1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

KOMPOZYCJA IV, 1959

gwasz, karton
48 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d: IV [wydrapana]; p.d. oł.: JB 1959

cena wywoławcza: Wykup abonament

ODZWIERCIEDLENIA III, 1959

tempera, karton kremowy
68,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. czerwonym długopisem l.d.: Odzwierciedlenia III 959

Kompozycja - 379, 1998

Tusz, akwarela, papier akcydensowy; wym.: 31 x 23 cm;
sygn. oł. l.d.: JAN / BER / DYSZ / AK, datowany l.g.

RESZTY RESZT 94

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 81,5 x 53 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym:
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 94 | 2014 | 81,5 x 53, akryl

RESZTY RESZT 93

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 35 x 77 cm
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 93 | 2014 | 35 x 77, akryl

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

akwarela, gwasz/papier, 49 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1965 | JAN | BER | DYSZ | AK`

Projekt wyobrażeń, 1980 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 22 x 29 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN BERDYSZAK 1980`
na odwrociu opisany i datowany: `PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980`

Reszty z reszt 6. Perskie, 2009 r.

akryl na kartonie, 56 x 76,5 cm, sygn.

bez tytułu

akryl na papierze 15 x 29 cm
sygn. l.g. 2003 Jan Berdyszak

BELKA LOSU, 1987-1988

akryl, płótno, deska
55 x 196 cm
sygn. na odwrocie na desce, po lewej: JAN | BER | DYSZ | AK | 1987-88 [obok strzałka]; pośrodku: BELKA | LOSU.; po prawej: AKRYL

Obraz reprodukowany w:
- Nowa Rzeczywistość. Filozofia i świadectwo Edyty Stein, pod red. Anny Grzegorczyk, Wydawnictwo Fundacji Humaniora, Poznań 2000, s. nlb, il. barwna.

CAŁOŚĆ, 2008

akryl, płótno, deska
63 x 27,5 cm
sygn. na odwrocie: CAŁOŚĆ | JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | akryl

CZERŃ I BIEL II, 1960

gipsoryt, papier
45 x 66 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: Czerń i biel II. gipsoryt, p.: JBerdysz 1960

Signum II, 1969

technika własna, karton; 70 x 59 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1969;
syg. i dat. na odwrocie: JAN / BERDYSZAK / SIGNUM II / 1969

Czarne formy II, 1960 r.

gipsoryt/papier, 43 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `Jan Berdyszak 1960 czarne formy II`

Czarne formy IV, 1960 r.

gipsoryt/papier, 42 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `Jan Berdyszak 1960 Czarne formy IV`

Anti nomos I, 1975/76 r.

akryl/płyta, 120 x 120 cm
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: `ANTY NOMOS I | Acrylic | JAN | BER | DYSZ | AK | 1975-1976`

- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibaków, Monte Carlo, Monako
- kolekcja prywatna, Warszawa

- "Jan Berdyszak. Prace 1960-2006", Galeria Stary Browar, Poznań, 24.11-31.01.2007
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, [red.] Marta Smolinska-Byczuk, Wojciech Makowiecki, Mirosław Pawłowski, Poznan 2006, s. 168

REQUIEM VIII, 1967

olej, płótno; 170 x 115 cm
sygn. i opisany na odwrocie: REQUIEM VIII./1967/JAN/BER/DYSZ/AK

Widok medytacyjny, 1974-75 r.

akryl/drewno, 110 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WIDOK MEDYTACYJNY JAN | BER | DYSZ | AK 19 | 74 | 75 | AKRYL`

- Marta Smolińska, Rama i passe-partout jako (par)ergon, [w:] Prawda w malarstwie, [red.] Krzysztof Gliszczyński, Iwona Ziętkiewicz, Gdańsk 2011, s. 40
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, [opr.] Marta Smolińska-Byczuk, Wojciech Makowiecki, Mirosław Pawłowski, Poznań 2006, s. 164

RELACJA PODSTAWOWA, 1972

Technika własna, karton; 87 x 57 cm
Sygnowany l.d.: Relacja podstawowa 11/15 autochemigraf; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

RAMY WSCHODU X, 1973

Technika własna, karton; 94 x 52 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu X autochemigrafia Ep. d`artiste.; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

liczba obiektów: 417