1 zł
2 600 000 zł

MATEJKO Jan (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Studium do obrazu Rejtan - Upadek Polski

Papier naklejony całą powierzchnią na tekturę, ołówek;
10,9 x 12,9 cm
Sygnowany l. d.: portret Katarzyny nad Tronem | S. A. we drzwiach [... ] | czapkę upuścił | a pasy do[... ] | p. d.: Reytan

cena wywoławcza: Wykup abonament

Album Jana Matejki

Z tekstem objasniajacym K.W.Wojcickiego. Warszawa [cenz. 1873]-1876. Druk. S.Lewentala. folio, k. [2], 48, [2], tabl. 48, portret 1. opr. psk. z epoki. Grzbiet oklejony papierem, otarcia okl., wewnatrz stan dobry. Wysokiej klasy drzeworytnicze reprodukcje obrazow i rysunkow J.Matejki. Niemal wszystkie ryciny zostaly przeniesione na klocki drzeworytnicze przez samego artyste. Grafiki odbito gl. w Drzeworytni Klosow na specjalnie sprowadzoym papierze z Jeziornej i Pilicy.

Portret panny Dybowskiej, 1861

olej, płótno,
57 x 47 cm
sygnowany po prawej monogramem wiązanym: JM | 1861
Na odwrocie naklejona kartka z orzeczeniem Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającego autorstwo Matejki (z dn. 30 lipca 1946 roku).

Święty Florian, 1889

akwarela, karton na płótnie,
141 x 109.5 cm
Projekt polichromii do Kościoła Mariackiego w Krakowie sygnowany po lewej monogramem wiązanym: JM | rp. 1889.

WINDOWANIE DZWONU ZYGMUNTA

Ołówek na papierze 18 x 12,3 cm
Nie sygnowany

JÓZEF SZUJSKI 1886 r.

Ołówek na papierze
15,6 x 11,1 cm
Sygnowany p.d. - "JM / 1886 rp."

POLESIE

Ołówek na papierze
10,5 x 13 cm
Sygnowany l.d. - "JM / Polesie 1873 rp."

Szkice, m.in. do obrazu Jan Sobieski pod Wiedniem

rysunek ołówkiem, dwustronny,
sygn. "JM" oraz data 1880

Studium do portretu

rysunek ołówkiem, 26 x 20,5 cm
sygn. p.d.: "JM"

Głowa sędziwego mężczyzny

ołówek, papier,
15 x 8,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: JM (monogram wiązany); napis p.d.: Potocki (...) na odwrocie: okolicznościowa dedykacja z 1919 r.

Studium drzewa i postaci

ołówek, papier, 23,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy)

MĘŻCZYZNA NA BALKONIE

Pomiędzy 1865-1870 r.
Ołówek na papierze 10,5 x 7,4 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "JM"

SZKIC DO OBRAZU STAŃCZYK I GAMRAT

Pomiędzy 1875 - 1888 r.
Ołówek na papierze 11,5 x 8,7 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "JM"

SCENA HUMORYSTYCZNA

Ołówek na papierze 11 x 8,4 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "JM"

Portret Stanisława Giebułtowskiego

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 22 x 16 cm ( owal ),
na odwrocie naklejona kartka z numerem " 19 "
Ekspertyza Adama Konopackiego.

Stańczyk, 1881

litografia,
wymiary komp.: 290 x 220 mm,
sygn. pł. p.d.: J.M. vp. 1881
Grafika z: Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903.

Błazen

ołówek, papier, 6 x 2,8 cm; napis u dołu: Gąska
Na odwrocie ekspertyza Edwarda Łepkowskiego

Krata konfesjonału

ołówek, papier, 19,5 x 14 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.g.: JM (monogram wiązany)
z lewej napis autorski: Krata/ konfesjonału/ kaplicy/ Toporczyków/
XIII w. oraz autorskie notatki kolorystyczne

liczba obiektów: 265