1 zł
2 600 000 zł

BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik (1885- 1950)

Ogłoszenie o przeprowadzce, 1926

Drzeworyt barwny; wym. komp.: 188 x 75 mm;
sygn. pł.: Przeprowadziłem się na ulicę Wrońskiego 3. Tel. 161-45. Edmund Bartłomiejczyk art. grafik; załącznik do zeszytu nr 2 "Grafiki Polskiej" z 1926; drzeworyt wykonano w drukarni"Rola" J. Buriana w Warszawie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wielkie Tyrnowo, 1936

Drzeworyt; wym.: 340 x 235 mm;
sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1936, Pod kompozycją: Nagroda Funduszu Kultury Krajowej na II Międzynarodowej Wystawie Drzeworytu w Warszawie. p.d.: tytuł.

Hucuł z koniem [Burza], 1937

Drzeworyt; wym.: 224 x 260 mm w świetle pp.;
sygn. pł. l.g. monogram wiązany.
Lit.: J.A. Choroszy, Huculszczyzna w literaturze polskiej, Wrocław 1971, s. 192.

Dział Sztuki na Powszechnej Wystawie Krajowej. Poznań 1929 r.

Zakłady Graficzne "Biblioteka Polska" w Bydgoszczy, 1929 r.;
litografia, papier, 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: E. BARTŁOMIEJCZYK

ZIMA NA PODHALU, 1907

Olej, tektura; 17 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Bartłomiejczyk. 907-

Bajka o śpiącej królewnie i siedmiu junakach - okładka książki oraz osiem ilustracji, 1950 r.

ołówek, akwarela, tusz/papier, 29 x 21 cm
sygnowany p.d. oraz l.d.: `E.B`

Burza, 1933 r.

drzeworyt/papier, 24,8 x 25 cm (odbitka) 24,8 x 25 cm (arkusz)
opisany u dołu ołówkiem: `Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933 r.`

Góral prowadzący konia, 1932

drzeworyt barwny/papier, 25 x 19 cm
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: `1932. Edmund Bartłomiejczyk`

Hucuł z koniem [Burza], 1937

sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1937.

Pogrzeb huculski

drzeworyt/papier, 15,5 x 11,5 cm (odbitka) 29 x 21 cm (arkusz)
sygnowany u dołu ołówkiem: `E. Bartłomiejczyk`
opisany na odwrociu: `E. Bartłomiejczyk (1885 - 1950) "Pogrzeb huculski"`

Pogrzeb huculski, koniec lat 30.

Drzeworyt na kremowym podkładzie; wym.: 156 x 110 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. Na odwrocie opis kolekcjonerski. Wkładka graficzna do czasopisma "Plastyka".

Lajkonik pod Sukiennicami

drzeworyt/papier, 26 x 31,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany na kamieniu p.g. gmerk autorski

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

PÓJDŹ ŻOŁNIERZYKU BOŻY (PIETA), 1920

Litografia barwna; 24 x 20 cm (w świetle p-p)
Praca była dodatkiem do "Tygodnika Ilustrowanego", nr 52 z 25 XII 1920. Jest alegorią związaną z wojną polsko-bolszewicką.

Góral

drzeworyt, papier, 23 x 24 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu po środku oówkiem: Edmund Bartłomiejczyk 1935

sygn. pł.: Przeprowadziłem się na ulicę Wrońskiego 3. Tel. 161-45. Edmund Bartłomiejczyk art. grafik; załącznik do zeszytu nr 2 "Grafiki Polskiej" z 1926; drzeworyt wykonano w drukarni "Rola" J. Buriana w Warszawie.

Orka

drzeworyt/papier, 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na płycie l.g. monogram autorski

Estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Hucuł z Jaworowa

drzeworyt/papier, 29,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na płycie p.g. monogram autorski

Estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Z gaikiem

drzeworyt/papier, 22,5 x 29 cm (w świetle ramy)
sygnowany na płycie l.d.: monogramem wiązanym: `EB`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Wyjazd w pole, 1933

Drzeworyt; wym.: 252 x 311 mm;
sygn. na płycie l.g.: monogram wiązany EB. Lit.: I. Jakimowicz, "Pięć wieków grafiki polskiej", Warszawa 1997, poz. 50, il. 166.

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 25 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `Edmund Bartłomiejczyk` 1936.` oraz na płycie monogramem wiązanym l.g.: `EB`

Estymacja: 1 600 - 2 000 zł

liczba obiektów: 131