1 zł
2 600 000 zł
/7

ELJASZ-RADZIKOWSKI Walery (1841-1905)

Scena rodzajowa z polskim szlachcicem, 1864 r.

olej/płótno, 48 x 34,5 cm
sygnowany monogramem wiązanym, datowany i opisany p.d.: '8/5 1864 | WE | München'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobieta w czerwonej sukni, 1882 r.

akwarela, papier 28 x 18,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: WE 17/3/ 1882

Stojąca kobieta, 1882 r.

akwarela, papier, 28 × 18,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: WE 17/3/1882

Dziewczynka w ogrodzie

akwarela, papier Angerera, 33,5 x 24,5 cm, sygn. l.d.: Walery Eljasz, uszkodzony prawy górny róg

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno; 37 x 62 cm,

Zygmunt III Waza, 1892 r.

tusz, ołówek/papier, 23 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '123/4 1892 | WE'
opisany u góry: '36 Zygmunt III Waza *1566 koronowany 1587, mając lat 21. | + 1632'
rysunek do ilustracji w książce Seweryny Duchińskiej "Królowie polscy w obrazach i pieśniach"

- kolekcja prywatna, Kraków
- S. Duchińska, Królowie polscy w obrazach i pieśniach, Poznań 1893, s. 99 (il.)

Portret członka Towarzystwa Sokół, 1904

olej, tektura; 53 x 42 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Eljasz Radzikowski | 1904

Dziewczynka w ogrodzie

akwarela, papier Angerera, 33,5 x 24,5 cm,
sygn. l.d.: Walery Eljasz, uszkodzony prawy górny róg

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno; 37 x 62 cm,

Przed chatą, 1900 r.

ołówek, akwarela, akwarela, 29 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: 2/5 1900 WE

Portret Stanisława Poniatowskiego, 1892 r.

ołówek/papier, 26 x 16 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1892 23/4 | WE'
u góry opisany: '44. Stanisław Poniatowski 1732 koronowany * 1764 mając 32 abdykował r 1795 † 1798'

Góralka na koniu z obońką, 1903

Akwaforta; wym.: 215 x 160 mm; sygn. pł. l.d.:WRE. Grafika z cyklu "Studia z Tatr", 1904; Lit. A. Szpakowski, Walery Eljasz Radzikowski, Kraków 1960, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Dziewczynka w ogrodzie

akwarela, papier Angerera, wym. 33,5 x 24,5 cm,

Na przełęczy

sygn. na płycie l.d.
akwaforta
16x10.8 cm

Odpoczynek górala (1873)

sygn. dat. na płycie p.d.
akwaforta
10x16 cm

Powstańcy przy ognisku

niesygnowany
akwaforta
14.4x20 cm

Portret Jana III Sobieskiego, 1892 r.

ołówek/papier, 26 x 15,8 cm
sygnowany i datowany l.d.: `WE 23/4 1892`
u góry opisany: `40. Jan III Sobieski *1624 | † 1696 koronowany 1676 mając lat 52`

Scena Nawiedzenia oraz Maria Magdalena pod krzyżem, 1890 r.

akwarela, ołówek/papier, 11 x 19 cm
opisany u góry: `Nawiedzenie MB` obok `M. Magdalena pod Krzyżem` oraz sygnowany i datowany l.d.: `29/3 1890 | WE`

Senatorowie obecni przy koronacji króla, 1890 r.

akwarela, ołówek/papier, 12,5 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: `26/3 1890. | WE` opisany u dołu ołówkiem: `Senatorowie obecni przy koronacji króla`

Uczyta u Wierzynka, 1890

Tusz, ołówek, karton; wym.: 13,2 x 18,4 cm; sygn. oł. l.d.: 12/9 1890 WE.

/7
liczba obiektów: 127