1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

OLIMPIA, 1982

pastel, gwasz, papier,
62.8 x 47.7 cm
sygnowany oł. p.d.: T. Pągowska 82

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żółty pokój, 1970

olej, płótno
150 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TERESA PźGOWSKA 1970 / I/70 / 150 x 130 cm / ŻÓŁTY POKÓJ oraz nalepki: z Edinburgh Festival, 1972 oraz z CBWA w Warszawie.

DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY, 1966

olej, tempera, płótno,
150 x 129 cm
sygnowany l.d.: T.
Na odwr. na płótnie napis: TERESA PĄGOWSKA 1966 | 150 x 129 | DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY | LA COCOTTE na górnej listwie blejtramu napis ołówkiem: DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY LA COCOTTE oraz dwa okrągłe stemple

W LUSTRZE, 1991

akryl, tempera, płótno,
140 x 130 cm
Sygnowany l. d.: TP.91

KOMEDIANCI, 1958

olej, płótno,
99.5 x 80.5 cm
Na odwrocie na płótnie napis autorski: TERESA PĄGOWSKA 58 r. | "KOMEDIANCI" | 100 x 81

Bez tytułu, 1982

pastel, papier niebieski, 50,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: T. Pągowska 82

Papryka

akryl/płótno, 24 x 24,5 cm
sygnowany l. d.: `TP`
na odwrocie na krośnie: `Papryka z Cyklu - Owoce`

AKT, 1993

collage
45 x 61 cm
sygnowany p.d.: T.Pągowska 93

MODELKA W PRACOWNI ARTYSTY, 1957

olej, płótno
80 x 99.5 cm
Na odwrocie na płótnie napis: 1957

AUTOPORTRET, ok. 1958

olej, płótno
80.5 x 98.5 cm
sygnowany l.d.: TPągowska
Na odwrocie na płótnie napis: TERESA PĄGOWSKA | "AUTOPORTRET? | 100 x 81 cm.

TRZY KLUCZE, 2003

akryl, tempera, płótno
50 x 50 cm
sygnowany l.d.: T.P.
Na odwrocie na płótnie sygnatura: T.Pągowska
na krośnie napis: TERESA PĄGOWSKA 2003 | TRZY KLUCZE 50 x 50 TEMPERA ACRYL | F (w kółku) | KAT. 82/2005

Żółty pokój, 1970 r.

olej/płótno,
150 x 130 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `TERESA PźGOWSKA 1970 / I/70 / 150x130 cm / ŻÓŁTY POKÓJ` oraz naklejki: z wystawy w Edynburgu z 1972 r., CBWA ("Zachęty") w Warszawie

Krzesło

tempera, akryl, płótno; 50 x 50 cm
sygn. l.d. TP.

Nogi na plaży

tempera, akryl, płótno; 150 x 134,5 cm
niesygnowany

Burza (2001)

sygn. l.d., olej, płótno, 100x73

Balet, 2002 r.

olej/płótno, 130 x 95 cm
sygn. monogramem l. d.: `TP` sygn. na odwrociu: `T. Pągowska`

AKT, 1993

collage na beżowym papierze,
60 x 46 cm

Akt, 1993

technika własna (wycinanka), papier, 60 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: T.Pągowska 93 r

AKT, 1993

collage, 64 x 47 cm, sygnowany l.d. "Teresa Pągowska/1993",
na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie ul. Hoża 40

Fotel, 1973 r.

olej/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie:
`TERESA PNGOWSKA 1973 / FOTEL / 130 x 150 cm / FAUTEUIL A BASCULE`

liczba obiektów: 288