1 zł
2 600 000 zł

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Owoce, ok. 1938

olej, tektura;
29 x 36 cm
sygn. p.d.: Pankiewicz
na odwrocie nalepka: WYSTAWA ZZPAP W OLSZTYNIE/ AUTOR J Pankiewicz/ Tytuł Owoce/ technika olej na tekt. WYMIARY 36 x 29/ cena: 60000/ Własność R. Sobańskiej

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pinia, 1909 r.

olej/płótno dublowane,
65 x 54 cm
sygnowany p. d.: `Pankiewicz`

Katedra Notre-Dame w Paryżu, 1903

akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy z filigranem
14,2 x 18,8 cm (odcisk płyty)

AKT RUDOWŁOSEJ, ok. 1911-1912

olej na płótnie, 46,5 x 38,5 cm, sygnowany p.g. "Pankiewicz"
na odwrocie, na krośnie fragmenty zniszczonej, dawnej naklejki nierozpoznanej galerii francuskiej oraz dwie naklejki muzealne Muz. Narodowego w Warszawie.
Reprodukowany: Józef Pankiewicz 1866-1940. Życie i dzieło, Muz. Narodowe w Warszawie 2006, w katalogu nr I 188, fot. na s. 87.

TULIPANY, 1923

olej, płótno
50 x 61 cm
sygnowany p.d.: Pankiewicz

PEJZAŻ Z LA CIÔTAT Z WIDOKIEM NA CALANGUE DE FIGUEIROLLES

olej, deska, 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz

Kanał Piński na Polesiu I (Grobla)

sucha igła, papier żeberkowy filigranem MBM,
13,8 x 19,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Pankiewicz 1899 (na płycie)

Martwa natura. Budda z gałązką mimozy, 1906 r.

olej/płótno, 68,5 x 58 cm
sygnowany l. d.: `Pankiewicz`
Bibliografia: Obraz opisywany i reprodukowany w katalogu: Józef Pankiewicz "Życie i dzieło", MN w Warszawie 2006 r., poz. 96.

PEJZAŻ Z LA CIOTAT Z OLIWKAMI, 1927

olej, deska, 33 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

MARTWA NATURA Z LAKOWĄ SZKATUŁKĄ, ok. 1908

olej na płótnie, 46 x 55 cm,
sygnowany p.d. "Pankiewicz"

RYNEK KLEPARSKI W KRAKOWIE, ok. 1930

olej, tektura
27 x 37.5 cm
sygnowany p.d.: Pankiewicz | Rynek Kleparski

Droga wśród gajów oliwkowych w La Ciotat

olej, płótno, 49,5 x 60 cm;
sygn. p.d.: Pankiewicz

Tulipany

akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 59 x 45 cm
sygn. śr.d.: Pankiewicz

Głowka dziecka, 1890

ołówek, kredka, papier, wymiary w świetle passe-partout: 29 x 23 cm
sygn. i dat. l.d.: Pankiewicz 90

Widok z winnicy Couronne

olej, płótno, 45,4 x 61 cm

Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921

olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz

Droga wśród gajów oliwkowych w La Ciotat, 1927

olej, płótno, 49,5 x 60 cm
sygn. p.d.: Pankiewicz
na odwrociu naklejka: Muzeum Narodowe / w Warszawie / P 753 / 05 / 5

Martwa natura. Budda z gałązką mimozy

olej na płótnie, 68,5 x 58 cm,
sygn. l.d.: Pankiewicz

Ulica w Dinan, 1906-1907

akwaforta, sucha igła; wym.: 179 x 113 mm. W dolnej części napisy typograficzne wydawnictwa m.in.: opis grafiki. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, s. 139, il. 155.

liczba obiektów: 291