1 zł
2 600 000 zł

GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Jeźdźcy, 1962 r.

akwarela/papier, 53 x 82 cm
sygnowany p. d.: `Eugeniusz Geppert 1962`

cena wywoławcza: Wykup abonament

AUTOPORTRET NA KONIU, 1924

olej, płótno,
81 x 101 cm
sygnowany p.d.: [……]usz Geppert
Na krosnach dwa stemple: 99. Na dolnej listwie krosien napis ołówkiem: 80 x 100 cm oraz nalepka (druk) z tekstem: Eugeniusz Geppert - Je¼dziec na koniu (Autoportret) | 1924; olej, płótno.

Jeździec na koniu - autoportret

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert
na odwrocie: nalepka wystawowa z datą powstania obrazu 1924

Dwa konie

akwarela, papier,
43 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: EGeppert

Akt

olej, sklejka, 93,5 x 116,5
nie sygnowany

Pegaz

olej, sklejka, 93,5 x 116,5
niesygnowany

Portret na koniu

sygnowany p.d.
olej, tektura
33.5x47

DWÓCH JEŹDŹCÓW 1974 r.

Olej na płótnie
89 x 116,5 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1974"

KWIATY W WAZONIE 1975 r.

Akwarela na papierze
80,5 x 52 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1975"

TAM NA BŁONIU BŁYSZCZY KWIECIE 1964 r.

Olej na płótnie
97,5 x 130 cm
Niesygnowany
Na odwrocie nalepka: Wystawa "20 lat PRL w twórczości | plastycznej Wrocław" | autor - Eugeniusz Geppert | tytuł - Martwa nat. "Tam na błoniu błoniu | błyszczy kwiecie" | (...) pł. wym: 97 x 130 cm
Literatura - Eugeniusz Geppert, Przeszłość daleka i bliska, Wrocław - Gdańsk, 1977 il. 13 (reprodukcja).

Akt kobiety z zieloną draperią

olej, płótno,
101 x 80 cm;
sygn. p.d.: EGeppert

Steeplechase (Wyścig konny z przeszkodami)

akwarela, papier,
41,5 x 56,5 (w świetle ramy)
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert; na odwrociu naklejka z wystawy gwiazdkowej ZPAP, Kraków 1931 z tytułem "Steeple Chase“

Jockey na koniu

olej, płótno,
72,5 x 92 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1960
Na odwrocie nalepka z Wystawy zimowej w Zakopanem z 1960 r.

Portret na koniu

olej, tektura, 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie fragment szkicu - koń, oraz nalepki:

Zawody jeździeckie

akwarela, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EGeppert (ołówkiem)

W mundurze

akwarela, papier, 19 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. z dedykacją:
Pannie Sławie / na pamiątkę naszej wspólnej pracy. / EGeppert (ołówkiem)

Prezentacja

tusz lawowany, papier, 19 x 26 cm ( w świetle oprawy);

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Jockey na koniu

olej, płótno
72,5 x 92 cm;

Próba sił

olej, płótno
59,5 x 79,5 cm

liczba obiektów: 258