1 zł
2 600 000 zł

HASIOR Władysław (1928-1999)

MRÓWKA, 1974

tech. własna, 53 x 42 x 7 cm
sygn., dat. oraz opisany na odwrocie: - Martwa czy też/ żywa zawsze Mrówka/ jest szczęśliwa -/ 1974/ W. Hasior

Magiczny świat, Galeria Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, kwiecień 2013.

REPRODUKOWANY:
30 lat Galerii, Wydawnictwo Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski 2015, s. 45.
Żakiewicz A., Magiczny świat [katalog wystawy], Wydawnictwo Miejski Dom Kultury, Mińsk Mazowiecki 2013.

cena wywoławcza: Wykup abonament

HASIOR Władysław (1928-1999)

Szczęście pełne blasku, 1985

technika własna, deska, 72 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Hasior W."/1985/ Szczęście pełne blasku

* opłata z tytułu "droit de suite"

HASIOR Władysław (1928-1999)

Kapliczka domowa, 1991

technika własna, 85 x 45 x 11 cm

Hasior. 30 lat Galerii. Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski, 2015
Reprodukowany:
Katalog wystawy Hasior. 30 lat Galerii. Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski, 2015, ilustracja Barwna str. 43

HASIOR Władysław (1928-1999)

Arka, 1970 r.

asamblaż/płyta, 84 x 114 x 14 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W.HASIOR | - ARKA - | 1970'

HASIOR Władysław (1928-1999)

Scena w parku, 1986

technika mieszana, rama autorska; 73,5 x 148 x 7cm
opisana i sygnowana na odwrocie na nalepionej autorskiej nalepce: SCENA W PARKU/1986R./Hasior Wł (147/73/7 (napis odręczny)

HASIOR Władysław (1928-1999)

Portret Srebrnej Pani, 1985

technika własna, assamblage, deska,
60,5 × 47,5 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: Portret Srebrnej Pani/Hasior Wł./1985

HASIOR Władysław (1928-1999)

CHLEB POLSKI, 1967

assamblage, drewno, szkło, chleb, metal, nóż, folia aluminiowa, papier
88 x 52 x 17 cm
sygn. śr.d.: Hasior W | 67.
na odwr. na płycie: Nr 20

HASIOR Władysław (1928-1999)

DZIESIĘĆ RYSUNKÓW I SZKICÓW AKWARELĄ, 1955-1958

nr 1. tusz pędzel, kredka, papier, 29,8 x 17,4 cm
nr 2. kredki barwne, papier kremowy, 28 x 29 cm (w świetle passe-partout)
nr 3. tusz pędzel, kredki barwne, papier kremowy, 20,3 x 25 cm, sygn. atramentem na podkładzie pod rys. p.: Hasior W. 1955.
nr 4. kolaż (wydzieranka), 25 x 38 cm, sygn. oł. p.d.: HasiorW. 1958
nr 5. tusz pędzel, papier czerwony, 21,6 x 20,4 cm
nr 6. tusz pędzel, papier czerwony, 21,1 x 32,6 cm, sygn. atramentem na podkładzie pod rys. p.: Hasior W 1958., w l.g. rogu: 1 [w kółku]
nr 7. tusz patyk, papier kremowy, 20,5 x 29,5 cm
nr 8. kredka, ołówek, papier kremowy, 21 x 29,9 cm, sygn. oł. p.d.: HW
nr 9. akwarela, papier, 18,6 x 22,4 cm, sygn. dłg. p.d.: HasiorW 57.
nr 10. kredki, papier gazetowy zadrukowany, 18,7 x 35,5 cm

HASIOR Władysław (1928-1999)

Koncelebrant, 1992

technia własna - assamblage, ok. 90 x 65 x 17 cm
sygn. na odwrociu: - Koncelebrant- / 1992 / Hasior

HASIOR Władysław (1928-1999)

Izydor

asamblaż, technika mieszana, wymiary ok. 74 × 62 × 36 cm

HASIOR Władysław (1928-1999)

Koncelebrant, 1992

technika własna - assamblage, ok. 90x65x17 cm
sygn. na odwrociu: -Koncelebrant- / 1992 / Hasior

HASIOR Władysław (1928-1999)

Opiekun społeczny, 1980 r.

technika własna, asamblaż, 105 x 128
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' “Opiekun społeczny" | 1980 | HasiorW'

HASIOR Władysław (1928-1999)

Blask gwiazdy

asamblaż, 300 x 110 cm
na odwrociu naklejka depozytowa z Museum Bochum z opisem obrazu i niemieckim tytułem: 'Schein des Sterns'

- kolekcja prywatna, Niemcy
- Museum Bochum, Niemcy, depozyt

HASIOR Władysław (1928-1999)

Bez tytułu, 1990 r.

kolaż, 29 × 39 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. na odwrocie: HasiorW/ 20.IV.1990
do pracy dołączona dedykacja autorska na kartce: Panu/Andrzejowi I/Ozdobie Gdyni/ Kolorowego Szczęścia/gorąco Życzy/ Hasior/20.IV.90 Zakopane

HASIOR Władysław (1928-1999)

Strażnik Snów

asamblaż, płyta
100 x 68 cm
na odwrocie: Strażnik Snów / 1980 / Hasior

Hasior. 30 lat Galerii, BWA, Gorzów Wielkopolski, 2015
Hasior, Kenar, Rząsa. Zakopane w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2014
Magiczny Świat Władysława Hasiora
MDK Mińsk Mazowiecki, 2013
Strażnik snów, Piwnica pod Baranami, Kraków, 2012

Publikowany:
Hasior. 30 lat Galerii, Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski, red. Gustaw Nawrocki, 2015, s. 44

HASIOR Władysław (1928-1999)

Scena w parku (1986)

sygn. dat. na odwrociu
technika własna
73x147x7 cm

HASIOR Władysław (1928-1999)

KOMPOZYCJA, 1978

tkanina, lusterko, figurka porcelanowa, staniol, papier, blacha, frędzle do kotar, sklejka
77,5 x 56 x 21,5 cm
na odwr. na sklejce dedykacja i sygnatura: Pani B. Słowikowskiej | z wyrazami podziękowania | za radość przeżycia | wystawy | w Lublinie | Hasior | W IV.78.

HASIOR Władysław (1928-1999)

Strażnik złudzeń pobożnych, z cyklu Portrety i rzeczy, 1990 r.

technika własna, asamblaż, 70 x 48 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'Strażnik | Złudzeń Pobożnych 1990 Hasior W (z cyklu Portrety i rzeczy)'

HASIOR Władysław (1928-1999)

Sztandar Gwiazdy Filmowej, 1976 r.

technika własna, asamblaż, 179 x 79 x 18 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'Sztandar | Gwiazdy | Filmowej | 25.IV.1976 | Zakopane | HasiorW'

HASIOR Władysław (1928-1999)

Bez tytułu, 1980 r.

asamblaż, technika mieszana, drewno, metal, 45 x 27 x 12 cm
sygnowany, datowany oraz dedykacja na odwrociu: 'W. Hasior 1980 | dla Amelie | ozdobie Europy Środkowej | Hasior W.'

liczba obiektów: 179