1 zł
2 600 000 zł

HORODECKI Otello Zdzisław (ur. 1948)

Zanim będziesz mnie grał - pomyśl!-będziesz ruszał Polskę

gwasz, papier; 42 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 1985/R!99.
l. d.: tytuł.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zwątpienie Chopina - Opus 2016 - Rzeczpospolita, 2016

akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. i opis u dołu: Zwątpienie Chopina opus 2016 "Rzeczpospolita" Zdzisław Otello Horodecki 2016;
na odwrocie nalepka z opisem autorskim

Zabawki - Kolejka, 1965

olej, płótno; 57,5 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Z. HORODECKI / 65
na odwrocie sygn., dat. i opis: IX 65 / zabawki / Z. HORODECKI

Moje podwórko, 1965

olej, płótno; 59 x 75 cm;
sygn. i dat. l. g.: Z.HORODECKI / 65
na odwrocie napis autorski: Listopad 65 / Moje podwórko / Z. HORODECKI

Gdy przypomnisz sobie o mnie, mnie już nie będzie, 2006 r.

akryl/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `GDY PRZYPOMNISZ SOBIE O MNIE, / MNIE JUŻ NIE BĘDZIE / Z.HORODECKI 2006`

Była przygoda, 1966 r.

olej/płótno, 100 x 59 cm
sygnowany p.d.: `Z. HORODECKI`
na odwrocie opisany: `Z.HORODECKI | VI.66 | BYŁA PRZY- | GODA`

Plac Konstytucji, 1965

olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Z.HORODECKI
na odwrocie napis autorski: 13 IV 65/ Z.HORODECKI ..../ Plac Konstytucji VI 1965 oraz nalepka autorska: Plac Konstytucji/ AE WIDOK Z OKNA NA PARKING/ Z.HORODECKI VI 1965 ROK/ Olej

Tu gdzieś zgubiłem nadzieję, 2005

akryl, płótno;
120 x 150 cm;
sygn., dat. i opis. l. d.: TU GDZIEŚ ZGUBIŁEM NADZIEJĘ / W LIPCU, W POŁUDNIE / ALEATORYZM / ZEJŚCIE KLASYCZNEGO IMPRESJONIZMU / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI · 2005 ·
na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy.

Magellan malarz wiozący myśl pantareizmu do domu aukcyjnego, 2014

akryl, płótno;
50 x 50 cm;
sygn., dat i opis. l. d.: MAGELLAN MALARZ WIOZĄCY MYŚL PANTAREIZMU / DO DOMU AUKCYJNEGO / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2014; na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy

Zagajnik z cyklu: Aleatoryzm, 2013

akryl, płótno;
60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZAGAJNIK ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2013

Słońce bawiące się miasteczkiem Horodeckiego, 2010

akryl, płótno;
73 x 92 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: SŁOŃCE BAWIĄCE SIĘ MIASTECZKIEM/ HORODECKIEGO. ALEATORYZM. 2010/ ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI.
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy.

Hrabina róż, 2013

akryl, płótno; 61 x 50 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: HRABINA RÓŻ A.D. 1648 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2013
na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy

Mazowiecka Fabryka Bielizny, 2012

akryl, płótno;
70 x 70 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: MAZOWIECKA / FABRYKA / BIELIZNY / ALEATORYZM ·2012 / ZDZISŁAW OTELLO / HORODECKI

Pewnego popołudnia stwierdziłem, że Urszulka zamknęła się w sobie, 1990

olej, płótno;
116 x 89 cm
sygn., dat. i opis p. d.: PEWNEGO POPOŁUDNIA STWIERDZIŁEM / ŻE URSZULKA / ZAMKNEŁA SIĘ / W SOBIE / Z. OTELLO HORODECKI `90

Nerwowość drzewa, Aleatoryzm, 2010

akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2010 / "NERWOWOĆ DRZEWA"/ ALEATORYZM
Z.O.HORODECKI
Na odwrocie autorska nalepka z odręcznym napisem z informacjami o pracy

Miasteczko, 2005

olej, płótno;
81 x 81 cm;
sygn. l. d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI ·10 · 2005 na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy

Klaudia - zaskakiwała mnie luźnymi pomysłami, które musiałem zwilżać wiosną, 1991

olej, płótno;
97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. OTELLO HORODECKI/ III + IV 1991. powyżej napis
autorski: KLAUDIA/ ZASKAKIWAŁA MNIE/ LUŹNYMI POMYSŁAMI/ KTÓRE MUSIAŁEM/ ZWILŻAĆ WIOSNĄ.
Na odwrocie trzy nalepki: autorska, z Galerii Sztuki Praskiej oraz nalepka
i informacjami o pracy ( częściowo zniszczona).

Pantareizm Koncertu wiejskiego Giorgione, 2012

akryl, płótno;
65 x 81 cm;
sygn. dat. i opis p. d.: PANTAREIZM "KOCERTU WIEJSKIEGO" GIORGIONE

Pole Skriabina, 2008

olej, płótno 54 x 65 cm,
sygn p.d.: Z. O. HORODECKI 2008

Projekt logo PZPR, 1978

karton, tempera, 40 x 30 cm;
na odwrocie dwie pieczęcie: PROJEKT / parafka 1978 / ARTSTA PLASTYK / ZDZISŁAW HORODECKI / Z.P.A.P NR 7760 oraz ZDZISŁAW HORODECKI / ARTYSTA PLASTYK / PROJEKT 1978 (odręcznie na pieczęci)/ ALL RIGHTS RESERVED
sygn. na odwrocie: parafka 1978

Wilanów - Plener, 2006

akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. HORODECKI Ą2006Ą
Na odwrocie autorski napis: WILANÓW-PLENER"/ ZDZISŁAWA
OTELLO/ HORODECKI. 2006 oraz podpis artysty.

Jeziorko Powsinkowskie - Tu się przeziębiałem, 2008

akryl, płótno;
60 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZDZISŁAW? OTELLO HORODECKI ? 2008 ?
Na odwrocie autorska nalepka z informacjami o pracy oraz napis: Zdzi. Otello / Horodecki

GDAŃSK

Restauracja Forsthaus w Parku Jaśkowej Doliny we Wrzeszczu, Heiss & Co., Kolonia, ok. 1910; na verso pieczęcie wyd.; fot. sepia, st. bdb., lekko podniszczone krawędzie; wymiary: 177x128 mm; na verso odręczny opis: Danzig - Langführ Forsthaus Jäschkenthal; RZADKIE!

Aleatoryzm alpejski, 2012

z cyklu: Świadome drażnienie mózgu
akryl, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. dat. i opis: ALEATORYZM ALPEJSKI / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2012
na odwrocie nalepka autorska z opisem

Południe zegarmistrza wschodu - aleatoryzm, 2011

akryl, płótno;
70 x 70 cm;
sygn. l. d.: ZDZISŁAW OTELLO / HORODECKI ? 2011?; napis l. d.: POŁUDNIE ZEGARMISTRZA / WSCHODU ? ALEATORYZM.
Na odwrocie nalepka z autorskim opisem obrazu.

Florenckie papużki, 2012

akryl, karton; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: FLORENCKIE PAPUŻKI / ALEATORYZM. 2012. / ZDZISŁAW OTELLO / HORODECKI.

Aleatoryzm alpejski, 2012

akryl, płótno, 55 x 46 cm;

Domek Jontka - Aleatoryzm, 2005

tempera, papier;
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO / HORODECKI 2005;
opisany l. d.: "DOMEK JONTKA" / ALEATORYZM.

10 drzew - względność koloru, 2008

akryl, płótno,
60 x 73 cm;
sygn. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI - 2008;
na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy.

Kąpiący się łabędź, 2011

akryl, złoto akrylowe, płótno,
60 x 60 cm;
opisany u dołu kompozycji: KĄPIĄCY SIĘ ŁABĘDŹ ALEATORYZM ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2011

Porcelanowy pałacyk z Sčvres, 2011

akryl, płótno,
80 x 80 cm;
sygn. u dołu: PORCELANOWY PAŁACYK Z SEVRES. ALEATORYZM. ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI. 2011
na odwrocie nalepka autorska z danymi o pracy

Moment psychologiczny ściennego obserwatora, 2011

akryl, płótno, 70 x 70 cm
sygn. l. d.: MOMENT PSYCHOLOGICZNY/ ŚCIENNEGO OBSERWATORA/ ZDZISŁAW OTELLO/ HORODECKI, ALEATORYZM 2011;
na odwrocie nalepka autorska z danymi pracy

Warszawskie Zero, 2012

akryl, płótno,
60 x 60 cm;
sygn. l. d.: WARSZAWSKIE ZERO - ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI ` 2012;
nalepka autorska na odwrocie.

Kąpiacy się łabędź, 2011

60 x 60 cm;

-12oC, 2007

akryl, płótno,
50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z.O. HORODECKI 2007
Na odwrocie nalepka autorska

Daszki zimowe, 2010

akryl, płótno, 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: "DASZKI ZIMOWE" 2010 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem pracy, datą powstania i danymi pracy

akryl, płótno, 70 x 70 cm

Kąpiacy się łabędź, 2011

60 x 60 cm;

Baśń o chowającej się cerkiewce, 2010

akryl, płótno, 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: BAŚŃ O CHOWAJĄCEJ SIĘ CERKIEWCE / ALEATORYZM. Z . O . HORODECKI . 2010

Pole Skriabina, 2008

olej, płótno, 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: Z.O. HORODECKI 2008;

Ulica Rutkowskiego, 1966

olej, płótno, 69 x 98 cm;
sygn. p. d.: Z. HORODECKI
opisany na odwrocie: Z. HORODECKI VIII. 66/ "ul.Rutkowskiego"

akryl, płótno, 70 x 70 cm

Poduszka Chopina, 2009

akryl, płótno, 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODUSZKA CHOPINA / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2009
na odwrocie autorska nalepka z opisem obrazu

Nowelka dozorcy barw, 2010

akryl, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: NOWELKA DOZORCY BARW / ALEATORYZM 2010 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI

Pole Skriabina, 2008

olej, płótno, 54 x 65 cm;

Daszki zimowe, 2010

akryl, płótno,
60 x 60 cm;

Impresja z łódką, 2008

akryl, płótno,
46 x 55 cm;
sygn. p. d.: Z.O.HORODECKI 2008;
na odwrocie nalepka z opisem obrazu

Ulica Rutkowskiego, 1966

olej, płótno,
69 x 98 cm;
sygn. p. d.: Z. HORODECKI

NOWELKA DOZORCY BARW, 2010

AKRYL, PŁÓTNO,
50 X 65 CM;
SYGN. I DAT. P. D.: NOWELKA DOZORCY BARW / ALEATORYZM 2010 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI

MIASTECZKO PO WYEKSMITOWANYCH MALARZACH,

AKRYL, PŁÓTNO,
81 X 65 CM;
SYGN. I OPISANY P. D.: "MIASTECZKO PO EKSMITOWANYCH / MALARZACH ALEATORYZ N. 11 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2009

Studium drzewa - dziki impresjonizm

akryl, płotno,
40 x 50 cm;
sygn. p.d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2008
na odwrocie nalepka autorska z tytułem i danymi o pracy

Daszki zimowe, 2010

akryl, płótno,
60 x 60 cm;

Impresja z łódką, 2008

akryl, płótno,
46 x 55 cm;

Miasteczko po wyeksmitowanych malarzach,

akryl, płótno,
81 x 65 cm;
sygn. i opisany p. d.: "MIASTECZKO PO EKSMITOWANYCH / MALARZACH ALEATORYZ N. 11 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2009

akryl, płótno, 60 x 60 cm;

Daszki zimowe, 2010

akryl, płótno,
60 x 60 cm;

Wierzby Polskie nr 3, 2009

akryl, płótno,
70 x 70 cm;
sygn. l.d.: WIERZBY POLSKIE Nr 3 / ALEATORYZM 2009 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI; na odwrocie opis autorski

akryl, płótno, 60 x 60 cm;

Miasteczko N°12.

Aleatoryzm dziecięcego pokoiku, 2010
akryl, płótno, 56,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIASTECZKO N° 12 / ALEATORYZM 2010 / Z. OTELLO HORODECKI

Nowelka dozorcy barw, 2010

akryl, płótno,
50 x 65 cm;

Wierzby Polskie nr 3, 2009

akryl, płótno,
70 x 70 cm;

Wierzby polskie, ściekające, 2008

akryl, płótno,
81 x 60 cm;
opisany i sygn. l. d.: WIERZBY POLSKIE, ŚCIEKAJĄCE / ALEATORYZM 2008 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI;

Poduszka Chopina, 2009

akryl, płótno,
80 x 80 cm;

akryl, płótno,
60 x 60 cm;
sygn. p. d.: BAŚŃ O CHOWAJĄCEJ SIĘ CERKIEWCE /
ALEATORYZM. Z . O . HORODECKI . 2010

Sen zabawek, 2008

akryl, płótno,
65 x 81 cm;
sygn. p. d.: SEN ZABAWEK CZYLI NOCNY PROCES SAMOOCZYSZCZANIA SIĘ MÓZGU ALEATORYCZNA DEZINTEGRACJA | ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI Ą 2008
na odwrocie nalepka autorska z danymi obrazu

Koń z pruskim znamieniem, 2009

akryl, płótno,
65 x 81 cm;
sygn. i dat. l.d.; na odwrocie nalepka z opisem autorskim

Domki wodne nr 1, 2010

akryl, płótno,
80 x 80 cm;
sygn. i dat. u dołu: DOMKI WODNE NR 1 ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2010;
na odwrocie nalepka z opisem autorskim.

Miasteczko N°12.

akryl, płótno,
56,5 x 50 cm;

akryl, płótno, 65 x 81 cm;

Miasteczko N°12. Aleatoryzm dziecięcego pokoiku, 2010

akryl, płótno,
56,5 x 50 cm;

akryl, płótno,
81 x 60 cm;

Miasteczko pastelowego burmistrza, 2009

akryl, płótno, 70 x 70 cm;
sygn. i dat.: sygn. i dat. p. d.: MIASTECZKO PASTELOWEGO / BURMISTRZA ALEATORYZM N. 10 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2009

Sen zabawek, 2008

akryl, płótno,
65 x 81 cm;

akryl, płótno,
81 x 60 cm;
opisany i sygn. l. d.: WIERZBY POLSKIE, ŚCIEKAJĄCE / ALEATORYZM 2008 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI; na odwrocie nalepka z opisem autorskim

akryl, płótno,
70 x 70 cm;
sygn. i dat.: sygn. i dat. p. d.: MIASTECZKO PASTELOWEGO / BURMISTRZA ALEATORYZM N. 10 /
ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2009

Temperatura miasteczka n.8, 2009

akryl, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. i opisany l.d.: TEMPERATURA MIASTECZKA N 8 / ALEATORYZM 2009 / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI

Masz jedną nowa wiadomość, 2008

akryl, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2008

Dezintegracja baśni, 2009

akryl, płótno, 80 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: DEZINTEGRACJA BAŚNI / O PRZEDOSTATNIM OFICERZE /
CYNOBROWYM ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI / 2009

Miasteczko zasypiających malarzy, 2009

akryl, płótno,
70.2 x 70.2 cm
sygn.p.d.: MIASTECZKO ZASYPIAJĄCYCH | MALARZY·ALEATORYZM Nº | ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI | 2009. na odwrocie nalepka autorska

Wenecja, 2006

tempera, karton,
35.8 x 63.7 cm
CANALE GRANDE | ALEATORYZM · 2006 | ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI

Tu po raz ostatni pił słońce mój ukochany 5. pułk piechoty, dziki impresjonizm, 2008

akryl, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2008

akryl, płótno,
65 x 81 cm;

Poduszka Chopina, 2009

akryl, płótno, 80 x 80 cm;

akryl, płótno, 65 x 81 cm;

Canale Grande, 2007

akryl, płótno
110 x 160 cm;
sygn. p. d.: CANALE GRANDE/ ALEORTYZM No 3/ "MIGOTLIWOŚĆ/ PRZEDSIONKÓW VIVALDIEGO"/ ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2007

Łaciate drzewa, 2008

olej, płótno
89 x 116 cm; sygn. i opisany p.d.; "ŁACIATE
DRZEWA" ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2008; na odwrocie nalepka autorska

Poduszka Chopina, 2009

akryl, płótno
80 x 80 cm;

akryl, płótno
100 x 73 cm;

Wierzby polskie (No2), 2008

akryl, płótno
81 x 59,5 cm
sygn. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO / HORODECKI 2008;
na odwrocie autorska nalepka z opisem dzieła; praca z cyklu Aleatoryzmy Mazowieckie

Łaciate drzewa, 2008

olej, płótno, 89 x 116 cm;
sygn. i opisany p.d.; "ŁACIATE DRZEWA" ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2008; na odwrocie nalepka autorska

Canale Grande, 2007

akryl, płótno,
110 x 160 cm;
sygn. p. d.: CANALE GRANDE/ ALEORTYZM No 3/ MIGOTLIWOŚĆ/PRZEDSIONKÓW VIVALDIEGO"/ ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2007

Koń kąpiący się w cynobrowym jeziorze

olej, płótno, 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: KOŃ KźPIźCY SIĘ W CYNOBROWYM JEZIORZE DEZINTEGRACJA ALEATORYZM /
ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2008; na odwrocie nalepka z autorskim opisem obrazu.

Ostania wieczerza malarzy Rzeczpospolitej

dyptyk: olej, płótno, 55 x 46 cm ( każdy z obrazów); sygn. i dat. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 2004 oraztytuł l.d.

Stacja dyżurnego snu - alogiczność barw

akryl, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: ALOGICZNOŚĆ BARW Z. OTELLO HORODECKI 2003
tytuł śr. d: "STACJA DYŻURNEGO SNU";

Zmierzch kolorowej zimy - Aleatoryzm, 2007 r.

akryl/płótno,
65 x 80 cm
sygn. i dat. l.d.: `ZMIERZCH KOLOROWEJ ZIMY / ALEATORYZM / ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI.2007`
naklejka autorska na odwrocie

Imperialistyczny sen markizy de S, 2006 r.

akryl/płótno, 130 x 97,5 cm
sygn., dat. i opisany p. d.: `IMPERIALISTYCZNY SEN MARKIZY DE S" / ALEATORYZM - ZDZISŁAW HORODECKI / 2006`

Wydałem rozkaz..., 2005

akryl, płótno, 114 x 146 cm;
sygn. p.d.: WYDAŁEM ROZKAZ MOJEJ MYŚLI -/ ZABIĆ OCZY - ZBYT DU ĄO WIDZIAŁYÓ / ALEATORYZM BARW - ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI / 2005 R. na odwrocie nalepka autorska

Wydałem rozkaz..., 2005

akryl, płótno, 114 x 146 cm;
sygn.p.d.: WYDAŁEM ROZKAZ MOJEJ MYŚLI -/ ZABIĆ OCZY - ZBYT DU ĄO WIDZIAŁYÓ / ALEATORYZM BARW - ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI / 2005 R.
na odwrocie nalepka autorska

liczba obiektów: 99