PINKAS Ignacy (1888 Jasło - 1935 Kraków)
Plac Maltański na Malej Stranie w Pradze, 1925
olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn, dat i opisany p. d.: I. Pinkas Praga 1925;
na odwrocie na dodatkowym papierze nalepka wystawiennicza z numerem 14549, autorem, tytułem: Maltezske Namesti, techniką wykonania oraz datą nadesłania: 21/III 1926, obok powtórzona sygnatura: Ignacy Pinkas (częściowo przysłonięty papierową taśmą) dodatkowo wtórny napis: Maltezske Namesti/ w Pradze (ołówkiem).
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 21,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. Pinkas Praga 1925.
Kraków - fragment z placu Mariackiego
Olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas, na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego.
Olej, tektura, 16,5 x 25,5 cm,
sygn. l.d.: I. Pinkas, wystawiany w Towarzystwie Sztuk Pięknych.
olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Ignacy Pinkas, na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego
olej/tektura, 94,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: 'I. Pinkas 1918'
WIDOK NA DACH KOŚCIOŁA MARIACKIEGO W KRAKOWIE
Olej, tektura; 23 x 28 cm
Sygnowany d. wzdłuż p. krawędzi: Ignacy Pinkas
gwasz, karton; 34,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas (piórem).
Autolitografia; wym.: 348 x 490 mm; sygn. oł. l.d.: Ignacy Pinkas. Oderwany l.g. narożnik bez szkody dla kompozycji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 266, poz. 438.
Portret pani Janiny, około 1917 r.
olej/tektura, 50 x 65,5 cm
sygnowany opisany i datowany p.g.: 'Pani Janinie | poświęca | I. Pinkas | 1917'
olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas
na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego
Widok na Kolumnę Zygmunta w Warszawie, 1928 r.
olej, tektura, 21,5 x 26,5 cm
sygn. p. g.: I. Pinkas
na odwrocie odręczna sygnatura wraz z datą
olej/tektura, 69,5 x 59 cm
sygnowany l.d.: 'Pinkas'
PRZED KOŚCIELNĄ BRAMĄ, ok. 1918
Olej, tektura; 21,5 x 27 cm
Sygnowany l.d.: I.Pinkas
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP Kraków z opisem pracy
Kościół pw. Świętej Trójcy w Krakowie
olej/karton, 26 × 20,5 cm
sygn.: l.d. I. Pinkas 1920
olej/tektura, 100 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ignacy Pinkas | 1918'
tektura naklejona na płytę; po konserwacji, dołaczona dokumentacja konserwatorska; na odwrociu znajduje się portret kobiety, identyfikowanej z Marią Cyrus-Sobolewską (jej portret pędzla Pinkasa znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie).
- kolekcja prywatna, Kraków
olej, tekturka; 22 x 27 cm;
sygn. l. d.: I. Pinkas;
Na odwrocie nalepka z Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki w Krakowie z numerem 0867 imieniem nazwiskiem autora, tytułem, techniką i ceną pracy
olej, tektura; 46,5 x 36,5 cm;
sygn. i opis przy prawej krawędzi u góry: I PINKAS WILNO
olej, tektura; 43,5 x 34 cm;
sygn. i opisany. p. d.: WILNO I. PINKAS