1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Zupełnie nowa autostrada I, 2007

akryl, węgiel, płótno;
100 x 100 cm;
na odworcie, na blejtramie opis autorski: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada I, 62/ 2007 oraz nalepka z wystawy "W kręgu Strzemińskiego", 13.VI - 4.VII.2014 w Galerii Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski, ul. Łobzowska 3, Kraków z opisem obrazu

cena wywoławcza: Wykup abonament

3.XI.2012

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x81 cm

21 III 2001, 2001 r.

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S.Fijałkowski - 21 III 2001`

- "Stanisław Fijałkowski", Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Łódź 2002
- "Stanisław Fijałkowski", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu,Zachęta - Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, wystawa prac malarskich, Łódź 1957
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 255, poz. kat. 384 (wykaz prac)

LXXIV Autostrada, 1987 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `FIJAŁKOWSKI - LXXIV Autostrada, 1987 8/87`

- zakup bezpośrednio od artysty
- Galeria Ego, Poznań
- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibak, Monte Carlo, Monako
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Stanisław Fijałkowski", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta - Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 252, poz. kat. 152 (wykaz prac)

9 maja 1975, 1975 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie ołówkiem: `115 S. FIJAŁKOWSKI 9 Maja 1975`

Autostrada XXVII, 1975 r.

olej/płótno, 82 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na blejtramie: `ST. FIJAŁKOWSKI - AUTOSTRADA XXVII, 1975 r.`
na odwrociu papierowa nalepka wywozowa z Desy, nalepka inwentaryzacyjna oraz papierowa nalepka z opisem pracy

- 6. Targi Sztuki w Bazylei, 1975

Zbiór linorytów załączonych do życzeń świątecznych 1. 5 maja 84, 1984

Linoryt; wym.: 105 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: e. a. S. Fijałkowski 84. Lit.: Fijałkowski...,
poz. 242. 2. Linoryt na Nowy Rok, 1976, linoryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 76, poniżej: Nakład specjalny do katalogu 87 140/150; Lit.: Fijałkowski..., poz. 180.
3. Grudzień 79 (linoryt noworoczny, 1979, linoryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 79; Lit.: Fijałkowski..., poz. 206.
4. Jak poz. 2, bez napisu: "Nakład specjalny", egz. nr 18/100
5. Linoryt świąteczny, 1973, lioryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn.. oł.: S. Fijałkowski, Lit.: Fijałkowski..., poz. 158
6. Życzenia noworoczne 68, 1967, linoryt; wym.: 86 x 70 mm; sygn.. oł.: S. Fijałkowski 67; Lit.: Fijałkowski, poz. 101
7. Linoryt świąteczny, 1980, linoryt; wym.: 76 x 59 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 80, Lit.: Fijałkowski..., poz. 207
8. Życzenia świąteczne, 1972, linoryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 72; Lit.: Fijałkow-ski..., poz. 148
9. Malutka brama dla studiującego Talmud, 1981, linoryt; wym.: 82 x 61 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 81, tytuł oł. po prawe stronie pionowo. Lit.: Fijałkowski..., poz. 224;
10. Nowy rok, 1985, linoryt; wym.: 89 x 71 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 85.

Zbiór serigrafii okolicznościowych, 1993-1999

Zbiór serigrafii okolicznościowych:
1. Ppaint 56, 1996, serigrafia; wym. pl.: 148 x 105 mm; sygn.. oł. : e. a. S. Fijałkowski
2. Snop 11 Cdr, 1997, serigrafia; wym. pl.: 146 x 105 mm; sygn. oł.: e. a. S. Fijałkowski
3. Corel 73, 1999, serigrafia; wym. pl.: 148 x 105 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski
4. G 15COR, 1993, serigrafia; wym.: pl.: 148 x 105 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 93.

Czerwona szarfa, 1995

Serigrafia barwna; wym. komp.: 665 x 480 mm (plansza: 910 x 696 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 95, l.d. tytuł.
Odbitka nr 3/20.

20 XII 63, 1995

Litografia, wym.: 626 x 477 mm; ed. 14 I 1995; odb. 2/40.

VIII. Studia talmudyczne, 1978

Linoryt, 1978; wym.: 480 x 340 mm;
sygn. oł. p. d.: S. Fijałkowski 78; odb. nr: 26/50; tytuł oł. l. d.
Lit.: Fijałkowski..., poz. 193.

Talmud polski I, 1988

Linoryt, 1988; wym.: 518 x 380 mm;
sygn.. oł. p. d.: S. Fijałkowski 88; odb. nr 16/50; tytuł oł. p. d.

31 VII 76/19 I 95, 1976/95

Linoryt, 1976/95; wym.: 430 x 555 mm;
sygn. oł. p. d.: S. Fijałkowski,
odbitka autorska, tyt. oł. l.d., poniżej autorski opis ołówkiem: "Odbitka dla Muzeum Sztuki w Łodzi".

LXXVI HIGHWAY

sygn., tyt., i dat. 1990 na odwrocie
olej, płótno
116.5 x 97.5 cm

kolekcja prywatna, Poznań (zakup bezpośrednio od artysty w 1999 r.)
kolekcja prywatna, Polska (zakup w 2003 r.)

Poznań, Muzeum Narodowe, Stanisław Fijałkowski, 2003, no. 155

1 sierpnia 2000 w Nieborowie, 2000 r.

akwarela/papier, 40 x 30 cm
opisany u dołu: `1 sierpnia 2000 w Nieborowie 25/2000`

Troistość kwadratu

grafika komputerowa, 2/3, 37 x 25 cm, sygn.

Karty okolicznościowe, 1968-1975

Zestaw karnetów świątecznych ozdobionych linorytami, będącymi zmniejszonymi kompozycjami klasycznych prac artysty;
dołączone odręczne, pisane ołówkiem życzenia świąteczne;
wszystkie grafiki sygn. oł.: S. Fijałkowski. Lata 1971: 29/50, 1969: 29/50, 1968: bez nakładu;
1974: bez nakładu, 1975: bez nakładu.

31 VII 76, 1975/1995 r.

sitodruk/papier, 70 x 100 cm
sygnowany i opisany u dołu: `31 VII 76 / 19 I 95 e.a. S.Fijałkowski`

Teka 6 linorytów, 1990 r.

linoryt/papier, 40 x 30 cm (x6)
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem
1) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `6 VII 90 16/50 S.Fijałkowski`;
2) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `IIIa Wariacje na temat nieprawdy 16/50 S.Fijałkowski 90`;
3) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `13 VII 90 16/50 S.Fijałkowski`;
4) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `22 IX 90 16/50 S.Fijałkowski`;
5) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `23 IX 90 16/50 S.Fijałkowski`;
6) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `4 XII 90 16/50 S.Fijałkowski`.

Teka 6 linorytów została odbita w pracowni Gabriela Belgeonne. Nakład limitowany do 55 egzemplarzy, w tym 50 o numerach od 1 do 50 oraz 5 oznaczonych `H.C`. Wszystkie odbitki są sygnowane przez artystę

Autostrada LXXXV, 1988 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie (ołówkiem): `1/88 ST. FIJAŁKOWSKI - LXXV Autostrada, 1988`

- kolekcja prywatna, Poznan
- kolekcja prywatna, Warszawa

- "Stanisław Fijałkowski", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zacheta - Panstwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznan 2003, s. 252, poz. kat. 154 (wykaz prac)

liczba obiektów: 593