1 zł
2 600 000 zł

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura, ok. 1936 r.

drzeworyt/papier, 10 x 7,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'M.Podoski'

cena wywoławcza: Wykup abonament

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Erotyk

drzeworyt, papier; 10,5 x 20 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: W. Podoski (ołówkiem).

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Na plaży, około 1926 r.

drzeworyt barwny/papier, 16,2 x 19,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'W. Podoski'
na odwrociu opisany: 'WIKTOR PODOLSKI 1901-1970 | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - 1926 r. | grafika, papier "Na plaży"

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

W parku, 1955

Drzeworyt; wym. komp.: 114 x 137 mm; sygn. oł. p.d.: W. Podoski 1955 r.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura, 1951

Drzeworyt; wym. komp.: 86 x 104 mm; sygn. oł. p.d.: W. Podoski 1951.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

CHRZEST CHRYSTUSA, 1925

miedzioryt, 25 x 20 cm
na arkuszu 31,5 x 26,5 cm
Wystawiany i reprodukowany: katalog wystawy "Muzeum Polskie w Ameryce. Zbiory graficzne", Muzeum Narodowe w Krakowie, wrzesień-grudzień 2009, s. 131, il. 42.

Wystawiany: Muzeum Okręgowe w Toruniu, marzec-czerwiec 1985, Wystawa grafiki międzywojennej ze zbiorów prywatnych.

U dołu po prawej napis: "Odbitka źle…" [dalej nieczytelnie]; grafika uszkodzona (dolna krawędź) ze szkodą dla treści; po fachowej konserwacji muzealnej.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura

drzeworyt/papier, 34,5 x 23,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `W. Podoski`

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura

drzeworyt/papier, 34,5 x 23,5 cm (arkusz)

LITERATURA: Sztuki Piękne, R. 5, 1929, s. 146

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Drewniany dom

drzeworyt/papier, 11,5 x 12,5 cm (rozmiar klocka)
sygnowany ołówkiem l.d.: `W. Podoski`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura

drzeworyt, papier; 24,5 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Podoski (ołówkiem)

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Kobiety na plaży

sygn. p. d.
drzeworyt barwny
16.3x20 cm

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

DREWNIANY DOM

Drzeworyt; 11,5 x 12,7 cm (odcisk klocka)
Sygnowany p.d.: W. Podoski

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

PODWÓRKO

Drzeworyt; 13,7 x 10 cm (odcisk klocka)
Sygnowany p.d.: W. Podoski

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

W parku, 1955

Drzeworyt; wym.: 115 x 137 mm; sygn. oł. p.d.: W. Podoski 1955 r.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura, 1951

Drzeworyt; wym.: 86 x 104 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: W. Podoski 1951.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

W parku, 1955

Drzeworyt;
wym.: 115 x 137 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: W. Podoski 1955 r.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura, 1951

Drzeworyt;
wym.: 86 x 104 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: W. Podoski 1951.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Widok z okna, 1931

Drzeworyt;
wym.: 134 x 97 mm;
sygn. oł. l.d.: W. Podoski; na odwrocie opis pracy oł.; praca wystawiana na Salonie Grafiki w 1931.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

W parku, 1955

drzeworyt
wym.: 115 x 137 mm
sygn. oł. p.d.: W. Podoski 1955 r.

PODOSKI Wiktor (1901-1970)

Martwa natura, 1951

drzeworyt
wym.: 86 x 104 mm
sygn. oł. p.d.: W. Podoski 1951.

liczba obiektów: 27