1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Projekt wyobrażeń III, 1990 r.

autooffset/papier, 76 x 56,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: '22/34' p.d.: 'Projekt wyobrażeń III JAN|BER|DYSZ|AK|1990'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Studium po... VII, 1981 r.

autooffset/papier, 70 x 59,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'studium po... VII autooffset 5/13' p.d.: '1981 JAN|BER|DYSZ|AK'

Anti Nomos C., 1975-76 r.

akryl/deska, 123 x 121 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANTI NOMOS C. | ACRYLIC | 1975-76 | 3 | 2 | 1 |o | III. | II. | I. | A | B| C| 1’ | 2’ | 3’ | JAN | BER | DYSZ | AK'
na odwrociu wskazówka montażowa

- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibaków, Monte Carlo, Monako
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Jan Berdyszak. Prace 1960-2006", Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 24.11-30.12.2006
- "Jan Berdyszak", Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, listopad 1980
- "Jan Berdyszak", Biuro Wystaw Artystycznych w Radomiu, maj 1978
- "Jan Berdyszak", Galeria Kordegarda, Warszawa, 11-30.06.1977
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, katalog wystawy, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2006, s. 166 (il.)
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, listopad 1980, Opole 1980, s. nlb (spis prac, poz. 5)
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych w Radomiu, maj 1978, Radom 1978, s. nlb (spis prac, poz. 42 jako "Anti Nomos")
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Galeria Kordegarda w Warszawie, 11-30.06.1977, Warszawa 1977 s. nlb (spis prac)

Belka krzyża utraconej transcendencji, 1980-82 r.

akryl/deska, 17 x 184 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BELKA KRZYŻA | UTRACONEJ TRANSCENDENCJI |1980 - 82 | POUTRE DE LA | TRANSCENDANCE REUITE | 1980 - 82 | 17 x 184 cm | JAN | BER | DYSZ | AK | AKRYLIK | werniks końcowy żywiczny | | JAN | BER | DYSZ | AK |'

- Jan Berdyszak, Muzeum Zielona Góra, luty 1989
- Jan Berdyszak. Marcin Berdyszak, Biuro Wystaw Artystycznych Arsenał w Białymstoku, kwiecień 1991.
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Muzeum w Zielonej Górze, luty 1989, s. nlb (spis prac, poz. 4.)
- Jan Berdyszak. Marcin Berdyszak, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych Arsenał w Białymstoku, kwiecień 1991, Białystok 1991, s. nlb (spis prac, poz. 5)

Kompozycja Obrzeżna, 1960-1961 r.

olej/płótno, 135 x 175 cm
sygnowany śr.d.: 'JAN BERDYSZAK'
opisany na odwrociu: 'JAN BERDYSZAK | 1960 - 1961 | Kompozycja obrzeżna' oraz wskazówka montażowa

Rozwarte passe par tout tej ściany IV., 2000

akryl, płótno, deska, 75 x 122,5 cm
opisany na odwrocie: 75 x 122,5 cm./ ROZWARTE PASSE PAR TOUT TEJ ŚCIANY IV./ JAN BERDYSZAK 2000/ AKRYLIK

Quoquam. Dokądkolwiek, 1980-81 /dyptyk

akryl, olej, płótno, (L) 208 x 99 cm oraz (P) 206 x 81,5 cm
opisany na odwrocie na blejtramie: JAN BERDYSZAK/ QUOQUAM. DOKĄDKOLWIEK/ AKRYL OLEJ 1980-81

Après passe-par-tout, 2006 r.

akryl/papier, 22,5 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'APRÈS PASSE-PAR-TOUT | acrylic | JAN | BER | DYSZ | AK | 2006 | 22,5 X 70 cm'

Après passe-par-tout, 2006 r.

Picture and pictures V, 1976 r.

akryl/papier, 56 x 76 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1976' oraz datowany p.d.: '1976'
na odwrociu opisany: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1976| PICTURE AND PICTURES V. | ACRYLIC'

Struktura, 1987

technika mieszana, papier; 28 x 23 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1987

Moralitäts, 1987

gwasz, papier; 49 x 64 cm w świetle ramy;

Bez tytułu, 1995 r.

akryl/płyta, 38,5 x 48,5 x 2,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Panu Alojzemu Andrzejowi | ŁUCZAKOWI | Szanownemu i Drogiemu | Przyjacielowi | - z gorącymi i serdecznymi | życzeniami, | - z zawsze żywą pamięcią, | więzi i wdzięcznością | JAN | BER | DYSZ | AK | 12. czerwca | 1995 r.| AKRYL | werniks końcowy | żywiczny`

Koło VII, 1962-63 r.

olej/płótno, 125 x 105 cm
na odwrociu na blejtramie naklejka z opisem pracy

Kompozycja XXII - syntetyczna, 1963 r.

olej/płótno, 150 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `XXII | 1963 | JAN | BER | DYSZ | AK`
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy

Obszar koncentrujący, 1977-80

akryl, płótno, drewno, 180,5 x 3,5 cm
sygn. na odwrocie: JAN/ BER/ DYSZ/ AK/ 1977-80 OBSZAR KON-CENTRUJĄCY AKRYL

Obszar koncentrujący LXV, 1978-80

akryl, płótno, drewno, 180,5 x 4,5 cm
sygn. na odwrocie: JAN/ BERD/ DYSZ/ AK 1978-80 / OBSZAR KONCENTRUJĄCE LXV. -AKRYL-

Przypodłogowe Après passe-par-tout II, 2005

akryl, płótno, deska, 66 x 241 cm
opisany na odwrocie: PRZYPODŁOGOWE APRES PASSE-PAR-TOUT II / 66x241 cm/ JAN/ BER/ DYSZ/ AK/ 2005 akryl

Z CYKLU KOMPOZYCJA KÓŁ, 1963

gwasz, tusz pędzel, papier nutowy kremowy
45 x 35 cm
sygn. śr.d. tuszem: 1963, p.d. oł.: JAN | BER | DYSZ | AK

OBSZAR KONCENTRUJĄCY, 1974-77

akryl, deska
17,5 x 17,5 cm
sygn. na odwrocie na desce - pośrodku: JAN BER | DYSZ | AK powyżej strzałka; wzdłuż l. krawędzi: OBSZAR KONCENTRUJĄCY wzdłuż p. krawędzi: AKRYL 1974-77

liczba obiektów: 417