POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
Zestaw projektów do spektaklu Gwałtu, co się dzieje?, wg Aleksandra Fredry, lata 50-60. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 25 x 14 cm [x5]
każdy z projektów sygnowany p.d.: 'P.P.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt scenografii, lata 50-60. XX w.
akwarela/papier, 20,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'P.P'
akwarela/papier, 19,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'P. Piotworowski'
na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta z opisem pracy
na odwrociu nalepka z opisem pracy: 'Potwierdzam autentyczność | pracy Piotra Potworowskiego | Wacław Twarowski | Poznań 17 maja 1978'
akwarela/papier, 25 x 19,5 cm
na odwrociu naklejka z opisem:' Potwierdzam autentyczność pracy mojego ojca Piotra Potworowskiego | Jan Potworowski | W-wa 27/04/98 | Postać, 1936 | Akwarela | 20 x 35 [nieczytelny] | Galeria Studio, 1996'
technika malarska, papier, 33 x 24,5 cm (wym. arkusza), opis. p. g.: "Faust", l.g.: Homonkulus
technika mieszana, papier, 34,5 x 24,5 cm (wym. arkusza), opis. p. g.: Faust, l. śr.: Cała w niebieskim tonie/ tylko włosy rudawe lila
technika mieszana, papier, 22,5 x 37 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: P. POT
akwarela / papier
21 × 26 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu nalepka z potwierdzeniem autentyczności podpisanym przez syna artysty
Pamela, 2 połowa lat 40. XX w.
olej, płótno, 30,3 x 45,5 cm
sygn. p.d.: POTWOROWSKI
na odwrocie nalepka (wystawowa?) z imieniem i nazwiskiem artysty oraz numerem inwentarzowym 19
"Pejzaż rudy podgórski - Poznań"
akwarela/papier, 15,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'P. Potworowski'
akwarela, gwasz, papier, 34,5 x 24,5 cm
opis. p. g.: Faust; l. g.: tabliczki oraz poniżej: Kuby wszystki (?)/biało/czarne
Projekt kostiumu do „Fausta " J.W. Goethego, spektaklu wystawionego przez poznański Teatr Polski, reżyserowanego przez Jerzego Grot
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 22 x 33 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: P. POTWOROWSKI
Projekt scenografii do przedstawienia, zapewne dla Teatru Polskiego w Poznaniu z którym artysta współpracował
gwasz, ołówek, papier, 21,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: P.POT
olej, płótno, 65,5 x 53 cm
sygn. u dołu: P. POTWOROWSKI 60
opisany na odwrocie: P.P OT. ZAKOLE WISŁY 1960
ołówek/papier, 8 x 13 cm w świetle passe - partout
akwarela/papier, 25 x 20 cm, oprawiony, na ramie nalepka: 'Potwierdzam autentyczność pracy | mojego ojca Piotra Potworowskiego | Jan Potworowski | W-wa 27/04/98 | Postać, 1936 | Akwarela | 20 x 25 | Eksponowana w Galerii Studio, 1996 | ze zbioru | rodziny artysty'
* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.
olej, płótno, 31 x 46 cm,
sygn. p.d.: POTWOROWSKI,
na odwrocie naklejka autorska z napisem : Pamela/Peter Potworowski
olej/płótno, 15 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'P. POTWOROWOSKI'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych - Zachęta: 'A. Legocki | Akt leżący | Poznań'
tusz lawowany/papier, 24.50 x 18.50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany z dedykacją p.d: 'Kochanej Marysi | 1935. PPotworowski ' opisany na odwrociu: 'rysował P.Potworowski w (nieczytelne) | portret swego syna Gugi'
* praca podlega opłacie Droit de suite