1 zł
2 600 000 zł

KOCHANOWSKI Roman Kazimierz (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

PRACZKI NAD WODĄ

olej, deska
13 x 18 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski
Na odwrocie nalepka galerii w Stuttgarcie (druk, maszynopis): Kunstlerhaus Bühler | STUTTGART - O. AM EUGENPLATZ. WAGENBURGSTRASSE 4. | ROMAN KOCHANOWSKI (1856-1943) | "Wäscherinnen am Fluss" | Öl

cena wywoławcza: Wykup abonament

PEJZAŻ JESIENNY

olej, karton na tekturze i desce
13 x 17,8 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

Pejzaż z zaroślami

kredka/papier, 20 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `R. Kochanowski`

PEJZAŻ z RZEKĄ

rysunek ołówkiem na papierze,
13,5 x 22,5 cm,
niesygnowany ;na odwrocie odręczne poświadczenie autentyczności: "Rysunek Romana Kochanowskiego (1857-1945) /nabyty od syna artysty w Monachium / A. Ryszkiewicz" oraz pieczątka "Prof. dr A. Ryszkiewicz".

Sianokosy

olej/płótno, 23 x 35,5 cm
sygnowany l.d.: `R Kochanowski`

Pejzaż jesienny

olej/papier naklejony na deskę, 16,2 x 20,5 cm
sygnowany p.d.: 'R. Kochanowski'

Aukcja Domu Aukcyjnego Agra Art, 9.12.2012

WIEJSKA DROGA z KAPLICZKĄ i DREWNIANYM KOŚCIÓŁKIEM, 1898

rysunek ołówkiem na kartonie,
42,5 x 60 cm,
sygnowany i datowany l.d. "R. Kochanowski 898".

PEJZAŻ ZIMOWY Z TOPOLAMI, ok. 1920

olej, papier
23 x 15 cm (w świetle ramy)
Na odwrocie - na tekturowych plecach - nalepka wystawy w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Obraz opisany i reprodukowany w:
- Roman Kochanowski [1857-1945]. W 150. rocznicę urodzin, [red. i opracowanie Z. K. Posiadała], Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom 2007, s. 236, nr kat. 139, il. na s. 153.

JESIEŃ, przed lub 1896

olej, deska,
7,5 x 22 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski
Na odwrocie ramy napisy atramentem:
- l.g.: W= Künstlerhaus 1896 gek[auft ?] | E. 7 [...]; - p.g. (tą samą ręką): für Else zu Weih [...] | 1896 | E[rnst].
Wzdłuż krawędzi bocznej napis farbą: 142-38354-1.
Ponadto u dołu firmowy stempel: [Ge]brüder Oberndorfer | Malbretter & Rahmengeschäft | München Theresienstr. 25.

Jak wnioskować można z dawnych napisów na ramie, obraz został zakupiony w roku 1896 po wystawie w wiedeńskim Künstlerhaus.

W ZAGRODZIE

olej, tektura
17,2 x 12,1 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

PEJZAŻ LETNI. GĘSI NAD WODĄ, ok. 1900

olej, tektura
18,2 x 26,2 cm
sygn. l.d.: R Kochanowski

Gęsiarka, 1881

olej, tektura; 17,5 x 13,5 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki i Antykwarnii Abe Gutnajera (Warszawa, ul. Mazowiecka 11) z nr. 1890?, autorem, datą powstania obrazu 1881, tytułem i ceną pracy.

Lit. ogólna: Malarz polskiego krajobrazu. Roman Kochanowski 1857-1945, koncepcja i opr. Tadeusz Lewkowicz, szkic biograf. Wiktor Trościanko, Monachium 1972, na s. 44 zamieszczony rysunkowy szkic do oferowanego obrazu pt. Pastuszka; Roman Kochanowski (1857-1945). W 150. rocznicę urodzin [katalog wystawy - kurator Zofia K. Posiadała], Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom b.r. [2007?] - tu min. bogato ilustrowany Katalog prac Romana Kochanowskiego [autorzy opracowania nie znali oferowanego obrazu].

Pejzaż z chatami

olej/płótno, 22 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: `R. Kochanowski`

PEJZAŻ Z TROJGIEM LUDZI PRZY ŁODZIACH

Karton, tektura; 19,5 x 25 cm
Sygnowany l.d.: R. Kochanowski

Wierzby nad wodą

olej/deska, 18 x 13 cm

Pejzaż z mostem

ołówek, papier, 6,5 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski

Pejzaż ze sztafażem

olej, papier naklejony tekturę i na deskę, 16 × 24,5 cm
sygn. l. d.: R. Kochanowski

GĘSIARKA, 1886

Fototypia, karton; 32,5 x 28 cm
Sygnowany z płyty l.d.: R. Kochanowski | 1886
Druk C. Angerera i Göschla w Wiedniu

Olej, tektura, 31 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: R Kochanowski

RZEKA WŚRÓD ŁĄK

akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 16 x 23,5 cm,
sygnowana p. d. "R. Kochanowski"

liczba obiektów: 290