1 zł
2 600 000 zł

BUNSCH Adam (1896 Kraków -1969 Kraków)

Dziewczęta w strojach wilamowickich, 1935 r.

olej/płótno, 131 x 90 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adam Bunsch 1935'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż paryski (1928)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
51.5x34 cm

Portret Emilii Sas Tustanowskiej - medalion portretowy

gips, rama drewniana; średn.: 46 cm (z ramą 54 cm);
sygn. z prawej: A Buntsch [sic!]

Akt w pracowni, 1921 r.

olej/płótno, 90 x 49 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Adam Bunsch | 1921`

Martwa natura

olej, płótno, 71,5 x 51,5 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1931

Cerkiew w Bucnowie, 1922 r.

olej, płótno, 56 × 41 cm
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1922
na odwrocie nalepka z Wystawy obrazów malarzy polskich XX-lecie międzywojennego
w Bielsku-Białej, Zamek, 17 III - 1 IX 1963 r.

Portret młodej kobiety, 1936

olej, płótno, 145,5 x 85,5 cm,
sygn. l.d.: A. Bunsch 1936; p.d. numer katalogu artysty: 595.

Pejzaż podgórski, 1959 r.

akwarela, papier, 37 x 54 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1959

W młynie, 1925 r.

olej/tektura, 54 x 68 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Adam Bunsch 1925.`

Pejzaż zimowy

Olej, tektura, 18,7 x 27 ,6 cm,
sygn. p.d.: A. Bunsch 1914

Szczygły na kwitnącej gałęzi śliwy, 1946

Drzeworyt barwny, bibuła naklejona punktowo na podkład; wym.: 290 x 195 mm; sygn. oł. l.d.: Adama Bunsch 1946, p.d.: drzeworyt.

Pejzaż paryski, 1928 r.

olej, płótno, 51,5 × 34 cm
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1928. Paryż
na krośnie nalepka z salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z Krakowa

Estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Kwiaty, 1911 r.

olej, płótno, 50 × 38,5 cm
sygn. p. d.: Adam Bunsch/1911.(...)

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

DROGA U PODNÓŻA GÓR - PEJZAŻ WIDZIANY Z POCIĄGU, 1958

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 36 x 25,3 cm

Martwa natura z kwiatami, 1931 r.

olej/płótno, 73 x 55 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Adam Bunsch 1931`
LITERATURA: Adam Bunsch 1896 - 1969, Bielsko - Biała 1992, s. 73, poz. kat. 110

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Króliki

Olej, płótno,
52 x 72 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1936

PEJZAŻ LETNI - STUDIUM CHMUR, 1957

Ołówek, akwarela, karton; 57 x 47 cm
Sygnowany l.d. akwarelą: Adam Bunsch 1957

KOŚCIÓŁ WŚRÓD DRZEW, 1956

Ołówek, akwarela karton; 61 x 47,5 cm
Sygnowany l.d. ołówkiem: Adam Bunsch 1956

CZARNY STAW GĄSIENICOWY, 1930

Olej, płótno; 49,5 x 38,5 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch 1930.
Na odwrocie nalepka z wystawy monograficznej artysty w Muzeum Okregowego w Bielsku-Białej w 1993 r.

Króliki (1936)

sygn. dat.l.d.,
olej, płótno,
53x80 cm

liczba obiektów: 103