1 zł
2 600 000 zł

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

MARTWA NATURA - KAWONY I WINOGRONA, 1909

olej na płótnie (pasy), 58 x 74 cm,
sygnowany l.d. "Pankiewicz",
na odwrocie na nowym krośnie nalepki Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem oraz doczepiony fragment starego krosna z nalepką Stowarzyszenia Artystów Malarzy "Pro Arte"

cena wywoławcza: Wykup abonament

MARTWA NAT. Z LAKOWź SZKATUŁKź, ok. 1908

olej, płótno
46 x 55 cm
sygnowany p.d.: Pankiewicz
Na odwrocie fragment nalepki wystawy we Francji.

Anemony w wazonie - studium

olej, tektura, 25 x 17,5 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz; p.g.: E 189 (?)

PEJZAŻ Z POŁUDNIOWEJ FRANCJI, 1922

olej, płótno,
51 x 61.3 cm
sygnowany l.d.: Pankiewicz

Cztery grafiki

Landscape with Trees and a House in the Distance
etching, size: 12 x 15.8 cm
signed, lower right: Pankiewicz
dated, lower left: 80

Landscape with Lake and Trees
etching, size: 6.8 x 14.8 cm
dated, lower left: 80

Landscape with Windmill
etching, size: 16 x 23 cm
dated, lower left: 80

Landscape with Riverbank and Houses
etching, size: 8 x 13.6 cm
dated, lower left: 80

Landscape with Trees

oil on canvas
size: 61 x 54 cm
signed lower right: Pankiewicz

Pejzaż z Bruges, 1903 r.

olej/płótno, 42 x 35 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Pankiewicz | Bruges 1903`
obraz opisany i reprodukowany w katalogu `Józef Pankiewicz. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin`, Muzeum Narodowe w Warszawie, 9. I - 26. III. 2006, il. Nr 79

Łodzie w porcie, ok. 1908 - 1910

akwarela/papier naklejony na tekturę, 29 x 38 cm
sygnowany p. d.: `Pankiewicz`

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 54,5 x 45,5 cm;
sygn. p.d.: Pankiewicz
Na odwrocie, na krośnie stemple: SKŁAD PAPIERU / R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, UL. BASZTOWA 11

Pejzaż z lasem

olej, płótno, 59,5 x 72,5 cm;
sygn. p.d.: Pankiewicz / 1911;
Na odwrocie nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie; obraz reprodukowany w Katalogu wystawy monograficznej

TULIPANY, 1923

olej, płótno,
50 x 61 cm
sygnowany p.d.: Pankiewicz

Ogród Luksemburski w Paryżu

akwaforta, sucha igła, wym.: 117 x 220 mm, sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Stan zach.: bardzo dobry, grafika przyklejona w górnej części marginesów do starego papieru. Lit. M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 40.

Ulica Jerzual w Dinan (z kotem), 1904 lub 1906

akwaforta, wym.: 178 x 145 mm, sygn. oł. l.d.: Pankiewicz, na odwrocie oł.: Rue Jerzual a Dinan. Stan zach.: bardzo dobry, grafika przyklejona w górnej części marginesów do starego papieru. Lit. M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 58.

Concarneau. Mury obronne starego miasta i łodzie przy brzegu, 1908

akwaforta, wym.: 150 x 259 mm, sygn. oł. p.d.: Pankiewicz, na odwrocie oł.: Port w Concarneau. Stan zach.: bardzo dobry, grafika przyklejona w górnej części marginesów do starego papieru. Lit. M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 63.

Concarneau. Fragment łodzi rybackiej na tle portu, 1908

akwaforta, wym.: 188 x 140 mm, sygn. oł. p.d.: Pankiewicz, na odwrocie oł.: Port w Concarneau. Stan zach.: bardzo dobry, grafika przyklejona w górnej części marginesów do starego papieru. Lit. M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 70, il. 8.

Barbarka wg rzeźby A. Kurzawy, 1898

akwaforta, sucha igła, wym.: 120 x 80 mm, sygn. pł.: Pankiewicz, oraz oł. p.d.: Pankiewicz Lit. H. Blum, Józef Pankiewicz, Grafika, il. 1; M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, p. 2

Anioł, 1929

olej, płótno,
46.8 x 61 cm
Na odwrocie autorskie napisy czytelne przy ustawieniu obrazu w pionie l.d.: Pankiewicz; p.d.: Figures.

Krajobraz ze stogami zboża

akwarela, kredka, papier, 24,5 x 32,6 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz

Autoportret, 1900

akwaforta, sucha igła;
wymiary: 198 x 137 mm;
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz.
Stan zach.: dobry.
Lit.: M. Radojewski, Wystawa grafiki Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 18; H. Blum, Pankiewicz - grafika, Warszawa 1958, poz. 12.

W porcie

akwaforta, papier, odcisk płyty: 24,8 x 15,7 cm,
arkusz: 29 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Pankiewicz (ołówkiem),
nr l.g.: XVII; napis l.d.: nieczytelny (ołówkiem).

liczba obiektów: 291