1 zł
2 600 000 zł

TETMAJER Włodzimierz (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Popiersie młodej kobiety oraz fragment głowy dziewczyny z napisem „Ofiary” wpisanym w pięciolinię – szkic, ok. 1900

ołówek, karton, 23,2 x 15,6 cm
verso:
Szkice: portret młodzieńca z głową wspartą na prawej ręce, głowa młodej kobiety, ok. 1900

cena wywoławcza: Wykup abonament

Szkice słonecznika i głowy kobiety, ok. 1900

ołówek, karton, 15,6 x 23,2 cm
verso:
Szkice liści, ok. 1900

Chrystus Zmartwychwstały – szkic projektu obrazu ołtarzowego (?) z ozdobną ramą, 1900

ołówek, akwarela, karton, 15,6 x 23,2 cm
verso:
Szkic pejzażu, ok. 1900

Las, 1907

akwarela, ołówek, karton; 15,6 x 23,2 cm;
verso:
Szkic głowy dziewczyny oraz luźne zapiski, 1907
ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm.

Przyłapani kochankowie

olej, tektura, 54,5 x 67 cm
sygn. l.d.: WT

ołówek, akwarela, karton; 15,6 x 23,2 cm;
verso:
Szkic pejzażu, ok. 1900;
ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm

Rysunek satyryczny – Łowy Amora, 1900

ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm;
verso:
Szkice dłoni, ok. 1900;

Kobieta obierająca owoc, 1900

u dołu z lewej: Anno 1900
verso:
Zarys twarzy oraz odręcznie pisany wiersz?? ok. 1900;

ołówek, karton; 15,6 x 23,2 cm;
verso:
Szkice liści, ok. 1900;
ołówek, karton; 15,6 x 23,2 cm.

Portret syna artysty

olej, tektura; 17,7 x 20,3 cm;
sygn. p. d.: WT

Portret kobiety

ołówek, karton, 23,2 × 15,6 cm
verso: rysunek drzew
Praca pochodzi ze szkicownika artysty.

Ruiny zamku

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 15,6 × 23,2 cm
sygn. l. d.: WT
verso: drzewa nad rzeką (ołówkiem)

Pastwisko w Bronowicach.

olej, tektura, 11 x 20,3 cm w świetle passe-partout, sygn. monogramem wiąznym p.d.: WT, na odwrocie naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem nadesłanej pracy: Pastwisko

Żona artysty z miską

olej/tektura, 25,5 x 23 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Włodzimierz Tetmajer'
na odwrociu poświadczenie autentyczności wystawione przez Tadeusza Korpala i Stanisława Mazurkiewicza z 1946 roku

Scena ze starcem unoszącym ciało martwej dziewczyny we wnętrzu - szkic do sceny dramatu Williama Szekspira Król Lear, 1900

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton szary; całość: 23,2 x 15,6 cm, kompozycja: 13,3 x 11,2 cm;
sygnowana w polu kompozycji u dołu z prawej: WT.
verso:
Popiersie młodzieńca w mundurze szkolnym ukazane z lewego profilu
ołówek, papier; 23,2 x 15,6 cm.

Drzewa nad rzeką - szkic, 1907

verso:
Ruiny zamku, 1907
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 15,6 x 23,2 cm;
sygn. l. d.: WT.

Niebieskooka - Portret dziewczyny, 1900

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton szary; 23,2 x 15,6 cm;
sygnowany u dołu z lewej: WT 1900
verso:
Śpiące kobieta i dziewczynka tuląca kota, 1900
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton szary; 23,2 x 15,6 cm

Zagroda oraz szkice wiejskich kobiet, konia, ok. 1900

verso:
Głowa młodej kobiety ujęta z lewego boku, od tyłu, ok. 1900

Portret młodej kobiety w kapeluszu - szkic, [1907]

opisany, sygnowany i datowany u dołu: Helena Druszkiewiczowa / Wł. Tetmajer 1907
verso:
Szkice twarzy młodego mężczyzny, kobiety w kapeluszu, [1907]

Szkic głowy młodej kobiety z prawego profilu, [ok. 1900]

ołówek, papier; 23,2 x 15,6 cm;
verso:
Szkice szczeniaka, kury, [ok. 1900]

liczba obiektów: 227