1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Portret mężczyzny, [22.11.1908]

piórko, papier; 16 x 8,8 cm;
sygn. Vlasta

cena wywoławcza: Wykup abonament

Melancholia

olej, tektura; 37,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Boża myśl, [1930]

olej, tektura; 39 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1930

Autoportret, 1947 r.

olej/deska, 46 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1947'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Autoportret' | '(Spojrzyjcie na ptaki niebieskie iż nie sieją | ani żną, ani zbierają do gumien, a vżdy | Ojciec wasz niebieski żywi je | Ś. Mateusz R. VI 26)' | 'Pani Zofii Lewakowskiej | naszej prawdziwej Przyjaciółce | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba | VIII.1947'; na dole parę wyrazów notatek

- kolekcja Zofii Lewakowskiej, przyjaciółki artysty

Ziemowit, 1924

autolitografia; 17 x 13,5 cm

Gorejące serce, 1914

autolitografia; 13,5 x 17 cm

Nowe pokolenie, 1951

olej, płyta pilśniowa; 62 x 38,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil/Hofman 1951

Rodzina Potockich, 1934

olej, płótno; 136 x 153cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1934

AUTOPORTRET Z PALETĄ, 1939

olej, sklejka
99,5 x 69,5 cm
sygn. p.g.: Wlastimil 1939 | Hofman

PEJZAŻ ZIMOWY, 1924

olej, tektura
44,6 x 57,8 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | Kraków 1924

ANIOŁ ZE SZCZYGŁEM, 1922

olej, tektura
50 x 62 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem: 1922

Chłopiec

olej, tektura; 28,5 x 24,8 cm;
sygn. l. d.: VH;
na odwrocie nalepka czeskiej firmy ramiarskiej

Obraz wystawiany: "Obrazy Wlastimila Hofmana (1881-1970) ze zbiorów czeskich", Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, Szklarska Poręba, 22.09.2012 - 31.10.2012

Samotność, 2 poł. l. 60 XX w.

olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d. : Wlastimil / Hofman;
na odwrocie opis wtórny : Samotność

Melancholia

sygn. l.d.
olej, tektura
38x49.5 cm

Koncert (1924)

sygn. dat. l.g.
olej, tektura
17.2x36.5 cm

I nie wódź nas na pokuszenie, 1960 r.

olej/płyta pilśniowa, 43,2 x 36,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: '1960 | Wlastimil | Hofman'
opisany na odwrociu: '"I nie wódź nas na pokuszenie"'

Wiejski chłopiec, przed 1918 r.

gwasz/tektura, 44 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'V.Hofmann'

Modlący się anioł , 1921 r.

olej/tektura, 30 x 29,5 cm(w świetle ramy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1921'

Zestaw portretów, 1914-1916

Ołówek, papier. 1. Władysław Żeleński podczas swego koncertu 1914; wym.: 14,5 x 12 cm; sygn. oł. Vlastimil Hofman; dalej dodatkowy opis piórem: Kraków / Stary Teatr. Szkic na odwrocie zaproszenia na koncert dobroczynny. Obok naklejone dwa portrety o wym.: 13 x 9 cm każdy; przedstawiają kolegów artysty podczas koncertu Bedřicha A. Wiedermanna w Pradze, w 1916; opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, sygn.: monogram wiązany i data 19VH16.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

liczba obiektów: 1577