1 zł
2 600 000 zł
/15

GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Na drodze

olej, płótno, 100 × 160 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Chata

olej, tektura, 31,5 × 64 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

DĄB, 1917

olej, płótno
44,3 x 55,5 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski Garby 1917

W GÓRACH

olej, płótno
105,5 x 95,5 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski

Kładka nad strumieniem

olej/płótno naklejone na tekturę, 21 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: `M.G. Wywiórski`

Na skraju lasu (pejzaż streficzny)

olej/deska, 14 x 27,5 cm
na odwrociu na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki z nieczytelnym opisem

Jeździec wschodni, 1885 r.

olej/płótno, 46 x 34 cm
sygnowany l.d.: ‘M. G. Wywiórski’

Pejzaż z chatą

olej/płótno naklejone na tekturę, 17 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'M. G. Wywiórski'

W podolskim miasteczku, ok. 1904

kredka, węgiel, papier; 41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.

Na polu

kredka, węgiel, papier; 70,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski;
rysunek przed konserwacją.

Łodzie rybackie

olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
na odwrocie tektury nalepka z TPSP w Poznaniu z odręcznie wypisanym autorem, tytułem: Łódki rybackie oraz techniką wykonania; na tekturze nalepka z poznańskiego zakładu ramiarskiego Józefa Jóźwiaka.

PEJZAŻ ZIMOWY

olej, tektura
39,5 x 60 cm
sygn. l.d.: M.G. Wywiórski
Na odwrocie pośrodku napis atramentem: 150 zł. | p. [..]liński.
W narożniku drukowana nalepka z tekstem: MEISTERWERKE | DEUTSCH. U. FRANZOS. | MODERNEN MALEREI;
poniżej na nalepce odręcznie wpisane nazwisko autora obrazu: M. G. Wywiórski

Pejzaż karpacki z chatą

olej/płótno, 81 x 121 cm
sygnowany l.d.: 'M. Gor Wywiórski'

Zimny poranek, ok. 1915

olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
na blejtramie nalepka z odręcznym napisem autorskim (?): M. G. Wywiórski / Zimny pora[nek].

Morski brzeg

olej/płótno, 100 x 159 cm
sygnowany l.d.: 'M.G.Wywiórski'

JESIEŃ, 1921

olej, płótno
100 x 135,5 cm
sygn. p.d.: M.G.Wywiórski Berlin 1921 r.
na poprzeczce krosna czerwoną farbą: 7

POŻEGNANIE KOZAKA Z DZIEWCZYNĄ, 1886

olej, płótno dublowane
60 x 90,5 cm
sygn. l.d.: M. Wywiórski | Monachium 86

WIOSKA NAD ZATOKĄ, lata 1903-1906

olej, płótno naklejone na tekturę
40 x 60,5 cm
podpisany na odwrocie: M.G. Wywiórski

Jastrzębia Góra, 1903

olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903

Sprzedawca dywanów

olej/płótno, 52 x 71,5 cm
sygnowany p.d.: 'M.G.Wywiórski'

/15
liczba obiektów: 284