1 zł
2 600 000 zł

KRAUZE (Krause) Jerzy Ryszard (1903 Warszawa - 1978 Australia)

Pejzaż z kościołem

sygn. p.d.
olej, tektura
24x32 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny z profilu

ołówek, papier; 18 x 13 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krause.

Prut w Tatarowie I, 1932

olej, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na płótnie p. d.: Jerzy Krauze / 27 / III 32 r.;
na odwrocie naklejka ze Zrzeszenia Artystów Plastyków w Łodzi z autorem i tytułem obrazu.

PEJZAŻ WIEJSKI, 1924

Olej, tektura; 27,5 x 35,5 cm
Sygnowany p.d.: JKrause- | 1924 r

Martwa natura III

sygn.p.d.
olej, sklejka, 51x65 cm

Pejzaż z Huculszczyzny IV

olej, płótno; 27 x 36 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krause
na odwrocie nalepka ze Zrzeszenia Artystów Plastyków w Łodzi z autorsko wpisanymi informacjami o pracy

Portret mężczyzny z profilu

ołówek, papier; 18 x 13 cm;
sygn. p .d.: Jerzy Krause

Nad Prutem (1932)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
35x45 cm

Martwa natura

olej, sklejka; 51,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krauze
na odwrocie nalepka Zrzeszenia Artystów Plastyków w Łodzi z informacjami o obrazie

Martwa natura (1), ok. 1931 r.

olej, piasek/płótno, 35 x 56 cm
sygnowany p.d.: `Jerzy Krause`
ODWROCIE: papierowa nalepka wystawowa z Instytutu Propagandy Sztuki

- Wystawa Zrzeszenia Artystów Plastyków, IPS, Łódź, styczeń-luty 1932

- Forma, 1933, nr 1, s. 12
- Polskie życie artystyczne w latach 1915-1939, red. A. Wojciechowski, Warszawa 1974, s. 265

Pejzaż, 1932

olej, tektura;
28 x 40 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Jerzy Krause 1932 r

Pejzaż zakopiański

olej, tektura; 44 cm x 55 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Krause | Zakopane

liczba obiektów: 12