1 zł
2 600 000 zł

KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)

Rybak (Łowienie więcierzem)

olej/płótno, 59 x 98,5 cm
sygnowany l.d.: 'A. Kędzierski'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana przedwojenna nalepka wystawowa z opisaniem obrazu z TZSP

- Towarzystawo Zachęty Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie, przed 1939 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na stawie, 1916

technika mieszana, papier, 90 x 60 cm
sygn.p.d.: A.Kędzierski 1916

JESIENNY BUKIET

akwarela, gwasz, papier,
39,4 x 48,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: A. Kędzierski

Jędrek kosiarz

akwarela/papier, 50 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `A. Kędzierski`

- kolekcja pisarza Kazimierza Truchanowskiego (1904 - 1994)

Dziewczyna w chuście

akwarela/papier, 42,5 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A. Kędzierski' oraz p.g. sucha pieczęć
na odwrociu opisany: 'APOLONIUSZ KĘDZIERSKI | WŁASNOŚĆ KAZIMIERZA | TRUCHANOWSKIEGO'

Drwale

akwarela/papier, 55,5 x 102 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'A. Kędzierski'

OGRODNIK - STUDIUM PORTRETOWE, ok. 1920-1925

olej na płótnie dublowanym,
54,5 x 51,5 cm, sygnowany p.d. "A. Kędzierski"; na ramie tabliczka z tytułem i nazwiskiem właściciela (A. Wasilewski z Warszawy).

Wystawiany i reprodukowany na wystawie monograficznej artysty w Warszawie i Radomiu w 1979 r. (w katalogu poz. 1/A, 18).

MNICH. ZAKONNIK W OGRODZIE, przed 1921

pióro, pędzel, tusz, lawowanie, gwasz, papier naklejony na tekturę
15,3 x 10,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: A. K.
Na odwrocie - na oprawie - nalepka znanego warszawskiego antykwariatu (druk wypełniony atramentem, stempel): MAGAZYN ARTYSTYCZNY i SALON OBRAZÓW | JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47. | No 2277 Autor A. Kiędzierski [sic!] | Tytuł Mnich Rodzaj dzieła Akwa | Cena 075[?] = Własność Salonu | data Grudzień rok 21.

STUDZIANNA w OPOCZYŃSKIEM, 1880

akwarela, 28 x 47 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "A. Kędzierski /Studzianna 1880"
na odwrocie dwie kartki wystawowe TPSP w Krakowie z 1916 r. i Zachęty w Warszawie (1916) oraz napisy ołówkiem, m.in. z tytułem dzieła.

Jest to prawdopodobnie najwcześniejsza na rynku antykwarycznym praca artysty.

Dzikie wino (Altana nad Narwią), ok. 1907 r.

akwarela/papier, 49 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `A. Kędzierski Łubienica`
na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie `Autor A. Kędzierski | Tytuł dzieła (Dzikie wino) Altana nad Narwią | Rodzaj dzieła akw`

STASZEK BUDZ-MRÓZ Z PORONINA, 1923

Tusz, kalka naklejona na pomalowany na złoto karton; 28 x 22 cm
Sygnowany p.g.: A. KĘDZIERSKI | 1923
Napisy: l.g.: STASZEKA BUDZ | MRÓZ | Z PORONINA; d.: ani sie tak, gwiazdy na niebie świecom, | Jak on patrzy śmiało po pod siubienicom, | zabili Janicka w zielonej uboczy | Ino się do niego kapelusik tocy,, | zabili Janicka między turwickami | Leje się krew z niego trzema potockami

NAD STAWEM

Akwarela, papier; 33 x 24 cm
Sygnowany l.d.: A. Kędzierski

Ilustracja do powieści Bolesława Prusa Przemiany, około 1911 - 1912 r.

tusz, gwasz/papier, 20 x 38 cm (w świetle passe - partout)
ODWROCIE: opisany na odwrociu: `Przemiany Prusa | N13 Rocznika - Rozdział 1szy | "I pomyśleć, że to Wszystko należy do jednej familii.`
OPIS: Powieść Bolesława Prusa (1847 - 1912) "Przemiany" drukowana była w odcinkach w Tygodniku Ilustrowanym w latach 1911 - 1912. Powieść nie została ukończona przez pisarza, który zmarł 19 maja 1912 roku w Warszawie.

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Rybak, ok. 1917

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski

Konik opoczyński

olej/płótno naklejone na tekturę, 38 x 60 cm
ODWROCIE: na odwrociu tytuł autorski i podpis

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Ulica Floriańska w Krakowie, po 1912 r.

olej/tektura, 20,5 x 27 cm
sygnowany i dedykacja p.d.: `Pani Wandzie Osterwinie | z prośbą o pamięć | Kędzierski`

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Rzeka Narew, przed 1930?

akwarela, papier; 28,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski Łubienica;
powyżej sygnatury nr: N3x (ołówkiem)
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych z datą 1930, numerem 13120, tytułem Rzeka
Narew (nazwa rzeki dopisana) oraz podpisem kolekcjonerskim

Rybak, ok. 1917

sygn. l. d.: A. Kędzierski

Rybak, ok. 1917

sygn. l. d.: A. Kędzierski

Spacer wśród pól

ołówek, piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz,
papier; 20 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski

liczba obiektów: 102