1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

ZAMEK, 2007

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d.: 2007 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie: 2007 | E. DWURNIK | "ZAMEK" | NR: XI [w ramce] -4/6-3695

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zwycięstwo, 1985

sucha igła, papier; 63 x 49 cm (odcisk płyty),
74 x 54 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: ED, technika i nr odbitki l. d.: sucha igła, 2/10, tytuł pośrodku u dołu: "Zwycięstwo", powtórzona sygn. oraz stempel, data i dedykacja p. d.: E. Dwurnik 85 / For Benjamin and C... / Edward (ołówkiem)

Rypin, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2015 E. DWURNIK

Brodnica, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. u dołu: E. DWURNIK 2015

WISŁA (JAK JA TĘSKNIĘ NA ZACHÓD), nr 142, 1977 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik | 377 | 1977
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: E. Dwurnik |1977| XV-142 | 377 | WISŁA
oraz nalepki z wystaw

Edward Dwurnik, Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 1978
Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi, Związek Polskich Artstów Plastyków, 1978
Biuro Wystaw Artystycznych w Białymstoku, Salon Wystawowy BWA, Białystok ul.Mickiewicza 2,
"Arsenał", 1979
Grudzień 1980, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Olsztyn, Aleja Zwycięstwa 38
Galeria Sztuki Współczesnej BWA pl. Lenina Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, Aleja Zwycięstwa
38, Grudzień 1980
Biuro wystaw Artystycznych Olsztyn, Aleja Zwycięstwa 38, 1981
Biuro Wystaw Artystycznych Płock, 1982
Galeria Sztuki BWA, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, 1982
Jyväskylän Talvi '83 Edward Dwurnik,Kuvia Puolasta, 27.1 - 20.2. 1983, Alvar-Aalto-Museo
Galeria 72, Muzeum Chełm, Wystawa Sztuki Współczesnej Chełm, ul.Lubelska 55, 26.I 1984
do 20.II.1984
BWA Rzeszów Krosno, 1985
Biuro Wystaw Artystycznych w Słupsku, Galeria Nowa Brama, lipiec-sierpień 1985
Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, Opole, grudzień 1985 - styczeń 1986,Galeria Sztuki Współczesnej
BWA, pl . Lenina
Edward Dwurnik, Malarstwo. Próba retrospektywy. Zachęta. Warszawa, 08.09-07.10.2001

Edward Dwurnik, Sportowcy, 1972-1992, Warszawa 2011
Dwurnik, Spis prac malarskich, [ red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek
do katalogu Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy ( 08.09-07.10.2001) cykl
XV-poz.142, nr 377
Edward Dwurnik, Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 1978 [poz. kat. nr. 28]

Pomnik wdzięczności, 2016 r.

gwasz, akwarela/papier, 46 x 27,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '2016 | POMNIK WDZIĘCZNOŚCI | E DWURNIK'
opisany i datowany na odwrociu: '"Pomnik" | wdzięczności | 2016' oraz stempel autorski

Kościół, 2000 r.

olej, gwasz/tektura, 21 x 13 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'E.D. 2000'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 17.07.00'

Chora żona, 1991 r.

tusz/papier, 40,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK 91.', opisany l.d.: 'CHORA ŻONA'

Z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 33 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67' oraz pieczęć autorska l.g.: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2431.'
na odwrociu pieczęć autorska

Z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 33 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: '67 | E.DWURNIK' oraz pieczęć autorska p.g.: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2314.'
na odwrociu pieczęć autorska

Poznań - Dom Kultury, 1987

olej, płótno, 150 x 210 cm
sygn. p.d.: 1987 DWURNIK
opisany na odwrocie: E. DWURNIK / NR: IX - 339 / 1215 / POZNAŃ / DOM KULTURY
na blejtramie nalepka Galerii Sztuki Biura Wystaw Artystycznych Sopot 1987

Galeria Sztuki BWA, Sopot, 1987

Lublin, 1975 r.

olej/płótno, 65 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '75 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1975'
na odwrociu naklejka z opisem obrazu, na blejtramie naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu

- Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa
- kolekcja prywatna, Szwajcaria

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 43, b. nr

Niech żyje wojna, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1992 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'NIECH ZYJE WOJNA | 37 | XIX | 1778 | E.DWURNIK | 1992'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl XIX, poz. 37, nr 1778

Pisz, 2015

olej, płótno; 33 x 24 cm; sygn. l. d.: E. DWURNIK / 2015
na odwrocie napisy autorskie: 2015 / E. DWURNIK / "PISZ" / NR: IX w kole- 1895 / -5273-
do obrazu dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez autora

Czarna laska, 2008

akryl, płótno; 41 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski

Rewolucja

akwaforta/papier 64 x 49 cm (zadruk)
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: ' 13/19 Rewolucja Dwurnik'

Bez tytułu - praca dwustronna, około 1981 r.

technika własna, stempel, tusz kolorowy/papier 23 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany pieczęcią autorską śr.d.: '© E. Dwurnik'

na odwrociu kompozycja figuralna "Contart 77" druk/papier

Plac zamkowy

inkografia/papier 40 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '30/100'

Kraków

inkografia/papier 47 x 60 cm (zadruk)

Most Siekierkowski

inkografia/papier 23 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '10/50'

liczba obiektów: 1062