1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Modlitwa żołnierza

olej/płótno, 77 x 89 cm
sygnowany p. d.: `W. Skoczylas`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka wystawowa

cena wywoławcza: Wykup abonament

Baca, ok. 1915

drzeworyt; wym.: 250 x 158 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Lit.: M. Grońska, "Władysław Skoczylas", Ossolineum 1966, tabl. 7; I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 268.

ULICZKA, ok. 1920

akwarela, papier
34.5 x 48.5 cm
sygnowana l.d.: W. Skoczylas

MOST RIALTO W WENECJI, 1909

akwarela, papier
24.5 x 34.5 cm
sygnowana l.d.: W. Skoczylas 09

Jodły w śniegu

akwarela/papier, 73 x 103 cm

Kościół zimą

drzeworyt barwny, papier,
19,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wł. Skoczylas.

ŚWIERKI W GÓRACH, 1908

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
27,5 x 19,9 cm,
sygnowany l.g. "Skoczylas 1908"

PEJZAŻ Z ZABUDOWANIAMI, 1929

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 29 x 43,8 cm
Sygnowany l. d.: W. Skoczylas 29

Para rysunków ludowych

ołówek, akwarela, gwasz,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: W; p.d.: S

Zaloty Harnasia

drzeworyt barwny, papier,
18,5 x 26,3 cm; (odcisk klocka);
sygn. p.d.: WSkoczylas (ołówkiem)

Modlitwa żołnierza

olej/płótno, 77 x 89 cm

Widok z Kazimierza

akwarela/papier, 35,5 x 48,8 cm

Kazimierz

akwarela, papier, 52 x 64 cm;
sygn. p.d.: W.Skoczylas

Spichlerze w Kazimierzu nad Wisłą

drzeworyt, 23 x 32,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d. ołówkiem: W. Skoczylas

PEJZAŻ Z ZABUDOWANIAMI

Akwarela, papier naklejony na tekturę
29 x 43,8 cm

Smreki

olej, tektura, 26 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: W. SKOCZYLAS 908
Na odwrocie napis autorski?: Władysław Skoczylas / Zakopane Staneczkówka / `Smreki` / Cena 50 Kr oraz nalepka wystawowa T.P.S.P. w Krakowie z 1909 r. nr 28 z tytułem Smreki.

olej, deska, 14,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: SKOCZYLAS 1905.
Na odwrocie napis autorski: Pejzaż / Cena 30 Marek
oraz nalepka z T.P.S.P. w Krakowie z 1906 r. nr 804
z tytułem Pejzaż VI.

Kazimierz Dolny nad Wisłą

akwarela, papier,
34 x 48,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: W. Skoczylas

PEJZAŻ LETNI

1920 r.
Akwarela na papierze 22 x 31,2 cm
Sygnowany p.d. - "W. Skoczylas"

Mały Rynek w Krakowie, 1911

akwaforta;
wymiary: 245 x 340 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Skoczylas 1911.
Stan zach.: ślady zakwaszenia papieru.

liczba obiektów: 422