PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, karton na płycie, 46 x 55 cm
sygn. l. d.: Peské
na odwrocie nalepka z wystawy z Villa le Fleur z opisem pracy
Villa La Fleur, Konstancin-Jeziorna
Tusz na papierze naklejonym na karton
sygn. i dat.10 l.d.
64,5 x 77,5 cm
Paysans à l'ombre d'un grand chêne
Akwarela i tusz na papierze
sygn. l.d.
62,5 x 46 cm
olej, płyta; 46 x 55cm;
sygn.p.d.: Peske
pastel, karton, 80 × 62 cm
sygn. l. d.: Peské
olej, płótno, 55,5 × 46 cm
sygn. p. d.: Peske
pastel, papier, 31 x 48 cm w świetle passe-partout
sygn. pieczęcią autorską l. d.: ATELIER/PESKÉ
olej/płótno, 66 x 81 cm
olej, sklejka, 26,5 x 35 cm
sygn. l.d.: Peske
na odwrocie: Peske
proweniencja:
Kolekcja K, Paryż
olej, deska, 41 x 48 cm
sygn. p.d.: Peske
akwaforta/papier, 17,8 x 23 cm (zadruk)
sygnowany na płycie p.d.: 'Peske'
nadruk typograficzny pod kompozycją: 'Chevres au Repos', 'Chalcographie du Louvre', 'Eau-forte oryginale de Jean Peske'
KAPLICA św. FRANCISZKA w BORMES, 1900-1920
akwaforta, sucha igła 29,5 x 39,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą (p.d.) "Jean Peské" i l.d. "tire a 20" - [20 odbitek].
Reprodukowana: Miłośnicy grafiki i ich kolekcje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 2005.
Wielka rzadkość na rynku antykwarycznym!
olej, płótno, 54,5 x 45 cm
na odwrocie odręczny napis: Peske acheté Vte Dornard
Paris, la Seine vue depuis le quai Voltaire
olej, płótno, 39 x 45 cm
pieczęć z sygnaturą l.d.
na odwrocie pieczęć: Peske, napis czerwoną kredą: 03