1 zł
2 600 000 zł

PODKOWIŃSKI Władysław Ansgary (1866 - 1895)

Huzar na koniu

olej/tektura,
45 x 36 cm
sygnowany l. d.: `PODKOWIŃSKI | Varsovie`
obraz posiada opinię dr Elżbiety Charazińskiej

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety, 1890

rysunek na papierze;
40,5 x 58 cm
sygn.p.d.: W.PODKOWIŃSKI/90

Scena miejska

akwarela, papier, 18 x 16 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: Podkowiński

SZAŁ UNIESIEŃ, studium

olej, płótno,
47.3 x 36 cm

Scena miejska

sygnowany l.d.
akwarela, papier
19x17 (w świetle passe-partout)

ULICA PARYSKA PO DESZCZU, 1889

ołówek, kredka na papierze,
20 x 34,6 cm, sygnowany p.d. "Podkowiński"
ekspertyza Agnieszki Ławniczakowej

Head of a Man (Self Portrait?)

charcoal
size: 28 x 32 cm
signed and dated, bottom center: Podkowiński 93

W DZIEŃ ZADUSZNY, 1890

Gwasz, tusz, papier naklejony na karton; 34 x 49 cm w świetle
Sygnowany l. d.: Ans`90
Na odwrocie pieczątka: Salon Artystów Malarzy Polskich Kraków ul. Urzędnicza 48 | Liczba 149| Autor Władysław Podkowiński | Treść W dzień zaduszny | Cena zł 1500 tysiąc pięćset

SCENA W SALONIKU, 1886

Akwarela, gwasz papier;
34,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)

Klomby w ogrodzie, 1894 r.

olej/sklejka, 21 x 32 cm (w Świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Podkowiński | 94";
na odwrocie pieczątka: `Ze zbiorów | Hanny i Mariana |
PODKOWIŃSKICH | nr 86`

PEJZAŻ, 1892

akwarela, papier,
20.5 x 26.5 cm
sygnowana tuszem(?) p.d.: pod | 1892
Na odwrocie oprawy firmowa nalepka warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga przy ul. Marszałkowskiej 131 (druk z wpisanymi atramentem nazwiskiem malarza - Wład. Podkowiński, tytułem Pejzaż i techniką - akwarela).

SCENA W SALONIKU, 1886

Akwarela, gwasz papier;

Pejzaż z Drzewami, 1892

pastel, papier,
55 x 44 cm
sygnowany l.d.: PODKOWIŃSKI | 1892.

akwarela, papier, 20,5 x 26,5 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: pod / 1892
na odwrocie nalepka Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga

Droga w lesie, 1891

akwarela, papier,
51 x 35 cm

Pejzaż po 1890

21,5 x 35,5 cm, olej, płótno, nie
sygn .
Wystawiany i reprodukowany: "Władysław Podkowiński" Elżbieta Charazinska, katalog wystawy, Muzeum Narodowe Warszawa, 1990, kat.30, il.s. 94.

Ułan na koniu

olej, gwasz, papier, 44,3 x 31,8 cm
(w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: W. Podkowiński / 1884.

Portret kobiety, 1890

ołówek, papier
43 x 58 cm

W SADZIE, ok. 1894 r.

Olej, tektura; 20 x 21,8 cm
Sygn. p.d.: PODKOWIŃSKI
Na odwrocie pieczątka: Docent U.J. Dr. T.Dobrowolski | Zaprzysięgły biegły sądowy i napis odręczny: Dr Tadeusz Dobrowolski | Kraków 10,VI.1942.

Cztery współoprawne rysunki:

a. Mężczyzna odpoczywający na leżaku
ołówek, papier; 14,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI
b. Studium dziewczęcej twarzy
sygnowany po prawej stronie u dołu: Podk(...)
c. Studium portretowe kobiety
sygnowany po lewej stronie u dołu: PODKOWIŃSKI
d. Studium portretowe mężczyzny

liczba obiektów: 41