1 zł
2 600 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

akwarela, papier, 36 x 26 cm
sygn. l. d.: L. Gottlieb

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pejzaż, 1903

chromolitografia, papier; 66 x 51 cm (w oprawie, rama z epoki)
sygnowany l.d.: "LG", "L. Gottlieb", w p.d.: dedykacja dla właścicielki mieszkania, które artysta wynajmował w Paryżu

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pejzaż, 1903

sygnowany p.d.: "Leopold Gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedząca dziewczyna , około 1930 r.

akwarela, węgiel/papier, 55 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wieczerza rybaków, 1926 r.

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Leop. Gottlieb Paris 926'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Martwa natura z rybami, około 1925 r.

olej/płótno, 61 x 73,5 cm
sygnowany l.d.: 'Leopold Gottlieb'
na odwrociu nalepki z galerii i muzeów kanadyjskich oraz nalepka z paryskiego sklepu z artykułami dla malarzy - Lucien Lefebvre-Foinet

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

bez tytułu, 1903

chromolitografia, papier; 40x54 cm
sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Paryż 904, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

bez tytułu, 1903

sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Antoniego Teslara

węgiel, kredka, papier, 35 × 35 cm
sygn. oraz dedykacja l. d.: Drogiemu A.Teslarowi/w dowód (...) przyjaźni/leopo. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PORTRET JADWIGI JUNIEWICZ

węgiel, gwasz, papier, 54 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Pani Jadze na pamiątkę l.gottlieb

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PRACZKI, 1922

kredka, pastel, gwasz, papier
20,3 x 26,5 cm
sygn. atramentem p.d.: l. gottlieb | Paris 22
Na odwrocie mała nalepka z tekstem maszynopisu: LEOPOLD GOTTLIEB | PRACZKI.
Ponadto nalepka aukcyjna z datą 31 sierpnia 2008.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOBIETY W BIELI, 1930 - 1934

olej, ołówek, karton
65 x 47,5 cm (cała kompozycja); 64 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Leop. Gottlieb
Poniżej napis tuszem: 12632 G [?]

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, [ok. 1927]

akwarela, papier; 36 x 26 cm;
sygn. l. d.: L. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt

akwarela, kredka, węgiel, papier,
35,5 × 26,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

ŚPIĄCY MĘŻCZYZNA

olej, papier, 62,5 x 47 cm
sygn. l.d.: L.Gottlieb / Paris

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PORTRET LENY, OK. 1930-1932

olej, tektura, 63 x 48 cm
sygn. l.d.: L.Gottlieb, opisany p.d.: Frau Lena in Freundschaft l.g.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Macierzyństwo, 1930

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
na odwrocie, na krośnie nalepka z odręcznym opisem: 1930 / Leopold Gottlieb.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Żyd

olej, płyta, 58 x 39 cm
sygn. l. d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Macierzyństwo, 1930

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

olej/płótno, 61 x 73,5 cm

- Lucien Lefebvre-Foinet, Paryż (nr 6837).
- kolekcja Sama i Ayali Zacks, Toronto
- kolekcja Ayali Zacks Abramow, Tel Aviv-Jerozolima
- kolekcja prywatna, Izrael
- The Vancouver Art Gallery, kwiecień-maj 1957
- The Walker Art Center, luty-marzec 1957
- The Winnipeg Art Gallery, grudzień 1956-styczeń 1957
- The National Gallery of Canada, Ottawa, listopad-grudzień 1956
- The Art Gallery of Toronto, 1956-57
- Ayala and Sam Zacks Collection, katalog wystawy, The Art Gallery of Toronto, 1956-57, nr 37, s. 68

liczba obiektów: 230