1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycja przestrzenna, 1961

relief przestrzenny, drewno, akryl, pleksiglas, 59 x 33 x 15 cm
sygnowany i datowany na awersie na pleksi p.d.: H. Stażewski 1961
l.d.: ed.: 33/100

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja nr 104, 1976

Relief, akryl, płyta, 63 x 63 cm
sygn. na odwrocie: nr. 104 / 1976 / H. Stażewski

Kompozycja, 1963

Serigrafia; wym.: 155 x 150 mm;
sygn. oł. p.d. HStażewski.
Plansza z teki Konfrontacje, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej "Zapiecek". Brak kartonowego ppartout z informacjami biograficznymi.

Kompozycja abstrakcyjna

litografia kolorowa na papierze welinowym, sygnowana olowkiem przez artyste, grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego " Abstraction-Création ", ktorego czlonkiem byl Stazewski;
x 65 cm

ŁYŻKA, 1977 R

akryl/drewno, 30 cm

Relief, 1982 R

akryl/płyta, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrocie
pismem odręcznym: H. Stażewski | 1982

- kolekcja prywatna

Bez tytułu n° 71, 1976 r.

litografia barwna/papier, 17,5 x 17,5 cm (zadruk), 26,5 x 21 cm (arkusz)
numerowana u dołu ołówkiem: `29/400`
wydrukowana przez Denise René jako karta świąteczna
na okładce opisana: `2005 meilleurs vœux season`s greetings denise rené | Denis René`
na odwrociu opisana: `henryk stazewski sans titre n° 71 1976`

Relief - dyptyk, 1975 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 29,5 x 54 cm
sygnowany i datowany n aodwrociu: `H. Stażewski | 1975`

OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autentyczności przez Janinę Ładnowską z 14.04.1999

Relief, 1967 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa,68 x 67 cm (wraz z oprawą autorską), 57 x 45 cm (kompozycja)
sygnowany i datowany na odwrociu: `H. Stażewski | 1967`

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Relief nr 34, 1974 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: nr. 34 | 1974 | H. Stażewski`
na odwrociu nalepka DESY (rezerwacja)

Kompozycja przestrzenna, ed. 33/100, 1961 r.

sygnowany i datowany na awersie na pleksi p.d.: `H. Stażewski 1961`, l.d. nr ed.: `33/100`

akryl, płótno, 50 × 50 cm
sygn. p. d.: H.Stażewski

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1961

sygnowany ma odwrocie, na plecach oprawy: "H.Stażewski/1961";
papier wyciskany (goffrage) w oryginalnej oprawie autorskiej, 13 x 20 cm, w ramie 28 x 36 cm.
Na odwrocie (zakryty oprawą), ręką malarza napis: "Obraz ten jest malowany przeze mnie.
Jest własnością p. Zb. Rybczyńskiego /H. Stażewski /28-IX-1983"

Trzy kompozycje, 1984 r.

serigrafia, papier, 14,5 × 13,5 cm (wymiar każdej pracy w świetle passe-partout)
każda praca sygn. i dat. p. d. ołówkiem: H.C.89/150 H Stażewski 1984

Relief nr 84, 1979 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 64 x 63,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr. 84 | 1979 | H. Stażewski`

Relief, 1977 r.

akryl, relief/płyta, 33,5 x 33,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1977 | H. Stażewski`

- dar od artysty dla malarza, Lecha Kunki, 1979
- kolekcja prywatna, Łódź

WIDOK NA DACHY MIASTECZKA

gwasz, tektura
15 x 24 cm (w świetle passe-partout), 29,8 x 34,7 cm (tektura)
sygn. p.d.: H. Stażewski

SIEWCA, 1948

gwasz, tektura, 50 x 17,5 cm
sygnowany p.d.: H. Stażewski
Na odwr. kompozycja – układy kwadratów (badanie zależności barwnych).

BEZ TYTUŁU

Akryl, płyta pilśniowa, 34x34 cm,.
sygn. na odwrocie: H Stażewski / nr 95/ 1976 oraz naklejka: "Desa Foreign Trade Company Al. Jerozolimskie 2 Warszawa Poland", pieczęć tuszowa "Biuro Handlu Zagranicznego DESA Urzędu Konserwatorskiego m. st. Warszawy" oraz pieczęć imienna o treści: "Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granice / Wojewódzki Konserwator Zabytków".

liczba obiektów: 616