1 zł
2 600 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna II

technika własna na papierze milimetrowym, 21 x 14,5 cm,
sygn. l.d.: Lenica

cena wywoławcza: Wykup abonament

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna I

technika własna na papierze milimetrowym, 21 x 14,8 cm,
sygn. ołówkiem u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Sabat

olej, płótno; 60,7 x 61,3 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
na odwrocie kartka z napisem: Sabat / 1963

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zorza, 1959

olej, płótno, 69 × 85 cm
sygn. śr. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Biologiczny popęd - namowa, 1959-64

olej, płótno
89x106 cm
sygnowany p.d. "Lenica", opisany na odwrocie "ALFRED LENICA | WARSZAWA | 1959-64 | »NAMOWA« | »BIOLOGICZNY POPĘD« | 89x106"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

tusz, papier
68x97,5 cm
sygnowany p.d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przeloty i wojna, 1959

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: Lenica
opisany na odwrocie: PRZELOTY I WOJNA A. LENICA 1959 100x81

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Krzyk II, 1970 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. LENICA | WARSZAWA | "KRZYK" II | 1970'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1968 r.

gwasz/papier, 36,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'lenica'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'ALenica | Stockholm - Warszawa | 1968'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Erotyk 10, 1966 r.

gwasz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany wśród kompozycji: 'Lenica'
na odwrociu opisany i datowany: 'A. Lenica | 1966 | Erotyk 10'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, kredka, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ZDEJMOWANIE UROKU, 1965

Olej, płótno; 116 x 89 cm
Sygnowany p.d.: lenica; na odwrocie: A.Lenica / Warszawa / 1965 / Zdejmowanie uroku Desensoreller; nalepka galerii Konstsalongen Kavaletten z Uppsali z opisem pracy

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Plamy na ziemi i niebie, 1957

olej, płótno; 135 x 69 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / 1957 / WARSZAWA (czerwoną farbą), wyżej dodany napis autorski: Plamy na ziemi i niebie / 135 x 69

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 53,5 x 72 cm,
sygn. p. d. Lenica, na odwrocie: A Lenica Warszawa 1971.

*droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W sferze błękitnej, 1967 r.

olej/płótno, 34 x 30 cm
sygnowany l.g.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. LENICA | 1967 | W strefie | błękitnej'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, 1970

collage, papier, 98 x 68 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: "lenica"

Praca zakupiona po wystawie w Poznaniu w 2002 roku.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier, 17,5 x 18,5 cm;
sygn. u dołu: Lenica (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna, 1968

technika mieszana, papier; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
na odwrocie napis: ALenica / Stockholm - Warszawa / 1968 (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 46 x 65 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Urojenie 5, 1964 r.

gwasz/papier milimetrowy, 57,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lenica | Urojenie 5 | 1964'

liczba obiektów: 411