1 zł
2 600 000 zł
/12

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Pejzaż z filozofami, 1969

gwasz, papier naklejony na płytę, 33 x 62 cm,
sygn. l: ‘Zbigniew Makowski 1969’

cena wywoławcza: Wykup abonament

Harpia, 1982

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis autorski wraz z sygnaturą i datą: ... le quatro perfectissime harpyie / (może do obrazka z Beatrice Rappaccini) / Z. M. VIII 1982.

REMOTIO, 1970

olej, płótno
92 x 65 cm
sygn. p.g.: Zbigniew Makowski 1970
na odwrocie:
– na górnej żerdzi krosna napis: „REMOTIO“, 1970, 92 x 65
– po lewej nalepka z numerem: DI/229/70 DK.BBB
– po prawej nalepka Galerie Pauli w Lozannie z danymi obrazu
– na prawej żerdzi nalepka Galerie Jeanne Bucher Paryż z danymi obrazu

BEZ TYTUŁU, 1980

tempera, olej, dwie złączone deski
50 x 38,5 cm
sygn. śr.g.: Zbigniew Makowski f 1980.
sygn. na odwrocie: dla Dz. Jerzego Korony | 14. VI. 1984 | wdzięczny | Zbigniew Makowski

BEZ TYTUŁU, ok. 1960 r.

olej/płótno, 64,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: Zbigniew Makowski (około 1960)

W ogrodzie zamkniętym, 1962

tusz lawowany, technika własna, papier; 47 x 60,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Zbigniew Makowski Paris 1962.

Krata, drzewo, jezioro, 1973 r.

akryl, olej/deska, 50 x 71 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Zbigniew Makowski Fecit hic II 1973'
opisany na odwrociu: 'KRATA, DRZEWO, JEZIORO, 1973 | akryl, deska | 71 x 50 | ZBIGNIEW MAKOWSKI'

Wierzbową w stronę Placu..., 1987 r.

gwasz, tusz/papier, 43 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany: 'Zbigniew Makowski f. 31. V. 1987.'

technika mieszana/papier, 33 x 22,5 cm

Laurka imieninowa, 1980 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 20 x 11,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany: 'Zbigniew Makowski f. 1980' oraz dedykacja

Relief, 1961 r.

gips, 9 x 13,5 x 3 cm
sygnowany i datowany na spodzie: ‘Zbigniew | MAKOWSKI | 1961’

"profil kobiety", 1959 - 1980/81 r.

tusz/bibułka, 27,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Zbigniew Makowski' oraz datowany śr.d.: 'jesień 1955;

Akt, 2003 r.

gwasz, tusz/papier, 34,3 x 23,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż lewej krawędzi: 'Zbigniew Makowski VIII - 2003 - dla Henryka na Imieniny 2005 Zbyszek'

Bez tytułu, 1962

olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
sygn., dat. wraz z dedykacją na odwrocie: ZBIGNIEW MAKOWSKI / Warszawa, 1962 / Józkowi W. /
na mieszkanie nowe = / Zbyszek / W-wa, 20. VI. 1964.

BRAMA, 1971 r..

olej/płótno, 55 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie na płótnie i krośnie: Zbigniew Makowski | Brama | 1971 |olej |płótno| dedykacja

Kompozycja, 1961 r.

technika własna/sklejka, 61 x 93,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew | Makowski | 1961'

Brama, 1969 r.

gwasz, akwarela/papier, 54,5 x 74,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Zbigniew Makowski 1969'

Bez tytułu, 1987 r.

gwasz, tusz, kolaż, sznurek/papier, 57 x 82 cm (arkusz)
sygnowany i datowany pismem lustrzanym p.g.: 'Zbigniew Makowski X 1987'

Musica est, praca dwustronna, 1980 r.

ołówek, tusz, kolaż/papier, 31 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Zbigniew Makowski' oraz dedykowany l.g.
na odwrociu datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'MUSICA EST około 1980 | 32 x 36'

Kompozycja, 1961 r.

tusz/papier, 47,5 x 35,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Dla Jerzego Stajudy - Zbigniew Makowski | rysunek wykonany w Wenecji w roku 1961 | Warszawa 1965.'

/12
liczba obiektów: 224