1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

POSTAĆ, 1985

akryl, tempera, płótno
80 x 79,5 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie sygn.: TERESA PĄGOWSKA 1985 | POSTAĆ | 80 x 80

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOT WYLEGUJE SIĘ, 2005

olej, płótno
40 x 49,5 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie napis i sygnatura: „KOT WYLEGUJE SIĘ“ | TERESA PĄGOWSKA | 2005

BIAŁA POSTAĆ, lata 90. XX w.

olej, tempera, płótno
130,5 x 100,5 cm
na odwr. na płótnie napis: OBRAZ AUTORSTWA: | TERESY PĄGOWSKIEJ | POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI | F. PĄGOWSKI

Temat muzyczny, 1958 r.

olej, kolaż/płótno, 73 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA "TEMAT MUZYCZNY" 58'
na odwrociu naklejka wystawowa z Musée d'Art et d'Histoire w Genewie z 1959 roku oraz naklejka wywozowa z warszawskiej Galerii Zachęta

Posta, 1995

serigrafia, papier zielony; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 95, l. d. numer: 20/40;
papier ma tendencje do falowania.

Posta, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.

Posta, 1978

szablon, gwasz, pastel, papier; 50 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Pągowska / 78.

Cień i kwiat, 1988 r.

akryl/płótno, 50 x 40 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany l.d.: 'TP 88'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 88 | CIEŃ I KWIAT | 50 x 40'

Krynolina, 1993 r.

akryl, tempera/płótno, 151 x 135 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany śr.d.: 'TP.93'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1993 KRYNOLINA 150 x 135 cm'

Gong, 1960 r.

olej, technika mieszana, płótno, 55,5 x 124,5 cm,
sygn. i opisany na odwrociu: GONG / TERESA PĄGOWSKA,

Przedmieście

olej, płótno, 47,5 x 63 cm,
sygn.p.d.: Pągowska,
na odwrocie: Teresa Pągowska/Przedmieście

Postać, lata 80. XX w.

tusz, papier; 41 x 27 cm
opisany na odwrocie: "Teresa Pągowska (lata 80-te) ze zbiorów Filipa Pągowskiego"

PORTRET RUDEJ, 1990

akryl, tempera, płótno
139,5 x 130 cm
sygn. l.d.: TP. 90
na odwr. na płótnie napis l.g.: TERESA PĄGOWSKA 1990
140 x 130 cm | PORTRET RUDEJ
poniżej: DLA BARBARY I KLAUSA PERCH Z WIELKĄ PRZYJAŹNIĄ | Teresa Pągowska | 2.1.1996 | WARSZAWA
na krośnie fragment nalepki Galerii Arsenał Białystok

HORYZONTY, 2002

akryl, tempera, płótno
140 x 130 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwr. na płótnie p.g.: T. Pągowska 2002

Intermezzo, 1984 r.

olej/płótno, 150 x 264 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP. 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, po lewej: 'TERESA PĄGOWSKA 1984 | 2 | INTERMEZZO | 150 x 264' oraz po prawej: '1 | TERESA PĄGOWSKA 84 | INTERMEZZO | 150 X 264'
na krośnie niewypełniona etykieta z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta w Warszawie

Walc, 1984 r.

olej/płótno, 157 x 134 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP. 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1984 | WALC | 150 x 130 cm'

Kot w kołnierzu, 1996 r.

olej/płótno, 50,5 x 50,5 cm
sygnowany l.d. monogramem autorskim: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1996 | "KOT W KOŁNIERZU"'
poniżej wskazówka montażowa

Pies na sznurku, 1996

olej, płótno; 50 x 50 cm
sygnowane l.d.: "TP.", na odwrocie: "TERESA PĄGOWSKA 1996, II/96 | 50 x 50 cm, "PIES NA SZNURKU"

PLAŻA, 1985

akryl, tempera, płótno, 145 x 261,5 cm (dyptyk)
sygn. monogramem l.d.: TP.85
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1 PLAŻA 145x264 cm 1985 oraz TERESA PĄGOWSKA
2 PLAŻA TANCERKA [przekreślone] 145x264 cm 1985

Postać ludzka z ogonem, 1988

tusz, pędzel, papier; 42 x 30 cm;
sygn. p. d.: TP. 88.

liczba obiektów: 288