1 zł
2 600 000 zł

CIEŚLEWSKI Tadeusz (syn) (1895-1944)

Stare miasto, 1935

akwaforta, papier; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p. d.: T. Cieślewski;
l. d.: 1935.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Warszawa nad Wisłą, 1931 r.

akwaforta/papier, 18,5 x 14,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Cieślewski jr', opisany, sygnowany i datowany na płycie l.d.: 'DEL. ET AQUAF. T. CIEŚLEWSKI SYN 1931'
wymiary arkusza: 21,7 x 15,5 cm

Miasto (1926)

sygn. dat. p.d., sygn. dat. na klocku l.g.
drzeworyt
10.9x9 cm

Stare Miasto - ul. Kamienne Schodki, 1935 r.

drzeworyt/papier, 18 x 12,5 cm
sygnowany w matrycy l.d. '.CIEŚLEWSKI.' i sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Cieślewski jr' oraz datowany l.d.: '35'

Warszawa - Puck, 1933 r.

drzeworyt/papier, 17,7 x 13,2 cm
sygnowany i opisany u dołu na klocku: 'Warszawa - Puck drzeworyt T. Cieślewskiego syna'

Fara w Kazimierzu nad Wisłą, 1925

Drzeworyt; wym. komp.: 127 x 91 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d. data (grafika de facto z roku 1924). Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 106, poz. 8.

Polska leży nad morzem, 1936

Drzeworyt, papier (karnet); wym. komp.: 175 x 242 mm sygn. drukarska na odwrocie pierwszej karty: Woodcut by Tadeusz Cieślewski; grafika była m.in. wykorzystana przez Ambasadę Polską w Waszyngtonie, jako karta z życzeniami świątecznymi drukowane życzenia podpisane przez dyplomatę Władysława Nizińskiego. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, War­szawa 1962, s. 133, poz. 199.

Tryptyk - Widoki Starego Miasta w Warszawie, 1921 r.

akwarela, ołówek/papier, 46 x 134,5 cm
sygnowany na każdej części p.d.: 'T. Cieślewski', datowany na środkowej części p.d.: '921'
część środkowa: 46 x 56 cm, lewa i prawa część: 46 x 33 cm

Polska leży nad morzem

drzeworyt, papier; 17,5 x 24,2 cm (wymiar kompozycji);
p. d.: T. Cieślewski jr;
Literatura: - Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 133, poz. 199.

ZAUŁEK (w Paryżu?)

sucha igła, akwaforta, 8 x 5,5 cm na arkuszu 28 x 21,5 cm,
niesygnowany.
Literatura: Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962; w katalogu prac graficznych poz. 568.

Warszawa, około 1919 r.

akwaforta/papier, 19 x 14,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Cieślewski jr'
opisany na płycie: 'DEL.ET.AQUAF. T. CIEŚLEWSKI SYN.19'

W dzielnicy łacińskiej w Paryżu

drzeworyt/papier, 15,8 x 12,4 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'T. Cieślewski jr.'
tytułowany ołówkiem l.d.: 'Au Quartier Latin, Paris', sygnowany i opisany p.d.: 'CIEŚLEWSKI. VARSOVIE'

Teka Zamość, 1929 r.

drzeworyt/papier, 33 x 25 cm
plansze: 1. Ratusz, 2. Dzwonnica przy kolegiacie, 3. Sień w podcieniach Rynku, 4. Podcienia kamienic ormiańskich, 5. Widok na wieżę ratusza, 6. Sień kamienicy, 7. Stare domy.
Teka siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 150

EKSLIBRIS CEGLEWSKIEGO

Drzeworyt, bibułka; 90 x 65 mm
Sygnowany ołówkiem: T.Cieślewski

EKSLIBRIS J. NIESTONTA

Drzeworyt, bibułka; 102 x 68 mm

EKSLIBRIS TADEUSZA WOŁOWSKIEGO

Drzeworyt, papier; 77 x 98 mm

EKSLIBRIS BRONISŁAWY HERMANOWEJ

Drzeworyt, papier; 90 x 65 mm

EKSLIBRIS STEFANA SOJECKIEGO

Drzeworyt, papier; 97 x 70 mm
Sygnowany z klocka gmerkiem artysty

EKSLIBRIS WACŁAWA JASTRZĘBSKIEGO

Drzeworyt, papier; 80 x 56 mm (odcisk klocka)

EKSLIBRIS ANTONINY PUCHALSKIEJ

Drzeworyt, bibułka; 127 x 88 mm

FRAGMENT PŁOCKA (WIEŻA I), 1925

sucha igła, akwaforta, 12 x 8,5 cm na arkuszu 21 x 17,5 cm,
sygnowana i datowana pod płytą ołówkiem "T. Cieślewski syn" i "1925".

Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, w katalogu prac graficznych poz. 564.

Minimalne, sklejone naddarcie kartonu, poza odciskiem płyty.

WIEŻA, 1925

litografia, 18 x 13 cm na arkuszu 24 x 19 cm,
sygnowana ołówkiem pod kamieniem l.d. "T. Cieślewski syn" i datowana p.d. "1925".

Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 36-37. W katalogu prac graficznych - poz. 614 oraz reprodukcja tamże, il. 9.

Zabrudzenia marginesów (poza odbitką).

Śpiąca (żona artysty), 1935

Drzeworyt rylcem na sztorcu grabowym, papier kremowy; wym.: 250 x 177 mm; sygn. płyta l.d.: T. Cieśl. Jn.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski Syn, Wrocław 1962, kalatog, poz. 182, s. 130. Nowoczesna Grafika Polska, Kraków 1938 (reprodukcja).

Warszawa - Puck, 1933 r.

drzeworyt/papier, 17,7 x 13,2 cm (zadruk)

- Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 152, poz. 126

Polska leży nad morzem, 1936 r.

drzeworyt/papier, 17,5 x 24,2 cm (zadruk)

LIETRATURA:
- Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 133, poz. 199

Madonna Rucellai z Florencji, 1927

Drzeworyt; wym.: 180 x 129 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski jr.; grafika do książki "Dawne miasta. Fiorenza", Oficyna Tyszkie­wicza, Warszawa-Florencja 1928. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 50.

MARIENSZTAT, 1936

drzeworyt, 12,5 x 16,5 cm; odbitka czarną farbą [były tez niebieskie]. sygnowany pod klockiem, ołówkiem p.d., po lewej tytuł.
M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962, w katalogu prac graficznych poz. 196 [jako Śnieg w Warszawie I lub Ulica Źródłowa w zimie]. Odnotowuje egzemplarze w zbiorach Muz. Narodowego w Warszawie i Ossolineum.

Księżyc Śpioszek - ilustracja i rękopis bajki, 1940 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 30,5 x 22 cm
ilustracja sygnowana p.d.: 'Tadeusz Cieślewski jr.'
rękopis 26,5 x 18 cm, na końcu bajki sygnowany: 'TADEUSZ CIEŚLEWSKI SYN'

Port w Pucku

sygn. na klocku p.g.
drzeworyt
18x13.3 cm

Śnieg w Warszawie

drzeworyt/papier 12,5 x 16 cm (zadruk)

stan zachowania: do konserwacji

LIETRATURA:
- Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. kat. 197, s. 132

Madonna Rucellai, 1927 r.

drzeworyt/papier, 18 x 13,2 cm (zadruk) 33 x 23,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'T.Cieślewski jr'
stan zachowania: przerwana górna krawędź arkusza

- Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. kat. 50, s. 112

Podwórko kamienicy Baryczków na Starym Mieście w Warszawie

drzeworyt/papier, 16,8 x 11,6 cm (zadruk) 30 x 20,5 cm (arkusz)
sygnowany u dołu ołówkiem: 'T. Cieślewski jr'

- Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. kat. 251, s. 139

Widok ulicy

piórko/papier, 20 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'T. Cieślewski'

Warszawa -Puck, 1938

drzeworyt sztorcowy, papier; 28 x 21 cm;
zamieszczony w "Sztukach Pięknych" w roku 1950

Izba, 1924

drzeworyt/bibuła, 9 x 13 cm (odcisk klocka)
sygn. l.d.: T. Cieślewski syn, dat. p.d.: 1924
na odwrocie przy dolnej krawędzi pieczęć: 6

Podwórze, 1924

drzeworyt/bibuła, 13 x 9 cm (odcisk klocka)
sygn. p.d.: T. Cieślewski syn, dat. l.d.: 1924
na odwrocie przy dolnej krawędzi pieczęć: 5

Praca wzmiankowana i reprodukowana [w:] Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, il. 3.

KOLUMNA ZYGMUNTA, 1930

19,5 x 13,2 cm
W katalogu dzieł artysty (M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn. Życie i dzieło, Wrocław 1963), poz. 592.
Akwaforty datowane i sygnowane na płycie, opatrzone rozmaitymi remarkami i znakiem wydawcy. Zamówione przez wydawcę Jakuba Mortkowicza do książki Pieśni o Rynku i zaułkach Artura Oppmana. Książka odniosła wspaniały sukces w 1931 r. na Międzynarodowej Wystawie Książki w Petit Palais w Paryżu.

WYLOT ULICY DŁUGIEJ NA FRETA, 1929

19,7 x 14,9 cm
W katalogu dzieł artysty (M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn. Życie i dzieło, Wrocław 1963), poz. 588

RÓG ŚWIĘTOJAŃSKIEJ i RYNKU, 1929

19,5 x 14,6 cm
W katalogu dzieł artysty (M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn. Życie i dzieło, Wrocław 1963),poz. 583

KSIĘŻYC ŚPIOSZEK, Warszawa 1940 [rękopis bajki]

25,5 cm, s. 7, [1] - papier czerpany, broszura przeszyta i związana sznurkiem, w okładkach z kartonu. Na s. 1 i [1] oraz na okładkach napisy i rys. kredką.
Dołączona ilustracja barwna [akwarela, tempera, sygn. p.d.] na papierze czerpanym, 23 x 14 cm, naklejona na karton 31 x 22 cm. U dołu, na kartonie odręcznie "Marysieńce Puchalskiej /w dniu imienin /Autor i jego Żona /Cieślewscy /2. II. [19]40”.

AKROSTYCH IMIENINOWY. Najmilszej Zosi w dniu imienin 1938, 1942

Dwa egz. Rękopisy, k. [2], 25 x 17,5 cm, pisane niebieskim tuszem, wersalikami. U dołu k [1] dopisek: "15 maja 42 roku. przepisane dla J. W. P.” i odręcznie atramentem: w egzemplarzu [1]: "Aleksandra Puchalskiego przyszłego Mecenasa piśmiennictwa polskiego”; w egzemplarzu [2]: "Antoniny Puchalskiej poetki "bigosu imieninowego”. W tym egzemplarzu, u góry k. [1] jest też autograf Stanisława Piotra Koczorowskiego [niewątpliwie złożony w 1938 r.]. W części wierszowanej - akrostychu - w tym egz. błędny inicjał [E zamiast W] w wersie dwunastym.

Teka Zamość, 1929 r.

drzeworyt/papier, 33 x 25 cm
plansze: 1. Ratusz; 2. Dzwonnica przy kolegiacie; 3. Sień w podcieniach Rynku; 4. Podcienia kamienic ormiańskich; 5. Widok na wieżę ratusza; 6. Sień kamienicy; 7. Stare domy.

Teka siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu.

EX LIBRIS PUCHALSKIEJ ANTONINY, 1942

drzeworyt na bibułce, 9 x 6,5 cm, podklejony u góry na kartoniku 17,5 x 12,5 cm,
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem "T. Cieślewski jr." i "VI. 1942". Na kartoniku, pod ekslibrisem dedykacja (ołówkiem): "Toni /w Dniu Imienin /1942 /na książki
z Jej bibljoteki /Autor".
Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, w katalogu prac graficznych poz. 362.

FRAGMENT PŁOCKA

(WIEŻA I), 1925

WIEŻA, 1925

sygnowana ołówkiem pod kamieniem l.d. "T. Cieślewski syn" i datowana p.d. "1925"

Artur Oppman, Nowe oczy, 1937

Wydanie pośmiertne wierszy Oppmana przygotowane przez Antoniego Bogusławskiego, wydane nakładem Zarządu Miejskiego Miasta Stołecznego Warszawy.
Zawiera 3 drzeworyty o tematyce warszawskiej: Motyw dzielnicy staromiejskiej od strony Powiśla (wym.: 168 x 111 mm), Podwórko kamienicy Baryczków na Starym Mieście (wym.: 168 x 116 mm), Kościół Panien Sakramentek na Nowym Mieście (wym.: 186 x 116 mm).
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1969, poz. 250-252.

DOROŻKA NA RYNKU STAREGO MIASTA

akwaforta, 18 x 23 cm na arkuszu 25 x 35 cm, u dołu, ołówkiem pod płytą: "1935" (l.d.), "T. Cieślewski" (p.d.)

ŚNIEG w WARSZAWIE, 1936

drzeworyt (odbitka farbą niebieską), 12,5 x 16,5 cm na arkuszu 24 x 27,5 cm, sygnowany l.d., ołówkiem pod klockiem: "T. Cieślewski jr."
Istnieją też (Muz. Narodowe w Warszawie, Gabinet Rycin UW) odbitki farbą czarną. Drzeworyt przedstawia fragment ulicy na Mariensztacie z kawiarenką pośrodku i śniegiem na dachach domów i ulicy.
Literatura: Maria Grońska, Tadeusz Cieślewski syn. Życie i dzieło, Wrocław 1962, w katalogu nr 197.

TARG NA SZEROKIM DUNAJU, 1929

akwaforta, 19,5 x 14,5 cm na arkuszu 27 x 21 cm, sygnowana na płycie l.d. "1929 T. Cieślewski syn inv. del. et sc.", z prawej znak wydawcy (Jakuba Mortkowicza); także sygnowany odręcznie ołówkiem "T. Cieślewski syn".

Kamienica Baryczków

drzeworyt/papier, 17,5 x 12,7 cm (w świetle passe-partout)

Portret Mikołaja Kopernika

drzeworyt/papier, 43 x 29,5 cm
- M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, poz. 142, s. 124.

Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, w katalogu prac graficznych poz. 564.

STARE MURY. Motyw z ulicy Brzozowej, 1924

sucha igła, akwaforta, 12 x 9,5 cm, na arkuszu 28,5 x 21,5 cm,
sygnowana i datowana pod płytą ołówkiem l.d. "T. Cieślewicz syn", p.d. "1924".
Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, w katalogu prac graficznych poz. 565.

ZAUŁEK (w Paryżu?)

sucha igła, akwaforta, 8 x 5,3 cm na arkuszu 28,8 x 21,5 cm,
niesygnowany. Por. M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, w katalogu prac graficznych, poz. 568.

WIEŻA, 1925

litografia,
18 x 13 cm na arkuszu 24 x 19 cm,
Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962, s. 36-37. W katalogu prac graficznych - poz. 614 oraz reprodukcja tamże, il. 9.

ŚWIAT ZAMKNIĘTY, 1924

akwatinta na papierze czerpanym,
8,5 x 6,5 cm na arkuszu 27 x 20,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "T. Cieślewski syn" i datowana p.d. "1924"
Literatura: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962. W katalogu prac graficznych - poz. 562.

Morze polskie, 1935

Drzeworyt; wym.: 184 x 248 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski, po p.: dedykacja autorska dla przyjaciela datowana 26 II 1939;
sygn. pł. l.d.: T. Cieślewski syn (ś odwrócone). Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 130, poz. 184.

Portret Mikołaja Kopernika, 1933

Drzeworyt; wym.: 431 x 294 mm; opis w kartuszu pod portretem astronoma; grafika wykonana z okazji 700-lecia założenia Torunia. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, poz. 142, s. 124.

Baptysterium we Florencji

Drzeworyt sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn. 1927. Wym.: 13 x 18 cm (25 x 35,5 cm). Stan dobry. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962.

Polska leży nad morzem [Polska leży nad Bałtykiem]

drzeworyt, papier; 18,2 x 24,5 cm (wymiar odbitki),
23,5 x 32,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski jr (ołówkiem)
Bibl. M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 133, poz. 199.

Ulica Freta w Warszawie, 1936

Drzeworyt; wym.: 132 x 180 mm; nie sygn. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, poz. 198.

Śpiąca, 1935

Drzeworyt; wym.: 170 x 132 mm; sygn. pł. w obrębie komp.: T. Cieśl syn. Portret żony artysty. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, poz. 182, s. 130, repr. poz. 40.

Drzeworyt; wym.: 180 x 129 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski jr.; grafika do książki "Dawne miasta. Fiorenza", Oficyna Tyszkiewicza, Warszawa-Florencja 1928. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 50.

Sień zabytkowego domu w Zamościu, 1929

Drzeworyt; wym.: 93 x 144 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d. data. Grafika do teki siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu, ale sygnowana ołówkiem przez artystę (w przeciwieństwie do grafik nakładowych). Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, poz. 150.

ZAUŁEK W WENECJI, 1934

Drzeworyt, papier; 17,5 x 13 cm (odcisk klocka)
Sygnowany monogramem na klocku; ołówkiem pod ryciną: 1934 T.Cieślewski syn

WIDOK Z ROZEWIA, 1934

Akwarela, papier, 22 x 15
Sygnowany d.: Toni Puchalskiej | z życzeniami pomyślności | w dniu imienin życzy Tadeusz | Cieślewski 1934 r

Śpiąca, 1935

Drzeworyt; wym.: 170 x 132 mm; sygn. pł. w obrębie komp.: T. Cieśl syn. Portret żony artysty. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", poz. 182, s. 130; repr. poz. 40.

Drzeworyt; wym.: 431 x 294 mm; opis w kartuszu pod portretem astronoma; grafika wykonana z okazji 700-lecia założenia Torunia. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, poz. 142, s. 124. (il. s. 20)

Pieśń o Rynku i zaułkach. Nowy cykl o Starym Mieście

Artur Oppman Or-Ot; Wyd. J. Mortkowicz, Warszawa 1931; s. 72, nlb. 8, tabl. nlb. 18; wym.: 300 x 245 mm; sygn. pł.; egz. nr 56, jeden z 200 odbitych na ręcznie czerpanym papierze dąbrowickim.

Dawne miasto. Sześć drzeworytów, 1924

Teka drzeworytów na bibule; wym.: 127 x 92 mm; nie sygn. Odbitki (w oryg. pp) z debiutanckiej teki artysty, wydanej w 25 egz. przez w Warszawie przez W. Łazarskiego; 1. Wjazd, 2. Rynek, 3. Zaułek, 4. Sień, 5. Podwórze, 6. Izba. Brak teczki i karty tytułowej. Lit.: "Z powodu pierwszej zbiorowej wystawy prac artystycznych Tadeusza Cieślewskiego syna", Warszawa 1933, s 13; M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 147; M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 17-22, s. 107-8. Rzadkie! (il. s. 20)

Miasteczko polskie [Kazimierz nad Wisłą], 1924

Drzeworyt; wym.: 100 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1925. Niżej dopisek artysty: Miast. I. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", poz. 11, s. 106.

Mydlarnia w Kielcach, 1941

Drzeworyt;
wym.: 130 x 90 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski, dat. p.d.; poniżej kompozycji tytuł.

Polska leży nad Bałtykiem, 1936

Drzeworyt na tincie;
wym.: 183 x 246;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Warszawa 1962,
s. 133, poz. 199.

Polska leży nad morzem, 1936

Drzeworyt na tincie
wym.: 183 x 246
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski. Grafika była m.in. wykorzystana przez Ambasadę Polską w Waszyngtonie, jako karta z życzeniami świątecznymi. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Warszawa 1962, s. 133, poz. 199.

Zamość, 1929

Teka siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu; wym. plansz: 325 x 245 mm; wym. odb. pł.: 142 x 95 mm; egzemplarz na papierze zwykłym 125 (odbito 500 egz.): 1. Ratusz, 2. Dzwonnica przy kolegiacie, 3. Sień w podcieniach Rynku, 4. Podcienia kamienic ormiańskich, 5. Widok na wieżę ratusza, 6. Sień kamienicy, 7. Stare domy. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 150.

Mydlarnia w Kielcach, 1941

Drzeworyt;
wym.: 130 x 90 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski, dat. p.d.

Kamienica Dekerta, 1930

Akwatinta;
wym.: 197 x 133 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn/Kamienica Dekertów WW; na pł. l.d.: 1930 - T. Cieślewski syn inv. del et aqvat. Poniżej gł. kompozycji szkicowo potraktowane księgi.

KOMPOZYCJA SUPREMATYCZNA, 1924

akwatinta,
16 x 12 cm,
na arkuszu 28,5 x 21,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "Cieśl." oraz ołówkiem pod ryciną p.d.
"T. Cieślewski syn" i p.d. "1924".

NIESKOŃCZONOŚĆ,1925 z cyklu, Księga człowiecza

litografia kredką,
26,5 x 18,5 cm
na arkuszu 34,5 x 26,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod ryciną l.d.
""T Cieślewski syn", p.d. "1925".
Zagięcia papieru.

Mydlarnia w Kielcach, 1941

Drzeworyt;
wym.: 130 x 90 mm;

Exlibrisy.

Warszawa 1945. Nakł. grona przyjaciół. 16d, k. [1], tabl. 8. oryg. teczka kart. (Teczka nieco otarta, wewnątrz stan bardzo dobry. Wydano 100 egz. (ten nr 9) w pierwszą rocznicę śmierci artysty. Na tabl. zamontowane odbitki 8 ekslibrisów drzeworytowych)

KAMIENNE SCHODKI, 1935 R.

drzeworyt/papier,
21 x 15,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Cieślewski jr `, l. d.: `35` oraz na płycie l. d.: `CIEŚLEWSKI`

Portret Tadeusza Kulisiewicza, 1932

Drzeworyt; wym.: 139 x 99 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 134, s. 121.

Katedra i baptysterium w Padwie, 1930

Drzeworyt; wym.: 134 x 98 mm; sygn. pł. p.g: T. Cieślewski syn. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 98, s. 117.

Portret Artura Oppmana, 1930

Akwaforta; wym.: 176 x 115 mm; sygn. na wstędze: in. del. et aquai. T. Cieślewski syn 1930. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 591, s. 185.

Ulica Freta z kościołem o.o.Paulinów, 1936.

Drzeworyt, 13 x 17,5 cm [na arkuszu 21 x 30 cm]. Niesygnowany.
Maria Grońska - "Tadeusz Cieślewski syn. Życie i dzieło." Wrocław 1962, s. 132 (m.in. katalog dziel graficznych artysty).

Motyw dzielnicy staromiejskiej od strony Powiśla, 1937

Drzeworyt, odbitka brązową farbą;
wym.: 168 x 117 mm;
nie sygn.; grafika z książki A. Oppmana "Nowe oczy", Warszawa 1937.

Drzeworyt;
wym.: 139 x 99 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn.

Zaułki paryskie, 1930

Drzeworyt;
wym.: 158 x 123 mm;

Portret Artura Oppmana, 1930

Akwaforta;
wym.: 176 x 115 mm;
sygn. na wstędze: in. del. et aquai. T. Cieślewski syn 1930.

Stare mury. Motyw z ul. Brzozowej w Warszawie, 1924

Akwaforta, sucha igła;
wym.: 118 x 94 mm;
sygn. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: 1924.

Róg Świętojańskiej, 1935

Drzeworyt;
wym.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, poniżej dedykacja artysty; na marginesach ślady podklejenia, bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Ossolineum 1962, poz. 188.

Campo San Maurizio w Wenecji, 1934

Drzeworyt;
wym.: 176 x 133 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: 1934.
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 175, s. 129.

Drzeworyt;
wym.: 134 x 98 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1930.
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 98, s. 117.

Sień domu Baryczków, 1929

Drzeworyt;
wym.: 100 x 144 mm;
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 72, s. 115.

Baptysterium we Florencji, 1927

Drzeworyt;
wym.: 132 x 180 mm; poniżej napisy typograficzne (autor, tytuł, technika).

Drzeworyt;
wym.: 130 x 180 mm;
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 52, s. 112.

Ex libris Zbigniewa Brzeziewicza.

Drzeworyt form. 8,8x6,3 na ark. 11,9x9,3 cm, 1940 (Grońska Cieśl. 303. Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Kompozycja z trzema otwartymi książkami, w zmniejszających się formatach, jedna nad drugą. Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: Tadeusz Cieślewski, Holz, 1940 i to samo na odwrocie podkładu)

Ex libris Tadeusza Cieślewskiego.

Cynkotypia form. 13,5x6,8 na ark. 15,7x9,1 cm, 1919 (Grońska Cieśl. 632. Prawy górny narożnik lekko załamany, poza tym stan dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Kompozycja z wieżą kościoła św. Anny w Warszawie. U dołu kartusz z otwartą księgą i napisem: Exlibris Tadeusza Cieślewskiego 1919 Sygn. na kartuszu: Rys. T. C. S. Syn. Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: Tadeusz Cieślewski, Kl 1924 i to samo na odwrocie podkładu)

Ex libris (Adama Wincentego) Englerta.

Drzeworyt form. 9,9x6,9 na ark. 11,5x8,4 cm, 1940

Ślepiec, 1943

Drzeworyt; wym.: 145 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn; p.d.: 8843.

Kamienica Dekerta, 1930

Akwaforta; wym.: 197 x 133 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn; na płycie l.d.: 1930 - T. Cieślewski syn inv. del et aqvat.

Kościół św. Anny w Warszawie, 1929

Drzeworyt; wym. komp.: 145 x 100 mm, sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn.

KATEDRA I BAPTYSTERJUM W PADWIE, 1930

drzeworyt,
13 x 9,8 cm,
sygnowany na klocku p.g. "T. Cieślewski jr" i ołówkiem u dołu "T. Cieślewski jr"

Ex libris Zygm. Klemensiewicza.

Drzeworyt
form. 9,6x6,3 na ark. 11x7,5 cm,
1943
Stan dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Kompozycja z otwartą księgą, ekslibrisami, Bramą Floriańską i wieżami Kościoła Mariackiego. Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: "Tadeusz Cieślewski, Holz, 1943" i to samo na odwrocie podkładu

Ex libris Tadeusza Cieślewskiego syna.

Cynkografia
form. 8,3x7 na ark. 10,4x9,2 cm
(Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Otwarta księga, wokół rulony papieru. Na księdze napis: "Otom jest równy Bogu... Obaj stwarzamy karykatury". Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: "Tadeusz Cieślewski, Kl." i to samo na odwrocie podkładu)

Ex libris Kazimiery Czabajskiej.

Drzeworyt
form. 9,3x6,2 na ark. 11,3x7,6 cm,
1942
(Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Postać z laską wśród gigantycznych książek. Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: "Tadeusz Cieślewski, Holz, 1942" i to samo na odwrocie podkładu)

Grafiki małej formy

Tadeusza Cieślewskiego syna
Kraków 1962 24 cm, s. VII nlb. 1, 12 tablic z drzeworytami. Odbito sto egzemplarzy liczbowanych (egz. bez numeru)

Ex libris T.Lesznera

Drzeworyt
form. 9,8x6,4 na ark. 12,2x7,6 cm
sygnowany monogramem na klocku
(Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie form. 20,7x14,7 cm. Scena teatralna, na niej kamienica i rozświetlone latarnie. Katalog drzeworytów S.Cieślewskiego sporządzony przez A.Banacha (w "Warszawa Cieślewskiego syna", War. 1962) wymienia prezentowany tu ekslibris pod nr 324 z datą 1941)

Ex libris Otokar Hradečny

Drzeworyt form
9,8x6,3 na ark. 12,6x9,8 cm
(Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie orm. 20,7x14,7 cm. Widok starych kamienic w Pradze (?), nad nimi otwarta księga. Na odwrocie ołówkiem odręcznie obcą ręką: "Tadeusz Cieślewski, Holz, 1942". Katalog drzeworytów S.Cieślewskiego sporządzony przez A.Banacha (w "Warszawa Cieślewskiego syna", War. 1962) wymienia prezentowany tu ekslibris pod nr 335)

Ex libris Olgierda Nawłockiego

Drzeworyt
form. 9,4x5 na ark. 12x6,5 cm
(Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie form. 20,7x14, cm. Stylizowany dom, rozgwieżdżone niebo, dłoń na kartach papieru. Na odwrocie ołówkiem odręcznie obcą ręką: "Tadeusz Cieślewski, Holz". Katalog drzeworytów S.Cieślewskiego sporządzony przez A.Banacha (w "Warszawa Cieślewskiego syna", War. 1962) wymienia prezentowany tu ekslibris pod nr 363 i datuje go na 1943)

Ex libris Gabrjeli Banach

Drzeworyt form. 9,2x6,2 na ark. 12,7x7,9 cm
(Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie form. 20,7x14,7 cm. Widok zaułka staromiejskiego. Na odwrocie ołówkiem odręcznie obcą ręką: "Tadeusz Cieślewski, Holz" (napis nieco prześwituje na drugą stronę). Katalog drzeworytów S.Cieślewskiego sporządzony przez A.Banacha (w "Warszawa Cieślewskiego syna", War. 1962) wymienia prezentowany tu ekslibris pod nr 412 (niewielka niezgodność wymiarów, identyfikuje kompozycję jako podworzec domu na Piwnej) z datą 1943)

Zaułki paryskie, 1930

drzeworyt
wym.: 158 x 123 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 100, s. 118.

Zaułek, 1924

drzeworyt
wym.: 126 x 92 mm
sygn. oł. l.d.: T Cieślewski syn, p.d.: 1924.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 19, s. 107.

Zamość, 1929

teka siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu
wym plansz: 325 x 245 mm; wym odb. pł.: 142 x 95 mm; egzemplarz na papierze zwykłym 215 (odbito 500 egzemplarzy): 1. Ratusz, 2. Dzwonnica przy kolegiacie, 3. Sień w podcieniach Rynku, 4. Podcienia kamienic ormiańskich, 5. Widok na wieżę ratusza, 6. Sień kamienicy, 7. Stare domy.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 150.

Ulica Źródłowa w Warszawie, 1931

akwaforta
wym.: 230 x 176
sygn. oł. p.d. T. Cieślewski syn, na płycie l.d.: Del. et aquaf. T. Cieślewski syn 1931.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 598, s. 186.

akwaforta, sucha igła
wym.: 118 x 94 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 565, s. 180.

Sień domu Baryczków, 1929

drzeworyt
wym.: 100 x 144 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 72, s. 115.

Samotność, 1932

Drzeworyt, bibuła
wym.: 180 x 133 mm
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: 1932; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 136, s. 123.

Róg Świętojańskiej

drzeworyt
wym.: 180 x 130 mm
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, poniżej dedykacja artysty; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962, poz. 188.

Rozum, 1927

sucha igła
wym.: 118 x 89 mm
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. 571, s. 181

drzeworyt
wym.: 139 x 99 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 134, s. 121.

Portret Artura Oppmana, 1930

akwaforta
wym.: 176 x 115 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 591, s. 185.

drzeworyt, odbitka brązową farbą
wym.: 168 x 117 mm
niesygn.; grafika z książki A. Oppmana, Nowe oczy, Warszawa 1937.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 138, poz. 250.

Lux in Tenebris, 1932

drzeworyt
wym.: 222 x 168 mm
sygn. pł. TCS; grafika wykonana na konkurs graficzny "Rozbrojenie moralne", ogłoszony przez redakcję czasopisma "Grafika".
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 122, poz. 131

Księgi sobowtóry, 1932

drzeworyt
wym.: 148 x 143 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 138, s. 124, il. 33.

drzeworyt
wym.: 134 x 98 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 98, s. 117.

Karuzel II, 1933

drzeworyt
wym.: 275 x 215 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, il. 47.

Karuzel I, 1924

sucha igła
wym.: 159 x 118 mm
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1924; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 558, s. 179, il. 6.

Jakaś odsłona, 1930

akwaforta, sucha igła
wym.: 120 x 88 mm
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 596, s. 186.

drzeworyt
wym.: 176 x 133 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 175, s. 129.

drzeworyt
wym.: 130 x 180 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 52, s. 112.

Krąg, 1926

Drzeworyt ręcznie kolorowany przez autora;
wym.: 118 x 92 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn;
stan zachowania bdb; rzadka praca artysty wykorzystana jako winieta okładkowa w bibliofilskim wydaniu książki E. Zegadłowicza "Krąg", Paryż-Kraków, 1926.

Fantazja staromiejska, 1925

Drzeworyt;
wym.: 126 x 92 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1925.

Florencja. Torre dei Corbizzi, 1927

Drzeworyt;
wym.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1927.

Zaułek warszawski, 1935

drzeworyt barwny, papier, 18 x 13 cm (odcisk klocka);
sygn. na klocku l. d.: . CIEŚLEWSKI .; opisany przez artystę
u dołu: l. d. 35, sygn. powtórnie p. d.: T. Cieślewski jr

Kościół

sygn. p.d., drzeworyt
14.5x10.2

Kamienica Dekerta, 1930

akwaforta;
wym.: 197 x 133 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, na płycie l.d.: 1930 T. Cieślewski syn inv del et sc.

Florencja

drzeworyt, 19 x 13,5 cm
niesygnowany

Teka: Dwanaście widoków Warszawy w drzeworytach Tadeusza Cieślewskiego syna, 1930

(wydane w 200 kompletach po 12 drzeworytów: 150 albumów i 50 kompl. poczt. Nakład autora)
drzeworyt, papier,
14,5 x 10,2 cm (odcisk klocka)

Zaułek(1928)

sygn. p.d.dat.l.d., drzeworyt, 17.9x13.2

Kościół Św. Anny w Warszawie

drzeworyt, papier, 14,5 x 10,2 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: T. Cieślewski syn (ołówkiem);
praca z teczki Tadeusza Cieślewskiego syna z 1930 roku.

KOMPOZYCJA, 1929

Drzeworyt; 9,4 x 7,5 cm w świetle passe-partout
Odwrocie założone pocztówką ze znaczkiem amerykańskim oraz stemplem okrągłym: POLPEX STATION CHICAGO, IL | AUG 26 P. M. 1966.
Na odwrocie napis: Tadeusz Cieślewski syn | Warszawa 1929

TRYPTYK WARSZAWSKI, przed 1939

akwarela, papier,
32.8 x 88.5 cm
każda z części tryptyku sygnowana p.d.: T. Cieślewski

Madonna Rucellai, 1927

drzeworyt;
wymiary: 180 x 132 mm;
Stan zach.: dobry. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn,
Ossolineum 1962, poz. 50, s. 112.

Lux in Tenebris, 1932

drzeworyt;
wymiary: 222 x 168 mm;
sygn. na płycie: TCS.
Stan zach.: dobry. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962, poz. 131, s. 122.

liczba obiektów: 146