1 zł
2 600 000 zł

KONIECZNY Włodzimierz (1886 - 1916)

I Teka Graficzna, 1909 r.

akwaforta, litografia/papier, 39,7 x 30 cm (arkusz)
Akwaforty, wym. zadruku:
1. Królewicz Liptowski, 8,5 x 12 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: 'Wł. Konieczny'
2. Mrok, 19,7 x 27,7 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: 'Wł. Konieczny'
3. Starzec, 20 x 14 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: 'W.K'
4. Dziewczynka, 18 x 11,5 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: 'Włodzimierz Konieczny'
5. Dawny portret, 13 x 12 cm, sygnowany na płycie l.g.: 'Fr. Wt.K' oraz datowany na płycie l.g.: '21.VI.17.'
6. Chłopak Skomrowski, 23,6 x 16 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: 'W.K'
7. Stary znajomy, 20 x 16,5 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: 'Wt. K'
Litografie:
8. Matka, 23,7 x 19 cm, sygnowany na kamieniu p.d.: 'Włodzimierz Konieczny'
9. Dzieciak, 29,5 x 21 cm, sygnowany na kamieniu l.d.: 'W.K'
10. Niektórzy z Katyrbońców, 19 x 35,2 cm, sygnowany na kamieniu p.d.: 'Włodzimierz Konieczny'
11. Kruczy pęd, 17,5 x 41,2 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

PIOTR SKARGA

Brąz, śr. 29,5 cm
Napis: PETRVS SKARGA SJ MDXXII+MDCXII
Sygnowany nieczytelnie

Autoportret, ok. 1907

akwaforta, papier; 12,5 x 9,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Włodzimierz Konieczny (piórem)
na odwrocie oprawy nalepka zakładu ramiarskiego: E. LEICHT / SKŁAD RAM I OBRAZÓW / W KRAKOWIE / przy ulicy Pijarskiej L, 19 / (przy Bramie Floryańskiej).

Matka, 1909

litografia, papier; 23,3 x 18,6 cm (wymiar odbitki), 23,9 x 19,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. na kamieniu p. d.: Włodzimierz Konieczny;
na odwrocie opis ołówkiem: KONIECZNY / WŁODZIMIERZ. / oryginalna / litografia.
Praca ujęta w: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 318.

Mrok (Autoportret artysty), 1909

Akwaforta; wym.: 200 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z: Teka graficzna...1, Kraków 1909. Odbito w nakł. 100 egz.

Stary znajomy, 1909

Akwaforta; wym.: 200 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: ZK, pł. l.d. stylizowany, trudno czytelny tytuł; praca z teki "Teka graficzna 1", Kraków 1909, odbitej w nakładzie 100 egz.

Krzak róży

akwaforta/papier, 15 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: `Włodz. Konieczny`

Matka, 1909

Litografia; wym.: 233 x 181 mm,
sygn. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z "Teka graficzna...1", Kraków 1909. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 318.

Kruczy pęd, 1909

Litografia; wym.: 175 x 412 mm,
niesygn. Grafika z "Teka graficzna...1", Kraków 1909. Stan zachowania bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 318.

liczba obiektów: 9