1 zł
2 600 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Inwazja czerni, 1957

olej/płótno, 39 x 72,5
sygn. p.d.: S. KRYGIER 57
sygn. i opisany na blejtramie: S. KRYGIER / "INWAZJA CZERNI" - 1957 - 46 x 38

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Znaki, 1957

olej/płótno, 39 x 72,5
opisany na krosnach: STEFAN KRYGIER / "ZNAKI" / 1957 / 39 x 72,5

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

linoryt/papier, 48 x 27,5 cm
opisana u dołu ołówkiem: `linoryt 1/10 Stefan Krygier`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja z niszami, 1957 r.

olej/płótno, 44,5 x 44 cm
sygnowany i datowany l.d.: `S.KRYGIER 57`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Z cyklu Egipt, 1963 r.

olej/płótno, 42 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. Krygier | 63`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Z wizytą

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
39.5x29.5 cm

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Bez tytułu, 1977 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. Krygier 77`
na odwrociu na blejtramie: `S. KRYGIER 198R`

- dar artysty
- kolekcja prywatna
- 2001, Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa
- kolekcja prywatna

Literatura:
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 104, poz. kat. I. 113.

Estymacja: 7 000 - 9 000

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Miasto (abstrakcja), 1957 r.

olej/płótno, 29,5 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. KRYGIER |57`

- ze spuścizny rodzinnej artysty
- kolekcja prywatna

Literatura:
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 98, poz. kat. I. 30.

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Czerwień i biel, 1957 r.

olej/płótno, 96 x 120 cm
opisany na blejtramie: `96 x 120 1957 "CZERWIEŃ I BIEL"`

- kolekcja prywatna

Literatura:
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 98-99, poz. kat. I. 33.

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Konstrukcja przestrzeni, 1966 r.

linoryt tłoczony, barwny/papier, 77 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S.Krygier 66`

Inny tytuł prezentowanej grafiki to "Eo ipso". Istnieje 8, powstających od 1964, roku wersji tej grafiki w tym większość to linoryty barwne, tłoczone. We wszystkich wariantach barwnych występuje wyłącznie kolor czarny i czerwony oraz szary ale wyłącznie w powierzniach tłoczonych.

Literatura:
- Bożena Kowalska, Stefan Krygier, "Poezja", 1969, nr 11, s. 45, repr. pt. "Eo ipso" (1967).
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 125, poz. kat. III. 32.

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Tancerki egipskie (1965)

sygn. dat. p. d.
linoryt
23x23 cm

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Rzuty przestrzeni, 1966

tłoczenie, papier,
77 x 47 cm;
sygn. i dat p. d.: S Krygier / 66 r.;
opis. l. d.: "Rzuty przestrzeni" / 10/4

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Rzuty przestrzeni, 1966

tłoczenie, papier,
77 x 47 cm;

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja geometryczna

litografia, papier
94 x 68 cm;
sygn. p. d.: Stefan Krygier

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Rzuty przestrzeni, 1966

tłoczenie, papier,
77 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Krygier / 66 r.; opis. l.d.: "Rzuty przestrzeni" / 10/4

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Apollon spojrzenie poziome, 1991

olej, płótno, 53 x 69 cm; sygn. i dat. p.d.: S. Krygier 91; na odwrocie napisy autorskie oraz nalepka Muzeum Sztuki Współczesnej Fundacji Stichting Veranneman w Belgii

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja w czerwieni, 1962

collage, papier, 42 x 29 cm;
sygn. i dat. p.d.: St. Krygier 62 r.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Abstrakcja, 1969

gwasz, tusz, papier,
wymiary w świetle passe-partout: 117,5 x 81
sygn. p.d.: Stefan Krygier 69

liczba obiektów: 58