1 zł
2 600 000 zł

KUBICKI Stanisław (1889 Ziegenhain - 1942 Berlin)

Madonna II (z okrągłym nimbem), 1917 r.

linoryt/papier, 26,5 x 19,5 cm (arkusz)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sowa uszata, 1913 r.

grafit, węgiel/papier, 23 x 33 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kubicki 13'

Portrety rodziców (sześć prac)

węgiel, papier, 35-37 × 24-29 cm oraz 9,5 × 12,5-15 cm w świetle passe-partout
widoczne przedarcia papieru

Teka 7 linorytów z lat 1916-1919

Teka 7 linorytów odbitych w latach 60.; wym.: pl.: 420 x 297 mm; grafiki opisane oł. i podbite pieczęcią. Edition Werner Kunze. Berlin 1973. Ciekawe i rzadkie wydawnictwo jednego z przedstawicieli polskiego ekspresjonizmu. Egz. 22/50.

Kwiaty, 1931 r.

węgiel, papier, 30 × 22 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: 24.V.31

Cykl rysunkowy: 10 zwierząt, około 1926-33 r.

ołówek/papier, 21 x 22 cm (wymiary największej pracy)

Martwa natura (praca dwustronna), 1913 r.

ołówek, papier, 37 × 27 cm
sygn. i dat. p. d.: Kubicki 13
na odwrocie szkice

Sowa uszata, 1913 r.

węgiel, papier, 34 × 24 cm w świetle passe-partout
poniżej pieczęć p. d.: Versetzungs. |Prufüng

Dwa akty, 1915/20 r.

ołówek, węgiel/papier, 41 x 21 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: 'St. Kubicki . 15.'

Sześć rysunków - portrety członków rodziny, 1913 r.

ołówek/papier
1) Portet mężczyzny, ołówek/papier, 36,5 x 25,5 cm, sygnowany p.d.: 'Kubicki', uszkodzony prawy górny róg
2) Portret mężczyzny z profilu, ołówek/papier, 26,5 x 25 cm, na odwrociu szkice zwierząt i postaci
3) Portet dziewczyny, ołówek/papier, 39,5 x 29,5 cm, uszkodzony prawy górny róg
4) Studium głowy kobiety, ołówek/papier, 10 x 13 cm
5) Kobiety tyłem, ołówek/papier, 10 x 13 cm
6) Dwie kobiety, ołówek/papier, 10 x 13 cm

Martwa natura - dwie prace, 1913/1931 r. r.

ołówek/papier, 1) 36,5 x 27,5 cm, 2) 31 x 23,5 cm
1) Tulipany w doniczce, ołówek/papier, 36,5 x 27,5 cm, sygnowany i datowany p.d.: 'Kubicki 13'
2) Studium tulipanów, ołówek/papier, 31 x 23,5 cm, datowany p.d.: '24. V. 31'

10 rysunków zwierząt, lata 30. XX w.

1) Ptak, ołówek/papier, 21,5 x 23 cm, opisany i datowany p.d.: 'LARMVOGEL OKTOBER 33'
2) Pingwin, ołówek/papier, 22 x 16 cm, opisany l.d.: 'KAISERPINGUIN', p.d.: '31'
3) Goryl, ołówek/papier, 20 x 15 cm, opisany l.d.: 'MANDRIL'
4) Mały goryl, ołówek/papier, 27 x 20,5 cm, oderwany lewy dolny róg
5) Antylopa, ołówek/papier, 22,5 x 35,5 cm, opisany i datowany: 'ELENANTILOPE 33', na odwrociu pieczęć
6) Sarenka, ołówek/papier, 16,5 x 20,5 cm, opisany l.d.: 'HIRSCHALBCHEN (SOEBEN GEBOREN), opisany p.d.: '31'
7) Nosorożec, ołówek/papier, 15,5 x 24,5 cm, opisany p.d.: 'NASHORN', na odwrociu pieczęć
8) Pisklę, ołówek/papier, 19,4 x 25,5 cm, opisany p.d.: 'STRICHELMAMER'
9) Pelikan, ołówek/papier, 17,5, x 21,5 cm, opisany p.d.: 'PELIKAN'
10) Pisklęta, ołówek/papier, 20 x 22,5 cm, ubytki papieru w lewym górnym rogu

Sowa uszata, 1913 r.

ołówek/papier, 23 x 33 cm
pieczęć p.d.: 'Versetzungs. | Prufüng'

Sześć rysunków zwierząt

kredka, ołówek, pastel/papier, 1) Niedźwiedź, ołówek/papier, 29,3 x 38 cm; 2) Marabut, ołówek/papier, 35,4 x 26,2 cm, sygnowany i opisany p.g.: 'Kubicki | Leptoptilos crumeniferus'; 3) Antylopa, ołówek/papier, 22,8 x 29,5 cm, opisany p.d.:'ELENANTILOPE'; 4) Złota rybka, pastel,ołówek/papier, 11,5 x 11 cm; 5) Tukan, pastel, ołówek/papier, 17,5 x 20,7 cm, opisany p.d.: 'FLECK SHNADEL ARASSARI'; 6) Orangutan, tusz/papier, 15,5 x 13,5 cm, sygnowany p.d.: 'S.K.'

liczba obiektów: 14