1 zł
2 600 000 zł

HOGARTH William (1697-1764)

Francja, tablica I z cyklu Inwazja, 1756

miedzioryt, akwaforta, 31,5 x 39,6 cm
sygn. na dole ryc. l.: Design`d & Etch`d by Wm. Hogarth; śr. FRANCE PLATE 1.ST; p.: Publish`d according to Act of Parliament March 8th 1756.; pod ryc. 9 wersów tekstu.

cena wywoławcza: Wykup abonament

HOGARTH William (1697-1764)

Łatwowierność, przesąd i fanatyzm, 1762

miedzioryt, akwaforta, wym.: 45 x 35 cm
Napis pod ryciną: CREDULITY, SUPERSTITION, and FANATICIZM/ AMEDLEY
Poniżej cytat z 1. listu św. Jana (4,1); sygn. l.d.: Design`d and Engrav`d by Wm Hogarth;
p.: Publish`d as the Act directc March y 15 th 1762
Przedstawiony tłum fanatyków religijnych i oszustów ma ukazywać jak pisał autor: "Dziwaczne skutki dosłownego i przyziemnego pojmowania istot świętych, a także bałwochwalczych tendencji obrazków kościelnych i rycin w religijnych książkach".

HOGARTH William (1697-1764)

miedz., af. 45 x 35
Pod ryc. śr.: CREDULITY, SUPERSTITION, and FANATICIZM | AMEDLEY; niżej cytat z I listy św. Jana (4,1); sygn. l. d.: Design’d and Engrav’d by Wm Hogarth; p.: Publish’d as the Act directc March y 15 th 1762
Przedstawiony tłum fanatyków religijnych i oszustów ma ukazywać, jak pisał autor: dziwaczne skutki dosłownego i przyziemnego pojmowania istot świętych, a także bałwochwalczych tendencji obrazów kościelnych i rycin w religijnych książkach

HOGARTH William (1697-1764)

Z cyklu Inwazja, tabl. I: Francja, 1756

miedz., af., 31,5 x 39,6
sygn. na d ryc. l.: Design’d & Etch’d by Wm. Hogarth; śr. FRANCE PLATE 1.ST; p.: Publish’d according to Act of Parliament March 8th 1756.; pod ryc. 9 wersów tekstu
Rycina ta, ukazująca Francuzów nadchodzących z narzędziami tortur i religianctwem, jest apelem Hogartha do Anglików, wobec wybuchu wojny siedmioletniej.

HOGARTH William (1697-1764)

Kariera rozpustnika, plansza 4, 1735

miedz., af., 31,6 x 39,5 cm, odcisk płyty 36 x 41,5
sygn. śr. d.: Invented Painted &Engraved by Wm. Hogarth & Publish’d June ye. 25. 1735. According to Act of Parlament. Plate 4., wyżej narracja przypowieści ujęta w pięć oddzielonych zwrotek.

HOGARTH William (1697-1764)

CZTERY PORY DNIA - NOC

Akwaforta, miedzioryt na papierze 56 x 42 cm (arkusz), 49,8 x 39,5 cm (odcisk płyty)
Napis l.d. - "Designed by Wm Hogarth", p.d. - "Engraved by T.Cook"
Wydane 1 sierpnia 1797 r. przez G. G. & J. Robinsona w Londynie.

HOGARTH William (1697-1764)

CZTERY PORY DNIA - PORANEK

Akwaforta, miedzioryt na papierze 56 x 42 cm (arkusz), 49 x 39,5 cm (odcisk płyty)
Napis l.d. - "Designed by Wm Hogarth", p.d. - "Engraved by T. Cook"
Wydane 1 lutego 1798 r. przez G. G. & J. Robinsona w Londynie.

HOGARTH William (1697-1764)

Sir Hudibras i jego giermek Ralf wyruszają na wojnę

miedzioryt, akwaforta, wym.: 27 x 33,5 cm
sygn. l.d.: Wm Hogarth inven. et sculp.

HOGARTH William (1697-1764)

Zbiór pięciu rycin

z cyklu Modne małżeństwo (3 plansze), akwaforta, 39 x 47 cm, z cyklu Kariera marnotrawcy (1 plansza),
akwaforta, 36 x 41 cm oraz Wieczór , akwaforta, 27 x 20 cm

HOGARTH William (1697-1764)

Modne małżeństwo

scena rodzajowa (plansza II) wg słynnego cyklu Hogartha "Marriage a la Mode", powstałego w 1745 (pierwowzory malarskie w National Gallery w Londynie); miedzioryt, 36,5 x 44,3 cm.
William HOGARTH (1697-1764) wg Bernard BARON (1696-1762)

HOGARTH William (1697-1764)

Modne małżeństwo

scena rodzajowa (plansza III) wg słynnego cyklu Hogartha "Marriage a la Mode", powstałego w 1745 (pierwowzory malarskie w National Gallery w Londynie); miedzioryt, 36,5 x 44,3 cm.

HOGARTH William (1697-1764)

Kariera marnotrawcy, 1735

miedzioryt, papier,
35,6 x 40,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie.
Osiem rycin autorskich noszących daty 25 VI 1735, z których jedna została powtórzona w 1763 r.

liczba obiektów: 32