1 zł
2 600 000 zł

KLEE Paul (1879-1940)

Sen zimowy

litografia barwna, papier; 22,7 x 35 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty p. d.: Klee (częściowo czytelnie)

cena wywoławcza: Wykup abonament

KLEE Paul (1879-1940)

Sommeil d`hiver, 1938

litografia barwna, papier, 22 x 35 cm;
sygn. p. d.: Klee
na odwrocie kompozycja Joana Miro - litografia

KLEE Paul (1879-1940)

Sommeil d`hiver, 1938

litografia barwna, papier,
22 x 35 cm;
sygn. p. d.: Klee

KLEE Paul (1879-1940)

Zgaszone światło (Ausloeschendes Licht)

litografia, papier, 27 x 21,5 (w świetle oprawy)
sygn. p. d. na płycie: Klee.
opisany u dołu na płycie: Ausloeschendes Licht 1919, 17 6

KLEE Paul (1879-1940)

litografia, papier,
27 x 21,5 (w świetle oprawy)
sygn. p. d. na płycie: Klee. opisany u dołu na płycie: Ausloeschendes Licht 1919, 17 6

KLEE Paul (1879-1940)

GASNĄCE ŚWIATŁO (Ausloeschen des Licht, 1919)

litografia, 28 x 22 cm,
sygnowana na kamieniu "Klee", także tytuł i data grafiki oraz nr "176".

Na odwrocie drukiem: "IX. Paul Klee, Steinzeichnung".

KLEE Paul (1879-1940)

WIEDŹMA Z GRZEBIENIEM, 1922

litografia, papier,
33,3 x 21,2 cm (łącznie z napisem u d.)
sygn. z płyty śr. d.: K, obok oł.: Klee
sygn. z płyty u dołu (oddzielona poziomą kreską) l: 1922/101
p.: Die Hexe mit dem Kamm

KLEE Paul (1879-1940)

ZAKOCHANY (DER VERLIEBTE), 1923

litografia barwna na papierze (Velin), 27,5 x 19 cm,
sygnowana oł. p.d. "Klee" oraz dedykacja artysty oł. "Für Otto Ralfs Neujahr 1924", l.d. "1923 91" i p.d. "Der Verliebte". Po konserwacji, podklejona bibułką
W katalogu wszystkich dzieł graficznych Paula Klee, oprac. E. W. Kornfeld, nr 94/III/b;
Katalog własny Paula Klee, nr 1923.91
Pochodzenie: Kolekcja Otto Ralfsa, Brunszwik, Niemcy; Kolekcja prywatna, Kraków

KLEE Paul (1879-1940)

OGRÓD FRANZA MARCA, ok. 1915

gwasz na papierze, 30,4 x 23,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Klee", na odwrocie pieczęcie: "Collection Julius R. Wolf" [i adres w Nowym Jorku] oraz "Dr. Bernhard M. Castle" [historyk sztuki].
Pochodzenie
[wraz z dokumentacją]:
1. pozyskane od artysty do kolekcji Paula J. Tillicha
2. Zbiory Juliusza R. Wolfa w East Hampton (od Hanny Tillich w 1973 r.);
3. Kolekcja Rosy Vagavich w Mount Clemens, Michigan (kupione ze zbiorów J. R. Wolfa w lutym 1982);
4. Zbiory Erica I. Spoutza w Detroit (kupione z kolekcji R. Vagavich w styczniu 1998);
5. obecny właściciel

liczba obiektów: 9