim z datą 1960

Nauka w chederze

miedzioryt, papier, 42 × 28,5 cm (odcisk płyty), 45 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie p. d.: ChaimGoldberg oraz sygn. poniżej ołówkiem p. d.: Chaim Goldberg,
l. d.: 69/200

Zimowy dzień, 1994 r.

olej/płótno, 102,6 x 152,4 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Chaim Goldberg 94'
na pionowej poprzeczce krosien malarskich tytuł autorski: 'A DAY IN WINTER'

Dzień cyrkowy, 1993 r.

olej, płótno, 101,7 x 152,8 cm
sygn. i dat. p. d.: Chaim Goldberg 93
Wystawiany i reprodukowany:
Chaim Goldberg, powrót do Kazimierza nad Wisłą, Kazimierz Dolny 2013, s. 90 (il.)
Chaim Goldberg, My Shtetl Kazimierz-Dolny, 2009, s. 33 (il.)

Klezmerzy, 1998 r.

akwarela, tusz/karton, 56 x 76,2 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Chaim Golberg 98'

- Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą, oprac. W. Odorowski, Kazimierz Dolny 2013, s. 132 (il.)

Muzykujący, 1971 r.

akwarela, tusz, papier, 61 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Chaim Goldberg 71

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Wesele żydowskie w Kazimierzu nad Wisłą. Wedding, 1960

miedzioryt, 55/150, 20,5 x 25,8 cm,
sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg oraz na płycie p.d w j. hebrajskim z datą 1960; oł. l.d.: 55/150 "Wedding".

Witam, Profesorze Pruszkowski, 1975 r.

olej/płótno, 76,8 x 101,6 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Chaim Goldberg 75'

- Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą, red. Waldemar Odorowski, Kazimierz Dolny 2013, s. 81 (il.)

Huśtawka, 1990 r.

olej/płótno, 152,4 x 101,6 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Chaim Goldberg 90'

Nosiwoda

miedzioryt/papier ryżowy, 23,8 x 17,8 cm
sygn. p.d.: Chaim Goldberg, l.d.: A.P.

Ojciec i syn

miedzioryt /papier, 29,2 x 36,8 cm
I.d. napis ołówkiem: Chaim Goldberg

Piekarz przy pracy, 1971 r.

akwarela, tusz/karton, 64,7 x 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Chaim Goldberg | 71'

Widok na mój Kazimierz Dolny, 1996 r.

akwarela, tusz, papier, 54,5 x 73,5 cm w świetle passe-partout

Dzień cyrkowy w Kazimierzu, 1993 r.

olej/płótno, 101,7 x 152,8 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Chaim Goldberg 93'

- Chaim Goldberg, powrót do Kazimierza nad Wisłą, Kazimierz Dolny 2013, s. 90 (il.)
- Chaim Goldberg, My Shtetl Kazimierz-Dolny, 2009, s. 33 (il.)

Nosiwoda

sygn. p.d.
litografia (43/45)
55x42 cm

Nauczyciel i uczeń

litografia, papier, 59 x 45 cm, opisany u dołu ołówkiem: l.d.: 8/300, p.d.: Chaim Goldberg

Żydowskie wesele

litografia barwna, papier, 44,5 x 59 cm w świetle passe-partout, sygn. ołówkiem p.d.: Chaim Goldberg, l.d.: 183/300

Kobieta w chuście

sygn. l.d.
olej, płótno
40.5x30.5 cm

Ku jasnej krainie, 1996 r.

olej/płótno, 76,8 x 102 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Chaim Goldberg 96'

- Chaim Goldberg, Powrót do Kazimierza nad Wisłą, katalog wystawy, 10.12.2013 - 31.08.2014, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, s. 116 (il.)

Żydowskie wesele

litografia barwna, papier; 42 x 56 cm;
sygn. p. d.: Chaim Goldberg (ołówkiem);
l. d. napis: 19/300

Nauka na chederze

miedzioryt, papier; 42,5 x 29 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Chaim Goldberg
l. d. napis ołówkiem: 69/200

Święto Sukkot w Kazimierzu

sygn.p.d.
litografia, akwarela (157/200), 31x47.5 cm

Ślub (1960)

sygn. p.d. i
sygn. dat. na płycie p.d.
miedzioryt (55/150)
19.3x25.8 cm

Nauka w chederze

sygn. p.d.
miedzioryt (69/200)
42.5x29 cm

Żydowskie wesele

sygn. p.d.
litografia barwna (19/300)
42x56 cm

Nosiwoda

serigrafia, papier, 54,5 × 74 cm
sygn. ołówkiem u dołu: A.P.43/45 Chaim Goldberg

Ślub żydowski, 1965

Nosiwoda

serigrafia, papier, wym. 54,5 x 74 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: `A.P.43/45 Chaim Goldberg`

Nauka w chederze

miedzioryt, papier, wym. 42 x 29 cm,
sygn. na płycie p.d. :ChaimGoldberg oraz
sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg, l.d. 69/200

Błogosławieństwo księżyca / Kidesz-lewone, 1972

miedzioryt, papier, wym. 40 x 32,5 cm,
sygn. w płycie l.d.: CH.GOLDBERG 72,
sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg, l.d. A.P.

Żydowskie wesele

litografia barwna/papier, 44,5 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Chaim Goldberg', l.d.: '14/300'

Ognisty koncert, 1971 r.

akwarela, tusz/karton, 61 x 45,7 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Chaim Goldberg 71'

Widok na Kazimierz Dolny, 1996 r.

akwarela, tusz/karton, 76,2 x 55,9 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Chaim Goldberg 96'

SLEEP MY BABY, z cyklu Sztetl

tempera na kartonie, 58 x 43 cm,
sygnowana l.d. "Ch. Goldberg” i p.d. alfabetem hebrajskim.

Nosiwoda z Kazimierza nad Wisłą, 1967

Tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę malarską;
wym.: 51 x 36 cm;
sygn. p.d. w jęz. hebrajskim oraz l.d.: Ch. Goldberg.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności pracy przez syna artysty.

Wesele, 1960

Miedzioryt;
wym. w świetle pp.: 192 x 255 mm;
sygn. pł. p.d. w jęz. hebrajskim i data;
sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg, l.d.: AP. Grafika powstała w końcu 1959 w Tel Avivie.

Rynek w Kazimierzu Dolnym

litografia barwna/papier, 38 x 51 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Chaim Goldberg`, opisana l.d.: `CLXXI/CLXXV`

akwarela, tusz/karton, 55,9 x 76,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Chaim Goldberg 96`

Kobieta obierająca ziemniaki

akwarela, tusz, papier; 46,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ch. Goldberg`

Orkiestra

akwaforta/papier, 70 x 56,5 cm
sygnowana p.d.: `Chaim Goldberg` oraz opisana l.d.: `AP 13/18`

Skrzypce i kwiaty lecące nad Kazimierzem

akwaforta/papier, 57 x 37 cm
sygnowana p.d.: `Chaim Goldberg` oraz opisana l.d.: `AP`

WIDOK NA SAFED, 1986

olej, płyta, 190 x 83 cm
sygn.p.d. Chaim Goldberg 86

Chasydzkie wesele

litografia barwna, papier;
40 x 55 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opis u dołu ołówkiem: 138/300, Chaim Goldberg

Święto żydowskie, 1971 r.

akwarela, tusz/papier, 56 x 77 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Chaim Goldberg 71`

Kobieta obierająca ziemniaki

akwarela, tusz/papier, 46,5 x 61 cm
sygnowany l.d.: `Ch. Goldberg`

Żyd z kozą

litografia barwna, papier;
48 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
nr odbitki l. d.: XXXXVI / CLXXV (ołówkiem)

ŻYDOWSKIE WESELE

Litografia barwna, papier, 54,5 x 75 (arkusz) 42 x 55 (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: 60/300 Chaim Goldberg

Skrzypek i szewc

litografia barwna/papier, 33,5 x 49,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Chaim Goldberg`

Nauczyciel i uczeń

litografia/papier, 59 x 45 cm
opisany u dołu ołówkiem: l.d.: `52/300`, p.d.: `Chaim Goldberg`

Skrzypek

litografia barwna/papier, 49 x 34 cm (w świetle passe - partout)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Chaim Goldberg` l.d.: `A.P.`

Skrzypek

miedzioryt/papier, 29,5 x 23 cm (odcisk płyty), 57 x 36 cm (arkusz)
sygnowany p. d. ołówkiem: `Chaim Golberg`, l. d.: `55/200`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Żydowskie wesele

litografia barwna/papier, 44,5 x 59 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Chaim Goldberg` i l.d.: `14/300`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Wesele, 1960

Miedzioryt; wym. w świetle pp.: 192 x 255 mm;

Spływ rzeką Yarkon, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 57,5 x 41,5
sygnowany i datowany l.d.: `Chaim Goldberg 63`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Nosiwoda

akwaforta/papier, 38 x 28 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: `A.P.` p.d.: `Chaim Goldberg`

Estymacja: 1 500 - 2 500

ŻYDOWSKIE WESELE, 1960

Akwaforta, papier; 27 x 37 (arkusz), 19,5 x 25,5 (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty 1960 חײםגןלךכךג; ołówkiem pod ryciną: 55/150 "Wedding" Chaim Goldberg

Nosiwoda

serigrafia/papier, 54,5 x 74 cm

Estymacja: 1 600 - 2 500 zł

Kapela wiejska

sygnowany ołówkiem u dołu: `A.P. 33/45 Chaim Goldberg`

Estymacja: 1 600 - 2 500 zł

Przeprowadzka

akwaforta/papier, 33 x 46 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Chaim Goldberg`, l.d.: `58/200`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Swaty

akwarela, tusz/papier, 46,5 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: `CH. Goldberg`

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Nosiwoda

akwarela/papier, 61 x 45 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Święto żydowskie, 1994 r.

akwarela/papier, 56 x 37,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Chaim Goldberg 94`

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

akwarela/papier, 57 x 77 cm

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Taniec

akwaforta/papier, 35,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Chaim Goldberg` oraz l.d.: `18/200`

Estymacja: 2 000 - 4 000 zł

Taniec, 1972 r.

olej/płótno, 76 x 101 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Chaim Goldberg 72`

Estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Most, 1975 r.

olej/płótno, 61 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Chaim Goldberg 75`

Estymacja 60 000 - 80 000 zł

Kazimierz nad Wisłą, 1996 r.

akwarela, tusz/papier, 77 x 57 cm
sygnowany p. d.: `Chaim Goldberg 96`

Estymacja: 15 000 - 20 000

Na targu, 1998 r.

gwasz, akwarela/papier, 75 x 104 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Chaim Goldberg 98`

Estymacja: 30 000 - 40 000

Orkiestra klezmerska, 1967 r.

gwasz, flamaster/papier, 48 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Chaim Goldberg 67`

Estymacja: 18 000 - 25 000

Żyd z kozą

litografia barwna; 45,8 x 31 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Chaim Goldberg;
napis ołówkiem pod kompozycją - numer odbitki: XXXXVI / CLXXV

Kowal, 1995 r.

olej/płótno, 102 x 76 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Chaim Goldberg 95`

ODWROCIE: tytuł autorski

Estymacja: 60 000 - 80 000

La Chaim (Toast), 1970 r.

olej/płótno, 51 x 61,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Chaim Goldberg 70`

ODWROCIE: tytuł autorski

Estymacja: 35 000 - 50 000

Kolonia artystyczna w Kazimierzu Dolnym, 1974

gwasz/papier, 45 x 61 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Chaim Goldberg 74`

Estymacja: 18 000 - 30 000

Shtetl

miedzioryt/papier, 80 x 53 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `Chaim Goldberg` oraz l.d.: edycja `3/5`
opisany u dołu: `Shtetl copper engraving, after the painting by Chaim Goldberg - Collection Metropolitan Museum of Art. New York`
Odbitka z płyty skasowanej przez artystę

Estymacja: 2 000 - 3 000

Wesele żydowskie

litografia barwna/papier, 55 x 75,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu ołówkiem nr edycji: `73/120` oraz `Chaim Goldberg`

Estymacja: 2 000 - 3 000

Żyd z kozą

sygn. p.d.
litografia barwna (46/175)
45.5x31.5

Żydowskie wesele

litografia barwna/papier, 47 x 59 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Chaim Goldberg`, l. d.: `13/300`

Estymacja: 1 200 - 2 000

Na rynku

litografia barwna/papier, 38 x 55 cm
sygnowany p. d.: `Chaim Goldberg`, l. d.: `CXXIX/CLXXV`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Nauczyciel i uczeń

litografia barwna/papier, 75 x 55 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Chaim Goldberg`, l. d.: `35/300`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Skrzypek na dachu

litografia kolorowana/papier, 66 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Chaim Goldberg`, l. d.: `A.P.`
odbitka autorska

Estymacja: 1 800 - 3 000

Trio

litografia kolorowana/papier, 50 x 66 cm (w świetle passe-partout)
odbitka autorska

Estymacja: 1 800 - 3 000

Skrzypek na dachu

litografia kolorowana/papier,
52,5 x 69,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d. ołówkiem: `Chaim Goldberg` oraz w języku hebrajskim, l. d.: `120/120`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

W kopalni

miedzioryt/papier,
25 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany tuszem l. d.: `Goldberg Chaim 1965` oraz l. d. na płycie w języku hebrajskim z datą 1962, p. d. tuszem: `Nr. 5/30`

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Nosiwoda , 1964-65 r.

miedzioryt/papier,
25 x 18,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany tuszem l. d.: `Goldberg Chaim 1965` oraz l. d. na płycie w języku hebrajskim z datą 1964, p. d. tuszem: `Nr. 12/30`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Sceny z życia stetl - zestaw 15 rysunków

ołówek, flamaster , papier, różne wymiary;
we wspólnych oprawach

Skrzypek

miedzioryt/papier,
29,5 x 23 cm (odcisk płyty), 57 x 36 cm (arkusz)
sygnowany p. d. ołówkiem: `Chaim Goldberg`, l. d.: `55/200`

W miasteczku

miedzioryt/papier,
69 x 44 cm (odcisk płyty), 79,5 x 53 cm (arkusz)
sygnowany l. d. na płycie: `CH. GOLDBERG` oraz p. d. w języku hebrajskim, p. d. ołówkiem: Chaim Goldberg, l. d.: `A. P.`

Taniec

akwarela, tusz/papier,
50,5 x 71 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Chaim Goldberg`

STARY ŻYD Z KOZĄ

litografia ręcznie kolorowana akwarelą,
46 x 31 cm, odbitka 9/200,
sygnowana ołówkiem p.d. "Chaim Goldberg"

Wędrowni klezmerzy, 1959-63

Litografia barwna;
wym.: 480 x 635 mm;
sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg, l.d. odbitka nr 127/150. (il. s. 14)

ZAGŁADA, 1945

Rysunek tuszem, papier;
20,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Ch. Goldberg | 1945
Na odwrocie napis ołówkiem: W kominie [przekreślone] | Zagłada. Poniżej pieczęć Ministerstwa Sztuki i Kultury. W l.d. numer: 469

Nauczyciel i uczeń

litografia, papier
74 x 54 cm;
sygn. p. d.: Chaim Goldberg; numerowana l. d.: 41/300;

Pejzaż z Kazimierza ze skrzypcami

litografia, papier, 24 x 20 cm ( odcisk kamienia) ;
sygn. p. d.: Chaim Goldberg ( ołówkeim) l. d.: H.C.

Taniec

akwaforta, papier, 32 x 44,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Chaim Goldberg;
l.d.: 18 / 200

Taniec

sygn. p.d.: Chaim Goldberg;
l.d.: 18 / 200

Ciągle słyszę skrzypiec dźwięki

litografia barwna, 24,5 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Chaim
Goldberg (ołówkiem) z lewej oznaczenie odbitki

liczba obiektów: 112