POCIECHA Michał (1852 Prokocim-1908 Kraków)
akwarela, gwasz, (widoczne fragmenty rysunkowego szkicu),
papier, 30,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MPociecha
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
31x54.5 (w świetle passe-partout)
POWRÓT DO DOMU O ZACHODZIE SŁOŃCA, 1899
akwarela na papierze,
60 x 87 cm,
sygnowana p.d. "M.Pociecha 99"
Akwarela, papier; 48 x 36 cm w świetle passe-partout
Sygnowany na odwrocie: Wola (?) | Michał Pociecha
akwarela, gwasz,
34,5 x 23,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.p. "MPociecha"
akwarela, papier, 45,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: M Pociecha 93;
na odwrocie nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.P.S.P. w Krakowie, nr 0374
sygn. l.d.: M Pociecha 93; na odwrocie nalepka Salonu
Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.P.S.P. w Krakowie, nr 0374
gwasz, akwarela na tekturze,
46,5 x 74,5 cm,
sygnowany p.d. "MPociecha",
oryginalna, secesyjna rama
Ołówek, papier;
32 x 23, 3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: MPociecha | 900
akwarela, papier, 32,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: MPociecha 90
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
50 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MPociecha
akwarela, gwasz, papier
49 x 40 cm;
sygn. p. d.: M. Pociecha 93
gwasz, akwarela na tekturze,
46,5 x 74,5 cm w świetle passe - partout, sygnowany p.d. "MPociecha".
akwarela, papier, 50 x 95 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: M Pociecha / 902
sygn. l.d.: MPociecha 93;
Akwarela, papier; 33,5 x 22,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: MPociecha
Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem:
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, Plac Wolności 18 | Reg. obrazów nr. bież. 770 | Nazwisko artysty Pociecha Michał | Tytuł obrazu (dzieła) Chłop | Cena sprzedaży akwarela
akwarela, papier, 51 x 95,5 cm
sygn. l.d.: M. Pociecha / 902
węgiel, kredka, papier, 37 x 56 cm;
sygn.p.d.: MPociecha
akwarela/kredka/papier, 56 x 101 cm
sygnowany i datowany l. d.: `M. Pociecha (Siedlec | 1904)`, na odwrocie naklejka: `Pociecha Michał | Jezioro | akwarela | nr 00028`
akwarela, papier,
45,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: MPociecha 93;