1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

relief, akryl, deska;
21,5 x 21,7 cm;
sygn. na odwrocie długopisem H.Stażewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZKICE TRZECH AKTÓW KOBIECYCH

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 25,5 x 18 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "H. Stażewski", przedarcia (podklejone), drobne ubytki.

Rysunek ze szkicownika z lat II wojny.
Proweniencja: ze zbiorów Tadeusza Kowalskiego z Radości, przyjaciela artysty.

Kompozycja, 1968 r.

akryl/płyta pilśniowa, 42 x 42 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1968 | H. STAŻEWSKI `
na odwrociu naklejka wywozowa Desy z 1968 roku

- 1968 Balatonfüred

Estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Relief, 1964 r.

akryl/płyta, 36 x 36 cm
datowany i sygnowany na odwrociu: `1964 | H.STAŻEWSKI`

- Londyn, Annley Juda Fine Art "Henryk Stażewski Painting and Reliefs", 10.11-18.12.1982, poz. kat. 8
- Warszawa, Galeria Atak "Przenikania" 08.12.2011 - 11.02.2012

Literatura:
- Przenikania, katalog wystawy, Warszawa 2011, s. 72-73 (reprodukcja).

Estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Kwiaty w wazonie

gwasz, papier,
32 x 30 cm;
sygn. l. d.: Stażewski

Kompozycja geometryczna

serigrafia, papier;
55,5 x 64 cm (wymiar kompozycji)
sygn. p. d.: 1931-84 H. Stażewski oraz l. d.: 31/125

Kompozycja nr 72, 1976 r.

akryl/płyta pilśniowa, 40 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr. 72, | 1976 | H. Stażewski`

Estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Geometryczna analiza obrazów George`a de la Toura (cykl 10 prac + plansza wstępna), 1970-1975 r.

technika mieszana, akryl, collage/tektura, 40 x 60 cm (x 11)
na odwrociu papierowe nalepki z Muzeum Sztuki w Łodzi i depozytowe Muzeum Narodowego w Gdańsku

Opinie:
W załączeniu opinia konserwatorska z 2003 r.
Wystawiane:
- 1976, Warszawa, Galeria Współczesna
- 1990, Muzeum Narodowe w Gdańsku
- 1991/1992, Rzym, Galeria Spicchi dell`Est
- 1990, Las Palmas, Centro Atlantico de Arte Moderno, "Henryk Stażewski, Pioniero Polaco Arte Concreto

Literatura:
- Henryk Stażewski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Sztuki Współczesnej, [tekst], Bożena Kowalska, Maria Gałecka, Gdańsk 1990, poz. spisu: 14
- Henryk Stażewski, CDN: Galeria Współczesna, Wydawca Galeria Współczesna, Warszawa 1976, s. 17-21.

Estymacja: 50 000 - 70 000 zł

relief, akryl, deska;
21,5 x 21,7 cm;

Relief, 1975

relief, akryl, płyta pilśniowa, drewno, płyta;
30 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: 1975 / H. Stażewski

Relief, 1977

tusz, akryl, płyta, drewno;
33,5 x 34 cm;
na odwrocie sygn. i dat. 1977 / H. Stażewski, oraz napisy: Obraz ten własnością Lecha Kunki/ LKunka/ Łódź 27. X.79, numery inwentaryzacyjne: Kl. M. 5933?/ 2163/87 oraz stemple wywozowe

akryl, płótno, 50 × 50 cm
sygn. p. d.: H.Stażewski

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Kompozycja, lata 50./60. XX w.

ołówek, akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. długopisem p. d.: H. Stażewski

Kompozycja P, 1978

technika własna - sitodruk barwny (?), papier;
66 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Henryk Stażewski A/3/78
na odwrocie napis ołówkiem: Henryk Stażewski/ A/3/1978/ Fantazja na P

gwasz, papier naklejony na płytę;
16,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: H.Stażewski

Kwiaty w wazonie

gwasz, papier,
32 x 30 cm;
sygn. l. d.: Stażewski

Tryptyk, 1984

serigrafia, papier;
14,5 x 13,5 cm
(wymiar każdej pracy w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: H. Stażewski 1984 (każda praca sygnowana).

akryl, płyta pilśniowa, 34 x 34 cm,
sygn. na odwrocie H Stażewski nr 95 1976 oraz naklejka Desy

bez tytułu

akryl, płyta pilśniowa, 64 x 64 cm,
sygn. na odwrocie Henryk Stażewski nr 73 1876 oraz pełzatki Desy

akryl/tektura, sklejka, płyta pilśniowa, 19 x 19 cm (kompozycja), 35 x 35 cm (wraz z oprawą)
sygnowany p.d.: `H. Stażewski`

Estymacja: 13 000 - 19 000 zł

liczba obiektów: 616